Jump to content

Takviye Gıda önerisi

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Takviye Gıda Önerisi

Merhaba Arkadaşlar,

Uzunca süredir sürekli bir yorgunluk ve uyku hali var. Kan, idrar, vb. testleri yaptırdım; doktor "Çiçek gibi" olduğunu söylüyor. Sabahları yataktan dinlenmiş olarak kalkmam gerekirken; deliksiz uyuduğum halde sanki geceleri biri beni bayıltıp da sabaha kadar dövüyor gibi takatsiz kalkıyorum.

Biliyorsunuz bu sıralar Pharmaton, Sustenium gibi gıda takviyesi adı altında ürünler meşhur oldu. Her birinin kendi içinde birkaç çeşidi var. Bunların hakikatten faydası var mı? Ya da ekstradan bir zararı var mı; çünkü kaş yapayım derken göz çıkartmak istemem.

Amacım kilo alayım, kilo vereyim, kas yapayım, amino asit basayım mantığı değil; sadece şu enerji eksikliğini ve bezginliği üzerimden atmak.

Daha önce benzer ürün kullanan ve memnun kalan var mı? Tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

Pharmaton v.s gibi ürünler tamamen aldatmacadan öte bir şey değil. Doktorun önermediği sürece hiç bu tür şeylere bulaşma derim. Bunun dışında kan, idrar tahlili yaptırmak veya doktorun herşeyin çiçek gibi demesi her zaman doğru çıkmıyor. Doğru bölüme gitmezsen bazı hastalıklar günyüzüne çıkmıyor. Örnek olarak benim gilbert sendromu rahatsızlığım var. Bahsettiğin şeyleri kendimi bildim bileli yaşarım. Çocukluğumda diz kapağımdan bir sorun yaşadım ve gilbert sendromu rahatsızlığımı teşhis edemeyen bir doktor yüzünden ilaçla veya farklı şekillerde tedavi olabilecekken doktor sarılık olduğumu düşünerek ameliyat olmama sebep oldu. Sonuçları aile hekimi değerlendirdiyse birde dahiliye uzmanı görse iyi olur gibi geliyor bana. Çünkü benim rahatsızlığım bu şekilde ortaya çıktı. Baştada yazdığım gibi pharmaton v.b şeylere tamamen çözüm kalmadığında başvur derim. Eğer alerjin v.s yoksa yada seviyorsan sabahları kalkar kalkmaz su ile limon suyu karışımı yada özellikle kış aylarında bir kaşık pekmez içerek güne biraz daha enerjik başlayabiliyorsun. Bunların haricinde karaciğer kaynaklı sorunum olduğu için cevizi bir çay bardağının içerisine su doldurup içine atıyorum akşamdan sabah kalkıp hem cevizi yiyorum hemde suyu içiyorum. Bunların haricinde kan değerlerine baktırırken b12 değerlerine baktırdın mı? Düşük olduğunda çok yorgun hissedebiliyorsun. Son olarakta sürekli mi böyle yoksa son zamanlarda mı yaşıyorsun? Son zamanlarda yaşıyorsan geçiş döneminden dolayı da olabilir...

• Like 1

bence hakiki çörek otu ve çörek otu yağını sabah akşam tüket birde propolis de çok iyi gelir sana bence doktorları salla gitsin bende şuan dizimden ameliyat oldum ön çapraz bağ yırtıktı onun için bıçak altına yattım 2 yıldır erteledim ama düzelmediğimden ameliyat oldum ama ameliyaatta iyi olmadı yapamadı menuskus yurtıktı onu diktim diyor halbuki mr da hep gorunuyordu menuskus sağlam çapraz bağ yırtık buna rağmen böyle şeyler sallayıp beni kadavra gibi kesip gönderdiler.  Hiç istemezdim ama başka çarem kalmamıştı keşke olmasaydım diyordum yani diyeceğim şu ki doktorlar şerefsizlerin önde gidenleridir yüzde 1 -2 istisna vardır o yüzden güvenme onlara boşver sen doğala yönel aynı sorun bende de vardı ben bu şekilde aştım. Sana şimdiden geçmiş olsun

• Like 1

deli_petro06, 4 saat önce yazdı:

Pharmaton v.s gibi ürünler tamamen aldatmacadan öte bir şey değil. Doktorun önermediği sürece hiç bu tür şeylere bulaşma derim. Bunun dışında kan, idrar tahlili yaptırmak veya doktorun herşeyin çiçek gibi demesi her zaman doğru çıkmıyor. Doğru bölüme gitmezsen bazı hastalıklar günyüzüne çıkmıyor. Örnek olarak benim gilbert sendromu rahatsızlığım var. Bahsettiğin şeyleri kendimi bildim bileli yaşarım. Çocukluğumda diz kapağımdan bir sorun yaşadım ve gilbert sendromu rahatsızlığımı teşhis edemeyen bir doktor yüzünden ilaçla veya farklı şekillerde tedavi olabilecekken doktor sarılık olduğumu düşünerek ameliyat olmama sebep oldu. Sonuçları aile hekimi değerlendirdiyse birde dahiliye uzmanı görse iyi olur gibi geliyor bana. Çünkü benim rahatsızlığım bu şekilde ortaya çıktı. Baştada yazdığım gibi pharmaton v.b şeylere tamamen çözüm kalmadığında başvur derim. Eğer alerjin v.s yoksa yada seviyorsan sabahları kalkar kalkmaz su ile limon suyu karışımı yada özellikle kış aylarında bir kaşık pekmez içerek güne biraz daha enerjik başlayabiliyorsun. Bunların haricinde karaciğer kaynaklı sorunum olduğu için cevizi bir çay bardağının içerisine su doldurup içine atıyorum akşamdan sabah kalkıp hem cevizi yiyorum hemde suyu içiyorum. Bunların haricinde kan değerlerine baktırırken b12 değerlerine baktırdın mı? Düşük olduğunda çok yorgun hissedebiliyorsun. Son olarakta sürekli mi böyle yoksa son zamanlarda mı yaşıyorsun? Son zamanlarda yaşıyorsan geçiş döneminden dolayı da olabilir...

Tavsiyeler ve tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim. Dahiliye uzmanı baktı zaten; evet B12 eksikliği var ama enjeksiyonla takviye ediyorum, son zamanlarda başladı bu yorgunluk.

kan tahlilleri değerlerin normal ise arkadaşım sana önerim propolis i araştır ama her marka alma onu kullan ve keçiboynuzu pekmezi özü kullan birde özellikle doktorun tanıdık ise D Vitamini değerlerine baktır ona tam kanda bakmıyorlar ayrı bakıyorlar büyük ihtimal D vitaminin düşük olabilir eğer oda doğru ise propolis ve keçiboynuzu pekmezi özü birde spor yap vucudu yor gün geçtikce dinçleşeceksin bu aldıgın ürünleride 1 2 günde sonuç bekleme 3 hafta aksatmadan kullan pharmaton bilmem ne onlardan uzak dur bu dediklerim ilaç değil zaten

• Like 1

• 5 hafta sonra ...

Yardımlarınız için teşekkürler Arkadaşlarım. Bir süredir inanılmaz bir çarpıntı ve ağrı başladı kalbimde; hiç aklıma bile gelmedi Sustenium'dan dolayı olduğu. Doktor bir ağabeyimiz o mudur bu mudur derken büyük ihtimalle bundan olduğunu söyledi; bıraktım bırakalı sıkıntım geçti. Aman diyeyim arkadaşlar ben bir halt ettim; sizler kaş yapayım derken göz çıkartmayın, sağlığınızdan olmayın.

Öncelikle çok geçmiş olsun!

Metobolizmalar kişiye kişilere göre, hepimizin bildiği üzere aşağı yukarı,genetik değişimler farklılıklar gösterecektir.Vitaminler kişiyi iyi tanıyan bir uzman tarafından verilmediği taktirde almamak elbette en mantıklısı olacaktır.Kilo vermek için gittiğim bir spor salonunda adını bilmediğim çeşitli enerji,yağ yakıcı vb kontrolsüz şekilde daha evvelden kullandığımı belirtmem gerek spor yaparken kolaylık sağlasada belli süre sonra nakavt durumuna geldiğimide hatırlıyorum.vitamin bazlı bu mantığa sahip ürünler karaciğeri meşkul ettiğinden de yorgun bırakıyor insanı,yaşa ve kişinin metobolizmasına göre farklı bulgular ortaya çıkabilir kimi ya çok terler,yada dikkat dağınıklığı,gerginlik odaklamama huzursuzluklar vb.belirtiler genel olarak ortaya çıkabilir kişinin hızlı aksiyon bir yaşantısı varsa bu belirtileri anlamayabilir yaşamsal ve sosyolojik değişimlere yine kişiye göre değişebilir tabii.Buradan anlaşılan her zamanki gibi,natural ve doğal olan gıdaları tercih etme gerekliliği ortaya çıkıyor doğrusuda herkez için bu olur.

Benim tavsiyem herşeyi bir kenara bırakıp ,olabildiğince ve  içebildiğiniz kadar içmeniz ve rakımı yüksek dağ eteklerinde bir kaç gün kalmanız önerisi olacaktır. Kendim 7 defa gittim bu vesile ile aklıma gelince bir an gidesim geldi kilometreyi sıfırlamak için birebir. :) 

Spoiler

OYLAT KAPLICALARI:

Please register to see this content.

Tekrardan geçmiş olsun inş.tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz saygılarımla.