Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Kararlı Windows sürümlerinin güncellemeleri 

Aşağıdaki yamalar artık Windows 10'un kararlı dalında mevcuttur.

• Mayıs 2021 Güncelleştirmesi, sürüm 21H1    (İS Derlemesi 19043.1052).  .
  • Ekim 2020 Güncelleştirmesi, sürüm 20H2    (İS Derlemesi 19042.1052).  .
  • Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, sürüm 2004    (İS Derlemesi 19041.152).  .
  • Kasım 2019 Güncelleştirmesi, sürüm 1909    (İS Derlemesi 18363.1621).  .
  • Mayıs 2019 Güncelleştirmesi, sürüm 1903  -    (İS Derlemesi 18362.1621).  .
  • Ekim 2018 Güncelleştirmesi, sürüm 1809    (İS Derlemesi 17763.1999). 
    Please register to see this content.
     .

Yukarıdaki tüm güncellemeler, tüketici cihazlarına otomatik olarak yüklenecektir. 

mustafakarasan, 09.06.2021 - 10:06 yazdı:

ben küçük yama ile 20h2den 21h1 güncelledim 2/3ay önce falan güncellemeleri alıyor sorun yok ama bizde sağ alt köşede havadurumu yok.yeni kurulanlarda var

M,crosoft Edge yüklüyse hava durumu gelir.Sildiysen o da silinir.Saygılar,

• Like 2

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80080005)

diyor, deniyoruz sonuç aynı ne yapmak lazım acaba?

HARBİKIZ, 2 saat önce yazdı:

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80080005)

diyor, deniyoruz sonuç aynı ne yapmak lazım acaba?

denemek lazım

HARBİKIZ, 3 saat önce yazdı:

teşekkür ederim denedim ama maalesef olmadı.

Bu dism komutlarını geçmişte araştırmıştım. Ben bugüne kadar  çalıştığını yada sorun çözdüğünü görmedim. Net olmamakla birlikte şunu ekleyeyim. Yabancı forumlar da bu dism resetbase konusunu araştırdım. Yanlış anlamadıysam bu komutların çalışması için dism resetbasenin aktif edilmesi gerekiyormuş. Microsoftta bu nasıl aktif edilir gibi bir konu göremedim. Ancak Ntlite' yi biraz kurcaladığımda bu tarz bir bilgi gördüm. Ntlite de Dism resetbase aktif et, devre dışı bırak ayarları var. Bu ayarın standart windows sürümlerinde devre dışı olarak geldiği Ntlite yazılımında, bilgi kısmında yazıyor. Sorununuz bundan dolayı çözülmemiş olabilir mi diye düşünüyorum. Dün @hasan835 üstad crackli bir Ntlte paylaşmıştı. Crackli sürümde aktif kullanılan sistem üzerinde de işlem yapılabiliyor. Dism resetbase ayarını bulup aktif ederek tekrar videodaki ayarları denemenizi tavsiye ederim...

• Like 2

deli_petro06, 20 saat önce yazdı:

Bu dism komutlarını geçmişte araştırmıştım. Ben bugüne kadar  çalıştığını yada sorun çözdüğünü görmedim. Net olmamakla birlikte şunu ekleyeyim. Yabancı forumlar da bu dism resetbase konusunu araştırdım. Yanlış anlamadıysam bu komutların çalışması için dism resetbasenin aktif edilmesi gerekiyormuş. Microsoftta bu nasıl aktif edilir gibi bir konu göremedim. Ancak Ntlite' yi biraz kurcaladığımda bu tarz bir bilgi gördüm. Ntlite de Dism resetbase aktif et, devre dışı bırak ayarları var. Bu ayarın standart windows sürümlerinde devre dışı olarak geldiği Ntlite yazılımında, bilgi kısmında yazıyor. Sorununuz bundan dolayı çözülmemiş olabilir mi diye düşünüyorum. Dün @hasan835 üstad crackli bir Ntlte paylaşmıştı. Crackli sürümde aktif kullanılan sistem üzerinde de işlem yapılabiliyor. Dism resetbase ayarını bulup aktif ederek tekrar videodaki ayarları denemenizi tavsiye ederim...

format atmaktan başka yol bulamadık, yine de çok teşekkürler.

En iyi çözüm hala daha yedekleri dikkatlice alıp. Yeni sürüm kurmak. Kalıplarınız özelleştirilmiş, güncellemeler el ile eklenmiş, net framework aktive edilmiş isolardan elde edilmişse olabilir. Tüm sistemlerde aynı hatayı vermiyor ama ağırlıklı bir evvelki nesil sistemlerde güncelleme sunusuyla bağlantıların tümü yapılmıyor sanırım. Mesela ben Telemetry, konum, defender vb.  hep kaldırır 40-50 civarı reg uygularım.Böyle özelleştirditikten sonra hiç bir sürümde güncelleme alamadım. Tüm güncelleme servisleri açık olduğu halde! Böyle sistemlere erişip çok şeye vakıf olamayınca cindows , o yapılara güncelleme atmıyor kanısındayım. Her daim, yeni yapıya geçmeyi planlayınca, yedeklerimi alırım. Sonra sıfır format. Eğer cindowsu benim gibi özelleştiriyorsanız bir ihtimal bundandır hata. Yoksa zaten Cindows bazen kendi final sürümünü bile son yapıya güncellemekten aciz. Ya da donanımla ilgilir sizin donanımlarınızın sorunları çözülüp verilemedi daha demek.

