Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

mmakif, 1 saat önce yazdı:

İndirmeyi kaç kez denedim. Hatırlamıyorum. Sabah saat 10 da başladım. daha 8 saat süre gösteriyor. İşler yolunda giderse internet kopmazsa gece 24.00 da  tamamlanacak.Keşke daha hızlı bir yere koysaydın.

yandex speed limiti koymayan bir servis. daha hızlısı yok. 100mb internet hızımda max downloadı alabiliyorum  5-10dkda iniyor

Edited by EgeGrkn

mmakif, 28 dakika önce yazdı:

image.thumb.png.d54802e2c685eac2567c97366b7dc54f.png

P1Vryd.png

indirme hızım wifi ile bağlandığım için şuan düşük ancak o halde bile 5-8dk

sizin internet vasat. ve download managersiz indiriyorsunuz. yandexde sorun yok.

Merhaba kolay gelsin w10 kurdum  kokteyli uyguladım.eline sağlık  gayet hızlı ve stabil yanlız bir iki hata alıyorum yardımcı olursan sevinirim.

Bu ms-windows-store acmak için yeni bir uygulamaya ıhtıyacınız var hatası alıyorum

windows defender gözükmüyor.açılmıyor sağ tık ta olmasına rağmen 

Hesap ekle-ekliyorum sorun oluştu hata kodu 0x80070422 yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

memo.35, Bir saat önce yazdı:

Merhaba kolay gelsin w10 kurdum  kokteyli uyguladım.eline sağlık  gayet hızlı ve stabil yanlız bir iki hata alıyorum yardımcı olursan sevinirim.

Bu ms-windows-store acmak için yeni bir uygulamaya ıhtıyacınız var hatası alıyorum

windows defender gözükmüyor.açılmıyor sağ tık ta olmasına rağmen 

Hesap ekle-ekliyorum sorun oluştu hata kodu 0x80070422 yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

SL kurduysan store var açabilirsin

LTSC kurduysan store yok önce yüklemen gerek extra klasöründen

defender sistemlerde yok, sağ tıkdada yok.

hesap sorunsuz ekleniyor sisteminizi güncelleyin internete tam bi bağlansın.

kokteyli ayarlarınızı yaptıkdan sonra uygulayın.

LTSC kurdum extra klasöründe kaldır var  add store  error veriyor

kokteyl ayarlarını  2 defa yaptım yine aynı maalesef

memo.35, 11 saat önce yazdı:

LTSC kurdum extra klasöründe kaldır var  add store  error veriyor

kokteyl ayarlarını  2 defa yaptım yine aynı maalesef

Kokteyl son işlem olarak çalıştırılmalı, add store az önce denedim yönetici olarak sorunsuz çalıştı

Konudaki sık sorulanları okudum ama bir kez daha yanlış bir işlem yapmamak adına sormak isterim.

İlk önce konudaki işletim sistemini güzelce kuruyoruz. 

Sürücülerimizi kuruyoruz. Aslında ben sadece ekran kartımı sürücümü manuel kuruyorum genelde update zaten herşeyi otomatik kendisi kuruyor.

Daha sonra windows güncellemelerini tamamiyle yapıp bitiriyoruz.

Toolbox kuruyoruzki directx, microsoft visual programları rahatça kurulsun.

En son Kokteyl uygulamasını çalıştırıp stabiliyet ayarlarını yaptırıyoruz.

Atladığım birşey varsa uyarırsanız sevinirim..

Bu arada konudaki bazı yorumları okuduğum kadarıyla olduk.a başarılı bir sistem gibi duruyor. Tebrik ederim, emeğinize sağlık..

Jack_Martin, 2 saat önce yazdı:

Konudaki sık sorulanları okudum ama bir kez daha yanlış bir işlem yapmamak adına sormak isterim.

İlk önce konudaki işletim sistemini güzelce kuruyoruz. 

Sürücülerimizi kuruyoruz. Aslında ben sadece ekran kartımı sürücümü manuel kuruyorum genelde update zaten herşeyi otomatik kendisi kuruyor.

