Jump to content

Öğretmenlerimiz Unutulmadınız!

TornadoEffect
 Share

Recommended Posts

• TornadoEffect changed the title to Öğretmenlerimiz Unutulmadınız!
helehoyni, 10 saat önce yazdı:

Videodaki hanımefendi(!) ve ilk okul öğretmenim dışındaki tüm öğretmenlerimizin geçmiş Öğretmenler Günü kutlu olsun; saygılarımla.

Bunu gibi şerefsizlere çocuklarımızı emanet ediyoruz ve edicez. Bu ülkede bir çok meslek grubuna düzenli psikolojik testler yapılmalı ve karneleri olmalı. Bu ne lan?

• Like 1

• Moderator

Videodaki bayan 

Please register to see this content.
Kimse yaptığını tasvip edemez. Verdiği ifade de ehliyetinin olduğu fakat kırık olduğu için ehliyetsiz kullanmaktan ceza yazıldığını ifade etmiş; bir sinir krizi yaşadığını söylemiştir. Nasıl bir ruh haline girdiğini tabi çok iyi bilemem, durumunu tasvip de edemem. Ama şuna hep kızmışımdır: Arkadaşlar öğretmen camiası neredeyse bir milyon civarında kimse iyi olanı paylaşmıyor veya neler yaşadıklarını; tabir yerindeyse sokakta görüp de belki selam  dahi vermeyeceğiniz insanlarla, sizin onurunuza dokunduğu için adamı yerle bir edeceğiniz sözlerle muhatap olduklarını çok iyi biliyorum. Medya kalkıp birkaç kişinin yaptığını malzeme diye kullanıyor yalnız fatura bu yüz binlere kesiliyor. Sizin çalıştığınız kurum veya kuruluşlarda herkes aynı sorumluluk duygusu veya özveriyle mi çalışıyor. Lütfen kötü olanı ön plana çıkararak bunca insanın varlığını göz ardı etmeyin. Esen kalın...

• Like 2
  • Thanks 1

TornadoEffect, 12 saat önce yazdı:

Videodaki bayan 

Kimse yaptığını tasvip edemez. Verdiği ifade de ehliyetinin olduğu fakat kırık olduğu için ehliyetsiz kullanmaktan ceza yazıldığını ifade etmiş; bir sinir krizi yaşadığını söylemiştir. Nasıl bir ruh haline girdiğini tabi çok iyi bilemem, durumunu tasvip de edemem. Ama şuna hep kızmışımdır: Arkadaşlar öğretmen camiası neredeyse bir milyon civarında kimse iyi olanı paylaşmıyor veya neler yaşadıklarını; tabir yerindeyse sokakta görüp de belki selam  dahi vermeyeceğiniz insanlarla, sizin onurunuza dokunduğu için adamı yerle bir edeceğiniz sözlerle muhatap olduklarını çok iyi biliyorum. Medya kalkıp birkaç kişinin yaptığını malzeme diye kullanıyor yalnız fatura bu yüz binlere kesiliyor. Sizin çalıştığınız kurum veya kuruluşlarda herkes aynı sorumluluk duygusu veya özveriyle mi çalışıyor. Lütfen kötü olanı ön plana çıkararak bunca insanın varlığını göz ardı etmeyin. Esen kalın...

Üstadım amacım öne çıkartmak değil; dedim ki böylelerinin öğretmenler günü veya hiç bir şeyi kutlu olmasın, ya da 7 yaşında çocukların elinde onlarca kızılcık sopası kıran benim ilk okul öğretmeniminki kutlu olmasın. Onun dışında öğretmenlerimize saygımız sonsuzdur; cümlemi de "Saygılarımla" diyerek bağlamışım zaten.

• Like 1

helehoyni, 29.11.2018 - 16:24 yazdı:

Videodaki hanımefendi(!) ve ilk okul öğretmenim dışındaki tüm öğretmenlerimizin geçmiş Öğretmenler Günü kutlu olsun; saygılarımla.

Bunu servis eden güvenlik görevlisinin hiç mi suçu yok. Bir de ehliyet kırık diye ceza mı yazılır

Bizleri yetiştiren  tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun

Edited by efe34
  • Like 2

efe34, 17 saat önce yazdı:

Bunu servis eden güvenlik görevlisinin hiç mi suçu yok. Bir de ehliyet kırık diye ceza mı yazılır

Bizleri yetiştiren  tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun

Emniyet görevlisinin bu videoyu, kendini koruma amaçlı çektiğini zannediyorum, baksana nasıl çığlık çığlığa birbirine katmış ortalığı; olayı ispatlayıp kendini sağlama almasa taciz etti, darp etti, vb. gibi bir sürü bahane uydurur bunlar. Ayrıca açıklama yapılmış; ceza, emniyet kemeri takılı olmadığı için ve seyir halinde cep telefonuyla konuştuğu için yazılmış; uyduracak başka şey bulamamış sanırım kendisi. Ehliyeti kırıksa da yeniletiversin hem 10 dakika sürmüyor; kolay kolay kıramaz da yeni ehliyetleri. Acilen meslekten el etek çektirilip yetkileri elinden alınmalıdır; sizin çocuğunuzu yetiştirmesini ister misiniz böylesi birinin?

[Düzenlendi]: Aracın muayenesi de yokmuş. Çok az verilen ceza... Aracımın muayenesini yaptırmayayım, gönlümce cep telefonumla konuşup kualaklık kullanmadan insanların hayatını riske atayım; ömrümce bir iki kez de 500 küsur lira trafik cezası ödeyeyim; razıyım ben... Saz gibi hayat vallaha. Demek ki polis durdurduğunda böyle bağırıp çağırıp şirretlik yapmak gerekiyormuş... Bir de "Allah cezanızı versin" diye beddua okuyor; bizler polisimizin ayağına taş değmesinden korkarken...

Edited by helehoyni