Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bunlardan Hangi Donanımlar Daha Iyi

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

Bunlardan Hangi Donanımlar Daha İyi

1300 Tl uygun ofis sisteminde kullanılmak üzere pc toplamak istiyorum yardımcı olabilir misiniz. i51. Nesil

Alıntı

6 adet istenilirse 7412 tl. Monitörlerden 3 tanesi  21.5  diğer 3 tanesi 18.5 inç ve artı ekstradan 240 ssd Herşey 0

Buda i3.3 nesil

Alıntı

Bunda ise bütün monitörlerin hepsi 22" 2.el. Haddsikler 2.el 250 GB HDD  kontrolleri yapılmış,  I3 masaüstü 3.nesil Mobile değil (masaüstü işlemcisi) Toplam 6 adet 7650+Kargo 5 adet normal +1 adetini 250 GB yerine SSD 240 GB taktırsak. buda toplamda 6 ADET

Bu ikisinden hangisi uzun ömürlü olur I5 mobile olan herşeyi 0 ama i5 mobile yani update yapılamıyor ama çoğu yorumda olumlu sonuç alınmış yinede tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum.

Edited by Anarchosa

sahibinden link de detay var ama n11 de göremedim

olay burda ne iş yapacağın ile ilgili olsa bile 1. nesil 950 işlemci bile olsa alma.. hem elinde kalır güncelleyemezsin hemde hardware desteği 3. nesile göre daha zayıftır.

birçok satış görüyorum. xeon işlemci diyerek başlayan ama oldukça düşük işlemcileri bir şekilde alıp 775 anakartlar üzerinde satış yapıp farklı şekilde alınan performans sonuçları paylaşımları

6mb cache den aşağı bir işlemci almayın.

eski xeon lar iş yapar mı ? evet. yapar

ne iş yapacağınıza göre ki burda sanırım oyun için düşünüyorsun.

burda paylaştımmı emin değilim. geçen arkadaşın ofisinde denk geldi. gençler amazondan mı nedir 950 ekran kartı alıp bunu 2. - 3. nesil bir işlemci üzerine takıp oyun oynamak istemişler. 8 ram var ama ona daha gelmeden.

netde ekran kartları için uygun işlemci seviyeleri paylaşımı ve karşılaştırma yapan site var. orda eleman 950 ekran kartı için 4490k mıydı neydi işlemciyi yazmış.... hem 4. nesil hemde k

2. nesilde görüntü gelir ve oyunlar oynanır mı ?

her oyun her performans da oynanmaz ama oynanır. bazı oyunlar açmasa da çalışır...

ve şunu da gördüm

ekran kartınız eski ise. bunu hem yeni işletim sistemine hemde yeni driver ile çalıştırmak istediğinizde özellikle win 8.1 ve 10 da bir süre sonra ekran desteğinin düştüğü olabiliyor. yani nvidia diyelim programı hata mesajı çıkartıyor. ve restart etmeden de grafik açmak veya video seyretmek imkansız olabiliyor.

bu tür eski ekran kartları için en uygun driver mümkün olabilen en eski driver serisini yüklemek.

yeni driver yüklemek..... yeni ekran kartları için uygun ama elemanlar sitelerinde önerse bile bazı yapılan update ler eski kartlarda performans sorunu yaşatıyor ve benim yaşadığım sorunları yaşayabilirsiniz

bende 780ti var. bu ekran kartını 2 ay öncesindeki driver ile çalışırken bunu çok yaşadım. 8.1 i geçen hafta sonu kurdum ve nvida dan son driver ı indirdim şuan için sorun çıkartmasa bile bu hafta içinde zorlayacak ne 4k film seyrettim nede başka bişi yapmadı

senin soruna geri dönecek isek.. adı üstünde toplama.. ve kasa malzemeler ayrı yerden

ssd çok güzel. herkes eski ssd leri satıyor ama test değerlerini yazıyorlar ama hdsentinel gibi o diskin kullanım süresini gösteren veya tahmini ömrünü gösteren yazılım değerlerini paylaşmıyor. ssd ler sata/pata lara göre teorik olarak daha uzun ömürlü olsa bile bilmenizde fayda var. adam sürekli yaz sil yaptı ise.... total 6-20pb lık ömrünü bitirmemiştir ama olsun oldukça azaltmıştır.

herşeyi bir anda almanız.. yapacağınız işe ve alacağınız ürünün durumuna göre

bu tür toplama satışlarındaki ekran kartları-diskleri genelde arızadan tamir edilmiş.... refurbished da olabilir veya ekran kartlarında FIRINLAMA denilen metod ile çalıştırılan da olabilir. ki ben eski bir çizgileri olan ekran kartı çakmak ile fırınladım.. gayet de güzel çalıştı. yükleme yapmadım ama driver vs sorunsuz idi

bu satışlar ve olayları bilmeniz lazım... özellikler ekran katları veya SIFIR DİSK diye satılan ama oldukça ucuz olan ürünler bu şekilde dir...

monitörler konusunda çok bilgim yok ama tornavida kontrolü yapabilirsiniz onlarda da... monitörler için ömür göstergesi vs bilemem.. bazı monitörler 2-3 saat açık kaldıktan sonra kapanır. chip ler vs ısınınca bu oluyor eskilerde... siz koltuğunuzun altına alırsınız, adam takar sorunsuz dur... eve döner yeniden bişiler yapmaya kalkarsınız 2-3 saat sonra yeniden kapanır ve bu hikaye sürüp gider... satıcı bildiği halde.. isbat edemezsiniz...

oyun oynamayacak isen SFF dediğimiz mini kasa şeklinde bir ürün kullanmanız...

maksadınız sadece internetde gezmek youtube vs ise... nanopc-t4 gibi 4gb ram i olan minik kartlara linux yükleyerek oldukça güzel performans ve oldukça düşük boyut ve sonucunda daha az enerji harcayarak da bu tür sorunlarınızı giderebilirsiniz.. kasa büyüklüğü performans değildir.

en uzunu - en kalını değil............

işinize en uygunu amaca yönelik hizmet sistemi ve hardware i tercih edin...

henüz bu tür satın alma yapana pek denk gelmedim...

Git bi tanıdığın/yakınında olan bilgisayarcıya yardım iste şu kadar bilgisayar ne kadar olur filan. Sonra sistemleri buraya at,  bakalım söyleyelim. Ama o linktekileri almanı tavsiye etmem.
2. olarak turbox dedigin bilgisayar 0 deil haberin olsun. 8 senelik işlemciyi sen garantiye yolladım sanarsın onlar aynısını sana geri verir(tabi verirse).