Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Emre028, Bir saat önce yazdı:

Format attığın kurulum yaptığın ilk tarihi gösteriyor 

PC'yi (laptop) 2015 Eylül'de Windows 10 yüklü (lisanslı) olarak satın almıştım. O sıralar Windows 10 işletim sistemi henüz 1 senelik bile değildi ve Türkiyede bu işletim sistemiyle yüklü PC satışları daha yeni başlamıştı.

Ben PC'yi 2015'te aldım ve o tarihten bugüne hiç format atmadım ve sıfırdan yükleme yapmadım; bugüne hep windows özellik güncellemesi yüklemeleriyle geldim :)

Format tarihi değilde Mayıs 2019 özellik güncellemesi tarihi olmalı. Zira o güncelleme bugün olan güncelleme gibi değildi; sanki windows yeniden yüklenmişti ve bu yüklenme çok uzun sürmüştü. Belki o algılandı ve tarihte ona göre verildi.

Edited by temonas

efe34, 18 saat önce yazdı:

.418 büyük olasılıkla (Wzor da öyle). Siz bir kaç hafta önce yayınladığınızda MSDN değil iddiaları vardı :  )

Evet bende 418 tahmin ediyorum. Ama ufak güncelleme de almış olabilir.

Alternatif indirme:

Please register to see this content.

Linki açtığınızda tarayıcı görüntüleme ayarlarını mobil olarak değiştirirseniz İso dosyasını bu bağlantıdan direkt olarak indirebilirsiniz.

odW3RQ.png

Edited by DJ_Rush

Şuandaki kurulumların şöyle olması gerekmekte, Gerçek MSDN sürüm için sslar. Kokteyl Edition bekleyenler varsa sürümler orj msdn son sürüm ile hazırlanacaktır. Bekleyen herkese teşekkürler. Aralık Güncellemesinden Sonra 2020 Yılında Gelecek Olan Büyük Güncellemenin Adıda Vibranium Güncellemesidir. Vibranium K.E. ISO İsteyenler Bana Mail Atabilirler.

image.png.664382a93b35ee1011b850ae553bc032.png 

image.png.c44a5f13b2baa03d80629dcb67cac937.png

Edited by EgeGrkn

1903 .476 ve 1909 .476 sıra ile windows updateden kısa sürede yüklendi. 

Ek Bilgi: İs derlemesindeki kafa karıştıran tarih bilgisayara ilk format atılan tarih.  Yapı numarası ile ilgisi yok. Şöyle oldu format atar gibi oldu uzun sürdü.. Herkeste öyle oldu :)  Hatta bende 10 gb windows old klasörü oluşmuştu.

DJ_Rush, 7 saat önce yazdı:

Evet bende 418 tahmin ediyorum. Ama ufak güncelleme de almış olabilir.

Alternatif indirme:

İndirmeye başladım: sırf sürümü merak ettiğim için, sanalda kuracağım ancak yarın akşam iç çıkışı kurabilirim en erken

:Edit: MSDN sürüm .418 uzantılı olan ve güncelleme alıyor @DJ_Rush

Edited by efe34
  • Like 3

kocamanadam, 10 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar ben de nihayet kurdum.Lütfen temiz kurulum yapın.Önce 1909.418 kurulu geliyor,sonra kendinize özgü herhangi bir uygulama yüklemeden güncellemeleri yükleyin.Daha sonra uygulamalarınızı yüklersiniz.Saygılar.

Abi bana 1903 daha sorunsuz geldi 1909 da güncellemelede sıkıntı gözlemledim. 

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Ek Bilgi: İs derlemesindeki kafa karıştıran tarih bilgisayara ilk format atılan tarih.  Yapı numarası ile ilgisi yok. 

"Kafa karıştıran tarih" bende 29.05.2019 ve 4,5 senelik PC'me ne o tarihte nede başka herhangi bir zamanda format atmıştım. İlk format yada son format diye birşey yok yani. Ürün markalı ve oradan işletim sistemi yüklü gelmişti (ama 29.05.2019 tarihinde özellik güncellemesi yapmış, sürüm yükseltmiştim). 

