Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

W-10 Defender Sorunu

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

W-10 defender sorunu

Arkadaşlar uzun yıllardır kaspersky antivirüs kullanıyorum ve çok memnunum,son zamanlarda bir çok platform da W-10 defenderin  çok iyi duruma geldiğini ve tek başına yeterli olacağını okudum AV test sonuçlarını inceledim sonuçları  iyi gördüm ve kaspersky devre dışı bırakıp defenderi faal duruma getirdim ama hiç dosya indiremiyorum her şeyi engelliyor denemek için ccleanır indirmek istedim onu da engelledi ne yapmam gerekiyor, nette araştırdım bazı çözümler yazılmış ama hiçbiri etkili olmadı işletim sistemim W10 pro .

HARBİKIZ, 37 dakika önce yazdı:

W-10 defender sorunu

Arkadaşlar uzun yıllardır kaspersky antivirüs kullanıyorum ve çok memnunum,son zamanlarda bir çok platform da W-10 defenderin  çok iyi duruma geldiğini ve tek başına yeterli olacağını okudum AV test sonuçlarını inceledim sonuçları  iyi gördüm ve kaspersky devre dışı bırakıp defenderi faal duruma getirdim ama hiç dosya indiremiyorum her şeyi engelliyor denemek için ccleanır indirmek istedim onu da engelledi ne yapmam gerekiyor, nette araştırdım bazı çözümler yazılmış ama hiçbiri etkili olmadı işletim sistemim W10 pro .

Dediğiniz gibi herşeye karışıyor,o yüzden format attığımda ilk yaptığım şey defenderı dere dışı bırakmak.

windows defender güvenlik merkezini aç-Bir özelliğin yada uygulamanın güvenlik duvarını geçmesine izin ver-şıkları işaretle yada kaldır.Ancak bu yolla engelleyebilirsiniz.

Edited by kocamanadam
  • Like 1

kocamanadam, 29 dakika önce yazdı:

Dediğiniz gibi herşeye karışıyor,o yüzden format attığımda ilk yaptığım şey defenderı dere dışı bırakmak.

windows defender güvenlik merkezini aç-Bir özelliğin yada uygulamanın güvenlik duvarını geçmesine izin ver-şıkları işaretle yada kaldır.Ancak bu yolla engelleyebilirsiniz.

bunu denedim sonuç yok.

• Like 1

Ne kadar aktivasyon patch'i katılımsız program varsa engelliyor, üzerine vazife veya değil; kıla tüye karışıp bunaltıyor insanı. Güvenlik sağlamasından çok sinir harbine sebep oluyor. @kocamanadam'ın da dediği gibi sitemi kurar kurmaz masaüstü geldikten sonra ilk yaptığım iş Defender'ı devre dışı bırakmak.

• Like 2

Arkadaşlar ben defenderi kaldırmak değil kullanmak istiyorum ama yukarıda yazdığım sorunu çözerek tabi, yoksa şu an devre dışı zaten bana sıkıntısı yok. Biraz daha araştıralım çözüm bulursak ne ala olmazsa yine şimdiye kadar olduğu gibi kaspersky kullanmaya devam.İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

• Like 1

Şahsen ben defenderde dahil hiçbir güvenlik yazılımın sistem güvenliği sağladığını düşünmüyorum biraz bilgili kullanıcıysanız tüm programlarınız/driverleriniz ve kullandığınız işletim sistemi güncel olursa birazda dikkatli olursanız kolay kolay virüs bulaştırmazsınız şahsen win 10'a geçtiğim günden bugüne defenderi devredışı bıraktım ve hiç antivirüs kullanmadım daha hiç virüs bulaşmadı.Çünkü dikkatli kullanıcıyım ne nerden geliyor görüyorum güvensiz sitelerden veri indirmiyorum katılımsız yazılım kullanmıyorum (kullanırsamda en fazla 1 tane oluyor oda güvenilir kişiden oluyor) sonuç oalrak hızlı ve sorunsuz pc kullanıyorum virüs taramaları hep temiz çıkıyor çünkü dediğim gibi bütün programalrımı/sistemi/driverlerimi güncel tutup dikkatli kullanıyorum ;) sizde böyle yaparsanız gereksiz bir kasıntı olan antivirüs kullanmayı bırakırsınız.İllaki güvenlik programı düşünülüyorsa bu temizlemedede etkili olan antimalware olmalıdır antivirüs değil ;)

• Like 1
  • Thanks 1

HARBİKIZ, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben defenderi kaldırmak değil kullanmak istiyorum ama yukarıda yazdığım sorunu çözerek tabi, yoksa şu an devre dışı zaten bana sıkıntısı yok. Biraz daha araştıralım çözüm bulursak ne ala olmazsa yine şimdiye kadar olduğu gibi kaspersky kullanmaya devam.İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Please register to see this content.

