Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

• Windows 10 2022 Update (version 22H2) -   (OS Build 19045.3803). .
  • Windows 10 November 2021 Update (version 21H2) -   (OS Build 19044.3803). .
  • Windows 10 October 2018 Update (version 1809) -   (OS Build 17763.5206). .
  • Windows 10 Anniversary Update (version 1607) -   (OS Build 14393.6529). .
  • Windows 10 (version 1507)  -   (OS Build 10240.20345). 
    Please register to see this content.
    .

• 5 hafta sonra ...

Windows 10 Derlemesi 19045.3992 Yayınlandı :

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 22H2 Build 19045.3992'yi (KB5034203) Windows 10 sürüm 22H2'yi kullanan Insider'lar için Sürüm Önizleme Kanalında yayınlıyoruz .

Bu güncelleme aşağıdaki özellikleri ve iyileştirmeleri içerir:

• Yeni! Bu güncelleme gözle kontrol sistemi ayarlarına yönelik bir özellik ekler. Yeni bir cihaz kurarken bu ayarları eski cihazdan yedekleyebilirsiniz. Daha sonra bu ayarlar yeni cihaza otomatik olarak yüklenecektir, böylece masaüstüne ulaştığınızda bunları kullanabilirsiniz .
  • Yeni! Önümüzdeki haftalar kilit ekranınıza daha zengin bir hava durumu deneyimi getirecek. Buna dinamik, etkileşimli hava durumu güncellemeleri de dahildir. Yani kilit ekranınızda hava durumu üzerine geldiğinizde daha fazla bilgi göreceksiniz. Hava durumu kartına dokunduğunuzda veya tıkladığınızda ve oturum açtığınızda, Microsoft Edge, MSN hava durumu tahmininin tamamını içerecek şekilde açılır. Zaten Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit ekranı > Kilit ekranı durumu bölümünde Hava Durumu'nu kullanıyorsanız yapacağınız hiçbir şey yoktur. Ayrıca Kilit ekranı durumu "Yok" olarak ayarlandığında bu yeni deneyim varsayılan olarak etkin olacaktır. Bugün olduğu gibi, hangi kişiselleştirme seçeneğini (Windows spot ışığı, Resim veya Slayt Gösterisi) seçerseniz seçin, ekranınızı kilitlediğinizde kilit ekranı durumu mevcut olacaktır.
  • Bu güncelleştirme, Internet Explorer kısayolunu etkileyen bir sorunu giderir. Bir ilkeyi kaldırmak için kullandıktan sonra kısayol yeniden görünür.
  • Bu güncelleştirme, Windows Yönetim Araçları'nı (WMI) etkileyen bir sorunu giderir. Önbelleğe alma sorunu oluşuyor. Sorun CurrentTimeZone'un yanlış değere değişmesine neden oluyor.
  • Bu güncelleme, FileHash ve diğer ikili alanlardaki XPath sorgularını etkileyen bir sorunu giderir. Olay kayıtlarındaki değerlerin eşleşmesini engeller.
  • Bu güncelleme, BitLocker'ın yalnızca veri şifrelemesini etkileyen bilinen bir sorunu giderir. Microsoft Intune gibi bir mobil cihaz yönetimi (MDM) hizmeti doğru verileri alamayabilir.
  • Bu güncelleştirme, bazı tek işlevli yazıcıları etkileyen bir sorunu giderir. Tarayıcı olarak kurulabilirler.
  • Bu güncelleştirme, Kod Bütünlüğü Modülünü ( ci.dll ) etkileyen bir sorunu giderir . Bu sorun cihazınızın yanıt vermesini engeller.
  • Bu güncelleme, Windows Çekirdeğindeki Savunmasız Sürücü Engelleme Listesi dosyası DriverSiPolicy.p7b'de üç ayda bir yapılan değişiklikleri içerir . Kendi Savunmasız Sürücünüzü Getirin (BYOVD) saldırıları açısından risk altındaki sürücüler listesine eklenir.
  • Bu güncelleme, Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi (UEFI) Güvenli Önyükleme sistemlerini etkiler. Secure Boot DB değişkenine yenilenmiş bir imzalama sertifikası ekler. Artık bu değişikliği tercih edebilirsiniz.
  • Bu güncelleştirme, mevcut bir Uzak Masaüstü oturumuna yeniden bağlanmanızı engelleyen bir sorunu giderir. Bunun yerine yeni bir tane alırsınız.
  • Bu güncelleştirme, klavye dilini değiştirdiğinizde oluşan sorunu giderir. Değişiklik bazı senaryolarda RemoteApps'e uygulanamaz.
  • Bu güncelleştirme, Windows Yerel Yönetici Parola Çözümü (LAPS) Kimlik Doğrulama Sonrası Eylemlerini (PAA) etkileyen bir sorunu giderir. Eylemler, yetkisiz kullanım süresinin sonunda değil, yeniden başlatma sırasında gerçekleşir.
  • Bu güncelleştirme Active Directory'yi etkileyen bir sorunu giderir. IPv6 adreslerine bağlanma istekleri başarısız oluyor. Bu durum, istek sahibi bir etki alanına katılmadığında ortaya çıkar.
  • Bu güncelleme LocalUsersAndGroups CSP'yi etkileyen bir sorunu giderir. Bir grubu bulamazsa grup üyeliklerinin işlenmesini durdurur.
  • Bu güncelleme, silinen bulut dosyalarını etkileyen bir sorunu giderir. Bir bulut sağlayıcısı silme talebini veto ettiğinde dosyalar yine de kaldırılabilir.
  • Bu güncelleştirme, MSIX uygulamalarını etkileyen bir sorunu giderir. Açılmıyorlar ve bazı durumlarda ana bilgisayarın yanıt vermemesine neden oluyorlar. Bu durum MSIX App Insert'i bir CimFS görüntüsüyle kullandıklarında meydana gelir.
  • Bu güncelleştirme, çoklu orman dağıtımında Grup İlkesi Klasör Yeniden Yönlendirmesini etkileyen bir sorunu giderir. Sorun, hedef alan adından bir grup hesabı seçmenizi engelliyor. Bu nedenle, gelişmiş klasör yeniden yönlendirme ayarlarını söz konusu etki alanına uygulayamazsınız. Bu sorun, hedef etki alanı, yönetici kullanıcının etki alanıyla tek yönlü bir güvene sahip olduğunda ortaya çıkar. Bu sorun, tüm Gelişmiş Güvenlik Yönetici Ortamı (ESAE), Sertleştirilmiş Ormanlar (HF) veya Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) dağıtımlarını etkilemektedir.