Daha sonra windows güncellemelerini tamamiyle yapıp bitiriyoruz.

Toolbox kuruyoruzki directx, microsoft visual programları rahatça kurulsun.

En son Kokteyl uygulamasını çalıştırıp stabiliyet ayarlarını yaptırıyoruz.

Atladığım birşey varsa uyarırsanız sevinirim..

Bu arada konudaki bazı yorumları okuduğum kadarıyla olduk.a başarılı bir sistem gibi duruyor. Tebrik ederim, emeğinize sağlık..

evet doğrudur, kokteylden önce kendi yazılımlarınızıda kurunuz (ccleaner, googlechrome, bsplayer vs tarzı) kokteyl onlarada ayar çekecektir eğer kurarsanız.

evet doğrudur, kokteylden önce kendi yazılımlarınızıda kurunuz (ccleaner, googlechrome, bsplayer vs tarzı) kokteyl onlarada ayar çekecektir eğer kurarsanız.
O ayar konusundan cok rahatsiz oluyurom mesela winrar felan kuruyorum,ingilisce. Kokteyl uygulayinca turkce oluyor ve kendi teman yukleniyor. Diger proqramlara yaptidigim ayarlari da degistiriyor .tamam format sonrasi kokteyk kurup sonra proqramlari kurmak oluyor,ama kokteyli guncelleyince mecbur icindeki settings dosyalarini ve winrari siliyorum. O zaman da cmd ekraninda hatalar cikiyor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Premier7, 7 dakika önce yazdı:

O ayar konusundan cok rahatsiz oluyurom emoji848.pngmesela winrar felan kuruyorum,ingilisce. Kokteyl uygulayinca turkce oluyor ve kendi teman yukleniyor. Diger proqramlara yaptidigim ayarlari da degistiriyor .tamam format sonrasi kokteyk kurup sonra proqramlari kurmak oluyor,ama kokteyli guncelleyince mecbur icindeki settings dosyalarini ve winrari siliyorum. O zaman da cmd ekraninda hatalar cikiyor. emoji848.png

Sent from my MI 8 using Tapatalk

kokteyli programlardan sonra kurun, kokteyl güncellendiğindede kokteyli çalıştırmayın sadece 

Kokteyl.exe\Kokteyl\Core\Kokteyl.reg dosyasını C:\MicrosoftCorporation\Support\Tools'a koyun

• Like 1

EgeGrkn, 09.03.2019 - 23:17 yazdı:

windows defender sistemlerde komple yok, o sebeple etkinleşmez.

antivirus için ne önerirsiniz hafif bir uygulama lazım, macfee iyimidir?

taskinfener, 4 saat önce yazdı:

antivirus için ne önerirsiniz hafif bir uygulama lazım, macfee iyimidir?

eset end point security önerdiğimi yazmıştım sss'a

Öncelikle dünkü sorumdan sonra konudaki işletim sistemini kurdum.

Sürücülerimi kurup tüm windows güncellemelerini yaptım ve Kokteyl konunuzdan Toolbox indirip uyguladım. En son aşamada ise Kokteyl uyguladım.

Yalnız 1 şey sormak istiyorum aklıma takıldı.

Windows 10 Home Single Language işletim sistemini kurduktan sonra ilk açılışta  ufak bir pencere açılıyor yukarda ve visual - net framework 4.7 - kokteylexporter yazıyor.

Sanırım bunların kurulumunu yapıyor otomatik sistem, ama Toolbox uygulamasını çalıştırdığımızda da visual ve netframework kurduğunu söylüyor sistem.

Bunlar çakışma yapar mı acaba ? İlerde bir problem yaratır mı ?

Jack_Martin, 12 saat önce yazdı:

Öncelikle dünkü sorumdan sonra konudaki işletim sistemini kurdum.

Sürücülerimi kurup tüm windows güncellemelerini yaptım ve Kokteyl konunuzdan Toolbox indirip uyguladım. En son aşamada ise Kokteyl uyguladım.

