Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

MrRush, 03.04.2020 - 22:39 yazdı:

2004 bir ay kadar kullandım abartı bir yenilik yok aynı tas aynı hamam devam ediyor. Birkaç boot esnasında siyah ekran harici hata görmedim. Bunlar da giderilir.

Ardından Ltsc yedeğimi ve macOs yedeğimi geri yükledim. macOs sistemimde sanalda win10 build 1703 kurmuşum yedeğin içinde kalmış. Neyse açıp bakayım dedim. Sistemi açtım sanaldan, yağ gibi akıyor. Ben gerçek win donanımıyla böyle performans alamıyorum sanal makinede . Adamlar yapmış yani. Sanal yazılımları bile harika bu adamların. Win 8.1 kurulum yapacaktım sanalda. Bunda da iki seçenek verdi sade metro  start menülümü yoksa eski başlat menülümü olsun seçeneği çıktı. Eski başlatı seçtim ve kurulum sonrası StarDock un Başlat menüsünü kurdu.

macOs yazılımcıları ve yapımcıların eline geçse windows 10 ortaya neler çıkar hayal edemiyorum.

173. le biten versiyonu kurdum 7-8 saat kullandım-hiç restart atmadan sorunsuz du ilk restartta mavi ekranı yedim. :  (                     19h2 duruyordu zaten ayrı paqrtisyonda: geri döndüm

• Like 1

Arkadaşlar windows 10 default iconlar güncelleme ile değişecekti ve linux çekirdeği ile birleşeceği konuşuluyordu covid19 sebebiylemi geciktirildi haberi olan varmı acaba. İnternetten bakınıyorum ama yeni birşeyler göremedim

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar windows 10 default iconlar güncelleme ile değişecekti ve linux çekirdeği ile birleşeceği konuşuluyordu covid19 sebebiylemi geciktirildi haberi olan varmı acaba. İnternetten bakınıyorum ama yeni birşeyler göremedim

Deafult iconlar denilen app iconları aşama aşama değişiyor. Yani her gelen güncellemede şuan app iconları değişiyor. Uzantı iconları dahil.

Şuan 2004 sürümünü kullanıyorum.

sshot-1.md.png

Edited by MrRush
  • Thanks 1

MrRush, 56 dakika önce yazdı:

Deafult iconlar denilen app iconları aşama aşama değişiyor. Yani her gelen güncellemede şuan app iconları değişiyor. Uzantı iconları dahil.

Please register to see this content.

2004 de problemler devam ediyor diye kullanmıyordum demekki ondan rast gelemedim yeni iconlara teşekkürler üstadım. Daha dijital görünüme kavuşmuş güzel olmuş? 

MrRush, 1 saat önce yazdı:

sshot-1.md.png

Hangi sürüm?

MrRush, 9 saat önce yazdı:

Pro sürüm.

Hata almıştım demiştim

slow-ring vermişler 173 ü

(172 olabilir benim hata aldığım belki)

edit:

. fake diyor sanki

153 kullanayım bir süre

Edited by efe34

efe34, 13.04.2020 - 02:48 yazdı:

Hata almıştım demiştim

slow-ring vermişler 173 ü

(172 olabilir benim hata aldığım belki)

edit:

. fake diyor sanki

153 kullanayım bir süre

xxx.153 de de mavi ekran aldım ilk resart sonrası. sistem: üst seviye AMD

19h2 ye geri döndüm :  (

Edited by efe34

Windows 10 Toplu Güncelleştirmeleri, 14 Nisan 2020

Bugün Patch Tuesday, bu nedenle Microsoft desteklenen Windows 10 sürümleri için bir dizi toplu güncelleştirme yayımladı. İşte değişiklik günlükleri olan yamalar.

Windows 10, sürüm 1909 ve 1903, KB4549951 (OS 18362,778 Kurar a nd 18363.778)

• Grup İlkesi Nesnesi kullanılarak yayınlanırsa belirli uygulamaların yüklenmesini engelleyen sorunu giderir.
  • Kablolu 802.1x yeniden kimlik doğrulamasından sonra kablolu ağ arabiriminin yeni alt ağlarda ve sanal LAN'larda (VLAN) yeni bir Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) IP adresi almasını engelleyen sorunu giderir. Sorun, hesaplara dayalı VLAN'ları kullanırsanız ve kullanıcı oturum açtıktan sonra bir VLAN değişikliği oluşur.
  • Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Bulut Altyapısı, Windows Sanallaştırma, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Çekirdeği, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Yönetimi, Windows Temelleri, Windows Sanallaştırma, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Update Stack ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı.

