Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Xp Oem Slp Aktivasyon

EsraYldz
 Share

Recommended Posts

Windows Xp Oem SLP aktivasyon

Merhaba arkadaşlar elimde bir dell sunucu var ve bu makine iş yerimde ki otomasyonu yönetiyordu.

Dell makine 2006 yılına ait ve üstünde ki xp oem slp versiyonu ne yazık ki bugün kendiliğinden aktivasyon sorunu yapmaya başladı windows açılmıyordu ve cd'sinde bulunan bazı dosyaları expand yaparak windowsu açabildim ama şimdi 30 gün aktivasyonu istiyor.

Anakart değiştirmek zorunda kaldım bu süreçte bunu nasıl crackleyebiliriz. Format atmayı düşündüm ama otomasyonu yazan firma kullandığım otomasyon programına desteği 2012'den beri kesmiş zaten artık farklı bir alanda çalışıyorlarmış.

Format atmamam gerektiği için bunu nasıl cracklerim ?

İster sunucu isterse local sistemde olsun microsoft firması windows 7 nin piyasaya çıktığı zamanlarda windows xp e olan desteğini kapattı.Hele günümüzde windows 10 gibi bir işletim sistemi var şimdi sıra windows 7 de ! 

Bence sunucunu yeni işletim sistemlerine ve üst düzey güvenliğine güncelle derim.

hadibeolsun, 9 saat önce yazdı:

İster sunucu isterse local sistemde olsun microsoft firması windows 7 nin piyasaya çıktığı zamanlarda windows xp e olan desteğini kapattı.Hele günümüzde windows 10 gibi bir işletim sistemi var şimdi sıra windows 7 de ! 

Bence sunucunu yeni işletim sistemlerine ve üst düzey güvenliğine güncelle derim.

sorun şu ki ben böyle bir yükseltme yapamıyorum. Otomasyon sistemi sadece XP'de çalışıyor. Buna çözüm bulmam gerek yardımcı olur musunuz ?

EsraYldz, 14 saat önce yazdı:

Windows Xp Oem SLP aktivasyon

Merhaba arkadaşlar elimde bir dell sunucu var ve bu makine iş yerimde ki otomasyonu yönetiyordu.

Dell makine 2006 yılına ait ve üstünde ki xp oem slp versiyonu ne yazık ki bugün kendiliğinden aktivasyon sorunu yapmaya başladı windows açılmıyordu ve cd'sinde bulunan bazı dosyaları expand yaparak windowsu açabildim ama şimdi 30 gün aktivasyonu istiyor.

Anakart değiştirmek zorunda kaldım bu süreçte bunu nasıl crackleyebiliriz. Format atmayı düşündüm ama otomasyonu yazan firma kullandığım otomasyon programına desteği 2012'den beri kesmiş zaten artık farklı bir alanda çalışıyorlarmış.

Format atmamam gerektiği için bunu nasıl cracklerim ?

Bunu dener misin?

Birçok arkadaş bilgisayarını formatladıktan sonra veya mevcut serial'inin kullanım sınırını doldurduğunda Windows XP serial veya crack'lerini aramaya başlar. Ama bu serial ve crack'ler ne kadar güvenilir bilmiyoruz ve bu yöntemlerin hepsi de işe yaramıyor. 

Şimdi sizlere hiçbir yükleme yapmadan 10 dakika içinde Windows'u nasıl etkinleştireceğinizi anlatacağım...Ben Windows XP Home Edition SP2 yüklü bir bilgisayarda denedim işe yarıyor. 

1.Adım: Başlata gidin. 

2.Adım: "Çalıştır"a tıklayın ve çıkan yere "regedit" yazıp tamam deyin. 

3.Adım: Karşınıza Kayıt Defteri Yöneticisi çıkar. 

4.Adım: Sol taraftan "HKEY_LOCAL_MACHINE" >> "SOFTWARE" >> "Microsoft" >> "Windows NT" >> "CurrentVersion" >> "WPAEvents" sekmesine tıklayın. 

5.Adım: "WPAEvents" sekmesine tıkladıktan sonra sağ tarafta "OOBETimer" e iki kez tıklayın. 

6.Adım: "OOBETimer" içinde bulunan tüm rakamları silin. İçine elinizle FF D5 71 D6 8B 6A 8D 6F D5 33 93 FD kodunu yazın. Kodu yazdıktan sonra Tamam deyin. 

7.Adım: Sol tarafta bulunan "WPAEvents" klasörüne sağ tıklayıp "İzinler" satırına tıklayın. 

