Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 10 Rs5 Flatlite Ltsc X64 Tr

Recommended Posts

italyano43, 26 dakika önce yazdı:

eset kurulu ama hala geliyor..

güvenlik merkezi eset sağlıyor dediği halde ...

Bitdefender Free kullanıyorum bende bir ileti çıkmıyor.

Denetim Masasıda bu yola gidin ve aktif iletileri kontrol edin.

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güvenlik ve Bakım\Güvenlik ve Bakım ayarlarını değiştir

Konuya bu sistemle uyumlu çalışan tema paketi ekliyorum, dileyen indirip kullanabilir.

Temaları C:\Windows/Resources/Themes klasörüne ekleyin.

Edited by DJ_Rush

ustad temalar için kullandığınız patch uygulamasını paylaşabilirmisiniz.

DJ_Rush, 23.10.2018 - 12:25 yazdı:

Sha bilgilerini eklemeyi unutmuşum.

Akşama eklerim doğrulama yapabilirsin. İso hatalı mı inmiş, sağlam mı inmiş diye.

Please login or register to see this link.  

üstat burdaki konunla mağaza bu çalışmanda etkinleşiyor mu?

Django, 30 dakika önce yazdı:

üstat burdaki konunla mağaza bu çalışmanda etkinleşiyor mu?

Denemedim. En son temiz sürümde Mağza bağlantı hatası veriyordu bende uğraşmadım.

Edit: Bir sıkıntı yok gibi, şimdi denedim.

g67ByN.png

@pusattardu

Edited by DJ_Rush

Selamün aleyküm öncelikle paylaşım ve çalışmanız için teşekkür ederim.Çalışmayı indirip kurdum ancak ikinci kez laptopu yeniden başlattığım zaman açılmıyor boot ekranına gelmeden reset atıyor ve döngü haline geliyor. Eski windowsuma geri dönmek zorunda kaldım. HDD GPT biçiminde ve bu sorunun nedenini anlayamadım bilginize.

• Like 1

shahruh, 4 saat önce yazdı:

Selamün aleyküm öncelikle paylaşım ve çalışmanız için teşekkür ederim.Çalışmayı indirip kurdum ancak ikinci kez laptopu yeniden başlattığım zaman açılmıyor boot ekranına gelmeden reset atıyor ve döngü haline geliyor. Eski windowsuma geri dönmek zorunda kaldım. HDD GPT biçiminde ve bu sorunun nedenini anlayamadım bilginize.

Sürücü kurulumunda sıkıntı olmuş olabilir. İnternet aktif halde kurulum deneyebilirsiniz.

" Kullanıcı klasöründen Kitaplıkta bulunan klasörler gizlendi "

Üstadım konuyla çok alakası yok ama hazır kurulu sistemde bu işlemi yapmak için bir reg kaydı vardı sanırım bulamıyorum; bir tavsiyeniz var mı? Bir de dijital aktivasyon yöntemlerinin tümünü denedim; 1809'ın modifiyesiz sürümünü daha önce dijital olarak aktive edebilmiştim; ama bu sürümde hiç bir şekilde aktive olmuyor; KMS aktivasyon yaptım mecburen. Bir yerde hata mı yapıyorum?

Edited by helehoyni

klasik zorunlu ekranlar sonrası  hızlı bir yüklenmesi oldu. network/internet konusunda notdaki gibi kabloyu çıkartın. yoksa sürekli hesab istiyor...

ilk açılışta 1GB ram kullanıyor şeklinde gözüküyor. arch seven biri olarak oldukça hoş bir görünüme sahib. 6408 OB anakart üzerine yüklendi. 120 lik ssd ile.

lisanslama henüz yapmadım. ama oldukça iyi gözüktü.. birçok ayar beraberinde.. startisback kısmı için ilk ekranda çıkan mesaja ESC ile çıktım. ayar yapmadım. büyük ihtimal ile classic shell kullanırım