Windows 10, sürüm 1809, KB4549949 (İS Derlemesi 17763.1158)

• Grup İlkesi Nesnesi kullanılarak yayınlanırsa belirli uygulamaların yüklenmesini engelleyen sorunu giderir.
  • Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Yönetimi, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Sanallaştırma, Windows Çekirdek Ağları, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows için güvenlik güncelleştirmeleri Yığını ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısını Güncelleştirin.

Windows 10, sürüm 1803, KB4550922 (İS Derlemesi 17134.1425)

Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Yönetimi, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Çekirdek Ağları, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Update Yığını, ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı.

Windows 10, sürüm 1709 , KB4550927 (İS Derlemesi 16299.1806)

Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Yönetimi, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Çekirdek Ağları, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Update Yığını ve Microsoft için güvenlik güncelleştirmeleri JET Veritabanı Altyapısı.

Windows 10, sürüm 1703, KB4550939 (İS Derlemesi 15063.2346)

• Sunucu ağır kimlik doğrulama yükü altında olduğunda ve Kimlik Bilgisi Koruması etkinleştirildiğinde LsaIso.exe işleminde bellek sızıntısına neden olan sorunu giderir.
  • Lsass.exe dosyasının çalışmasını durdurmasına ve erişim ihlali hatası (0xC0000005) oluşturmasına neden olan klist.exe dosyasını çalıştırmayla ilgili sorunu giderir.
  • Bazen yinelenen kural kimliği hatası oluşturan ve Merge-CIPolicy PowerShell komutunun başarısız olmasına neden olan Windows Defender Uygulama Denetimi ilkelerinin birleştirilmesiyle ilgili sorunu giderir.
  • Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Yönetimi, Windows Temelleri, Windows Çekirdek Ağları, Windows Update Yığını ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı için güvenlik güncelleştirmeleri.

Windows 10, sürüm 1607, KB4550929 (İS Derlemesi 14393.3630)

Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Çekirdek Ağları, Windows Update Yığını ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı için güvenlik güncelleştirmeleri.

Windows 10, ilk sürüm

Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Temelleri, Windows Çekirdek Ağları, Windows Update Yığını ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı için güvenlik güncelleştirmeleri.

Makalenin ingilizcesi için:  

Windows 10 Build 19041.207 (20H1, Yavaş Halka)

Microsoft Windows 10 için yeni bir yama yayınladı  ,  . KB4550936 güncelleştirmesi işletim sistemi sürümünü 19041.207'ye yükseltir. İşte değişiklikler.

Güncelleme artık Yavaş Zil Sesi içerisindeki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Yavaş Halka şu anda Windows 10 sürüm 2004 '20H1' ile bağlantılıdır.

Windows 10 Sürüm 2004 20h1 Afiş

Windows 10 Build 19041.207'deki yenilikler

• Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) hizmetinin (rpcss.exe) beklenmedik şekilde kapanmasına ve aygıtın çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Ardından cihazı yeniden başlatmanız gerekir.
  • Aygıtta yeniden başlatma gerektiren bir ilke yüklüyse, yönetilen aygıtlardaki Aygıt Kayıt Durumu Sayfasının (ESP) yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Arka kamerası olan cihazlarda arka kamera flaşının beklendiği gibi çalışmasını engelleyebilecek bir sorunu düzelttik.
  • Ayrıca Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Çekirdeği, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Yönetimi, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows Sanallaştırma, Windows Core Ağ, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Update Yığını ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı.

Eğer güncellemeleri almak için cihazınızı konfigüre varsa  halka açık   > Güncelleme & kurtarma ve tıklayın -    sağdaki düğmeye. Bu, en son Windows 10 Insider Önizlemesini yükleyecektir.

Makalenin orjinali:  

Edge Dev 83.0.478.5 yeni özelliklere sahip

Microsoft bugün  Edge Insider'lara yeni bir Dev derlemesi  . Edge sürüm 83.0.478.5, rastgele uzantılarda veya sekmelerde yüksek, sürekli CPU kullanımı düzeltmeleri için dikkate değerdir. Ayrıca, metin seçme ve yalnızca seçimi yüksek sesle okuma, ilk çalıştırmada Otomatik İçe Aktar yönetim ilkesini kullanarak Firefox'tan veri içe aktarma desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ile birlikte gelir.

