Jump to content

Birtane Işyerinin Vitrinini çalıştırmak

HakanS

Recommended Posts

Iletisim uzerine calisiyorum (Telefon,kontör hat vs vs elektronik parcalar)....3 ay önce birtane internet cafe'nin vitrinini kiraladım..Aylık 500 lira karşılığında (Elektrik,su,internet,muhasebe vs vs 500 e dahil) Ben yavas yavas düzenimi oturtmaya baslamisim,3 ay icerisinde verecegim ayligin 2 tanesini pesin,1 tanesini ay sonunda vermisim..Ve adam bana bu aksam diyor ki, "Böyle olmuyor,sen orda biz burada,farkli yerlermis gibi oluyor,islerimiz aksıyor,müsterilere filanda ayıp oluyor" vs vs kendine göre bahanelerle bana 2 ay icinde cik diyor..Bende 2 ay sonra cikmama gerek yok,yarın cikarim diyorum..Ve üstünede ekliyorum,madem senin islerini engelleyecekti neden bastan beri söylemedin,simdimi aklina geldi..Madem ki ortada düsünemedigin bir sorun olustu ve yanlis yaptigini anladin,bedelini ödersin diyorum..Adam devralacak yani malzemelerden dolayi bir sorun yasamayacagim.Hepsine ona birakacagim bir bedel karsiligi..Ama sizlere sormak istedigim asıl mevzu şu..

Ben orayı açarken zamanla iş yapacak diye açtım ve düzene sokmaya uğraştım 3 ay boyunca..Tam kıvamına gelmek üzereyken bana çık diyen adama nekadar bir bedel ödetmeliyim,3 ay'ın bedeli..Az cok bu tür konulara vakıf olanlarımız varsa,yardımcı olurlarsa sevinirim..

Benim düşüncem,3 aylık çabamın "Geleceğini düşünerek yaptığım" karşılığında verdiğim kirayı bedel olarak geri isteyeceğim..Ve devredecegim malların parası..Işine gelirse ödeyecek,çıkaracak..Yoksa da çıkmayacağım..

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim..

Bir forumda daha paylastim,sizinde düsüncelerinizi almak isterim..Saygilar..

Çıkmayacağım diyorsun ama anladığım kadarı ile dükkan adamın ve oradan çıkmaman mümkün değil. Baştan herhangibir sözleşme yapmadıysan ki yapmamış gibisin senin hiçbirşey talep etmeye hakkın yok. Karşılıklı anlaşma yöntemi ile sen sadece peşin verdiğin gelecek ayların kirasını al malları da devredecekmişsin madem başka da birşey isteme derim :dribble:

Ama karşındaki herhangi bir bedel ödemeye razı ise seninde dediğin gibi ödediğin kiraları alırsan öpüpte başına koy...

Hayır..Kontrat yok..O da kiracı zaten..Güzellikle ayrılılacak zatende..Ben sadece devredecegim malların haricinde ödenecek bedeli hesaplayamadim..Sunacagim önüne şukadar ödemen gerekiyor diye..İşine gelirse alacak,gelmezse devam edecegim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...