Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

r4pst4r, 18 dakika önce yazdı:

hocam ne demek benim sistemim olduğuna eminmisin ? bu konudan indirdim daha ne olsunki ? bende anlayamadım sadece yaşadığım durumu anlattım burada.Dediğiniz çözümlere tabiki baktım. Regedit dahi açılmıyor, oyüzden yazdım buraya

baştan kurulum yap. kurulum bitince pcne hiçbir yedeğini koyma. hiçbir yazılımını yükleme. ve sistemi kontrol et. sorun olmadığını göreceksin. sorun kendi yazılımlarından ve yedeklerinden kaynaklanıyor olmak zorunda.

kacaksevgilim, Bir saat önce yazdı:

Maalesef deneyemedim bilgisayara benim değildi.  Sahibinin işi olunca uğraşamadım

başka bir Win10 ile format atıp, sahibine verdim. Teşekkürler ilginiz için

tamamdır

tekrar format attığımda düzeldi hatalar, ancak bir sorunum daha var . Mağazayı kurdum uygulama kurmak istediğimde yükleme hatası veriyor . hata kodunu araştırdığımda ise güvenlik duvarı olmadığı için kurulamadığını farkettim. Bunu çözmemin bir yolu varmıdır ?

r4pst4r, 15 dakika önce yazdı:

tekrar format attığımda düzeldi hatalar, ancak bir sorunum daha var . Mağazayı kurdum uygulama kurmak istediğimde yükleme hatası veriyor . hata kodunu araştırdığımda ise güvenlik duvarı olmadığı için kurulamadığını farkettim. Bunu çözmemin bir yolu varmıdır ?

dediğim gibi sorun benimle ilgili değildi.

Storedan yükleyemediğiniz hangi uygulama acaba? Bende deneyip aynı hatayı alırsam çözebilirim ancak. ki hata vermemesi gerektiğini düşünüyorum yine bir terslik yaşadınız bana kalırsa

çünkü güvenlik duvarı var sistemde. windows defender ve xbox yok sadece. bunların 2 side bir uygulama yüklenip yüklenmemesine engel olamaz. sistemlerde bileşen ekleyip çıkartmıyorum zaten hata almamanız gerek.

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 30 dakika önce yazdı:

dediğim gibi sorun benimle ilgili değildi.

Storedan yükleyemediğiniz hangi uygulama acaba? Bende deneyip aynı hatayı alırsam çözebilirim ancak. ki hata vermemesi gerektiğini düşünüyorum yine bir terslik yaşadınız bana kalırsa

çünkü güvenlik duvarı var sistemde. windows defender ve xbox yok sadece. bunların 2 side bir uygulama yüklenip yüklenmemesine engel olamaz. sistemlerde bileşen ekleyip çıkartmıyorum zaten hata almamanız gerek.

netflix ve herhangi bir uygulamayı kurmuyor. Hata kodu =0x80073D0A

r4pst4r, 53 dakika önce yazdı:

netflix ve herhangi bir uygulamayı kurmuyor. Hata kodu =0x80073D0A

sistemimde netflix, ve garip birsürü uygulamayı yüklü kullanıyorum store oyunlarıda oynayabiliyorum. sanırım herkes herşeyi kurup kullanabiliyor zaten. başta sistemi kurmada sıkıntı yaşadığınız gibi yine bir sorun yaşıyorsunuz.

Edited by EgeGrkn

İşletim sistemi forumun en fazla etkileşime girilmiş olan konularından birisi olma yolunda hızlı ilerliyor arkadaşlar 62 bin  den fazla görüntülenme ile lider işletim sistemi konumunda şuanda bile. ilginize teşekkürler

• Like 1
  • Thanks 1

Arkadaşlar ufak tefek hatalar olursa sistemde kokteyl ile bunları düzeltiyorum. bilginiz olsun...

EgeGrkn, 02.01.2019 - 11:36 yazdı:

false positive, birşey olmaz kokteyl kendisini güvene alır zaten istesende zarar veremezsin windows lisansına falan. antivirüsler birşey yapamaz kokteyle

teşekkürler hocam. Bir sorum daha olacak son kez. Güç menüsünü win 10 haline nasıl getirtirim büyük ihtimal systemsel bir olay bu eğer yapabilme imkanım varsa tarif edermisiniz araştırma yaptım fakat anlatmak istediğimi anlamıyor google.
Sisttem gerçekten çok iyi  o yüzden sağını solunu istediğim gibi yapmaya çalılıyorum 😊

MuRatBinbo287a, 6 saat önce yazdı:

teşekkürler hocam. Bir sorum daha olacak son kez. Güç menüsünü win 10 haline nasıl getirtirim büyük ihtimal systemsel bir olay bu eğer yapabilme imkanım varsa tarif edermisiniz araştırma yaptım fakat anlatmak istediğimi anlamıyor google.
Sisttem gerçekten çok iyi  o yüzden sağını solunu istediğim gibi yapmaya çalılıyorum 😊

Yeni flyoutda güç seçenekleri değiştirilemiyor. ancak sen bilirsin

New.reg

Old.reg

Edited by EgeGrkn

Hocam Microsoft fotoğraflar uygulamasını kullanmak istiyorum single versyonunuzda mevcutmu acaba yani microsoft un sitesinden mağazama eklemem gerekiyor uygulamayı.mağaza mevcutmu single da.teşekkürler cevap için.

selokan, 1 dakika önce yazdı:
***chatbox u kapattığınız için oradaki paylaşımınızı buraya taşıyarak cevap yazdım:

LastPust
Kendinize Özel Kokteyl Edition İşletim Sistemi ve Kendi Programlarınıza Göre Özel Ayarlanmış Kokteyl Yazılımı İçin Benimle İletişime Geçiniz.
27 dk önce
LastPust
Braveden gelen destek sayısı 0 çünkü browserin 1 ay kullanılması gerekiyordu. teşekkürler herkese

selokan
Hocam 1 ay kullanmak gerekli ifadesini kaldırın.
çünkü sanki çok da işe yaramayan bir şey ama 1 ay sabredin gibi bir anlam çıkıyor.
siz tarayıcı anlatın, övün. Chrome yerine tercih edilebilir. Onun üst versiyonu, Ultimate deyin. (kaldı ki bunlar yalan değil)
ama en az 1 ay deyince sanki sadece sizin için katlanılmasıgerekli bir şey (külfet) gibi oluyor. Oysa ömürlük bir tarayıcı
ek olarak şunu söyleyeyim, kendi kullanımınız bile bir nebze olsun sizi rahatlatır. (kimse kullanmasa dahi) siz youtube twitch discord ve facebook, instagram a girdikçe
engellenen her reklam için ve size gösterilen her reklam için coin kazanırsınız, onu da kendinize yönlendirirsiniz.
ayrıca tüm kredi kartlarınızı buraya kaydedin. Online alışverişi tarayıcının kendi hesabı üzerinden yapın, puanlarınız (yani paranız katlandıkça katlansın)

Hocam arkadaş haklı. İndirilse bile çözünürlük bozuk çıkıyor. Kendiniz Deneyin isterseniz. Bahsi geçen kısımda bozulma oluyor. Büyük görüntü ve yazılar zaten büyük olduğu için görünüyorlar.

Mycrosoft, 20.11.2018 - 00:13 yazdı:

Please login or register to see this link. Burada ne yazıyor okumak için yakınlaştırdım onda da çözünürlük bozuldu

indir diye cevap vermişsiniz arkadaşa ama çözüm bu değil. Çözüm resmi tekrar editlemeniz.

selokan, 5 saat önce yazdı:

Hocam arkadaş haklı. İndirilse bile çözünürlük bozuk çıkıyor. Kendiniz Deneyin isterseniz. Bahsi geçen kısımda bozulma oluyor. Büyük görüntü ve yazılar zaten büyük olduğu için görünüyorlar.

indir diye cevap vermişsiniz arkadaşa ama çözüm bu değil. Çözüm resmi tekrar editlemeniz.

kokteylin infosu orası. oku.

EgeGrkn, 09.01.2019 - 23:02 yazdı:

kokteylin infosu orası. oku.

Sorun infoda değil zaten. :) sadece Please login or register to see this link. ' un  dediği gibi resimde gözükmüyor o kadar :) yoksa sorun yok. Düzenlerseniz gözükecektir.

Edited by selokan

MuRatBinbo287a, 09.01.2019 - 19:35 yazdı:

istediğimde buydu hocam çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar dilerim.

rica ederim iyi akşamlar.

selokan, 10.01.2019 - 09:52 yazdı:

Sorun infoda değil zaten. :) sadece Please login or register to see this link. ' un  dediği gibi resimde gözükmüyor o kadar :) yoksa sorun yok. Düzenlerseniz gözükecektir.

düzenlemeyi düşünmüyorum gerek yok onları okuyanda anlamıyor genelde. isteyen infodan okusun.

umutturkoglu1985, 09.01.2019 - 02:01 yazdı:

Hocam Microsoft fotoğraflar uygulamasını kullanmak istiyorum single versyonunuzda mevcutmu acaba yani microsoft un sitesinden mağazama eklemem gerekiyor uygulamayı.mağaza mevcutmu single da.teşekkürler cevap için.

uygulamalar zaten mağazadan eklenebiliyor.

formattan sonra laptopa kulaklık taktığımda sürekli hışırtı geliyo sebebi ne olabilir acaba ? güncel driver yüklü.nette araştırdım mikrofon ayarı fln vs. herşeyi yaptım ama düzelmedi.

youmybro, 1 saat önce yazdı:

formattan sonra laptopa kulaklık taktığımda sürekli hışırtı geliyo sebebi ne olabilir acaba ? güncel driver yüklü.nette araştırdım mikrofon ayarı fln vs. herşeyi yaptım ama düzelmedi.

mekanik bir sorun olabilir, veya driveri büyük ihtimalle driverpacksolution tarzı bir programla kurdugun için orjinal driverin değil ve uyumlu olmadı. veya yaptığını sandığın ayarları yapamadın.

legolaas, 30 dakika önce yazdı:

Windows Defender'i aktif hale nasıl getirebilirim? Çalışma için teşekürler.

windows defenderi aktif hale getiremezsin çünkü bilgisayarda hiçbir dosyası yok. bileşen olarak silindi.

inspiron n5110 (i3 2310m, 4 gb ram ve 500 hdd) laptop kullanıyorum. Dell kendi sitesinde driver listesinde win7 ve win8.1 var maalesef win10 yok. Bunu kurarsam bilgisayarımda kullanabilir miyim?

allah kolaylık versin başka windows kullananlara, herkes sürekli hata çözmekten sorunsuz windows kullanmayı unuttu sitedeki.

• Like 1

smarty1717, 8 saat önce yazdı:

inspiron n5110 (i3 2310m, 4 gb ram ve 500 hdd) laptop kullanıyorum. Dell kendi sitesinde driver listesinde win7 ve win8.1 var maalesef win10 yok. Bunu kurarsam bilgisayarımda kullanabilir miyim?

genellikle win8.1 driverları sorunsuz çalışıyor win10da. bir deneyin bence kesinlikle. kurulmayan driverlar için driver pack solution tarzı bir yazılım deneyebilirsiniz ancak sadece kurulmayan driverları onunla yükleyin.

zaten ekran kartı ve chipseti kendi sitelerinden kurarsınız.

Edited by EgeGrkn