Edge Dev'deki yenilikler 83.0.478.5

Eklenen özellikler:

• Metin seçme ve yalnızca seçimi yüksek sesle okuma özelliği eklendi.
  • Kolay farklılaşma için saklanan ödeme kartlarına takma ad ekleme özelliği eklendi.
  • Cihazınızdaki dosyaları düzenleme izni istemek için web sitelerine destek eklendi (tüm cihazlar tarafından desteklenmemektedir).
  • İlk Çalıştırmada Otomatik İçe Aktar yönetim ilkesini kullanarak Firefox'tan veri içe aktarma desteği eklendi.
  • Akış yukarı Chromium'un DNS Üzerinden HTTPS Modu yönetim politikası için destek eklendi.

Geliştirilmiş güvenilirlik:

• Rastgele oluşturucu işlemlerinin bazen yüksek, sabit miktarlarda CPU kullanması sorunu düzeltildi.
  • Bir sekmeyi kapatmanın bazen tarayıcıyı çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • PDF belgesi içeren bir sekmeyi kapatmanın bazen tarayıcıyı çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Mac'te başlatma sırasında meydana gelen kilitlenme düzeltildi.
  • Güvenli olmayan bir web sitesini bildirmeye çalışmanın bazen tarayıcıyı çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bir video izlemek için Resim İçinde Resim modunun kullanılmasının bazen tarayıcıyı çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bir görüntüyü Koleksiyona sürüklemenin bazen Koleksiyonlar bölmesini çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Değişen davranış:

• Parolaların kendisini gösterme izni verilmeden önce Ayarlar'daki Parolalar sayfasında artık paroladaki karakter sayısını göstermeyecek şekilde değiştirildi.
  • PDF'deki bir formdan veri kopyalamaya çalışmanın, o sırada vurgulanan herhangi bir metin varsa bazen ana PDF içeriğinden metin kopyalaması sorunu düzeltildi.
  • “PDF'yi Her Zaman Harici Olarak Aç” yönetim ilkesi etkinleştirildiğinde PDF'lerin otomatik olarak indirilmemesi sorunu düzeltildi.
  • Ödeme kartı bilgilerinin ne zaman kaydedileceği konusunda daha iyi öneriler sunmak için ödeme bilgilerinin gönderildiği sitelerin algılanması iyileştirildi.
  • Firefox'tan manuel olarak veri almaya çalışmanın bazen birden fazla Firefox girişi göstermesi sorunu düzeltildi.
  • Otomatik şifre önerme açılır pencerelerinin bazen metin kutusunun altında değil, altında görünmesi sorunu düzeltildi.
  • Yeni sekme sayfasını değiştiren yönetim ilkelerinin yalnızca yeni sekme sayfasında Sık Kullanılanlar Çubuğu'nu gösterme ayarını kırması sorunu düzeltildi.
  • Tarayıcıda bir İş veya Okul hesabıyla oturum açmanın, bazen iş veya okul web sitelerinin olmaması gerektiğinde engellenmesine yol açması sorunu düzeltildi.
  • Yeni pencerelerde IE modu sekmeleri oluşturan bağlantıların bazen yeni pencerede ilk sekmeden sonra daha fazla sekme oluşturamaması sorunu düzeltildi.

Bilinen Sorunlar:

• Bazı kullanıcılar, bu alanda daha önce bazı düzeltmeler yaptıktan sonra favorilerin çoğaldığını görüyor. Bunun tetiklenmesinin en yaygın yolu, Edge'in Kararlı kanalını kurmak ve daha önce Edge'de zaten oturum açmış bir hesapla oturum açmaktır. Tekilleştirici aracı kullanılabilir olduğundan, bunu düzeltmek daha kolay olmalıdır. Bununla birlikte, tek tek makinenin değişikliklerini tam olarak senkronize etme şansına sahip olmadan tekilleştiriciyi birden çok makinede çalıştırırken çoğaltma gerçekleştiğini gördük, bu yüzden Kararlı hale gelmek için yaptığımız bazı düzeltmeleri beklerken, ayrıldığınızdan emin olun. tekilleştirici işlemleri arasında bolca zaman. Sürüm 81, Stable'a yayınlandığında bunun iyileştirileceğini umuyoruz.
  • Son zamanlarda yapılan bir düzeltme sonrasında, bazı kullanıcılar hala Edge pencerelerinin tamamen siyahlaştığını yaşıyor. Tarayıcı Görev Yöneticisi'ni açmak (klavye kısayolu shift + esc'dir) ve GPU işlemini öldürmek genellikle bunu düzeltir. Bunun yalnızca belirli donanıma sahip kullanıcıları etkilediğini ve bir Kenar penceresinin yeniden boyutlandırılmasıyla en kolay tetiklendiğini unutmayın.
  • Bazı kullanıcılar izleme paneli hareketlerini veya dokunmatik ekranları kullanarak kaydırma yaparken "yalpalama" davranışı görüyor; burada bir boyutta kaydırma, sayfanın diğerinde hafifçe ileri ve geri kaydırılmasına neden oluyor. Bunun yalnızca belirli web sitelerini etkilediğini ve bazı cihazlarda daha kötü göründüğünü unutmayın. Bu, büyük olasılıkla Edge Legacy'nin davranışıyla parlamayı tekrar parite haline getirmek için devam eden çalışmalarımızla ilgilidir, bu nedenle bu davranış istenmeyen bir durumsa, kenarı devre dışı bırakarak geçici olarak kapatabilirsiniz: // flags / # edge-experimental-scrolling flag.
  • Birden fazla ses çıkış aygıtı olan kullanıcıların bazen Edge'den ses alamadığı bazı sorunlar vardır. Bir durumda, Edge Windows Volume Mixer'da sessize alınır ve sesi açmadan onu düzeltir. Bir başkasında, tarayıcıyı yeniden başlatmak sorunu düzeltir.
  • Belirli yakınlaştırma düzeylerinde, tarayıcı kullanıcı arayüzü ile web içeriği arasında göze çarpan bir çizgi vardır.

Orjinali için:  

Microsoft, Windows 10 v1809 ve 1709 için Destek Sonu Tarihlerini Değiştiriyor

Microsoft, Windows 10, sürüm 1809 ve Windows 10, sürüm 1709 için destek tarihlerini güncelleştirmiştir. Şirket, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle bu ürünler ve diğer bazı eski uygulamalar ve hizmetler için destek süresini uzatmaktadır. .

Windows 10 Işık Kahraman Duvar Kağıdı

diyor ki:

Windows 10, sürüm 1809 için gözden geçirilmiş hizmet sonu tarihi

Halk sağlığı durumunu değerlendiriyoruz ve bunun birçok müşterimiz üzerindeki etkisini anlıyoruz. Müşterilerin karşılaştığı bazı yükleri hafifletmek için, Ev, Profesyonel, Profesyonel Eğitim, İş İstasyonları için Pro ve Windows 10, sürüm 1809 - 10 Kasım 2020 IoT Core sürümleri için planlanan hizmet sonu tarihini erteleyeceğiz Bu, cihazların yalnızca Haziran'dan Kasım'a kadar aylık güvenlik güncellemeleri alacağı anlamına gelir. Windows 10, sürüm 1809'un bu sürümleri için son güvenlik güncelleştirmesi 12 Mayıs 2020 yerine 10 Kasım 2020'de yayımlanacaktır.
Orjinali için:  
  • Like 2

Microsoft Edge sürümlerini burdan çekebilirsiniz:   

bende yerimleri çubuğunu  göster pasifti regedit kaydıyla hallettim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge]
"BlockThirdPartyCookies"=dword:00000001
"AutofillCreditCardEnabled"=dword:00000000
"FavoritesBarEnabled"=dword:00000001
"SearchSuggestEnabled"=dword:00000000
"SyncDisabled"=dword:00000001
"BackgroundModeEnabled"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge\Recommended]
"FavoritesBarEnabled"=dword:00000001

FavoritesBarEnabled değeri sıfırdı 1 yaptım.

Edited by kadetti
imla hatası
  • Like 2

@MrRush Mavi ekran sebebi katılımsız kurulumlardan biri olabilir-inat ettim resetledim pcyi kurtarma ekranında hiç bir şey yüklü değil katılımsız olarak (%90 ı SS den)- ve restartlarda mavi ekran yok

Sizin katılımsızlara bir eleştiriniz vardı ama hatırlayamadım neydi?