8.Adım: Karşımıza çıkan pencerede "System" sekmesini seçin ve aşağıda bulunan "Tam Denetim" kısmındaki " İzin Verme " kutusunu işaretleyin. 

9.Adım: "WPAEvents" izinler bölümünde "System" sekmesi seçili iken altta bulunan "Gelişmiş" tuşuna tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede "Bağımlı Nesnelere uygulanan izin girdilerini ana öğeden devral. Bunları açıkça burada tanımlananlara ekle" kısmının yanında bulunan işareti kaldırın. Ekrana bir uyarı gelecek. Bu uyarıya "Kopyala" deyin. Yine bu bölümde "System" seçili iken "Düzenle" tuşuna tıklayın. Çıkan pencerede "İzin Verme" kısmındaki tüm uyarılar işaretli olmalıdır. Değişiklikleri yaptıktan sonra Uygula diyerek tüm pencereleri kapatın. 

10.Adım: En son olarak BİLGİSAYARINIZI (Windows'u) YENİDEN BAŞLATIN. ARTIK WİNDOWS'UNUZ ETKİNLEŞTİRİLMİŞTİR. 

Windows'un Etkinleştirildiğini teyit etmek için Başlat >> Tüm Programlar >> Windows Etkinleştirme kısmına tıklayın. Açılan pencerede Windows'un etkin olduğunu göreceksiniz. 

(Alıntıdır.) 

EsraYldz, 16 saat önce yazdı:

denedim fakat pc tarihini bir ay ileri alınca tekrar aynı hatayı veriyor.

Dener misin?

NOT: Sorunsuz lisanslama yapmak için bilgisayarınızın antivirüs korumasını devre dışı bırakın ve programdan çıkış yapın.

Please register to see this content.

Edited by BOMBOM07

Merhaba,

Crack yapmanıza gerek yok, Bilgisayarın internetini kesin, bilgisayarın üzerinde yazan oem xp keyini, etkinleştirme ekranında yeni key olarak güncelleyin. Key yoksa başka bir bilgisayarın xp oem keyinide yazabilirsiniz. Telefonla etkinleştirmeyi seçin, 08503902777 microsoftu arayın, robot konuşucak sürekli ürün etkinleştirmeyi seçip yönlendirmeleri takip edin lisansınızı sorgulamayı bekleyin. Robotun size vereceği ürün etkinleştirme kimliğini yazdıktan sonra xp orjinal bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

BOMBOM07, 13 saat önce yazdı:

Dener misin?

NOT: Sorunsuz lisanslama yapmak için bilgisayarınızın antivirüs korumasını devre dışı bırakın ve programdan çıkış yapın.

Bu programda key değiştiriyor daha kolay şekilde yaparken interneti ve virüs programını kapatırsan daha iyi olur.

Edited by BOMBOM07

Dener misin?

Merhaba,

Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız bir problem var.

Bilgisayarı açıyorsunuz ve karşınıza “Bu Windows kopyasını etkinleştirmeniz gerekiyor. Şimdi etkinleştirmek istiyor musunuz?” gibilerinden bir uyarı geliyor.

“-Hay allah, benim işletim sistemim lisanslı değil miydi, nasıl oldu bu iş şimdi böyle?”dememek elde değil.

Her neyse, “Evet” diyerek onaylıyorsunuz ve karşınıza “Bu Windows kopyası zaten etkinleştirildi” gibilerinden bir uyarı daha geliyor. Madem etkinleştirilmiş o halde sorun yok, “Tamam” deyip oturum açmak istiyorsunuz ve ilk uyarı tekrar karşınıza çıkıyor “Bu Windows kopyasını etkinleştirmeniz gerekiyor. Şimdi etkinleştirmek istiyor musunuz?”. Bir kez daha “Evet” diyorsunuz ve işlemler kısır döngü şeklinde böyle sürüp gidiyor.

Dikkat ederseniz telefonla etkinleştirelim seçeneği karşımıza hiç çıkmadı. Çünkü durum bu sefer biraz farklı.

Windows XP Etkinleştirme Probleminin Kaynağı

Bu sorunu yaşadığınız işletim sistemi, büyük ihtimalle korsan olarak kurulmuş ve “Legal Xp” gibin Crack’ler ile etkinleştirme mekanizması devre dışı bırakılmış bir kopyadır. Bildiğiniz gibi bu Crack’lerin yüklendiği sistemler Microsoft.com sitesindeki “Doğrulama” aşamalarından da geçebiliyor. Yani orijinalden pek bir farkı olmuyor.