• Like 1

Kaspersky de arşivdeki katılımsızları, crack dosyalarını siliyor nereye attığı belli değil

Ben deffenderi kapatıyorum yukarda verdiğim araçla hiç bir virüs programı kullanmıyorum (kaspersky en çok sevdiğim program: kullanırsam arşivdeki dosyaların olduğu klasörü devre dışı bırakıyorum. diğer virüs programlarında olduğu gibi devre dışı brakıldığı zamanlarda çalışmaya kalkmıyor aniden (norton eset bildiklerim bir de mcafee )

İyi bir son kullanıcının virüs programı kullanmasına gerek yok...

• Like 2

HARBIKIZ, 10 yıldan fazladır Kaspersky kullanırım. Açıkken sisteme bulaşan bir babayiğit zararlı yazılım çıkmadı daha. Defender zımbırtısıyla uğraşma. Şişirme yorumlara aldanma. Kaspersky Free sürüm var. Onu kur. ayarlamalarını yap. Dışlamak istediğiniz dosya ve klasörleri belirtin. Sonra ayarlarını yedekle. Her yeni kurulumda geri yüklersin. Ben Defender'e 1 dakika bile dayanamadım. WinReducer üzerinden windows kurulum isosundan kaldırdığım yegane uygulamadır. Onun yapacağı işi kaspersky tek elle yapar.  Saygılarımla

• Like 4

Şişirme yorumlar derken bu topikteki bizim yorumlardan bahsetmediğinizi varsayıyorum.

Bu arada virüs programı kullanırsam Kaspersky kullanan biriyim. Ama kullanmıyorum hiçbirini.

Edited by efe34

YAGMURADAM, Bir saat önce yazdı:

HARBIKIZ, 10 yıldan fazladır Kaspersky kullanırım. Açıkken sisteme bulaşan bir babayiğit zararlı yazılım çıkmadı daha. Defender zımbırtısıyla uğraşma. Şişirme yorumlara aldanma. Kaspersky Free sürüm var. Onu kur. ayarlamalarını yap. Dışlamak istediğiniz dosya ve klasörleri belirtin. Sonra ayarlarını yedekle. Her yeni kurulumda geri yüklersin. Ben Defender'e 1 dakika bile dayanamadım. WinReducer üzerinden windows kurulum isosundan kaldırdığım yegane uygulamadır. Onun yapacağı işi kaspersky tek elle yapar.  Saygılarımla

aynen katılıyorum ve kullanıyorum.

turkaziza, 45 dakika önce yazdı:

Bu şekil ayarlı değilse bir de bunu deneyelim...

teşekkürler, ama bunu daha önce denemiştim

turkaziza, 4 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

devre dışı zaten ama fayda etmedi.

efe34, 5 dakika önce yazdı:

Şişirme yorumlar derken bu topikteki bizim yorumlardan bahsetmediğinizi varsayıyorum.

Bu arada virüs programı kullanırsam Kaspersky kullanan biriyim. Ama kullanmıyorum hiçbirini.

Sizinde varsaydığınız gibi çeşitli platformlarda Defender ile ilgili abartılı övgüleri kastettiğini belirtmiş. ;)

• Like 1

1-fazla sorgulamadan arka planda işini yapması
2-yanlış alarm en az olması vede karantinaya alınan yazılımın ben istediğimde çalışır şekilde geri yükleyebilmesi
3-devre dışı bırakma durumunun pratik olması
4-Türkçe dil desteği
5-free sürü olması vede özellikleri (ben genelde free sürüm kullanıyorum )
6-sistemi az yorması
7-yeni sürüm çıktığında güncelleme yapabilmesi (programı vede virüs datası olarak)
gibi...
şuan için benim önerim  Avast free,  Panda free

• Like 1

HARBİKIZ, 14 saat önce yazdı:

W-10 defender sorunu

Bu durum chrome ve mozilla gibi edge ve ie11 dışındaki tarayıcılarda da oluyor mu?

• Like 1

Denetim masasından defendiri çalıştır ayarlar ekranı açıldıgında yukardan aşagıya ayarları kapat veya ayarlar ikonunu açtıgında gūvenlik sekmesini açtıgınızda būtūn ayarları pasif yapın

īşiniz bitiginde ayarları aktif yaparsınız

• Like 1

efe34, 10 saat önce yazdı:

Bu durum chrome ve mozilla gibi edge ve ie11 dışındaki tarayıcılarda da oluyor mu?

aynı değişmiyor.

cankusa, 10 saat önce yazdı:

Denetim masasından defendiri çalıştır ayarlar ekranı açıldıgında yukardan aşagıya ayarları kapat veya ayarlar ikonunu açtıgında gūvenlik sekmesini açtıgınızda būtūn ayarları pasif yapın

īşiniz bitiginde ayarları aktif yaparsınız

denedim sonuç değişmedi.