Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

İSO DOSYASI YENİDEN YÜKLENDİ VE İLK SAYFA SUNUMA EKLENDİ

İso adı: WIN10_PRO_21H1_19043.899_X64

Boyut:  3.56 GB (ESD SIKIŞTIRMA YAPILMADI)

(UEFİ VE LEGACY KURULUMA UYGUNDUR)

MediaFire link:  

Please register to see this content.

Edited by fingerprint
  • Like 2

• Editor

Windows 10 Version 20H2 updated March 2021 (Consumer/Business) (Client/Server)

(19042.867) MSDN All Languages (base .iso + svf patches)

https://cloud.mail.ru/public/jgwn/Kk4TktWSs/20H2_19042/867_mar_2021/

• Like 2
  • Thanks 1

• Editor

Microsoft'un bu yılın ikinci yarısı için planlanan Windows 10 özellik güncellemesi  ve kod adı Sun Valley. 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, gördüğümüz Windows 10 Insider Preview sürümlerinin çoğu görsel değişikliklerle ortaya çıkıyor ve bu bugün farklı değil.

Bugün, şirket  Windows 10 İçeriden Önizleme yapı 21343 ve büyük bir yeni özellik vardır: Dosya Gezgini uygulamasında yeni simgeler. 

Bu,  edildiğinde ve yenileme düğmesi yaklaşık 45 derece döndürülmüş gibi göründüğünde alıştığınız "yeni simge" hikayesi değil . 

Dosya Gezgini'ndeki yeni simgeler için, yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, onları kaçıramazsınız.

Bilinen tüm klasörler ve hatta Geri Dönüşüm Kutusu da dahil olmak üzere, panoda büyük değişiklikler yapıyorlar.

Microsoft, blog gönderisinde bunu açıkça söylemese de, bunların hepsinin son simgeler olmayacağını varsayabilirsiniz. 

Örneğin Microsoft, Windows 10 önizlemede iken Geri Dönüşüm Kutusu simgesini geri 

. Tüm bunlar geri bildirime dayalı olacak.

Yapıda başka küçük güncellemeler de var. 

Windows Yönetimsel Araçlar klasörünün adı artık Windows Araçlarıdır, haberler ve ilgi alanları artık Çin'de mevcuttur (tüm Geliştirme kanalı içerisindeki kişiler bunu alamasa bile) ve dokunmatik klavyedeki Yardım Al bağlantısında artık "Daha fazla bilgi edinin" yazmaktadır.

Windows 10 yapı 21343'ü elinize almak için Windows Update aracılığıyla edinebilirsiniz. Yeni geliştirilenler kanalında olmanız gerekecek, böylece başlamak için Ayarlar'daki Windows Insider Programı sekmesine gidebilirsiniz.

• Like 2

semsibey, 22 saat önce yazdı:

pixokid, 4 saat önce yazdı:

21343.1000  Satır aralığı problemi

21343 ü yükledim fakat D diskindeki tüm klasörlerdeki satır aralarını açmış bende satır aralarını kapatamadığım için tekrar 21337 ye geri döndüm acaba b satır aralığı kapatmayı bilen varmı

Edited by semsibey
Uzun Alıntı!

pixokid, 28 dakika önce yazdı:

21343 ü yükledim fakat D diskindeki tüm klasörlerdeki satır aralarını açmış bende satır aralarını kapatamadığım için tekrar 21337 ye geri döndüm acaba b satır aralığı kapatmayı bilen varmı

Satır araları bende de açıldı. Epey uğraşmam sonunda, Görünüm-Seçenekler-Klasör ve Arama Seçeneklerini Değiştir-Görünüm-Gelişmiş Ayarlar

Aşağılardaki "Use Compact mode" seçeneğine tik atıp aktifleştirince düzeldi.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

21H1-i 20H2 üzerine güncelleme olarak nasıl kurarız? Format atmak istemiyorum

Full sürüm iso indirip setup dosyasından upgrade yaptığımda tüm sistem yükselecek yanlış bilmiyorsam. O zamanda sistemde yaptığım reg ayarları felan silinecek. Onun olmasını istemiyorum. Başka bir güncelleme yolu varmı? Windows Update üzerinden yaptığımız gibi. öyle yaptığımızda sistem upgrade olsa da sistemde yaptığım değişiklikler kaybolmuyordu. 

Edited by Premier7

@Premier7 Yükseltmeyi tavsiye etmem. Yükseltme sorunsuz gibi görünse de ciddi sorunlara yol açıyor. Ben istemeden yükselttim. Yükseltme yaptığım windowsla normal kurulum yaptığım windows arasında ciddi performans farkları var. Yükseltme yaptığım windows 10' da aşırı ram kullanıyor. Adobe Photoshop kuruluyor ancak hiçbir şekilde çalışmıyor. Bir de üstüne scriptle ayar yapmak istediğim de windows kafayı yedi. 2 tarayıcı açınca ram kullanımı %80' lere geliyor ve kendiliğinden çözünürlük 800x600' e düşüyor. Yükseltme konusunu da araştırdığım da kimse önermiyor. Ve ciddi hataların oranı aşırı yüksek. Bende olay öyle bir radleye geldi ki, sadece tek iş yapabiliyorum. 2 tarayıcı açarsam sistem kilitleniyor. Vmware ile sanal sistem kurarken yanında aimp ile müzik bile dinleyemiyorum. Sadece sildiği reg ayarlarıyla kalmıyor...