Yalnız 1 şey sormak istiyorum aklıma takıldı.

Windows 10 Home Single Language işletim sistemini kurduktan sonra ilk açılışta  ufak bir pencere açılıyor yukarda ve visual - net framework 4.7 - kokteylexporter yazıyor.

Sanırım bunların kurulumunu yapıyor otomatik sistem, ama Toolbox uygulamasını çalıştırdığımızda da visual ve netframework kurduğunu söylüyor sistem.

Bunlar çakışma yapar mı acaba ? İlerde bir problem yaratır mı ?

software klasörüne koyulan katılımsız programlar kuruluyor ilk açılışta, klasördede onlar olduğundan onları çalıştırıyor.

toolbox onlarıda içerdiği için onlar tekrar kuruluyor. çakışma olmaz üst üste aynı yere kuruluyorlar

• Thanks 1

Hocam Win 10 Sl x64 yüklü toolbox ve koktely uyguladım. Microsoft store den posta uygulamasını indirdim. Microsoft hesaplarına sorunsuz giriş yapıyor, 2 3 tane ekledim.  Ama Google hesabı eklemeye çalıştığım zaman bir sorun oluştu deyip 0x80004005 hatası veriyor. Sizde bir dener misiniz Google hesabı eklemeyi? sorun sadece bende mi?

Merhaba,

öncelikle update kavramını göz ardı etmeden hazırladığın sistem için eline sağlık, bende eski bilgisayarımın win 7 keyini kullanarak ücretsiz olarak yükseltmek ile modifiye windows kurulumu arasında gidip gelmekteydim ki konuna denk geldim.  önümüzdeki 1 hafta içerisinde alacağım bilgisayar için çok düşünmeden ltsc versiyonunu indirip kuracağım. (şu an bir bilgisayarım yok.)

fakat önden bir soru sorayım, elimde toplam 14.4gb kapasiteli bir flash var, cehaletime ver ama indirdiğim 2.7gb'lık dosya rufus ile içine attıktan sonra ne kadar büyüyecek? bu flash usb kurulum için bana yeterli olur mu?

selim6105, 5 saat önce yazdı:

Hocam Win 10 Sl x64 yüklü toolbox ve koktely uyguladım. Microsoft store den posta uygulamasını indirdim. Microsoft hesaplarına sorunsuz giriş yapıyor, 2 3 tane ekledim.  Ama Google hesabı eklemeye çalıştığım zaman bir sorun oluştu deyip 0x80004005 hatası veriyor. Sizde bir dener misiniz Google hesabı eklemeyi? sorun sadece bende mi?

bazen o hatayı verebiliyor microsoft arada deneyin olacaktır

xloader, 4 saat önce yazdı:

Merhaba,

öncelikle update kavramını göz ardı etmeden hazırladığın sistem için eline sağlık, bende eski bilgisayarımın win 7 keyini kullanarak ücretsiz olarak yükseltmek ile modifiye windows kurulumu arasında gidip gelmekteydim ki konuna denk geldim.  önümüzdeki 1 hafta içerisinde alacağım bilgisayar için çok düşünmeden ltsc versiyonunu indirip kuracağım. (şu an bir bilgisayarım yok.)

fakat önden bir soru sorayım, elimde toplam 14.4gb kapasiteli bir flash var, cehaletime ver ama indirdiğim 2.7gb'lık dosya rufus ile içine attıktan sonra ne kadar büyüyecek? bu flash usb kurulum için bana yeterli olur mu?

home sl kurun bence hocam rardan çıktığı boyutlara yakın kalacaktır 4gb usb bile yeterli

Merhabalar;

Blog'unuzda ki chat kısmına yazdım fakat belki konuyu okuyanlarada yardımcı olabilir diye burayada yazmak istedim ( eğer sıkıntısı varsa mesajı silebilirim )

öncelikle çalışmanızı çok beğendim. Elleriniz dert görmesin ciddi bir emek harcanmış belli. ( gereğini hafta içi yapacağım inşaAllah . )

