Jump to content
kocamanadam

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

Recommended Posts

The_Undertaker, 4 saat önce yazdı:

Dostum babanın malı gibi savunma her konuda Windows 8.1 seviciliği yapıyorsun senin sistemin de sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam et her konuda Windows 8.1 önermene gerek yok dediğin programları Windows 7 ile kullananlarda var takılma bu kadar. Windows 10 LTSC daha stabil bana göre Windows 8.1 kullanmaktansa Windows 10 LTSC kullanmak çok mantıklı.

bende bunu anlatmaya çalışıyorum. sana göre windows 10 mantıklıysa onu kullanırsın, fakat insanlara mutlaka windows 10 a geç şöyle iyi böyle uçuyor demeyi hele hele windows 8.1 için  eskidi artık demeyi doğru bulmuyorum. donanıma göre 10 daha stabil çalışabilir bunu kabul ediyorum ama bu windows 8.1 in eskidiği anlamına gelmez.  mesela windows 10 denediğim zamanlarda home single language daha hızlı ve stabildi LTSC sürümünden. buna rağmen 8.1 e döndüm. ben kimseye 8.1 i dayatmıyorum sadece kendi bilgisayarım ve farklı iki laptop bilgisayardan edindiğim deneyimi paylaşıyorum. kırıcı olduysam kusura bakma. 

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

bende bunu anlatmaya çalışıyorum. sana göre windows 10 mantıklıysa onu kullanırsın, fakat insanlara mutlaka windows 10 a geç şöyle iyi böyle uçuyor demeyi hele hele windows 8.1 için  eskidi artık demeyi doğru bulmuyorum. donanıma göre 10 daha stabil çalışabilir bunu kabul ediyorum ama bu windows 8.1 in eskidiği anlamına gelmez.  mesela windows 10 denediğim zamanlarda home single language daha hızlı ve stabildi LTSC sürümünden. buna rağmen 8.1 e döndüm. ben kimseye 8.1 i dayatmıyorum sadece kendi bilgisayarım ve farklı iki laptop bilgisayardan edindiğim deneyimi paylaşıyorum. kırıcı olduysam kusura bakma. 

Sıkıldım cidden siz Windows 8.1 ile devam edin hocam. Ben insanlara Windows 10 kullanın şöyle böyle demiyorum isteyen istediğini kullansın beni ilgilendirmiyor. Beni alıntılamazsanız sevinirim.

akillialtay1995, 1 saat önce yazdı:

Yönetici arkadaşlar konudaki tartışma içerikli mesajları siler misiniz?

Hocam konuda tartışma yok artık olarak size kimse laf falan da söylememiş neden rahatsız oldunuz ki?

Buraya bu konuyu sistemler arasında tartışma yaratılsın diye açmadım.Konu, yeni güncellemeleri sistemi kullananlara hatırlatmak için açıldı.Bilgilerinize,

• Like 2

realceday, 19 dakika önce yazdı:
[18362.356] Windows 10 Version 1903 Updated Sept 2019 (SVF)

Please login or register to see this link.

Windows versiyon 18362.418 olmuştur.Bilgilerinize.

Arkadaşın verdiği linkte orjinal  iso lar var (daha doğrusu kendiniz svf dosyalarıyla istediğiniz dilde yapıyorsunuz) :   .418 iso su klasik  yollarla  yapılamıyor şu an: anladığım kadarıyla

UUP>ISO ISOs: Not Allowed
ESD>ISO ISOs: Not Allowed
MCT created ISOs: Not Allowed
Self updated ISOs: Not Allowed
Because the integrity can't be verified by checksum.

Allowed are officially released by MSFT ISOs (MSDN/MVS/VLSC/Techbench), ESDs or UUP filesets/links. 