• Sad 2

deli_petro06, 2 saat önce yazdı:

@Premier7 Yükseltmeyi tavsiye etmem. Yükseltme sorunsuz gibi görünse de ciddi sorunlara yol açıyor. Ben istemeden yükselttim. Yükseltme yaptığım windowsla normal kurulum yaptığım windows arasında ciddi performans farkları var. Yükseltme yaptığım windows 10' da aşırı ram kullanıyor. Adobe Photoshop kuruluyor ancak hiçbir şekilde çalışmıyor. Bir de üstüne scriptle ayar yapmak istediğim de windows kafayı yedi. 2 tarayıcı açınca ram kullanımı %80' lere geliyor ve kendiliğinden çözünürlük 800x600' e düşüyor. Yükseltme konusunu da araştırdığım da kimse önermiyor. Ve ciddi hataların oranı aşırı yüksek. Bende olay öyle bir radleye geldi ki, sadece tek iş yapabiliyorum. 2 tarayıcı açarsam sistem kilitleniyor. Vmware ile sanal sistem kurarken yanında aimp ile müzik bile dinleyemiyorum. Sadece sildiği reg ayarlarıyla kalmıyor...

Hmm anladım hocam. O zaman mecburen temiz format atacağım 😕 

oMo, 11.04.2021 - 22:26 yazdı:

insider sürümleri uygulama deneyimi, kullanım vs için log tutar.

geç açılma nedenlerinden bir sebebidir.

bunda bir yanlış yok beğenilip beğenmediniz çok önemli değil onlar açısından.

ücretsiz testerlik yapıyorsunuz, insider deneyimine göre yeni alfa sürümleri siz imzalamış oluyorsunuz.

birçok sürümü seri numarası değiştirilerek yayınlanmıştır.

ilk olarak thinpc ile server sürüm ile başlamıştır.

boot.wim isteğe uygun paketlerle Windows bile hazırlanabilir.

thinpc aslında cpu+ram olarak çalışan kms ilk denemesi bir winpedir.

bazen hiç fark yok gibi veya gelen yenilikler geri çekiliyor tek artısı bu.

Şu an final sürüm yayınlanmamış mı? RP guard sitesinde Final sürümler içinde gösteriliyor 21H1 

Arkadaşlar yeni ikon paketi 19043.906 sürümüyle mi geliyordu? 

Premier7, 12 dakika önce yazdı:

o sürüm insayder mi hocam? 

Evet. Ama su an daha yeni bir sürüm var ve ondada birkac degisiklik daha var. Yeni sürüm 21354.1

Her hafta yeni bir Insider sürümü yayinlaniyor...

Edited by TOLGAHAN5

Premier7, 5 dakika önce yazdı:

Hocalar peki şu an 21H1 güncellemesinin son final sürümü 19043.906 değil mi? Insayder olmayan sürümü diyorum 

21H1 de insider sürüm.

MSDN ISO çıkmadı, şuan son sürüm final diyebileceğimiz en yüksek windows 10 20H2 19042.xxx şeklinde.

• Like 1

KiNGHaZe, 3 dakika önce yazdı:

21H1 de insider sürüm.

MSDN ISO çıkmadı, şuan son sürüm final diyebileceğimiz en yüksek windows 10 20H2 19042.xxx şeklinde.

Hocam peki bu site neden Final version olarak 19043.906 gösteriyor? Ben hep bu siteden indirdim. İnsider sürümler İnsider sekmesinde gösterilir hep. Final sekmesine taşındığı zaman artık insider-dan çıktığını düşünürdüm. 

Premier7, 3 dakika önce yazdı:

Hocam peki bu site neden Final version olarak 19043.906 gösteriyor? Ben hep bu siteden indirdim. İnsider sürümler İnsider sekmesinde gösterilir hep. Final sekmesine taşındığı zaman artık insider-dan çıktığını düşünürdüm. 

Bu sitede uup üzerinden hallediyor işi

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Bakman gereken yer burası, MSDN ISO'lar bu siteden yayınlanıyor. Diğerleri paketler indirilip yeniden oluşturularak yapılıyor.

Edited by KiNGHaZe
  • Like 3

KiNGHaZe, 1 dakika önce yazdı:

Bu sitede upp üzerinden hallediyor işi

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Bakman gereken yer burası

Peki 19043.906 sürümünü indirmemi önerirmisiniz? İnsider sürüm olsa bile final güncellemesi geldiğinde Windows Update üzerinden sorunsuz güncelleye bilecekmiyim?

Premier7, 3 dakika önce yazdı:

Peki 19043.906 sürümünü indirmemi önerirmisiniz? İnsider sürüm olsa bile final güncellemesi geldiğinde Windows Update üzerinden sorunsuz güncelleye bilecekmiyim?

Benim tavsiyem 20h2 son sürüm kurmanız. 21H1 gelince ise yükseltme yoluyla değil sıfırdan format atmanız.

Yükseltme yapınca microsoft her şeyi aktive ediyor, sistem kasılmaları ve ayarların bir kısmı bozuluyor.

• Like 1