Teşekkürler,
Windows Insider Program Ekibi

• 2 hafta sonra ...
Deep&Blue, 3 saat önce yazdı:

güncelleme yapamıyorum, sorunun çözümü komut sisteminde bir şeyler yapmak; komut sistemi kullanmadan setup ile bu güncelleme kurulabilir mi?

951718400_gncelleme.jpg.d6a30289e1f5a62f35cf2df0a9b3bb39.jpg

Modlu bir sistem kullanıyorsunuz anlaşılan ve herhangi bir ayar veya silinen bir bileşenden ötürü o güncelleme başarısız oluyor...

Onun çözümü yok maalesef, ne yapsanız da boşuna olacaktır... Yeniden format atarak, sağlıklı ve hatasız bir windows kurmayı deneyin...

• Like 1

Deep&Blue, 6 saat önce yazdı:

güncelleme yapamıyorum, sorunun çözümü komut sisteminde bir şeyler yapmak; komut sistemi kullanmadan setup ile bu güncelleme kurulabilir mi?

951718400_gncelleme.jpg.d6a30289e1f5a62f35cf2df0a9b3bb39.jpg

Winre.wim yok büyük ihtimalle isonuzda. çözümü yok bu hatanın.

• 3 hafta sonra ...

Windows 10 için kümülatif güncelleştirmeler, 13 Şubat 2024

Değişiklikler ve iyileştirmeler

Yeni! Önümüzdeki haftalarda kilit ekranınıza daha zengin bir hava durumu deneyimi getireceğiz. Buna dinamik, interaktif hava durumu güncellemeleri de dahil. Böylece, kilit ekranınızda hava durumunun üzerine geldiğinizde daha fazla bilgi göreceksiniz. Hava durumu kartına dokunduğunuzda veya tıkladığınızda ve oturum açtığınızda, Microsoft Edge MSN hava durumundaki tam tahminle açılır. Ayarlar > Kişiselleştirme > kilit ekranı > Kilit ekranı durumu bölümünde Hava Durumu'nu zaten kullanıyorsanız, yapmanız gereken bir şey yoktur. Ayrıca, Kilit ekranı durumu "Yok" olarak ayarlanmışsa bu yeni deneyim varsayılan olarak açık olacaktır. Bugün olduğu gibi, hangi kişiselleştirme seçeneğini (Windows spot ışığı, Resim veya Slayt Gösterisi) seçerseniz seçin, ekranınızı kilitlediğinizde kilit ekranı durumu kullanılabilir olacaktır.

