Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Premier7, 5 dakika önce yazdı:

Hmm. O zaman sorun sistem kaynakli. Original windows 10 a donmek istiyorum da amma fazla gereksiz servis ve uygulamalar var. Sildiyin zaman da stabilite bozuluyor. Uygun bir debloat yontemi biliyormusun hocam ? Aslinda sistemim gayet guclu ssd uzerine kuruyorum

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Ben şu anda aşağıda belirttiğim sistemi kullanıyorum. Bir sorun görmedim ve memnunum. Ssd kullanmıyor olmama rağmen akıcı. Sizde deneyebilirsiniz.

By_FaRuK, 25 dakika önce yazdı:

Hiç bir sorun yok. Başka programlardan etkileniyor olabilir mi?

Please register to see this content.

Merhaba hocam, Kalite güncelleştirmelerinizde 2. Sırada bulunan, 2019-07 Cumulative Update for .NET Framework 3.5, 4.8 for Windows 10 Version 1903 for x64 (KB4506991) güncellemesinin isminin neden tamamının İngilizce olduğunu biliyor musunuz?  Bu normal birşey mi?  Her zaman böyle mi oluyor? Çünkü bendede böyle ve dikkatimi çekti sebebi nedir diye merak ettim. 

Ben şu anda aşağıda belirttiğim sistemi kullanıyorum. Bir sorun görmedim ve memnunum. Ssd kullanmıyor olmama rağmen akıcı. Sizde deneyebilirsiniz.

Hocam ne zamandir kullaniyorsun ? Ve bir zamandna sonra yavaslama falan hiss etdinmi ?

ephialltes, 50 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam, Kalite güncelleştirmelerinizde 2. Sırada bulunan, 2019-07 Cumulative Update for .NET Framework 3.5, 4.8 for Windows 10 Version 1903 for x64 (KB4506991) güncellemesinin isminin neden tamamının İngilizce olduğunu biliyor musunuz?  Bu normal birşey mi?  Her zaman böyle mi oluyor? Çünkü bendede böyle ve dikkatimi çekti sebebi nedir diye merak ettim. 

@ephialltes Neden İngilizce olarak yazdığı konusunda bir fikrim yok maalesef.. Ancak İngilizce yazması çok önemli değil diye düşünüyorum.

Premier7, 38 dakika önce yazdı:

Hocam ne zamandir kullaniyorsun ? Ve bir zamandna sonra yavaslama falan hiss etdinmi ?

@Premier7 Tam olarak 1 ay oldu kullanmaya başlayalı. Tabi ki her sistemde olduğu gibi sistem ilk kurulduğunda hiç bir program yüklü olmadığında özellikle açılış hızı gayet güzel oluyor. Ancak program yükledikçe açılış hızı servisler ve başlangıç programları nedeniyle biraz uzayabiliyor. Bu da donanım özelliklerine göre hissedilebilir ya da hissedilmeyebilir. Bende şu anda ssd olmadığı için 1 ay süre geçmiş olmasına rağmen ve gerekli programlarımı yüklemiş olmama rağmen çok fazla hissedilir bir fark görmüyorum. işletim sistemi açıldıktan sonra her şey gayet stabil ve akıcı durumda.

• Like 1

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

445674179_EkranAlnts.PNG.4142881c0814b83fe1d348650a4ec8fc.PNG

Geri dönüşünüz için teşekkürler hocam şöyle bir şey yaptım doğru mudur?

Edit: İndirdim 5 gb iso çıkarttı :D Yanlış bir şey yaptım galiba

0.png.d919f1e78e90df51e6c0ed1fb68a8457.png

1.png.b48f8cc8744f9d21411200bb66886869.png

Bu adımlar doğru ise hangisini indirmem gerekiyor?