Edited by efe34

efe34, 1 saat önce yazdı:

@MrRush Mavi ekran sebebi katılımsız kurulumlardan biri olabilir-inat ettim resetledim pcyi kurtarma ekranında hiç bir şey yüklü değil katılımsız olarak (%90 ı SS den)- ve restartlarda mavi ekran yok

Sizin katılımsızlara bir eleştiriniz vardı ama hatırlayamadım neydi?

Evet. Windows 10 da bazı katılımsız kurulumlar sistemde kararsızlık yaratabiliyor demiştim. Bu yüzden elimden geldiğince daha az katılımsız kullanıyorum.

Mavi ekran hataları için dump dosyasını incelemek lazım.

• Like 2

MrRush, 36 dakika önce yazdı:

Evet. Windows 10 da bazı katılımsız kurulumlar sistemde kararsızlık yaratabiliyor demiştim. Bu yüzden elimden geldiğince daha az katılımsız kullanıyorum.

Mavi ekran hataları için dump dosyasını incelemek lazım.

yollayayım o zaman yeni format attım restartlarda sorun yok netfm 3.5 harici hiçbirşey yok msdn kurulumda

bir de yeni eklediğim katılımsızları çıkarayım

efe34, 10 dakika önce yazdı:

yollayayım o zaman yeni format attım restartlarda sorun yok netfm 3.5 harici hiçbirşey yok msdn kurulumda

bir de yeni eklediğim katılımsızları çıkarayım

Benim izlenimlerim böyle. Siyah ekran bende kayboldu. Şimdilik iyi bir sıkıntı göremedim.

• Like 1

MrRush, 12 dakika önce yazdı:

Benim izlenimlerim böyle. Siyah ekran bende kayboldu. Şimdilik iyi bir sıkıntı göremedim.

Açılmayan sistemde winpe ile mi ulaşırım DUMP dosyasına ? Dizin?

Aynı diskte 19h2 stabil windows var oradan da ulaşabilirim dizini öğrenirsem

Edited by efe34

efe34, 7 dakika önce yazdı:

Açılmayan sistemde winpe ile mi ulaşırım DUMP dosyasına ? Dizin?

Aynı diskte 19h2 stabil windows var oradan da ulaşabilirim dizini öğrenirsem

• Like 1

Microsoft, desteklediği Windowslar için,Salı güncelleştirmelerini izleyen bir dizi isteğe bağlı düzeltme eki yayınladı. Bu isteğe bağlı aylık “C” sürümüdür.Güncellemeler aşağıdaki yamaları içerir.

Windows 10, sürüm 1909 ve 1903, KB4550945 (İS Derlemeleri 18362.815 ve 18363.815)

