Jump to content
kocamanadam

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

Recommended Posts

@Please login or register to see this link. 3 Benim öyle değil. Direkt Microsoft edge hakkında diye bir şey yok . Edgeyi değerlendir var onun yerinde.  Ancak Ayarlar Genelin en altında "Bu uygulama Hakkında Microsoft Edge 44.18362.449.0 Microsoft EdgeHTML 18.18363" yazıyor.  Başka bir yerinde varmı bilmiyorum. Sağolun.

abdulhey_, 12 dakika önce yazdı:

@Please login or register to see this link. 3 Benim öyle değil. Direkt Microsoft edge hakkında diye bir şey yok . Edgeyi değerlendir var onun yerinde.  Ancak Ayarlar Genelin en altında "Bu uygulama Hakkında Microsoft Edge 44.18362.449.0 Microsoft EdgeHTML 18.18363" yazıyor.  Başka bir yerinde varmı bilmiyorum. Sağolun.

Please login or register to see this link.  Burdan çıkan final sürümünü indirmeniz gerekiyor. Bunu kurduktan sonra mevcut kullanmakta olduğunuz bizim bildiğimiz Edge, yeni Chromium tabanlı olan sürüme dönüşecek.  

kara.ejder.323, 25 dakika önce yazdı:

Please login or register to see this link.  Burdan çıkan final sürümünü indirmeniz gerekiyor. Bunu kurduktan sonra mevcut kullanmakta olduğunuz bizim bildiğimiz Edge, yeni Chromium tabanlı olan sürüme dönüşecek.  

Kurdum ve dilinide İngiizceden Türkçe yaptım sürüm bu:  Microsoft Edge güncel.Sürüm 79.0.309.65 (Resmi derleme) (64 bit) Teşekkür ederim.

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

Kurdum ve dilinide İngiizceden Türkçe yaptım sürüm bu:  Microsoft Edge güncel.Sürüm 79.0.309.65 (Resmi derleme) (64 bit) Teşekkür ederim.

Rica ederim. Doğru sürüm.  Eklenti desteği gelişiyor. Bakalım uzun vadede ana tarayıcı olabilecek mi?

Kurulum ve dili de  Türkçe  Microsoft Edge güncel indir.....

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Edited by 34ero

Yeni edge iyi hoş da bu film izleme sitelerindeki my.mail.ru linklerini açmıyor nedense 😑

Edit: Açılmama sorunu düzeldi ama birde şu idm linkleri düzgün yakalasa tam olacak 

Edited by wMwMw

efe34, 16 saat önce yazdı:

mozilla gibi klasör yedeği alıp aynı bookmarks ve hatta şifreleri başka pcye aktarmanın bir yolu varmı

2- synch ile mutlaaka oluyordur: işyeri pcde kullanııp işimiz bittikten sonra kalıntıları şifreleriçerezleri yoketmeninm bitr yolu var mı: ilk ßeta zamanlarından beri kullanmıyorum

değerli kardeşim,

edge'yi kullanmadığımdan, drwindows'ta şöyle bir açıklama yapılmış ilgilenen arkadaşların dikkatine;

Microsoft Edge: Kayıtlı şifreleri okuyun, dışa aktarın ve yönetin

Web hizmetleri için şifrelerin tarayıcıda kaydedilmesi önerilmez, ancak hepimiz bunu yaparız. Şifreler tarayıcılar tarafından şifrelenmiş biçimde saklandığından, insan kararına göre, yetkisiz erişime karşı oldukça iyi korunurlar.

Düzenli olarak bir parola tarayıcıya kaydedilmiş ancak artık bilmiyor. Bu durumda, Microsoft Edge'de bunu görüntüleme seçeneği vardır. Ayrıca Edge'deki genel şifre ayarlarına da göz atacağız.

Bunlar, araç çubuğundaki profil resmini, ardından "Profil ayarlarını yönet" ve son olarak Parolaları tıklayarak çağrılır.

Üstte "Şifreleri kaydetmeyi sor" seçeneği bulunur. Bunu devre dışı bırakırsanız, Edge artık giriş bilgilerini kaydetmez.

Aşağıda, Edge'in daha önce erişim verilerinin kaydedildiği sayfaya giriş verilerini otomatik olarak girip girmeyeceğini belirleyen "Otomatik olarak oturum aç" seçeneği bulunur. Her iki anahtar da varsayılan olarak etkindir.