2.png.f043ff0ff809263bc987b8113eb44433.png

Edited by TheDiffere

TheDiffere, Bir saat önce yazdı:

Hocam resimde gösterdim ya

TheDiffere, Bir saat önce yazdı:

Hocam resimde de gösterdim ya 18362.267 yazan yeri indireceksin.

kocamanadam, 26 dakika önce yazdı:

Hocam resimde gösterdim ya

Hocam resimde de gösterdim ya 18362.267 yazan yeri indireceksin.

Hocam senin gösterdiğin versiyon 1903 sürümü ben 1809 sürümü diyorum. 1903 Sürümü indirecek olsam buradan indirmem zaten :) 

kocamanadam, 30 dakika önce yazdı:

Ya benimde kafamı karıştırdın,orada 1809 sürümü de var seçip indireceksin.

1.png.0beef202c49d16ac4b5be9d887d3d792.png

Burada 1809 sürümünden bahsediyorsunuz dimi? Bende 1809 sürümünün en güncelini nereden indirdiniz iso dosyasını atabilir misiniz diye rica ettim hocam :)  Bence siz çok çok yanlış anlamışsınız :) Sağlık olsun 5 ay sonra 1903 sürümüne geçiş yaparım o zamana kadar o sürüm oturur :D 

kocamanadam, 28.07.2019 - 20:29 yazdı:

Teslim oluyorum.İmdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatttttttttttt.?

Hocam kusura bakmayın rahatsızlık veriyorsam bilmediğimden bu kadar soru sordum :) 

Ben indirdim ama 5 küsür gb boyutta indi bunu ben nasıl uefi yazdıracağım ki siz UEFI mi kurdunuz buradan indirip 1809 sürümünü?

TheDiffere, 22 dakika önce yazdı:

Hocam kusura bakmayın rahatsızlık veriyorsam bilmediğimden bu kadar soru sordum :) 

Ben indirdim ama 5 küsür gb boyutta indi bunu ben nasıl uefi yazdıracağım ki siz UEFI mi kurdunuz buradan indirip 1809 sürümünü?

Rahatsızlık vermiyorsun,ben anlatamadığımdan dolayı üzüldüm,o kadar.Şimdi ben buradan indirdiğim uefi mi değilmi bakmıyorum,zaten uefi den anlamam da.Sadece buradan indirdiğim iso dosyasını (16 gb lık bir flash belleğim var) rüfus yazılımıyla flash belleğe yüklüyorum,ama yüklerken MBR yi seçip NTFS olmasını sağlıyorum.Sonra flash bellekten kuruyorum.

• Like 1

kocamanadam, 14 dakika önce yazdı:

Rahatsızlık vermiyorsun,ben anlatamadığımdan dolayı üzüldüm,o kadar.Şimdi ben buradan indirdiğim uefi mi değilmi bakmıyorum,zaten uefi den anlamam da.Sadece buradan indirdiğim iso dosyasını (16 gb lık bir flash belleğim var) rüfus yazılımıyla flash belleğe yüklüyorum,ama yüklerken MBR yi seçip NTFS olmasını sağlıyorum.Sonra flash bellekten kuruyorum.

Estağfurullah hocam ben tam olarak anlayamadım yoksa siz çok güzel anlatım yaptınız. 

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
keyfoagam, 3 saat önce yazdı:

Yüklenebildimi KB4512508 ?

Yükleyebil-DİM. :) Son zamanlarda bir şey farkediyorum. İnsanlar artık en basit konuda bile Özne kullanmaktan kaçınıyor. nasıl robotlaştığımız ve bir meta ve narsizm çağında olduğumuz un açıkça göstergeleri bunlar, Maalesef..

• Like 1

abdulhey_, 16 saat önce yazdı:

Yükleyebil-DİM. :) Son zamanlarda bir şey farkediyorum. İnsanlar artık en basit konuda bile Özne kullanmaktan kaçınıyor. nasıl robotlaştığımız ve bir meta ve narsizm çağında olduğumuz un açıkça göstergeleri bunlar, Maalesef..

Dünden beri uğraşmama rapmen bir türlü yükleyemedim güncellemeyi. Sonunda güncelleme gizle diyerek artık o güncelleme görünmüyor.