• Windows'un önceki bir sürümünden yükseltme yaptıktan sonra bazı uygulamaların açılmasını engelleyen ve Kötü Görüntü istisnası iletişim kutusu beliren sorunu giderir.
  • Hücresel ağda sanal özel ağ (VPN) kullanan cihazlara yönelik bildirimleri kapatan bir sorunu giderir.
  • Windows'un önceki bir sürümünden yükseltme yaptıktan sonra bir Windows cihazında Microsoft Xbox oyununa devam etmenizi engelleyen sorunu giderir.
  • Birden çok metin satırı içeren bir kutunun belirli senaryolarda yanıt vermemesine neden olan sorunu giderir.
  • Kullanıcı parola istendiğinde, oturum açma sırasında dokunmatik klavyenin görüntülenmesini engelleyen sorunu giderir.
  • USB aygıtlar bağlandığında dokunmatik klavyenin Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarında açılmasını engelleyen sorunu giderir.
  • Yol MAX_PATH değerinden uzun olduğunda Dosya Gezgini'nde yanlış klasör özellikleri görüntüleyen sorunu giderir.
  • Aşağıdakilerin tümü doğru olduğunda doğru kilit ekranının görüntülenmesini engelleyen sorunu giderir:
    • Grup İlkesi Nesnesi (GPO) ilkesi "  " devre dışı.
    • “  ” GPO ilkesi etkinleştirildi.
    • HKLM \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System \ DisableLogonBackgroundImage kayıt defteri anahtarı 1 olarak ayarlanmıştır.
  • Varsayılan uygulama ayarlarının değiştirilmesiyle ilgili beklenmedik bildirimler üreten sorunu giderir.
  • Oturum açma ekranının bulanık olmasına neden olan sorunu giderir.
  • Güncelleştirmeleri denetlediğinizde Windows Update'in yanıt vermemesine neden olan sorunu giderir.
  • Oturum açma seçenekleri sayfasının ms - settings: signinoptions-launchfingerprintenrollment Tekdüzen Kaynak Tanımlayıcısı (URI) kullanarak açılmasını engelleyen sorunu giderir.
  • Microsoft Surface Pro X aygıtlarındaki Bluetooth grup ilkesi ayarlarıyla ilgili sorunu giderir.
  • Windows Uyku modundan devam ettiğinde ve belirli Bluetooth kulaklıkları açtığında KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE (139) durma hatasına neden olan sorunu giderir.
  • WDF01000.sys dosyasında bir güvenilirlik sorununu giderir .
  • Logman.exe dosyasında hataya neden olan sorunu giderir . Hata, "Geçerli Veri Toplayıcı Grubu özelliklerini yürütmek için bir kullanıcı hesabı gerekli" dir.
  • Kullanıcıların bazı otomatik senaryolarda REG_EXPAND_SZ anahtarlarını ayarlamasını engelleyen sorunu giderir .
  • Sunucu ağır kimlik doğrulama yükü altında olduğunda ve Kimlik Bilgisi Koruması etkinleştirildiğinde LsaIso.exe işleminde bellek sızıntısına neden olan sorunu giderir .
  • Güvenilen Platform Modülü (TPM) başlatmanın sistem olay hatası 14 ile başarısız olmasına ve Windows'un TPM'ye erişmesini engelleyen sorunu giderir.
  • TPM ile iletişimin zaman aşımına uğramasına ve başarısız olmasına neden olan sorunu giderir.
  • TPM'ler için Microsoft Platform Kripto Sağlayıcısı'nı kullanarak karma imzalamanın düzgün çalışmasını engelleyen sorunu giderir. Bu sorun, VPN uygulamaları gibi ağ yazılımlarını da etkileyebilir.
  • Azure Active Directory ortamında çalışan uygulamaların hesap değişikliği bildirimleri almasını engelleyen sorunu giderir. Bu, Web Hesabı Yöneticisi (WAM) ve WebAccountMonitor API'sı kullanılırken oluşur.
  • İptal edilmiş bir sertifika tarafından imzalanmış bir ikili dosya çalıştırılırken sistemlerin 0x3B durdurma koduyla çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Bazen yinelenen kural kimliği hatası oluşturan ve Merge-CIPolicy PowerShell komutunun başarısız olmasına neden olan Windows Defender Uygulama Denetimi ilkelerinin birleştirilmesiyle ilgili sorunu giderir .
  • Cihazı Microsoft Workplace Join'a bağladıktan sonra kullanıcının PIN kodunun değiştirilmesini engelleyen sorunu giderir.
  • Belgenin kenar boşluklarının dışındaki içeriği yazdırmama sorununu giderir.
  • IIS Yöneticisi gibi Microsoft Internet Information Services (IIS) yönetim araçlarının web.config dosyasında SameSite çerez ayarlarını yapılandırmış bir ASP.NET uygulamasını yönetmesini engelleyen sorunu giderir .
  • Bir ilke kullanarak kes ve yapıştır işlevi devre dışı bırakıldığında ve Windows Defender Uygulama Koruması etkinken web sayfalarında yapıştırma işlevini kullanmaya çalıştığınızda Microsoft Edge'in çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Pano hizmetinin beklenmedik şekilde çalışmamasına neden olan sorunu giderir.
  • Oturum açmaya çalıştıklarında Windows Sanal Masaüstü kullanıcılarına siyah ekran görüntüleyen sorunu giderir.

Windows 10, sürüm 1809, KB4550969 (İS Derlemesi 17763.1192)

• Microsoft Word'den Internet Explorer'a görüntü ve metin karışık içeriklerinin yapıştırılmasıyla ilgili bir sorunu günceller.
  • Birden çok metin satırı içeren bir metin kutusunun belirli senaryolarda yanıt vermemesine neden olan bir sorunu güncelleştirir.
  • Belgenin kenar boşluklarının dışındaki içeriği yazdırmayan bir sorunu günceller.

Windows 10, sürüm 1803 , KB4550944 (İS Derlemesi 17134.1456)

Windows 10, sürüm 1607, KB4550947 (İS Derlemesi 14393.3659)

Microsoft Word'den Internet Explorer'a görüntü ve metin karışık içeriklerinin yapıştırılmasıyla ilgili bir sorunu günceller.

kaynak :