Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 10 Rs5 Flatlite Ltsc X64 Tr

Recommended Posts

DJ_Rush, 56 dakika önce yazdı:

Sürümler arasında performans farkı var Ltsc ve Ltsb sürümler ham sürümler olduğundan daha stabil ve performanslı. Bu sürümlerin yavaş olduğu görüşünü ben duymadım görmedim. Bir çok yazılımcı bu sürümleri kullandığını gördüm ama.

Bahsedilen hatalar yükseltme ile kurulumlarda oluşan hatalar. Ben bir hata göremedim. 

Yeni çalşımam Rs5 pro görsel olacak. Hiçbir bileşene dokunmadan sadece format sonrası gerekli Windows programları kurulu olacak.

Format sonrası programları aio tarzı bir programla kurulmak üzerine ilk masaüstüne gelirse daha iyi olur isteyen istediğini kurar format uzamamış da olur... 

• Like 1

34ero, 8 dakika önce yazdı:

Format sonrası programları aio tarzı bir programla kurulmak üzerine ilk masaüstüne gelirse daha iyi olur isteyen istediğini kurar format uzamamış da olur... 

Bu seferde iso boyutu büyümeye başlar. Esd sıkıştırma yapıp dengelemeye çalışabilir.

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

İso içine klasör oluşturayım Katılımsızları içine ekleseniz olur mu?

İyi olur hatta katılımsız şart değil bu klasör masaüstüne kısayolu oluşturulabilir 

34ero, 7 saat önce yazdı:

İyi olur hatta katılımsız şart değil bu klasör masaüstüne kısayolu oluşturulabilir 

Formattan sonra Katılımsızları otomatik kuracak şekilde olacak.

Bu da format süresini uzatıyor haliyle sadece başında kahveni yudumlarken programların arkaplanda kurulmasını bekliyorsun.

Yani şöyle:

GmQGNV.gif

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 7 saat önce yazdı:

Bu da format süresini uzatıyor haliyle sadece başında kahveni yudumlarken programların arkaplanda kurulmasını bekliyorsun.

Yani şöyle:

Benim arşivimdeki katılımsızları deffender virüs olarak algılıyor: S olidsharein isolarında var bu özellik kullanılamıyor deffender devrede olduğu için. Siz deffendera müdahale ettiniz mi?

efe34, 43 dakika önce yazdı:

Benim arşivimdeki katılımsızları deffender virüs olarak algılıyor: S olidsharein isolarında var bu özellik kullanılamıyor deffender devrede olduğu için. Siz deffendera müdahale ettiniz mi?

Hayır Defendera müdahale edilmed. Saf Windows sürümü.

DJ_Rush, 9 saat önce yazdı:

Yani şöyle:

Please login or register to see this link.

Otomatik kurulum yerine klasörden isteyen istediğini kursa daha iyi olur... 

Edited by 34ero

34ero, 2 dakika önce yazdı:

Otomatik kurulum yerine klasörden isteyen istediğini kursa daha iyi olur... 

O zaman bu çalışmanın anlamı kalmıyor.

Klasörden de kurarsın harici diskten de. Aynı şey.

Amaç kurulumu hızlandırmak.

Boyut büyük durabilir sıkıştırma yapılmadı.

sshot-1.thumb.png.c93975c270542d3df752013efa233702.png

• Like 1

Eline saglık güzel olmuş. Fakat  çeske içinde web tarayıcı gibi birşey daha ekleseydiniz iyi olacaktı  internetten birşey indiremedim.Yorumlarda gördüm  guvenlik uyarısı bendede cıkmaktadır altta her pc acılısında yazıyor kaspersky kurulu oldugu halde.

• Like 1

tuhafadam, Bir saat önce yazdı:

Eline saglık güzel olmuş. Fakat  çeske içinde web tarayıcı gibi birşey daha ekleseydiniz iyi olacaktı  internetten birşey indiremedim.Yorumlarda gördüm  guvenlik uyarısı bendede cıkmaktadır altta her pc acılısında yazıyor kaspersky kurulu oldugu halde.

İnternet tarayıcısı kulağıma küpe olsun. Elinde setup olmayanlar için lazım tabi.

hocam çalışma için teşekkürler güvenilir midir? bir de windows update çalışıyor mu? 

Bir de şunu ekliyim. Pro ve Home da otomatik windows etkinleşiyor.Bunda durum nedir? veya w7 lisansı olur mu

Ismail_Var, 6 dakika önce yazdı:

hocam çalışma için teşekkürler güvenilir midir? bir de windows update çalışıyor mu? 

Bir de şunu ekliyim. Pro ve Home da otomatik windows etkinleşiyor.Bunda durum nedir? veya w7 lisansı olur mu

Güvenilir, kendi modifiyemdir. Daha daha güveniliri temiz Msdn isosudur.

Güncellemeler çalışıyor. Ltsc sürümü nedir diye araştırın.

Bu sürüm otomatik etkinleşmez. Etkinleştirme aracı kullanmalısın.

Win 7 anahtarı bu sürümde çalışmaz.

DJ_Rush, 6 dakika önce yazdı:

Hocam ben bu iso yu usb  ile kurdum.  Sonra usb  yi  bicimlendirdim readyboost olarak kullandıgımda pc acılısında böyle bir hata geliyor  windows 7 kullandıgımda bu hata yoktu sorunu anlamadım.

maxresdefault.jpg

tuhafadam, 2 saat önce yazdı:

Hocam ben bu iso yu usb  ile kurdum.  Sonra usb  yi  bicimlendirdim readyboost olarak kullandıgımda pc acılısında böyle bir hata geliyor  windows 7 kullandıgımda bu hata yoktu sorunu anlamadım.

