Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

cuneyt78, 2 saat önce yazdı:

1909 dan 2004 e güncelleme yapmak isteyince hata veriyor. acaba temiz kurulum mu yapmak lazım

Hocam sürüm numarası değiştiğinde şahsen ben asla güncelleme yoluyla yükseltme yapmıyorum. Temiz format atmak en doğru yol diye düşünüyorum. kolay gelsin.

hepsi1lesme, 14 dakika önce yazdı:

2020-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1909 02 Toplu Güncelleştirmesi (KB4535996) - Hata 0x800f0988

son güncelleme hata aldım bu sorunu çözme şansımız var mı?

C:\Windows\SoftwareDistribution klasörünü aç tamamını sil. Yeniden yükle.

• Like 1

hepsi1lesme, 25 dakika önce yazdı:

2020-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1909 02 Toplu Güncelleştirmesi (KB4535996) - Hata 0x800f0988

son güncelleme hata aldım bu sorunu çözme şansımız var mı?

Merhaba..
Aşağıdaki vereceğim kotları kopyala ve bir metin dosyasına yapıştırdıktan sonra, Farklı Kaydet seçeneği ile kaydedeceğin yeri seçerek, Dosya adı: Update temizle.bat yazdıktan sonra  altındaki seçeneği Tüm Dosyalar seçeneğini seçip kaydedin ve daha sonra Yönetici olarak çalıştırın.
Kolay gelsin..

Komutlar aşağıdakilerdir.
net stop wuauserv
ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
rmdir %windir%\softwaredistribution /s /q 
rmdir %windir%\system32\softwaredistribution /s /q 
regsvr32 /s wuaueng.dll 
regsvr32 /s wuaueng1.dll 
regsvr32 /s atl.dll 
regsvr32 /s wups.dll 
regsvr32 /s wups2.dll 
regsvr32 /s wuweb.dll 
regsvr32 /s wucltui.dll 
net start wuauserv

NOT: Bilgisayarınızı yediden başlatın.
Yukarıdaki işlem kısa sürecek ve Windows içinde SoftwareDistribution.old isimli bir klasör oluşacaktır, bunu silebilirsiniz.

• Like 2

Bay_KG, 38 dakika önce yazdı:

Merhaba..
Aşağıdaki vereceğim kotları kopyala ve bir metin dosyasına yapıştırdıktan sonra, Farklı Kaydet seçeneği ile kaydedeceğin yeri seçerek, Dosya adı: Update temizle.bat yazdıktan sonra  altındaki seçeneği Tüm Dosyalar seçeneğini seçip kaydedin ve daha sonra Yönetici olarak çalıştırın.
Kolay gelsin..

net stop wuauserv
regsvr32 /s wuaueng.dll 
regsvr32 /s wuaueng1.dll 
regsvr32 /s atl.dll 
regsvr32 /s wups.dll 
regsvr32 /s wups2.dll 
regsvr32 /s wuweb.dll 
regsvr32 /s wucltui.dll 
net start wuauserv

Yukarıdaki işlem kısa sürecek ve Windows içinde SoftwareDistribution.old isimli bir klasör oluşacaktır, bunu silebilirsiniz.

Hocam neleri devre dışı bırakıyor bu kodlar 

The_Undertaker, 12 dakika önce yazdı:

Neden güncelleme yapmıyoruz ki 2004 sürümüne? Bana da güncelleme geldi ama sonra birden kayboldu indirdiği sırada.

Son 1909  .693       2004 Nisan da nerde geldi?

Ayrıca her derleme güncellemesinde formatmı atıcaz? 

Ben sürüm güncellemesi ni bile updateden yapıyorum. Bu güne kadarda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Temiz format kolaymı yav.  Genel bir sorun olmadıktan sonra bir sürü şeyi yeniden kurmakla uğraşamam.

• Like 1

abdulhey_, 19 saat önce yazdı:

Ben sürüm güncellemesi ni bile updateden yapıyorum. Bu güne kadarda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Temiz format kolaymı yav.  Genel bir sorun olmadıktan sonra bir sürü şeyi yeniden kurmakla uğraşamam.

Siz çok yanlış anlamışsınız benim sorumu.

abdulhey_, 20 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Daha öncede söylediğim gibi bu sistemi kurunca oluşan 50 mb lık bölüm hakkında görüşleriniz nelerdir?Çünkü bu sistemi kurduğunuzda normal sistem,500mb lık bölüm ve 50 mb lık bölüm olmak üzere 3 ayrı bölüm oluşuyor ve bu 50 mb lık bölüm başka bir sistem kurmaya kalktığınızda silinemiyor.Bu konudaki görüşleriniz nelerdir arkadaşlar?Saygılar,

fingerprint, 2 dakika önce yazdı:

Hocam uefi formatmı atıyorsun ben legacy format atıyorum bölümleri C içerisine oluşturuyorum gidiyor görüldüğü gibi

Nasıl yaptığını anlatırmısın.Ben normal olarak sistemim NTFS olduğu için Rufus ile flash diske yüklüyorum,oradan format atıyorum.

