Jump to content

Asus Notebook F3j Ses Sorunu

fatality

Recommended Posts

merhaba

dün gece format attıktan sonra laptoptan ses cıkmıyor

baslangıcta asus logosu acılırken ses geliyor

deskopta ses yok hiçbir şekilde ses gelmiyor

bıostan kaynaklanan bir durum olabilir mi acaba_?

Dostum ASUS'un sitesinde gerekli Ses ile ilgili bir hotfix yani düzeltici yaması bulunmakta

Geçenlerde ben de ASUS marka laptop'a format atıp aynı sorunu yaşamıştım ama daha sonra kendi sitesinden o yamayı indirip kurduktan sonra sorun kalmadı ;)

Please register to see this content.

Yukarıda verdiğim adresten laptop marka ve modeline uyanı seçtikten sonra driver seçenekleri gelecektir

Utilities başlığı altından UAA bus driver and Audio driver isimli ilgili driverı indireceksin ;)

• 5 ay sonra...
Dostum ASUS'un sitesinde gerekli Ses ile ilgili bir hotfix yani düzeltici yaması bulunmakta

Geçenlerde ben de ASUS marka laptop'a format atıp aynı sorunu yaşamıştım ama daha sonra kendi sitesinden o yamayı indirip kurduktan sonra sorun kalmadı :)

Yukarıda verdiğim adresten laptop marka ve modeline uyanı seçtikten sonra driver seçenekleri gelecektir

Utilities başlığı altından UAA bus driver and Audio driver isimli ilgili driverı indireceksin :)

merhaa arkadaslar benımde asus marka leptopum var aynı sorun bende de var ustelık yamayı ve gereken butun driverleri kurdugum halde sesi cikmiyor.oncesinde kulaklik taktigimiz giriste sorun yasamistim.kulaklik taktigimiz giristen kirmizi isik cikiyordu servisine goturdum 120 dolar karsiliginda jaki degistiricegini soylediler kullanici hatasi oldugunuda eklediler....biz nasil oldu anlamadik ama neyse su anda parca degisti tamam ama acilirken asus yazisi cikarken ki ses duyuluyo ama sonrasinda video muzik sesleri duyulmuyor bu ses cikartmama modasi leptobumda formattan sonra ciktii....

ama arkadaslar burdan paylasmak istedim asus kullanan diger arkadasiminda benzer sorunu var. kulaklik takmadan disariya ses vermiyor:) :) :)

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...

Geçenlerde ben de ASUS marka laptop'a format atıp aynı sorunu yaşamıştım ama daha sonra kendi sitesinden o yamayı indirip kurduktan sonra sorun kalmadı :)

Utilities başlığı altından UAA bus driver and Audio driver isimli ilgili driverı indireceksin :)

bendede aynı sorun oldu iki kez format cektim dediğin dosyayıda iki kez indirdim fakat o linkden inen dosyanıniçinde sanırım dil dosyaları var bi tane exe dosyası var ondada hata veriyo bunu nasıl yapıcaaz

• 5 ay sonra...

Geçenlerde ben de ASUS marka laptop'a format atıp aynı sorunu yaşamıştım ama daha sonra kendi sitesinden o yamayı indirip kurduktan sonra sorun kalmadı :D

arkadaşın dediğin gibi önce UAA BUS driverı kuracaksın daha sonra driverı krurup yeniden başlattığında yeni driver bulundu der iler iler dedikten sonra kendisi otomatik olarak tanır. yeni çıkan tüm laptoplarda aynıdır yöntem .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...