• Like 1

helehoyni, 25.10.2018 - 08:55 yazdı:

" Kullanıcı klasöründen Kitaplıkta bulunan klasörler gizlendi "

Üstadım konuyla çok alakası yok ama hazır kurulu sistemde bu işlemi yapmak için bir reg kaydı vardı sanırım bulamıyorum; bir tavsiyeniz var mı? Bir de dijital aktivasyon yöntemlerinin tümünü denedim; 1809'ın modifiyesiz sürümünü daha önce dijital olarak aktive edebilmiştim; ama bu sürümde hiç bir şekilde aktive olmuyor; KMS aktivasyon yaptım mecburen. Bir yerde hata mı yapıyorum?

Şu anda sadece Kms ile lisanlanıyor. Hata yapmadın. 

Diğer soru için bir reg kaydı görmedim. Win10Tweaker ile düzenledim.

C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı yolundan Kullanıcı klasörüne gidince tüm klasörler görünüyor, bilginize.

• Like 1

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Şu anda sadece Kms ile lisanlanıyor. Hata yapmadın. 

Diğer soru için bir reg kaydı görmedim. Win10Tweaker ile düzenledim.

C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı yolundan Kullanıcı klasörüne gidince tüm klasörler görünüyor, bilginize.

Üstadım demeye çalıştığım şu ki; evde yapmış olduğunuz sistemi kurdum; resimdeki işaretli bölümler görünmüyor ve çok sevdim bu işi bir önceki çalışmanızda da bunda da. Fakat şirkette bunlar görünüyor ve bir şey kaydetmek istediğimde kaydedilecek yer olarak hızlı erişimde hep bunlar geliyor önüme. Orijinal Windows 10'da bundan kurtulmanın yolu yok mudur diye soruyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

[Düzenlendi]: Ultimate Windows Tweaker ile hallettim; çok teşekkür ederim.

Edited by helehoyni
Sorunun cevabını buldum

Tanıdığım arkadaşımın pc'sine,Uefi kurulum yaptım,en ufak bir hata ile karşılaşmadım sistem oldukça hızlı ve akıcı bir sistem olmuş gerçektende.

Sistemle ilgili yapılanlar hakkında notlarım:

İndirme işlemi sonunda rar'dan çıkarttığım iso dosyasının dosya bütünlük kontrolü için Please login or register to see this link. baktım değerler tuttu.Usbdisk iso yazdırma popüler Please login or register to see this link.  uygulamasını yazdırmada kullandım,kurulum sonunda dijital Please login or register to see this link. ve Please login or register to see this link. sorunsuz oldu.

Tüm işlemlerin sonunda  sistem genel kontrolleri yapıldı bir kaç ince ayar yapılandırılması tanımladım reg kaydı ilavesi,açılış başlangıç ayarları vs.

Cpu ve Ram değerleri: sistem açılış kapanış hızı stabil,işlemci %'3-7-10 düzeyde, ram 700,1gb arası gidip geliyordu normal kurulum sistemlerin oldukça altındaydı kuracak olanlar hiç düşünmeden indirip kursunlar derim sistemi yapan değerli arkadaşımısın ellerine sağlık saygılarımla.  :) 

• Like 4
  • Thanks 1

forjest, 5 saat önce yazdı:

kurulum sonunda dijital Please login or register to see this link.

Üstadım hangi araçla ya da nasıl yaptınız dijital aktivasyonu?

[Düzenlendi]: Önceki mesajlarınızdan buldum ve başarılı şekilde aktifleşti; teşekkür ederim.

Edited by helehoyni
  • Like 1

DJ_Rush, 25.10.2018 - 06:34 yazdı:

Sürücü kurulumunda sıkıntı olmuş olabilir. İnternet aktif halde kurulum deneyebilirsiniz.

2 - 3 kere sıfır kurulum yaptım sonuç yine aynı. Laptop reset atıyor ve siyah boot ekranında kalıyor.

