Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Acronis 2019 Bootable Universal Restore Seçeneği

lamont
 Share

Recommended Posts

Alternatif sunmadan edemiycem. Uzun zamandır kullandığım Acronisin görevini Macrium Reflect yazılımınıa devrettim ve çok memnunum. Özellikle yedeği geri yüklemede çok daha hızlı ve yedekler hasar almıyor. Yine Universal Restore bu yazılımda da mevcut. Deploy olarak geçyor. Tavsiye ederim.

DJ_Rush, 11 saat önce yazdı:

Alternatif sunmadan edemiycem. Uzun zamandır kullandığım Acronisin görevini Macrium Reflect yazılımınıa devrettim ve çok memnunum. Özellikle yedeği geri yüklemede çok daha hızlı ve yedekler hasar almıyor. Yine Universal Restore bu yazılımda da mevcut. Deploy olarak geçyor. Tavsiye ederim.

Hangi sürümünü kullanıyorsunuz ?

Please register to see this content.

Macrium Reflect 7.2.3825 Server Plus Rescue WinPE (x64)

DJ_Rush, 11 saat önce yazdı:

Peki Boot Cd  Yapılabiliyormu ve nasıl yapılıyor Biraz Bilgi Verebilirmsin ?

lamont, 7 dakika önce yazdı:

Peki Boot Cd  Yapılabiliyormu ve nasıl yapılıyor Biraz Bilgi Verebilirmsin ?

Rar Şifre : www.warezturkey.net

WinPE Sürüm 6.3.1852 Linkleri (İso formatında cd/dvd/usb medyasına yazıp kullanabilirsiniz) 

lamont, 1 saat önce yazdı:

Kardeşim Acronis Bırakma Sebebin Nedir ?

Yedeklerin hasaranması.

Uni Restore özelliğini hiç kullanma nasibim olmadı. 

Nasıl kullanıldığını araştırmak lazım. ReDeploy olarak geçiyordu menülerde.

Edited by DJ_Rush

Selamlar bende bildigim kadarıyla yardımcı olayım

acronis 2014 sürümünde aynı bilgisayardan aldıgınız yedegi yüklerken üniversal restore seçenegi görünmez

ama başka bir bilgisayardan aldıgınız yedegi yüklüyorsanız otomatik olarak aktif olacak ve üniversal restore

seçenegi görünecektir.

acronis 2019 sürümünde ise ilk olarak sistemi boot cd' den başlatıp acronis true image veya acronis true image 64 bitten yedegi yüklüyoruz ve  restard edip sistemi yeniden boot cd'den başlatıp acronis universal restore 32 bit veya acronis 64 bite  giriyoruz

2.png.0f2a8d37bc1e4aaf89bc0b95919c78cc.png

bu ekranda birşeye dokunmadan ok basıyoruz

daha sonraki ekranda işlemi tamamladıktan sonra closeye basıp çıkan ekranı  kapatıyoruz ve daha

sonra reboot'a basıp sistemi yeniden başlatıyoruz artık boot cd yi çıkartabiliriz işlem tamamdır artık driverlerimizi yükleyebiliriz

• Like 1
  • Thanks 1

UZUNLAR, 24.11.2018 - 17:28 yazdı:

Selam arkadaslar konuya yeni mudahil oldum bu gun uzun ugraslar sonucu acronis universal restore programini cozdum.resimdeki ekranda 1 kisim zaten belli yuklemis ve backup alinacak sistemvar.2.kisim ise driverleri silen bolum.acronis islemi 2 kisimda new folder bolumunu secip en ust kisimda sistemin yuklu oldugu c bolumunu secipisleme basliyoruz yaklasuk 3 dakika gibi bir zaman zarfi sonunda islem bitip reboot diyoruz ve sistemin yedegini alip istwdoginiz makinaya recovery yapabiliriz benim anladığım ve arastigim kadariyla bu sekilde oluyor.

Anlatımlarınızdan  resimde görünen    "Acronis  Universal Restore" proğramı için şunu diyebilir miyiz içerik ve yaptığı görev anlamında ;  başka bilgisayarlara yüklenecek  işletim sisteminin  (  drivers vs.  gibi. silerek )  ön hazırlık safhasını hazırlayıp hemen akabinde görevi True Image'ye  devredip imaj oluşturup,  oluşturduğumuz imajı da  diğer PC lere  restore ederek sistemi kurmak.  Yani ön hazırlık ARA PROĞRAMI . Yanlış anlamıyorsam.  :) Teşeekkürler emeğinize.   

Universal restorenin yaptigi sadece sistemd3 olan driverlari temizlemek dusunun ki sisteminiz var yedegini alip bir tarafa katiyorsunuz sisteminiz bozuldu ve hemen yedekten donuyorsunuz ayni method sadece universal restorenin yaptigi is driveri temizlemek.

• Thanks 1

5 saat önce gönderildi

Universal restorenin yaptigi sadece sistemde olan driverlari temizlemek dusunun ki sisteminiz var yedegini alip bir tarafa katiyorsunuz sisteminiz bozuldu ve hemen yedekten donuyorsunuz ayni method sadece universal restorenin yaptigi is driveri temizlemek.