Aşağıda, sağ üstteki arama alanı ile aranabilen kayıtlı kullanıcı adları ve şifrelerin listesi bulunmaktadır. Bununla birlikte, "Web sitesi ara" yanlış etikettir, çünkü alanlar web sitesi ve kullanıcı adı aranır ancak şifre alanının içeriği aranmaz.

"Kayıtlı şifreler" in arkasındaki üç noktayı tıklarsanız, kaydedilmiş tüm giriş verilerini bir CSV dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Parolalar bu dosyada düz metin biçimindedir, bu nedenle bunlar hakkında hassas olmalısınız. Bu nedenle, dışa aktarma dosyası oluşturmadan önce kendinizi yeniden doğrulamanız gerekir.

Microsoft Edge: Web sitelerini otomatik olarak çevirin veya çeviriyi devre dışı bırakın,

eni Microsoft Edge'in iyi niyetli ve temelde kullanışlı bir işlevi vardır: Bir kümeden farklı bir dil kullanan bir web sitesine erişirseniz, Edge otomatik olarak bu sayfayı kendi dilinize çevirmeyi önerir. Pencerenin sağ üst tarafındaki bir pencere bu seçeneği belirgin bir şekilde gösterir.

"Sayfaları her zaman İngilizceden çevir" kutusunu (veya hangi dili kullanırsanız) işaretlerseniz, bu dildeki sayfalar, siz çağırır çağırmaz otomatik olarak gelecekte çevrilecektir. "Çevir" düğmesi işi bir kez yapar, "Şimdi değil" teklifi atlar. Sağ düğmenin arkasında "İngilizceyi asla çevirme" seçeneği de vardır.

Doğru seçenekleri belirleyerek, sayfaların otomatik olarak ana sayfalara çevrilmediğiniz dillere çevrilmesini sağlayabilirsiniz, oysa çeviri gerektirmeyen dillerle gereksiz ipucu artık görünmez.

Genel olarak bu işlev olmadan yapmak istiyorsanız, "Diller" altındaki Kenar ayarlarında "Okuduğunuz hiçbir dilde mevcut olmayan sayfaları çevirmeyi öner" seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

saygılarımla;

Edited by hasan835
tashih

Microsoft Edge güncellendi.

Sürüm 79.0.309.68 (Resmi derleme) (64 bit)

• Like 1

28 ocak 2020 - 1903 için 18362.628 - 1909 için 18363.628 güncellemesi gelmiştir. Hala Chromium tabanlı Edge güncellemesi yok.

Valla bu edge de bana göre değil facebook oyunları Flaş la oynanıyor edge de flaşı engelliyor aralık 2020 ye kadar engellemiycez diyor ama genede engelliyor

wMwMw, 17.01.2020 - 22:56 yazdı:

Microsoft Edge güncellendi.

Sürüm 79.0.309.68 (Resmi derleme) (64 bit)

Sürüm 79.0.309.71 (Resmi derleme) oldu.Saygılar

fingerprint, Bir saat önce yazdı:

18363.628 güncellemesinde sorun yaşayan varmı

Ne gibi bir sorun?

pixokid, 5 saat önce yazdı:

Valla bu edge de bana göre değil facebook oyunları Flaş la oynanıyor edge de flaşı engelliyor

Ms Edge flashı varsayılan olarak engelliyor.  Açmak için  "Ayarlar - Site izinleri - Adobe flash " yolunu takip edin.

Arkadaslar merhaba. Bir sorum var. En guncel windows 10 isosu nerden indirile bilir? Media Creation tool ile indirdigimiz zaman guncellemelerin hepsi yapilmis son surum mu geliyor ? mesela 18363.628  buildi son surumdu galiba direk bu mu download yapiliyor ? Yoksa yalnizca 19H2 surumunun ilk versiyonumu yukleniyor ?

Ha birde onere bileceginiz kokteyl tarzi surumler varmi? Yani ince ayarlari yapilmis gereksiz uygulamalarin silinmis oldugu bir mod varmi? kokteyl kullaniyordum adam 19h1 uzerine 19h2 yapiyor sordugum zaman hepsi 0dan 19h2 uzerinde yapildi diyor. Yalancilari sevmem 

Premier7, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaslar merhaba. Bir sorum var. En guncel windows 10 isosu nerden indirile bilir? Media Creation tool ile indirdigimiz zaman guncellemelerin hepsi yapilmis son surum mu geliyor ? mesela 18363.628  buildi son surumdu galiba direk bu mu download yapiliyor ? Yoksa yalnizca 19H2 surumunun ilk versiyonumu yukleniyor ?