Yükledim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Daha önceki kullandığım sürüm de ltsb flatlite idi. Kendi ufak düzenlemelerimi de yaptım. Görüntüler altta. Ellerine sağlık.

Windows bilgileri

Spoiler

Masaüstü

Spoiler

Arka planda çalışanlar ve ram durumu

Spoiler

Bilgisayarda yüklü olan uygulamalar

Spoiler

• Like 3

Rufus ile kuramayanların wintoflash ı da denemelerini tavsiye ediyorum, bende sorun yaşıyordum ancak bu programla yazdırabildim. Sistemi paylaşan arkadaşa da teşekkür ediyorum özellikle superfect in devre dışı olması güzel olmuş.

• Like 1

Çalışma için çok teşekkür ederim, Rufus ile temiz kurulum yaptım, hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım. Güncel ve stabil bir windows olmuş. Birkaç resim koydum, indirmek isteyenler hiç düşünmesin. Üstadın ellerine sağlık.

ApT2bZ.png

lVzokt.png

j2vFH1.png

• Like 1

Hocam tesekkurler bu arada startisback programını senin iso da eski surumu silip bunu yerlestirip iso yapsak sorun duzeliormu ayrıca bunu iso ya atıp yeniden yapmak icin ne onerirsin

esdizayn, 1 saat önce yazdı:

Hocam tesekkurler bu arada startisback programını senin iso da eski surumu silip bunu yerlestirip iso yapsak sorun duzeliormu ayrıca bunu iso ya atıp yeniden yapmak icin ne onerirsin

Yeni sürüm StartIsBack sorunu çözüyor.

İso içine atmak için uygun bölümde konu açarak çözüm bulabilirsin.

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Yeni sürüm StartIsBack sorunu çözüyor.

İso içine atmak için uygun bölümde konu açarak çözüm bulabilirsin.

Hocam sen startisback i hangi klasore attın ordan degisse olmazmı

Microsoft edge var mı hocam bu çalışmada

yoksa nasıl eklenir

Teşekkürler

esdizayn, 2 saat önce yazdı:

Hocam sen startisback i hangi klasore attın ordan degisse olmazmı

Sysprep ile hazırladım. Klasör falan yok.

efe34, 2 saat önce yazdı:

Microsoft edge var mı hocam bu çalışmada

yoksa nasıl eklenir

Teşekkürler

Edge yok ama eklenebilir.

Edited by DJ_Rush

Merhabalar. Öncelikle daha önceki LTSB sürümünüzü de halihazırda kullanan biri olarak bu yeni çalışmanız için de teşekkür ederim, ellerinize sağlık. Bu sürüme geçmeden önce birkaç soru sormak istiyorum.

-LTSB/C sürümleri kurumsal olduğu için diğer versiyonlardan daha yavaş olduğuna dair bir görüş var, bu gerçekten doğru mu?(Ben pek bir şey farketmemiş olsam da.)

-1809 sürümlerindeki hatalar bu sürümde var mı? Yüklemeyi mi, beklemeyi mi öneriyorsunuz?

-Windows'un yeniden yükleyeceği sorunsuz 1809 sürümü isolardan tekrardan bir sürüm yapmayı düşünüyor musunuz?

Teşekkürler.

Sürümler arasında performans farkı var Ltsc ve Ltsb sürümler ham sürümler olduğundan daha stabil ve performanslı. Bu sürümlerin yavaş olduğu görüşünü ben duymadım görmedim. Bir çok yazılımcı bu sürümleri kullandığını gördüm ama.

Bahsedilen hatalar yükseltme ile kurulumlarda oluşan hatalar. Ben bir hata göremedim. 

Yeni çalşımam Rs5 pro görsel olacak. Hiçbir bileşene dokunmadan sadece format sonrası gerekli Windows programları kurulu olacak.

Edited by DJ_Rush