Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

istanbul_19, 55 dakika önce yazdı:

Please login or register to see this link.

üstadım defalarca denedim. hatta bugün 2. kez makineyi formatladım.

önce windows update

sonra driver

sonra tollbox ve diğeri

sonra kullandığım programları kurdum

en son kokteyl'i kurdum. ( UAC' ı kapat'a tıklayıp anahtarlar kayıt defterine başarıyla eklendi yazısını görünce restart atıp )

Kokteyl'in gözükmemesi çok büyük bir problem değil nihayetinde sistem hızlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor ama işaretlediğim siyahlıklar ( zararı olmasada ) rahatsızlık veriyor. Sebebini tam anlayamadım. format sonrası kısmını kurana kadar yoktu akabinde bi gitti bi geldi.

formatsonrasına gerek yok. toolbox + kokteyl yeterli. ekran kartı düzgün kurulu olduğuna emin olun. aeroglassı ayrıca indirip tekrar deneyebilirsiniz siyahlık için. farklı bir tema kullanmayın. birde denetim masasına o seçenekler gelmiştir. siz görmemişsinizdir. küçük simgeleri göster diyin.

borz_50, 2 saat önce yazdı:

Please login or register to see this link.    64 bit

bunu bir arkadaşın pc ye kurdum.şöyle bir sorun var.bilgisayar bölümündeki klasörleri reg kaydıyla aktif ediyorum pc kapayıp açınca klasörler tekrar pasif oluyor.varmıdır tam aktif etme yöntemi.kolay gele.

kokteylrefresh?

Jack_Martin, 3 saat önce yazdı:

Anladım hocam.

Açıkcası genelde bu kadar ek ayarlamalar olan sistem kullanmak yerine temiz sistem kullanmayı tercih edenlerdendim ama şunu söylemek isterim sistem oldukça başarılı..

Sistemim çok iyi sayılmaz 3.nesil i3 kullanmama rağmen Windows 10 Home Single sürümü uçuyor adeta. :)

Bu arada Kokteyl için hazırladığınız ayar listesine baktım ama göremedim sanırım yada gözümden kaçmış olabilir onca yazı içerisinde.

Kokteyl Disk Birleştiricisini kapatıyor mu tamamen acaba ? Defrag yapmayı açıkcası istemiyorum SSD kullandığımdan ötürü..

Kendim denetim masasına gidip disk birleştiricisini açmaya çalıştığımda tepki vermiyor bu yüzden sorma gereği duydum açıkcası.

gerekli ssd servisleri çalısıyor zaten

EgeGrkn, 2 saat önce yazdı:

formatsonrasına gerek yok. toolbox + kokteyl yeterli. ekran kartı düzgün kurulu olduğuna emin olun. aeroglassı ayrıca indirip tekrar deneyebilirsiniz siyahlık için. farklı bir tema kullanmayın. birde denetim masasına o seçenekler gelmiştir. siz görmemişsinizdir. küçük simgeleri göster diyin.

kokteylrefresh?

gerekli ssd servisleri çalısıyor zaten

daha önceki windows 10 sürümlerinin hiç birinde sorun yaşamadım buda gayet iyi ama kopyalama yaparken ya çok ağır atıyor yada 0 byte diyip öyle kalıyor dosya atmıyor sebebi nedir bunun ?

zaguler01, 10 saat önce yazdı:

daha önceki windows 10 sürümlerinin hiç birinde sorun yaşamadım buda gayet iyi ama kopyalama yaparken ya çok ağır atıyor yada 0 byte diyip öyle kalıyor dosya atmıyor sebebi nedir bunun ?

Hdd veya ssdnizin ömrü dolmak üzere geçmiş olsun

• Like 1

EgeGrkn, 14 saat önce yazdı:

Hdd veya ssdnizin ömrü dolmak üzere geçmiş olsun

iyide daha 2. senesi olmadı hdd alalı 1 TB aldım halen garantisi bile duruyor. Başka bir sorun olabilir mi ?

zaguler01, 7 dakika önce yazdı:

iyide daha 2. senesi olmadı hdd alalı 1 TB aldım halen garantisi bile duruyor. Başka bir sorun olabilir mi ?

zannetmiyorum, olsa herkeste olurdu çünkü.

anladım hocam acaba kurulumda mı bi sıkıntı oldu eksik birşey mi yaptım çünkü hiç bir sorun yok sadece kopyalama da sıkıntı yaşıyorum bundan önceki sürümde bi sorun yoktu ltsc sürümünü kullanıyorum diğerini mi yükliyim

zaguler01, 36 dakika önce yazdı:

anladım hocam acaba kurulumda mı bi sıkıntı oldu eksik birşey mi yaptım çünkü hiç bir sorun yok sadece kopyalama da sıkıntı yaşıyorum bundan önceki sürümde bi sorun yoktu ltsc sürümünü kullanıyorum diğerini mi yükliyim

ltsc ve homesl arasında kopyalamayı etkileyecek bir farklılık yok. kurulum sırasında bir hata olsa sistemde genel sorunlar olurdu veya kurulum başarısız olurdu.  siz kopyalama işlemi yaparken antivirüs vb bu işlemi tarıyorsa belki bir yavaşlama söz konusu olmuş olabilir. Belki arka planda güncelleme yapılıyorda olabilir. ancak sorun hep devam ediyorsa o zaman yapacak birşey yok ltscde daha rahatsanız ltsc devam edin derim.