Explorer.exe'yi etkileyen bir sorunu ele alır. Yanıt vermeyi durdurabilir. Bu durum, denetleyici aksesuarı takılı olan bir bilgisayarı yeniden başlattığınızda veya kapattığınızda meydana gelir.
Aygıt meta verilerinin indirilmesini etkileyen bir sorunu giderir. HTTPS üzerinden Windows Metadata ve İnternet Hizmetleri'nden (WMIS) yapılan indirmeler artık daha güvenli.
Sertifika Yetkilisi ek bileşenini etkileyen bir sorunu giderir. "Delta CRL" seçeneğini seçemezsiniz. Bu, Delta CRL'leri yayınlamak için GUI'yi kullanmanızı engeller.
Size 0xd0000034 hatası gönderebilecek bilinen bir sorunu giderir. Bu, bazı uygun cihazları Windows Update'ten Windows 11'e yükseltmeye çalıştığınızda ortaya çıkar.

Mevcut güncellemeler

2022 Güncelleştirmesi, sürüm 22H2 - (OS Build 19045.4046). .
    Kasım 2021 Güncelleştirmesi, sürüm 21H2 - (OS Build 19044.4046). .
    Ekim 2018 Güncelleştirmesi, sürüm 1809 - (OS Build 17763.5458). .
    Yıldönümü Güncelleştirmesi, sürüm 1607 - (OS Build 14393.6709). .
    Windows 10, sürüm 1507) - (OS Build 10240.20469).

.

Edited by cmlacla
  • Like 1

kocamanadam, 30 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar,22H2 nin son sürümü KB5034763 nolu güncelleme yüklenmiyor.Deneyip yükleyen var mı?Yoksa sadece ben mi yükleyemiyorum.Saygılar.

Yorumunu yeni gördüm abi. Şahsen ben kurabildim, hem ltsc 2019 için kurdum, hem Win10 Pro için kurdum.

Güncellemede veya kurulumda herhangi bir sorun yok. Temiz bir format atıp denemeni öneririm abi.

Saygılarımla...

• Like 1

va7eyla, 7 dakika önce yazdı:

Yorumunu yeni gördüm abi. Şahsen ben kurabildim, hem ltsc 2019 için kurdum, hem Win10 Pro için kurdum.

Güncellemede veya kurulumda herhangi bir sorun yok. Temiz bir format atıp denemeni öneririm abi.

Saygılarımla...

Teşekkürler kardeşim,ben de anlamadım iki ayrı sistem yükledim ikisinde de güncelleme başarısız oldu.Hayret.

• Like 1

kocamanadam, 16 dakika önce yazdı:

Teşekkürler kardeşim,ben de anlamadım iki ayrı sistem yükledim ikisinde de güncelleme başarısız oldu.Hayret.

Güncelleme önbelleklerini temizleyip öyle dene abi bi konuda paylaşmıştı biri bulamadım şimdi....

Birde %temp% yaz arama yerine oradakileri sil silmediklerini atla abi....

Bende de hata verdi window 11 23H2 de 4 ker edenedim olmadı, hatta bi ara bilgisayar bile başlamadı sonra önbellekleri sildim yeniden başlattıp defalarca en son sorunsuz güncelledi....

Offline da indirdim onlada denedim defalarca yine olmamıştı....

Bi sıkıntı var bu son sürümlerinde orası kesin güncellerken....

• Like 1

neskali, Bir saat önce yazdı:

Güncelleme önbelleklerini temizleyip öyle dene abi bi konuda paylaşmıştı biri bulamadım şimdi....

Birde %temp% yaz arama yerine oradakileri sil silmediklerini atla abi....

Bende de hata verdi window 11 23H2 de 4 ker edenedim olmadı, hatta bi ara bilgisayar bile başlamadı sonra önbellekleri sildim yeniden başlattıp defalarca en son sorunsuz güncelledi....

Offline da indirdim onlada denedim defalarca yine olmamıştı....

Bi sıkıntı var bu son sürümlerinde orası kesin güncellerken....

Alakana teşekkür ederim,sıkıldım uğraşmaktan böyle kullanıyorum bakalım.Saygılar,

• Like 1

kocamanadam, 4 saat önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar,22H2 nin son sürümü KB5034763 nolu güncelleme yüklenmiyor.Deneyip yükleyen var mı?Yoksa sadece ben mi yükleyemiyorum.Saygılar.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001
"DisableWindowsUpdateAccess"=dword:00000001
"DisableOSUpgrade"=dword:00000001
"DoNotConnectToWindowsUpdateInternetLocations"=dword:00000001
"WUServer"="localserver.localdomain.wsus"
"WUStatusServer"="localserver.localdomain.wsus"
"UpdateServiceUrlAlternate"="wsus.localdomain.localserver"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"AUOptions"=dword:00000002
"NoAutoUpdate"=dword:00000001
"UseWUServer"=dword:00000001

Bunu .reg olarak kaydedin. Uygulayın ve öyle deneyin.

