Jump to content
TNC-TR
XXX90

Kasa çalışıyor Görüntü Gelmiyor

Recommended Posts

Kasa Çalışıyor Görüntü gelmiyor

Merhaba arkadaşlar 3 gündür tuhaf bir arıza başladı kasa Çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor ekran kartını ayrı test ettim görüntü verdi ramlarda sıkıntı yok PC açılınca numlock tuşu bile yanmıyor akaam 2 saat kadar bir şeklide açıldı anakart arizasimi acaba tecrübeli kişilerden yardim istiyorum

Edited by XXX90

Anakart üzerinde ne var ne yok hepsini sökün komple bir temizlik yapın toz vb.herşeyden arındırarak,kontak sprey ile anakartı yıkayın,CPU/işlemci altı_termik macunu kurumuşsa yenileyin,Bios_pili değiştirin tek tek bağlantıları yaparak ilerleyin bu tip bir sorunu  kendi eski kasamda yaşamıştım (Anakartın arızalı olduğu söylenmesine rağmen)  bu yöntemle çözdüm iki yıl daha kullandım.Büyük bir arıza yoksa eğer "anakart beraberinde Psu güç ünitesinde" <(buda olabilir)>  çözüm gelir.Kolay gelsin :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Çoğu yöntemleri denedim biosu sildim tekrar yazdım ama her açılışta görüntü ya gelmiyor veya geç geliyor güç kaynağı arızası olurmu

tahminen olabilir. ekran kartını yeteli seviyede besleyemezse açılmayabilir.

Aynen öyle herhangi bir donanımdan olabilir benim kasa da aynısını yapıyordu ram de sorun çıktı değiştirdim. Ekran kartı da oynayınca yapıyor bazen sök tak yapınca düzeliyor o yüzden kasayı oynatmıyorum pek yerinden 😁

manoware, 50 dakika önce yazdı:

ram ler bozuk

Ramleri test ettim hocam çalışıyor sıkıntı yok

Aynı sorun malesef bendede var.Ve malesef bir türlü çözemedim,Şimdilik elektrik kablousunu 6-7 kez takıp çıkarmam sonunda ekran açılıyor.

ara kablolarda sıkıntı yok ise

benim tahminim power supply ölmek üzere