Peki sorunun sistemde yüklü olan bu tip bir Crack’lerden kaynaklandığından nasıl emin olabiliriz? Ayrıca orijinal bir key ile sistemi yeniden etkinleştirebilir miyiz?.  Evet, aşağıdaki adımları izlersek bunları yapabiliriz.

Crack Yüzünden Problem Yaşan Windows XP Etkinleştirme Adımları

Öncelikle bilgisayarımızı “Güvenli Mod” da başlatıyoruz. (Buna izin verecektir)

Herhangi bir hesap ile oturum açtıktan sonra “Başlat / Ara” menüsünden reset*.* şeklinde bir arama yapıyoruz. (“Gizli Dosya ve Klasörlerde Ara” seçeneğini de mutlaka işaretleyin.)

Bulunan sonuçlar arasında,

RESETO11.OPS” -> Bu Microsoft Office programının Crack dosyası. Arama sonuçları arasında olabilir veya olmayabilir.
RESET5.OPS” “RESET10.OPS” “RESET11.OPS” (En sık karşılaşılanlar bunlar) ve Aynı isimli .OTB uzantılı dosyalar varsa, bunların hepsini siliyoruz.

Windows XP üzerinde kurulumla beraber gelen “Reset” isimli yanlızca tek bir dosya vardır, o da “Reset.exe“. Diğerleri sisteme sonradan gelen dosyalardır.

Örneğin aşağıdaki resimde Office 2003 programının Crack dosyasını görebilirsiniz.

Gerekli dosyaları sildikten sonra yapmamız gereken bir işlem daha var. “Regedit” açıyoruz ve aşağıdaki değişikliği uyguluyoruz.

LOCAL_MACHINE/ Software/ Microsoft/ Windows Nt/ CurrentVersion/ WPAEvents” altındaki “OOBETimer” değerine çift tıklayıp açılan ekrandaki harf yada rakam çiftlerindenistediğimiz beş çifti değiştiriyoruz. (FF H9 GR TT 54 ..gibi olanlar)

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp normal modda açıyoruz. “Bu Windows kopyasını etkinleştirmeniz gerekiyor. Şimdi etkinleştirmek istiyor musunuz?” benzeri bir uyarı tekrar gelecektir. Bu adımda bir kez daha “Evet” diyoruz ve işler yolunda gitmişse sistem bizden yeni bir ürün anahtarı girmemizi istiyor. (Yolunda gitmişse diyorum çünkü bazı durumlarda -crack dosyasının türüne göre- bu yöntem işe yaramayabiliyor).Doğru ürün anahtarını girdikten sonra karşımıza hepimizin tanıdığı ve içerisinde “telefon ile etkinleştir” seçeneği de olan etkinleştirme penceresi geliyor. Sihirbaz ile gerekli adımları takip edip Windows ‘u etkinleştiriyoruz ve normal bir şekilde oturum açıyoruz.

Şimdi aklınıza şöyle bir soru gelmiş olabilir. “- Madem elimde bir lisans var neden sistemim Crack ‘li olsun ki?”

Bu durum genelde ev kullanıcılarının başına geliyor. Piyasadaki bilgisayarcılar şunu yapıyor: Paketten çıkan orijinal cd yerine ellerindeki Crack’li yada otomatik kurulum içeren CD’leri kullanıyorlar. Daha sonra “Legal Xp” gibi bir Crack ile sanki orijinalmiş gibi gösteriyor, lisans etiketini kasaya yapıştırıyor ve Cd’yi de müşteriye teslim ediyorlar. Maalesef bu çok sık karşılaşılan bir durum.

• Thanks 1

ne yazık ki sizin de çözümünüz işe yaramadı fakat ben şöyle bir şey yaptım.

Windows'a ait lisansla ilgili dosyaları system32'den sildim. Sonra registry ayarlarından varsayılan yükleme dilini türkçeye çevirdim. dell oem windows xplerin ui leri türkçe olsa da kurulum dili ingilizceymiş bu arada.

Sonra bir internet sitesinden xp sp3 iso indirip cdye yazdım. Bilgisayara bu cd'yi normal modda açıkken taktım ve hemen kurulum ekranına geçtim. kurulum ekranında zaten yükseltme seçeneğini seçip xp kurulumunu tamamladım. 

Son olarak ms mysql serveri sadece kurdum ve sistemi kurtardım.

Sizlere destekleriniz için yine de teşekkürler.

• Like 3