Sistemi yükledim. sistemi sorunsuz çalıştırdım. ufak bir pürüz var neyden kaynaklandığını anlayamadım. Programları çalıştırdığımda ekranın ilk kısmı siyah oluyor.
Please login or register to see this link.

birde denetim masasına kokteyl ayarları kısmı gelmedi. toolbox vs kurulumları gerçekleştirdim. İlginiz için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

istanbul_19, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar;

Blog'unuzda ki chat kısmına yazdım fakat belki konuyu okuyanlarada yardımcı olabilir diye burayada yazmak istedim ( eğer sıkıntısı varsa mesajı silebilirim )

öncelikle çalışmanızı çok beğendim. Elleriniz dert görmesin ciddi bir emek harcanmış belli. ( gereğini hafta içi yapacağım inşaAllah . )

Sistemi yükledim. sistemi sorunsuz çalıştırdım. ufak bir pürüz var neyden kaynaklandığını anlayamadım. Programları çalıştırdığımda ekranın ilk kısmı siyah oluyor.

birde denetim masasına kokteyl ayarları kısmı gelmedi. toolbox vs kurulumları gerçekleştirdim. İlginiz için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

aynı sorun bendede oluyor birde steam discord vb. programlar bazen ekranı simsiyah oluyor sistemdeki tek sorun bu.kapatıp yeniden açmam gerekiyor programı

• Like 1

istanbul_19, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar;

hocam kokteyli yönetici olarak çalıştırınız. gelmeme imkanı yok kokteyl çalıştıysa tam olarak.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

EgeGrkn, 15.03.2019 - 09:50 yazdı:

software klasörüne koyulan katılımsız programlar kuruluyor ilk açılışta, klasördede onlar olduğundan onları çalıştırıyor.

toolbox onlarıda içerdiği için onlar tekrar kuruluyor. çakışma olmaz üst üste aynı yere kuruluyorlar

Anladım hocam.

Açıkcası genelde bu kadar ek ayarlamalar olan sistem kullanmak yerine temiz sistem kullanmayı tercih edenlerdendim ama şunu söylemek isterim sistem oldukça başarılı..

Sistemim çok iyi sayılmaz 3.nesil i3 kullanmama rağmen Windows 10 Home Single sürümü uçuyor adeta. :)

Bu arada Kokteyl için hazırladığınız ayar listesine baktım ama göremedim sanırım yada gözümden kaçmış olabilir onca yazı içerisinde.

Kokteyl Disk Birleştiricisini kapatıyor mu tamamen acaba ? Defrag yapmayı açıkcası istemiyorum SSD kullandığımdan ötürü..

Kendim denetim masasına gidip disk birleştiricisini açmaya çalıştığımda tepki vermiyor bu yüzden sorma gereği duydum açıkcası.

Please login or register to see this link.    64 bit

bunu bir arkadaşın pc ye kurdum.şöyle bir sorun var.bilgisayar bölümündeki klasörleri reg kaydıyla aktif ediyorum pc kapayıp açınca klasörler tekrar pasif oluyor.varmıdır tam aktif etme yöntemi.kolay gele.

EgeGrkn, 2 saat önce yazdı:

hocam kokteyli yönetici olarak çalıştırınız. gelmeme imkanı yok kokteyl çalıştıysa tam olarak.

üstadım defalarca denedim. hatta bugün 2. kez makineyi formatladım.

önce windows update

sonra driver

sonra tollbox ve diğeri

sonra kullandığım programları kurdum

en son kokteyl'i kurdum. ( UAC' ı kapat'a tıklayıp anahtarlar kayıt defterine başarıyla eklendi yazısını görünce restart atıp )

Kokteyl'in gözükmemesi çok büyük bir problem değil nihayetinde sistem hızlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor ama işaretlediğim siyahlıklar ( zararı olmasada ) rahatsızlık veriyor. Sebebini tam anlayamadım. format sonrası kısmını kurana kadar yoktu akabinde bi gitti bi geldi.