Jump to content

Driverpack Base Kullanımı

Share

Recommended Posts

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

farketmez bende eskiden öyle yapıyordum.Ama nlite ile entegre ederken dosyaların eksik olup olmadığına dikkat edin çünkü nlite sadece inf dosyalarını arıyo bildiğim kadarıyla

Peki xp cdsinde kac mb yer kaplıyor.?

• 7 ay sonra...
Peki xp cdsinde kac mb yer kaplıyor.?

Temel driverları eklerseniz 300 MB filan.

ßu oLusturdugumuz Dosyayı Xp Cd sinin içine mi Atacagız ?NLite dan ozeL ßi Ayar Yapmamıza Gerek Var mı ?

Anlatımda bir problem var.Özellikle şu resimde:

dp8my4kx6.jpg

SP3 olsun isterse spsiz olsun yine yüklersiniz.Windows 2000'e bile ekleyebilirsiniz.

AYrıca C:\XPCD içine atmak şart değildir.

ßu oLusturdugumuz Dosyayı Xp Cd sinin içine mi Atacagız ?NLite dan ozeL ßi Ayar Yapmamıza Gerek Var mı ?

dosya atmanıza gerek yok.zaten otomatikman entegre ediyor.nliteta özel bir ayar yapmanıza gerek yok,hatta bu işlemi nlite vb. işlerinizi bitirdikten sonra en son yapın derim ben.

Anlatım 8.09 RC1 Sürümü için yenilenmiştir.

Driverpacks ve base nedir?

DriverPack, (sürücü paketi) tüm sürücülerin birarada olduğu paketlerdir.

http://driverpacks.net/DriverPacks/[/CODE]

adresinden indirilebilirler.

DriverPacks Base de bu sürücüleri XP'ye,bartpe diskinize vb.eklemek içindir.Onu da aşağıdan indirebilirsiniz.

[CODE] http://cid-c5938e893f9ede9e.skydrive.live.com/self.aspx/Dosyalar%c4%b1m/DPSBASE809RC1.exe[/CODE]

Ve resimli anlatımı, bazı yerler aynı olduğundan resimleri direk aldım.

dp1ss7.jpg

dp2kv1.jpg

dp3xp3.jpg

dp4kh4yj9.jpg

dp6zu8.jpg

35163641lu2.jpg

14461454mg2.jpg

69176061lx6.jpg

89828428yk3.jpg

51892928pm1.jpg

95951641ew5.jpg

26410375zt2.jpg

86597460pb4.jpg

39091202un2.jpg

• 3 hafta sonra ...

Selam morning

Anlatım için teşekkürler,bir şey merak ediyorum driverpackleri seçerken neden DriverPack CPU ve Graphics 'i seçmedin .Bunlar gereksizmidir? ve 3.part driverleriyüklemeye gerek varmıdır,gerek varsa hepsi mi bazılarını yüklemekte fayda varmıdır?

teşekkürler

Selam morning

Anlatım için teşekkürler,bir şey merak ediyorum driverpackleri seçerken neden DriverPack CPU ve Graphics 'i seçmedin .Bunlar gereksizmidir? ve 3.part driverleriyüklemeye gerek varmıdır,gerek varsa hepsi mi bazılarını yüklemekte fayda varmıdır?

teşekkürler

İndirmediğiniz paketler etkin olmaz.

CPU sadece AMD K8 Driverını içeriyor.Benim işlemcim intel.

Ben bu anlatımı yaparken Graphics C paketi sadece üst uç ekran kartları için olduğundan eklemiyordum.Fakat artık Graphics C paketi de gereklidir.

3rd Party driverpacks de isterseniz yükleyin,diğer kullanıcılar tarafından hazırlanan isteğe bağlı paketlerdir.Webcam,tarayıcı,yazıcı vb. aygıtların sürücülerini içerir.

arkadaslar simdi ben bunu cd ye nasıl entegre edecegim?driverları indirdim programı nasıl calıstıracagımızıda anlatmıssınız ama ben bunu cd ye nasıl entegre edecegim ?yani bu programı çalıstırırken bos cd mi takmalıyım ?bunu cd ye nasıl entegre edecegimi detaylı bi sekilde anlatacak bi arkadas var mı ?cok sey istiyorum ama .. =)) Daha oncede buna benzer bi sorum olmustu ama yeterli cewap alamamıstım.$imdiden TeşekkürLer

߀n Derdimi Tam oLarak AnLatamadım Sizde DogaL oLarak anLamadınız..Sonunda Kendi Kendime HaLLettim : )) Yinede SagoLun.Morning Kardes CaLısmaLarından DoLayıda Seni Teßrik €derim Sayende Kendi Capımımda ßir Cok Sey Ogrendim.CaLısmaLarın icin TşkLer

sağolasın morning kardeş Allah razı olsun şimdi harika oldu.Eğer katılımsız program entegre etmeyide anlatırsan çok memnun oluruz.WPI ile denedim WPI ya programları atıyorum fakat cd ye entegre edemiyorum acıp yükle butonuna basmam gerekiyor.

Driverpack Base ile driver (Sata-Lan-Wlan) entegre ettikten sonra üstüne kendi bilgisayarıma ait driverları n-lite ile entegre edebilir miyim? Sorun oluşturur mu?

Sanmam.Olmaz.Tabii kesin bir şey de söylenemez.

sağolasın morning kardeş Allah razı olsun şimdi harika oldu.Eğer katılımsız program entegre etmeyide anlatırsan çok memnun oluruz.WPI ile denedim WPI ya programları atıyorum fakat cd ye entegre edemiyorum acıp yükle butonuna basmam gerekiyor.

sabit iki konu var ikisini de okuyun.veya ordaki addonları indirin direk entegre edin.

http://www.tnctr.com/index.php?act=SF&s=&f=80[/CODE]

Anlatım 8.09 RC1 Sürümü için yenilenmiştir.

Driverpacks ve base nedir?

DriverPack, (sürücü paketi) tüm sürücülerin birarada olduğu paketlerdir.

adresinden indirilebilirler.

DriverPacks Base de bu sürücüleri XP'ye,bartpe diskinize vb.eklemek içindir.Onu da aşağıdan indirebilirsiniz.

[CODE] http://cid-c5938e893f9ede9e.skydrive.live.com/self.aspx/Dosyalar%c4%b1m/DPSBASE809RC1.exe[/CODE]

Ve resimli anlatımı, bazı yerler aynı olduğundan resimleri direk aldım.

Dostum Resim 4 Te Takılı Kaldım indirecegimiz adresi vermemişsin resimin üstünde var ama orda hangi dosya indirecegiz bi yardımcı olsan

bu adreste indirmek istediğiniz paketlerden birine tıklayın.

Altta Proceed to download page yazısına tıklayın ve sonra yine altta Download DriverPack Paketadı yazısına tıklayın.

3RD partyler için de konudaki indirmek istediğiniz linklere tıklayacaksınız.

Tüm Paketleri indirmek zorunda değilsiniz,indirmek istediklerinizi indirmeniz yeterli.

evet resimdekinin aynısını yaptım hemde 2 sefer ikisindede aynı sonuç.Dediğiniz gibi nlite ile yapacaklarımı yaptıktan sonra enson yaptım.birde xp cd sinde hiçbir kaldırma veya ekleme işlemi yapmadan sadece driverpack ekledim yine yaptı 3 denemedede başarısız oldum.bendeki sorun nedir bilemiyorum.

Edited by syo