JEzbmEg.gif

Olmazsa,

.

• Like 1

Sevgili kardeşim,biraz geç cevap verdim kusura bakma.ama hiçbir şekilde olmadı,bende uup dump dan windows 10 home sürümü indirip kurdum,kendi ayarlarımı yaptım,şimdilik bir hata yok,kullanıyorum.Sen ve senin gibi arkadaşların alakanıza tekrar teşekkür ederim.Saygılar,

• Like 3

Windows 10 Derlemesi 19045.4116 Önizleme Kanalında Yayınlandı :

Spoiler

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 22H2 Build 19045.4116'yı (KB5034843) Windows 10 sürüm 22H2'yi kullanan Insider'lar için Sürüm Önizleme Kanalında yayınlıyoruz .

Bu güncelleme aşağıdaki özellikleri ve iyileştirmeleri içerir:

• Yeni! Bu güncelleme, masaüstü arka planınıza Masaüstü Spot Işığı'nı ekler. Masaüstünüzdeki simgeye tek bir tıklama veya dokunuş sizi Bing'e götürür; burada her seferinde bir resimle dünyayı keşfedebilirsiniz.
  • Yeni! Windows paylaşımını kullanarak artık URL'leri doğrudan WhatsApp, Gmail, Facebook ve LinkedIn gibi uygulamalarla paylaşabilirsiniz. X'te (eski adıyla Twitter) paylaşım yakında geliyor.
  • Bu güncelleştirme, Azure Sanal Masaüstü oturumlarını etkileyen bir sorunu giderir. Oturum açtığınızda gecikmeler oluyor.
  • Bu güncelleme, ikincil bir sürücüye yüklediğiniz oyunları etkiler. Artık sürücüde yüklü kalıyorlar.
  • Bu güncelleştirme, İş için Windows Hello'yu etkileyen bir sorunu giderir. Belirli uygulamalarda Microsoft Entra ID'de kimlik doğrulaması yapmak için bunu kullanamazsınız. Bu, Web Erişim Yönetimi'ni (WAM) kullandığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme Microsoft Edge'i etkileyen bir sorunu giderir. İnternet Seçenekleri Veri Ayarları için kullanıcı arayüzü yanlış.
  • Bu güncelleştirme Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicisi'ni (IME) etkileyen bir sorunu giderir. Özel masaüstü bilgisayarlarda çalışmaz.
  • Bu güncelleştirme Uzak Masaüstü Web Kimlik Doğrulamasını etkileyen bir sorunu giderir. Bağımsız bulut uç noktalarına bağlanamayabilirsiniz.

Teşekkürler,
Windows Insider Programı Ekibi

Edited by cmlacla
  • Like 1

• 1 ay sonra...
exe676, 41 dakika önce yazdı:

2024 güncel orj msdn isoya nasıl ulaşabiliriz? çeşitli kaynaklar var fakat hangisi orijinal iso bilemedim.

Google a windows 10 yaz gönder,o sana bir program indirtecek o yolla en son msdn iso yu indirebileceksin,yazan talimatları uygula çok zor değil.(Media creation tool isimli aracı indir ve devam et)Saygılar,

• Like 1
  • Haha 1

kocamanadam, 19.03.2024 - 17:50 yazdı:

Google a windows 10 yaz gönder,o sana bir program indirtecek o yolla en son msdn iso yu indirebileceksin,yazan talimatları uygula çok zor değil.(Media creation tool isimli aracı indir ve devam et)Saygılar,

aklıma gelmemişti, teşekkür ederim. sevgiler

bu konuda yayın yapan bir arkadaşın paylaşımını buldum. benim gibi güncel orj iso arayan arkadaşların işini görecektir. https://www.tnctr.com/topic/1239212-windows-10-consumerbusiness-22h2-mart-2024-orjinal-msdn-iso-i̇ndir/

• Like 1

Merhabalar..

Windows 10 22H2 sürümünde Ocak ayından itibaren aylık toplu güncellemelerde sorun yaşıyorum. Şöyle ki; Aylık güncellemeyi NTLite ile entegre ediyorum fakat her nedense son aylık güncelleme tam olarak entegre olmuyor. Updateyi kontrol ettiğimde güncellemeyi yeniden indiriyor.

Şöyle bir yol ile son güncellemeyi masaüstünde veya başka bir bölümde çalıştırıyorum yaklaşık %10 civarında bir yükleme yaptıktan sonra işlem tamamlanıyor.
Bunu DISM ile yaptığımda da sonuç değişmiyor. :(

Aranızda bu işlemi bilen varsa, tam entegre yöntemini nasıl başarabilirim çözümüne yardım etmenizi bekliyorum/rica ediyorum.
Saygılar..