Ha birde onere bileceginiz kokteyl tarzi surumler varmi? Yani ince ayarlari yapilmis gereksiz uygulamalarin silinmis oldugu bir mod varmi? kokteyl kullaniyordum adam 19h1 uzerine 19h2 yapiyor sordugum zaman hepsi 0dan 19h2 uzerinde yapildi diyor. Yalancilari sevmem 

Please login or register to see this link.  Buradan indirebilirsiniz.Saygılar.

kocamanadam, 1 dakika önce yazdı:

Please login or register to see this link.  Buradan indirebilirsiniz.Saygılar.

Hocam buradan indirdigim zaman son buildi-mi indiriyor ?

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Ne gibi bir sorun?

güncelleme yüklenmiyor

hem normal güncelleme yoluyla hemde manuel olarak yüklenmiyor

Edited by fingerprint

Premier7, 38 dakika önce yazdı:

Hocam buradan indirdigim zaman son buildi-mi indiriyor ?

Hayır 418 i indiriyor.Gerisi update ile yükleniyor.

fingerprint, 18 dakika önce yazdı:

Son sürüm zaten 628,başka güncelleme yok ki indirsin.

fingerprint, 41 dakika önce yazdı:

modifiyeli sistem kullanıyorsanız yükleme sorunu çıkartabilir.

Sürüm 2004 (İS Derlemesi 19041.21) derlemesi nedir arkadaşlar?Yabancı bir siteden indirdim ancak hangi sürüm olduğunu anlamadım.😪

kocamanadam, 15 dakika önce yazdı:

Sürüm 2004 (İS Derlemesi 19041.21) derlemesi nedir arkadaşlar?Yabancı bir siteden indirdim ancak hangi sürüm olduğunu anlamadım.😪

Merhaba Koca Adam. :)

Sürüm 2004 şudur. Baştaki 20, 2020 yılını ve 04 ise Nisan ayını ifade eder. Yani, 2020 yılının Nisan ayında çıkmış bir yazılım olduğudur. Nisan ayına henüz gelmediğimiz şu günlerde, yazılımın tamamen yanıltıcı olduğu ve veri tabanıyla oynandığı açıkça ortada. Bu yazılımı kullanıp kullanmamak tamamen sana bağlı. Şahsen ben böyle bir yazılımı kullanmadığım gibi seninde kullanmamanı tavsiye ederim..
Sevgiler..

• Like 1

Merhabalar..
Sizleri bilgilendirmek istedim. Windows 10 Sürüm 1909 (İs Derlemesi 18363.529) olan sürüm stabilize olarak verilmiştir. Ancak ; KB4532695 olarak adlandırılan sürüm isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Yani bu sürümü yükleyenler Microsoft tarafından kullanıcılar üzerinde denemesini yapmaktadır. Stabil olup olmadığı henüz bilinmiyor.. Bu Ayın 11'inde yayınlanması beklenen sürümü beklemek en doğru olanıdır bence.

Win10 İsteğe Bağlı Toplu Güncelleme.jpg

Bay_KG, 19 dakika önce yazdı:

Merhaba Koca Adam. :)

Sürüm 2004 şudur. Baştaki 20, 2020 yılını ve 04 ise Nisan ayını ifade eder. Yani, 2020 yılının Nisan ayında çıkmış bir yazılım olduğudur. Nisan ayına henüz gelmediğimiz şu günlerde, yazılımın tamamen yanıltıcı olduğu ve veri tabanıyla oynandığı açıkça ortada. Bu yazılımı kullanıp kullanmamak tamamen sana bağlı. Şahsen ben böyle bir yazılımı kullanmadığım gibi seninde kullanmamanı tavsiye ederim..
Sevgiler..

Bahsedilen sürüm insider programına dahil olan kullanıcılara verilen bir sürüm olduğundan veri tabanıyla oynanması söz konusu değil. Bilginiz olsun.

TheRifleman, 6 dakika önce yazdı:

Bahsedilen sürüm insider programına dahil olan kullanıcılara verilen bir sürüm olduğundan veri tabanıyla oynanması söz konusu değil. Bilginiz olsun.

Zannedersem İnsider sürümünden bahsetmedim. Stabil olarak bilinen sürümden bahsetmiştim.