Bios ekranından usb yerini değiştirmen gerekiyor galiba ya da bilgisayarı açacağın zaman usb'yi çıkartmayı dene.

tuhafadam, 11 saat önce yazdı:

Usb belleği çıkar ve başlat bakalım.

Usb bellegi cıkarınca sorun olmuyor.Windows 7  ben usb yi cıkarmadanda readyboost olarakta kullanıyodum  açılışta böyle bir hata almıyordum.

Hocam diğer sisteminiz bilgisayarımda kurulu bunu da indireceğim diğer sisteminiz eski harddiskimde neredeyse ssd etkisi yapıyor açılış kapanışta tekrar format atarsam bu sistemi de deneyeceğim elinize sağlık herkese tavsiye ederim arkadaşla oyun performansı falan da çok iyi.

• Like 1

tuhafadam, 13.11.2018 - 21:23 yazdı:

BIOS ekranından Hard diskini seç sorun çözülür

Bios üzerinde,operation system seçenekleri ile ilgili bir ön ayar gerekiyor olabilir göz atmanızda fayda var sallıyorum,OSSelect: Windows7,Windows8,Other vb. şeklinde vb.

Diğerleri: HDD_sıralamasından hdiski 1.sıraya seçili hale getirmek,Biosu varsayılan ayara almak,çözülmüyorsa eğer mevcut sistemi tekrardan boot ederek,windows'un onarım başlangıç seçeneklerini kullanarak açılış onarım vd.seçenekler ile deneme yanılma yoluna giderek çözüm sağlamak vs.Readyboost özelliklerini kullanmak için harici uygulamalardanda istifade edilebilir usb3xx ve üzeri bağlantı port hızına sahip olmayan diskler için etkili olsada çok fazla performans beklememek gerekli olduğu kanaatindeyim yinede emin değilim. :) 

efendim bu ayarları hangi reg kayıdı ile win10 pro 1809 sürümüne yapabilirim

bir kısayolu varmı yada tek tek regedit den girmelimiyim. yada hangi tools - yazılım onerirsiniz  tam olarak bu ayarlar benim ayarlarımda ama win10 pro lisansım var ondan ltsc kuramımyorum :S

"

Masaüstü ikonlar aktif gelir
Explorer.exe Bu bilgisayar açılacak şekilde ayarlandı(Klasörler gizlendi)
Kullanıcı klasöründen Kitaplıkta bulunan klasörler gizlendi
Uac devredışı
Smart Screen filtresi devredışı
Telemetri devredışı
Kısayol ok simgeleri kaldırıldı
Otomatik oynatma devredışı
Video ve ses dosyalarının önizlemeleri kapatıldı
Güvenlik Duvarı devredışı

İnternet Explorer ve Media player kaldırıldı
Ev grubu pasif
Sürücü paylaşımı pasif
Yönetici paylaşımı pasif
Aero snap pasif
Aero shake pasif

One drive kaldırıldı
Güvenlik merkezi pasif
Hata ayıklama servisi pasif
Superfect pasif
Konum hizmeti pasif"

bektafig, 6 dakika önce yazdı:

efendim bu ayarları hangi reg kayıdı ile win10 pro 1809 sürümüne yapabilirim

bir kısayolu varmı yada tek tek regedit den girmelimiyim. yada hangi tools - yazılım onerirsiniz  tam olarak bu ayarlar benim ayarlarımda ama win10 pro lisansım var ondan ltsc kuramımyorum :S

"

Masaüstü ikonlar aktif gelir
Explorer.exe Bu bilgisayar açılacak şekilde ayarlandı(Klasörler gizlendi)
Kullanıcı klasöründen Kitaplıkta bulunan klasörler gizlendi
Uac devredışı
Smart Screen filtresi devredışı
Telemetri devredışı
Kısayol ok simgeleri kaldırıldı
Otomatik oynatma devredışı
Video ve ses dosyalarının önizlemeleri kapatıldı
Güvenlik Duvarı devredışı

İnternet Explorer ve Media player kaldırıldı
Ev grubu pasif
Sürücü paylaşımı pasif
Yönetici paylaşımı pasif
Aero snap pasif
Aero shake pasif

One drive kaldırıldı
Güvenlik merkezi pasif
Hata ayıklama servisi pasif
Superfect pasif
Konum hizmeti pasif"

Konu açıp orada sorabilrsin.

Bende de Pro lisans var ama Ltsc kullanıyorum. Lisanlama için yönlendirme yapıldı konuda. 

Ltsc kurup denemelisin. Pro ile farkı hissedersin zaten.

Sizin hazır konunuz varken mesaj üzerinden size sormak istemiştim başkasına değil. Ondan buradan yazdım

Lisanslama konusunda orjinal lisans varken herhangi bir  xxx yazılım ile yapmayım diye 1809 kurayım dedim. 

oyun v.s. değil autocad ve photoshop amaclı kullanıyorum 1803 sürümü baya sorun yarattı yarın format atacaktım ama  bu güvenlik merkezini komple pasif yapmayı v.s. bilmiyorum. Birde sade görsel olmayan standart kullanıcıyım ikonlar fln sıkıntı bana

bir tool yada reg kaydınız varsa yardımcı olabilirsenz cok sevinirim.