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 26 dakika önce yazdı:

Arkadaşın verdiği linkte orjinal  iso lar var (daha doğrusu kendiniz svf dosyalarıyla istediğiniz dilde yapıyorsunuz) :   .418 iso su klasik  yollarla  yapılamıyor şu an: anladığım kadarıyla

UUP>ISO ISOs: Not Allowed
ESD>ISO ISOs: Not Allowed
MCT created ISOs: Not Allowed
Self updated ISOs: Not Allowed
Because the integrity can't be verified by checksum.

Allowed are officially released by MSFT ISOs (MSDN/MVS/VLSC/Techbench), ESDs or UUP filesets/links. 

Bilemiyorum ama ben update yoluyla yaptım.ayrıca site rusça kim ne anlayacak?

Edited by kocamanadam

kocamanadam, 12 saat önce yazdı:

Buraya bu konuyu sistemler arasında tartışma yaratılsın diye açmadım.Konu, yeni güncellemeleri sistemi kullananlara hatırlatmak için açıldı.Bilgilerinize,

Tartışma yok diyoruz hala tartışılma yaratılsın diye açmadım diyorsunuz.

Windows 10 - Kasım Güncellemesi 1909 - 19h2 "12 kasım 2019 " tarihinde yayınlanacakmış. (kaynak

İngilizce msdn sürümler ve svf (yerel dil dosyaları) dosyalar sızmış.  1909 Build 18363.418 RTM ISO dosyaları şu adresten indirilebilir. 

Please login or register to see this link.

svf dönüştürücü için şu adres : (Please login or register to see this link.  ) Please login or register to see this link.

• Thanks 1

The_Undertaker, 5 saat önce yazdı:

1909 nasıl arkadaşlar deneyen var mı?

Bir kaç haftadır kullanıyorum sıkıntı olmadı. 1903 den bir farkı yok. Biraz daha stabil gibi.

• Like 1

DJ_Rush, 6 saat önce yazdı:

Bir kaç haftadır kullanıyorum sıkıntı olmadı. 1903 den bir farkı yok. Biraz daha stabil gibi.

Çekirdekleri daha verimli kullanım özelliği pek etki etmemiş o zaman gördüğüm iyi oldu bu yorumu ....

Gerçi İmzanızdaki sistemi kullanıyosanız normal galiba etki etmemesi  ben resmi dağıtımını bekleyeceklerdenim  bakalım bizim sistemlerde  ne hissettiricek ...

Edited by neskali

1909'u 2 gündür kullanıyorum.  Sorun yaşamadım gayet stabil çalışıyor. 

1903'ü kullananların 1909'da sorun yaşayacaklarını sanmıyorum. Bu sürüm major bir değişiklik taşımadığı için sorun çıkarmayacaktır. 

Şuan 1809 LTSC 2019 Enterprise kullanıyorum ama geçme gereği yokmuş o zaman bununla devam edeceğim anlaşılan. 1909'da ki çekirdek verimliliği sadece İntel işlemciler içinmiş AMD için olan sürüm 1903 sürümüymüş bu arada.

The_Undertaker, 15 saat önce yazdı:

1909'da ki çekirdek verimliliği sadece İntel işlemciler içinmiş AMD için olan sürüm 1903 sürümüymüş bu arada.

İşlemciye göre sürüm mü oluyor? 🤔🤔

Bana enteresan bir bilgi geldi. Resmi bir bilgi var mı bu konuda?

amd ve 1909 kullanıyorum çıktığından beri: daha stabil ve hızlı 1903 egöre-hiç bir sorun da yaşamadım

dün kurdum  gayet iyi 5 10 dakkada format bitti helaya gittim su içtim baktım hazırlanıyor kısmında baya hızlı olmus daha inceliyorum işlemci ve ram tüketimi iyi güncelleme bile yükledim 10 gündensonra agırlaşmassa pc tamamdır bunu kullanırım bakmamı istediginiz önemli yerleri yazarsanız bakarim kolay gelsin hepinize

1909.thumb.jpg.ccf9c95f9b497fc018ee3ca095c1a58f.jpg