Evet Kenan bey benim de son düşüncem yukarı da yazdığınız gibi.  Ben proğramın çalışma mantığını kafamda  hep şöyle kurguladığım dan  mantık hatası yaptığım aşikar.  Universal Restore seçeneğini seçtiğimizde daha önceden aldığımız yedekten dönerken driversları otomatik olarak  süzme işlemine tabi tutarak  sistemi kuruyor. Diye düşünmüştüm.   :)         Proğramın ismini hemen değiştiriyorum   "  Drivers  Remove Application "    :)))))))    çooook tşk.

mehmetank, 25.11.2018 - 14:49 yazdı:

Selamlar bende bildigim kadarıyla yardımcı olayım

acronis 2014 sürümünde aynı bilgisayardan aldıgınız yedegi yüklerken üniversal restore seçenegi görünmez

ama başka bir bilgisayardan aldıgınız yedegi yüklüyorsanız otomatik olarak aktif olacak ve üniversal restore

seçenegi görünecektir.

acronis 2019 sürümünde ise ilk olarak sistemi boot cd' den başlatıp acronis true image veya acronis true image 64 bitten yedegi yüklüyoruz ve  restard edip sistemi yeniden boot cd'den başlatıp acronis universal restore 32 bit veya acronis 64 bite  giriyoruz

2.png.0f2a8d37bc1e4aaf89bc0b95919c78cc.png

bu ekranda birşeye dokunmadan ok basıyoruz

daha sonraki ekranda işlemi tamamladıktan sonra closeye basıp çıkan ekranı  kapatıyoruz ve daha

sonra reboot'a basıp sistemi yeniden başlatıyoruz artık boot cd yi çıkartabiliriz işlem tamamdır artık driverlerimizi yükleyebiliriz

Selamlar.

1- Windows 7 Pro işletim sistemini MBR olarak kurduktan sonra, tüm program ve driver'ları yükledim. Daha sonra Acronis 2019 iso ile sistemi boot edip yedekledim.

2- Daha sonra yine Acronis 2019 ile başka bir bilgisayara imajı geri yükleyip işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Acronis 2019 Universal Restore ile iso ile başlattım yukarıdaki resimde gösterilen şekilde işlemi gerçekleştirdim fakat eklemiş olduğum resimdeki gibi bir hata verdi.

3- Ignore All ile işlemi tamamladım ama sistem mavi ekrana düştü. 

4- Bende verdiğiniz Acronis 2014 ile tekrar imajı geri yüklerken Universal Restoreyi de birlikte seçtim ve işlem sonsuz tamamlanarak bilgisayarı açtı daha sonra driver'ları tekrar yükleyerek bitirdim.

Sorum şu;

Acronis 2019 Universal Restore' de bu hatayı neden verdi, Ignore All dememe rağmen sistem neden mavi ekrana düştü?

Kusura bakmayın açıklayıcı olarak yazmaya çalıştım. 

Şimdiden teşekkürler. Saygılar...

ghost aldiğin makina intel işlemci

Diğer makina amd işlemci ise

Acronis amd işlemli pclerde ben pek işe yaradiğini görmedim.

Ben yeni sürüm acronisi sadece uefi boot seçenekli yeni nesil bilgisayarlarda kullandim

Bu güne kadar multiboot (nfts dosya biçimi ) olarak kurduğumuz tüm pclere acronis eski sürümü ile müdahale ettim.

Yedeği alirken windows lisanlama yapma 

Herhangi bi driver kurma 

Aldiğin cihazdaki biosta sata Ide seçeneklerine dikkat et. 

Bende deneye deneye bu işi çözdüm farklı farklı imajlar alarak 

Yani ortalama elime gelen her pcden imaj aldim diyebilirim 

Deneme amaçli anladim ki amd de bu sistemi beceremedim ne yaptiysam olmadi ( uefi sistemde denemedim)

Sana tavsiyem deneme yanilma yöntemi.

hulasa, 22 saat önce yazdı:

Selamlar.

1- Windows 7 Pro işletim sistemini MBR olarak kurduktan sonra, tüm program ve driver'ları yükledim. Daha sonra Acronis 2019 iso ile sistemi boot edip yedekledim.

2- Daha sonra yine Acronis 2019 ile başka bir bilgisayara imajı geri yükleyip işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Acronis 2019 Universal Restore ile iso ile başlattım yukarıdaki resimde gösterilen şekilde işlemi gerçekleştirdim fakat eklemiş olduğum resimdeki gibi bir hata verdi.

3- Ignore All ile işlemi tamamladım ama sistem mavi ekrana düştü. 

4- Bende verdiğiniz Acronis 2014 ile tekrar imajı geri yüklerken Universal Restoreyi de birlikte seçtim ve işlem sonsuz tamamlanarak bilgisayarı açtı daha sonra driver'ları tekrar yükleyerek bitirdim.

Sorum şu;

Acronis 2019 Universal Restore' de bu hatayı neden verdi, Ignore All dememe rağmen sistem neden mavi ekrana düştü?

Kusura bakmayın açıklayıcı olarak yazmaya çalıştım. 

Şimdiden teşekkürler. Saygılar...

https://devicehunt.com/search/type/pci/vendor/15AD/device/0770

sanalmakinadamı denediniz hatayı VMware USB2 EHCI Controller veriyor

Denemeleri gerçekmakinede yapmıştım ve bu yukarda bahsettiğim hataları verdi. Bu arada bilgi için yazıyorum ki istifade edilebilsin.

Daha sonraki denemelerim şöyle;

Intel makineden aldığm yedeği Amd makineye attım sonra da Acronis Universal Restore yaptım makine çalıştı.

Intel makineden aldığım yedeği  yine başla bir intel makineye attım sonra da Acronis Universal Restore yaptım makine çalıştı.

Demekki arada ne oluyorsa nadir de olsa bazan hatalar oluşabiliyor. Yanında bir de Acronis 2014 Sürümünün olmasında yarar var

Bu arada tüm testleri Acronis 2019 sürümü ile yaptım. Bilgilerinize...

Teşekkürler. Saygılar...