Yoksa haberim yoktuda benim sistemimi senmi formatladın abdulhey :)

Edited by temonas

temonas, 4 saat önce yazdı:

"Kafa karıştıran tarih" bende 29.05.2019 ve 4,5 senelik PC'me ne o tarihte nede başka herhangi bir zamanda format atmıştım. İlk format yada son format diye birşey yok yani. Ürün markalı ve oradan işletim sistemi yüklü gelmişti (ama 29.05.2019 tarihinde özellik güncellemesi yapmış, sürüm yükseltmiştim). 

Yoksa haberim yoktuda benim sistemimi senmi formatladın abdulhey :)

genel olarak durum öyle olduğundan o kanıya vardım. sizin dediğiniz gibi de olabilir.

Advanced system Care ye göre 1909 güncellemesinden sonra açılış süresini 18 sn yeye düşürdü daha doğrusu öyle gösteriyor. genelde 1.18 dk iken. Aslında sistem ekranını ve şifre girişleri saymazsak gerçekte zaten 7-8 sn sürüyor. daha öncede aynıydı ama nedense 1.18 dk gösteriyordu.

i7 3. nesil , 8 gb ram ve 250 gb lık SSd üzerinde kurulu windows 10 enterprise x64

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Advanced system Care ye göre 1909 güncellemesinden sonra açılış süresini 18 sn yeye düşürdü daha doğrusu öyle gösteriyor. genelde 1.18 dk iken. Aslında sistem ekranını ve şifre girişleri saymazsak gerçekte zaten 7-8 sn sürüyor. daha öncede aynıydı ama nedense 1.18 dk gösteriyordu.

i7 3. nesil , 8 gb ram ve 250 gb lık SSd üzerinde kurulu windows 10 enterprise x64

O program 5 para etmez neden kullanıyorsunuz ki?

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

The_Undertaker, Bir saat önce yazdı:

O program 5 para etmez neden kullanıyorsunuz ki?

Bencede uzak durun öyle programlardan.

Bir de bir firma vardi iobit mi ne 5 para etmez gereksiz salak saçma şeyler

VentMois, 10 saat önce yazdı:

Bencede uzak durun öyle programlardan.

Bir de bir firma vardi iobit mi ne 5 para etmez gereksiz salak saçma şeyler

ccleaner kullanıyordum onunda sürekli internete bağlandığını farkedince kaldırdım bu tarz programlar genelde yarardan çok zarar veriyor

18263.30 dan beri bir bug var:

herhangi bir program kurulunca (genelde unattended kullanıyorum: aynı yapımcıdan ) masaüstüne kısayol atılmıyor benim pclerde

Windowsta veya yapımcıda bug:

başka program deneyeyim fırsat olunca yazarım

Edited by efe34

efe34, 29 dakika önce yazdı:

18263.30 dan beri bir bug var:

herhangi bir program kurulunca (genelde unattended kullanıyorum: aynı yapımcıdan ) masaüstüne kısayol atılmıyor benim pclerde

Windowsta veya yapımcıda bug:

başka program deneyeyim fırsat olunca yazarım

Eski sürümlerde bana da denk geldi.  Sitemi bile bozabiliyor. Bildik ve daha önce kullandığın katılımsızları kullan.

Biliyorsundur windows 10 da katılımsızlar Yönetici Olarak çalıştırılmalı ve güvenlik yazılımları devredışı olmalı.

Eski sürüm windowslarda sorun olmayan katılımsızlar windows 10 da sorun çıkarabiliyor. Mümkün olduğunca daha az katılımsız kulanmayı tavsiye edrim. 

DJ_Rush, 25 dakika önce yazdı:

Eski sürümlerde bana da denk geldi.  Sitemi bile bozabiliyor. Bildik ve daha önce kullandığın katılımsızları kullan.

Biliyorsundur windows 10 da katılımsızlar Yönetici Olarak çalıştırılmalı ve güvenlik yazılımları devredışı olmalı.

Eski sürüm windowslarda sorun olmayan katılımsızlar windows 10 da sorun çıkarabiliyor. Mümkün olduğunca daha az katılımsız kulanmayı tavsiye edrim. 

S.S. veya senyorun katımsızları başka kullanmıyorum: uğraşmak istemiyorum normal kurulumla crack le

Edited by efe34