Şu an bu sürümden memnunum tavsiye ederim

kadetti, 31 dakika önce yazdı:

En iyi çözüm hala daha yedekleri dikkatlice alıp. Yeni sürüm kurmak. Kalıplarınız özelleştirilmiş, güncellemeler el ile eklenmiş, net framework aktive edilmiş isolardan elde edilmişse olabilir. Tüm sistemlerde aynı hatayı vermiyor ama ağırlıklı bir evvelki nesil sistemlerde güncelleme sunusuyla bağlantıların tümü yapılmıyor sanırım. Mesela ben Telemetry, konum, defender vb.  hep kaldırır 40-50 civarı reg uygularım.Böyle özelleştirditikten sonra hiç bir sürümde güncelleme alamadım. Tüm güncelleme servisleri açık olduğu halde! Böyle sistemlere erişip çok şeye vakıf olamayınca cindows , o yapılara güncelleme atmıyor kanısındayım. Her daim, yeni yapıya geçmeyi planlayınca, yedeklerimi alırım. Sonra sıfır format. Eğer cindowsu benim gibi özelleştiriyorsanız bir ihtimal bundandır hata. Yoksa zaten Cindows bazen kendi final sürümünü bile son yapıya güncellemekten aciz. Ya da donanımla ilgilir sizin donanımlarınızın sorunları çözülüp verilemedi daha demek.

Şu an bu sürümden memnunum tavsiye ederim

konu dışı olacak, bu windows her sürümde senin dediğin cindows :) 

• Like 1

HARBİKIZ, 12.06.2021 - 17:26 yazdı:

format atmaktan başka yol bulamadık, yine de çok teşekkürler.

Aynı sorunları bende yaşadım. defalarda Güncellemeyi indirip kurmaya çalıştı ama her defasında hata verip güncellemeyi yine kendi kaldırdı. En az 15-20 defa yaşadım bu sorunu bende. Sonra internetten araştırdım. Bu soruna Windows kayıt defterinde oluşan hatalar neden oluyormuş. "Wise Registry Cleaner" adlı programı yükleyip kayıt defteri hatası ve hata onarımını yapılması önerildi. Ama programın tam sürümü olması gerekiyor. Demo sürün kayıt defteri onarımı yapmıyor. İnternetten craklı programı bulup kurdum. Programı çalıştırdım. 1200 küdür sorun buldu. Onarımını yaptı. Bilgisayarı yeniden başlatıp güncellemeleri denetletip son güncellemeleri yükledim. ve hiç bir sorun yaşamadım.. 

• Like 3

h_cihan, 8 saat önce yazdı:

Aynı sorunları bende yaşadım. defalarda Güncellemeyi indirip kurmaya çalıştı ama her defasında hata verip güncellemeyi yine kendi kaldırdı. En az 15-20 defa yaşadım bu sorunu bende. Sonra internetten araştırdım. Bu soruna Windows kayıt defterinde oluşan hatalar neden oluyormuş. "Wise Registry Cleaner" adlı programı yükleyip kayıt defteri hatası ve hata onarımını yapılması önerildi. Ama programın tam sürümü olması gerekiyor. Demo sürün kayıt defteri onarımı yapmıyor. İnternetten craklı programı bulup kurdum. Programı çalıştırdım. 1200 küdür sorun buldu. Onarımını yaptı. Bilgisayarı yeniden başlatıp güncellemeleri denetletip son güncellemeleri yükledim. ve hiç bir sorun yaşamadım.. 

teşekkür ederim aynı sorunla karşılaşırsak  deneriz.

• Like 1

h_cihan, 19 saat önce yazdı:

hemen ındırıp denedım ama mahalesef olmadı benım sıkıntı buyuk demekki.formatta atmak iştemiyorum guncelleme harici pc yag gıbı ucuyor resmen kararsız kaldım.en ıyısı su ayın 24 beklıyeyım o zaman format atmaya degecek bır gelişme olursa atarım.yınede teşekkur ederim kardeş.buradaki arkadasların sorunlar hakkında olumlu veya olumsuz yorum atması cok faydalı oluyor...

• Like 1

abdulhey_, 10.10.2018 - 16:27 yazdı:

Şimdi Windows 10 da oldukça gizlenmiş olsada Windows 7 gibi güncellemeleri ayarlama imkanı var.  Yani ayrıntılı.. buna direkt ulaşabileceğimiz bir komut yazabilirmisiniz? ki ona tıklayınca direkt oraya ulaşıp updateyi istediğimiz gibi ayarlayabilelim. 

Windows update manager o kadar kullanışlı değil gibi. Veya program olarak kullanışlısı varsa paylaşırsanız sevinirim. 

Ayrıca bende .55 güncellemesini yúkledim. Aslında birazda kendimiz pinpirikleniyoruz. Mesela Dvbdream da resim yakalama yolu bulamadım. Dolayısıyla resim çekemedim. Halbuki ayarlarda yol gösterme var. Ben ne yaptım yolu kendim yaptım bulamadı. Bulamaz tabi program kendi kodluyor. Buraya at demenle atmıyor.?

Update i servislerden kapatamıyor musunuz?