Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

J7 Geri Tuşu Options Tuşu Gibi çalışıyor

kibritt
 Share

Recommended Posts

j7 geri tuşu options tuşu gibi çalışıyor

Merhabalar,

aliexpressden sm-j700f için ekran aldım taktım çalışıyor ama geri tuşu ile soldaki seçenekler tuşu aynı görevi görüyor,yani geri tuşu geri dönmeyi gerçekleştirmiyor fakat seçenek tuşu gibi çalışıyor.

*#2663# basıp tsp yi güncelle dediğimde fail hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz? Rom atmayı biliyorum,bir tane rom attım ama işe yaramadı.

Rootlayıp root explorer yardımı ile /system/usr/keylayout/ dizini içerisinde generic.kl  dosyayı bulun. Birazcık ingilizceniz varsa o tuşların görevlerinin yerini değiştirebilirsiniz.

Örnek olarak ses kısma ile ses açma tuşlarınının yerini değiştirmek benim telefonumda:

Spoiler

key 114 wolume_down

key 115 wolume_up

bunların yerini değiştirin yani

Spoiler

key 114 wolume_up

key 115 wolume_down

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazını yeniden başlatmayı unutmayın.

Edited by senyor3
Hatırlatma.

senyor3, 16 saat önce yazdı:

Rootlayıp root explorer yardımı ile /system/usr/keylayout/ dizini içerisinde generic.kl  dosyayı bulun. Birazcık ingilizceniz varsa o tuşların görevlerinin yerini değiştirebilirsiniz.

Örnek olarak ses kısma ile ses açma tuşlarınının yerini değiştirmek benim telefonumda:

İçeriği Görüntüle

key 114 wolume_down

key 115 wolume_up

bunların yerini değiştirin yani

İçeriği Görüntüle

key 114 wolume_up

key 115 wolume_down

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazını yeniden başlatmayı unutmayın.

kingroot indirdim ama kingroot subscribe diye hata alıyorum sebebi ne ola ki

kibritt, 3 saat önce yazdı:

kingroot indirdim ama kingroot subscribe diye hata alıyorum sebebi ne ola ki

O tür uygulamalar güvenli değil, cihazınıza göre hazırlanmış TWRP 'yi odin ile flashlayıp magisk manager-supersu benzeri root yöneticileri ile rootlayabilirsiniz.

kibritt, 43 dakika önce yazdı:

magisk manager-supersu  ikiside çalışmadı telefonda hocam,pc den root olmazmı onun için bana link verebilirmisiniz benim bulduklarım mı sorunlu acaba?

yardımlarınız için teşekkür ederim

J7'nin model numarasını öğrenebilir miyim ? Buna göre twrp dosyasını link vereceğim. Odin programı ile onu cihaza download modda flashlayacaksın.

buradan odini indirin

https://odindownload.com/

burdanda tel.modelini seçip twrp yi indirin 

https://twrp.me/Devices/

odinle   AP Kısmından   indirdiğin  *.tar veya  *.img uzantılı dosyanın yerini goster

telefon download modunda olmalı  bunuda tel. kapalıyken ses  (-),  + home + power tusuna bastınmı 3-5 sanıye sonra gorunur usb kablonu tak pc ye bagla

odinden start ver  yukler ve tel yeniden başlar. twrp yi yuklemiş olması lazım  anlamak  için tel. kapalıyken  Ses  (+),  + home + power

twrp ekranı geldiyse burdanda  Magisk ZIP halıni indir  " https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445 "

bu indirdiğin zip dosyasını twrp de yükle kısmından göster ve gelen ekranda butonu  sağa doğru kaydır 20-25 sn yuklemesi surer bekle.... bittimi yeniden başlat

tel. rotlanmış olması lazım.kolay gelsın

Not: tel usb sürücüleri pcde yüklü olması lazım yoksa odinden flaşlayamassınız

• Like 1

kibritt, 31 dakika önce yazdı:

twrp yi bulamadım ben 2015 j7  sm-j700f

Please register to see this content.
 nasıl yüklemen gerektiği anlatılmış.

Edited by senyor3
.

cezgop, 16 saat önce yazdı:

tel. Ayarlar dan yazılım bilgisine girip bi bakarmısın buna benzer  gibi bi kod  yazması lazım onu oku bi buraya yaz ona göre  linkini bulup yazayım

burada yazıyormu?

senyor3, 17 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
 nasıl yüklemen gerektiği anlatılmış.

explorer yardımı ile /system/usr/keylayout/ dizini içerisinde generic.kl  dosyayı buldum değişiklik yapıyorum ama kaydetmiyor. Neden olabilir. Dosyayı edit editör ile açıyorum. sonra kaydet diyorum.

Edited by kibritt

hocam sen hani demiştin ya explorer ile gir düzelt diye.Ben oraya girdiğimde 139 home 158 de back tuşu gözüküyordu,zaten düzeltilecek birşey yoktu.Ekran bozuk olmasın.

Tamamdır, yerlerini değiştirirsen yaptıkları işlemlerde otomatik olarak yer değiştirmiş olur.

ama benim soldaki menü tuşu sağdakide menü tuşu,yani sol sağ yerleri farklı değil. ger tuşu hiç bi şekilde çalışmıyor

O zaman donanımsal olabilir, ben sadece fikir verdim sana.