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

Nasıl yaptığını anlatırmısın.Ben normal olarak sistemim NTFS olduğu için Rufus ile flash diske yüklüyorum,oradan format atıyorum.

hocam format esnasındı diskler bölümüne geldiğinde C sürücüsünün olduğu bölüme tıkla aşağıdaki seçeneklerden sil dedikten sonra ayrılmış bölümü tıkla aşağıdaki seçeneklerden genişlet diyerek devam et zaten silinmiş olan bölüm kadar genişletme miktarı gösterecek tamam diyerek bölümleri birleştir. sonra birleştirilmiş bölüme tıklayarak biçimlendir dedikten sonra bu bölüme sistemi kurmaya devam et böylece ayrılmış bölüm oluşmayacak.

şunu belirteyim eğer uefi kurulum yapıyorsan tek bölüm oluşturduğunda biçimlendir seçeneği aktif durumda olmaz yeni bölüm oluştur demedikten sonrada kuruluma geçemezsin.

ayrıca dikkatli ol D ve başka bölümler varsa bunları yanlışlıkla silme

kolay gelsin saygılar.

ayrıca uefi veya legacy formatı bios ayarlarından yönetebilirsin sistemin NTFS  olması ile ilgisi yok.

Edited by fingerprint

Bay_KG, 01.03.2020 - 18:40 yazdı:

Merhaba..
Kolay gelsin..

net stop wuauserv
regsvr32 /s wuaueng.dll 
regsvr32 /s wuaueng1.dll 
regsvr32 /s atl.dll 
regsvr32 /s wups.dll 
regsvr32 /s wups2.dll 
regsvr32 /s wuweb.dll 
regsvr32 /s wucltui.dll 
net start wuauserv

Yine yüklenmedi  her zaman ki gibi aynı hata

fingerprint, Bir saat önce yazdı:

hocam format esnasındı diskler bölümüne geldiğinde C sürücüsünün olduğu bölüme tıkla aşağıdaki seçeneklerden sil dedikten sonra ayrılmış bölümü tıkla aşağıdaki seçeneklerden genişlet diyerek devam et zaten silinmiş olan bölüm kadar genişletme miktarı gösterecek tamam diyerek bölümleri birleştir. sonra birleştirilmiş bölüme tıklayarak biçimlendir dedikten sonra bu bölüme sistemi kurmaya devam et böylece ayrılmış bölüm oluşmayacak.

şunu belirteyim eğer uefi kurulum yapıyorsan tek bölüm oluşturduğunda biçimlendir seçeneği aktif durumda olmaz yeni bölüm oluştur demedikten sonrada kuruluma geçemezsin.

ayrıca dikkatli ol D ve başka bölümler varsa bunları yanlışlıkla silme

kolay gelsin saygılar.

ayrıca uefi veya legacy formatı bios ayarlarından yönetebilirsin sistemin NTFS  olması ile ilgisi yok.

fingerprint kardeşim dediklerini yaptım ve oldu,çok teşekkür ederim alakana.Saygılar,

• Like 1

kocamanadam, 54 dakika önce yazdı:

fingerprint kardeşim dediklerini yaptım ve oldu,çok teşekkür ederim alakana.Saygılar,

güle güle kullan bundan sonraki formatlarda C biçimlendirip devam et hangi işletim sistemini kursan ayrılmış bölüm oluşturmaz. Saygılar

SolmazTacettin, 14 dakika önce yazdı:

ben kapalı tutuyorum güncelleştirmeleri wub ile. gpo ile de vardır da çok karışık çözedim bulamadım.

nlite ile sürücü güncellemelerini kapatıp ıso ımajı alabılırsın

XXX90, 01.03.2020 - 19:19 yazdı:

Hocam neleri devre dışı bırakıyor bu kodlar 

Merhaba
Anlık devre dışı bırakılan DLL ve Update servisleridir ve SoftwareDistribution.old Klasörü oluştuktan sonra servisler yeniden çalışır.

hepsi1lesme, 21 saat önce yazdı:

Yine yüklenmedi  her zaman ki gibi aynı hata

Bu yeni KB4535996 isteğe bağlı güncelleme bazı bilgisayarlarda yüklenemediğinden bahsedilmekte, sizinki de bunlardan biri olabilir. Microsoft çözüm için yol arıyor ve bu durum birçok kullanıcıyı etkilediğini biliyor. Geçici çözüm için bir makale yayınlandı, isterseniz aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Belki yardımcı olur size.

Kolay gelsin..

The_Undertaker, 01.03.2020 - 19:32 yazdı:

Neden güncelleme yapmıyoruz ki 2004 sürümüne? Bana da güncelleme geldi ama sonra birden kayboldu indirdiği sırada.

2004 indirip sıfırdan kurulum yaptım. asus x542 laptopum kasılıp duruyor.