Jump to content

Harici Hard Diskim Gpt Stilinde Ve Açılmıyor

crysis_88
 Share

Recommended Posts

harici hard diskim GPT stilinde ve açılmıyor

arkadaşlar uzun zamandır kullanmadığım hard diskimi bugün açayım dedim ama hdd i dock station a taktığımda açamadım . şöyle ki windows diski görmüyor. bilgisayarımdan depolamaya gittiğim de disk 2 e ayrılmış görünüyor.bir kısmı mavi ve sağlam ( GPT koruyucu bölüm ) diğer kısmı siyah ( ayrılmamış ) yazıyor. mavi kısım 2 tb siyah kısım 746 gb . içinde arşiivim vardı ve bunu mutlaka kurtarmam lazım . sağ tuşla özelliklere bastığımda hiç bir seçenek çalışmıyor hepsi etkisiz olmuş . çevrimdışı yapmaktan başka bir seçenek yok.  hdd regenerator ile denedim olmadı daha sonra   testdiskte de  biraz denedim kurtarıyor fakat isimleri harf ve rakam bu işime yaramaz . restorer ve r studio da denedim isimli ve klasörlü olarak kurtarıyor. sizce satın almaya değer mi ? bir kere alırsam ömür boyu lisans mı olur ? eğer satın alırsam kurtarılan dosyalar bozuk çıkarsa ne olur ? bu tarz programları aranızda daha önce satın alıp kullanmış olan var mı ?

Restorer Ultimate Pro : 50 dolar ( 30 dolarlık 2 farklı sürüm daha var )

R-STUDIO : 80 USD

hdd.thumb.png.4818a8e2ef72027cdfe88ede1150e2c7.png212329657_hdd2.thumb.png.c4fdb80e2fcaff7844289d74cee4b939.png

S.A arkadasım kurtarma yapacaksan indir kullan 

Please register to see this content.
 format la düzelir durdugu yerde böyle olmaması lazım ben 3 kere verimi restorer ile kurtardım  tarama uzun sürer yani 2 tb pc kapanmıcak elektirik kesilmicek buna dikkat et kolay gelsin 

Kurtarma araçlarından evvel live sistemlerlede açıp bakılabilir WinPE-Linux sistemleri vb.Veri  kurtarma işi yapılacaksada eğer,yüksek donanımlı işlemcili bilgisayara,hard diski ayrı olarak,takarak yapmak uzun süren süreci birazda daha kısaltacaktır kolay gelsin.

AdnanG252m252351, 9 saat önce yazdı:

S.A arkadasım kurtarma yapacaksan indir kullan 

format la düzelir durdugu yerde böyle olmaması lazım ben 3 kere verimi restorer ile kurtardım  tarama uzun sürer yani 2 tb pc kapanmıcak elektirik kesilmicek buna dikkat et kolay gelsin 

Restorerin cracklisini buldum daha doğruu portable sürümünü kurdum biraz tarattım dosyaların çoğunu buldu gibi. Fakat önce boş bir 3 tb hdd lazım. 

borz_50, Bir saat önce yazdı:

Ben kullandım.1tb kurtardım.yuzde doksan sonuç alırsın.ama kurtarma baya uzun sürüyor.bunu gece yapman daha mantıklı.satin almama gerek.nette crackli olanları mevcut

Aynen buldum programı hdd i bulup gece taramak gündüz de veri kurtarma işini yapması en iyisi. 

forjest, 22 dakika önce yazdı:

Kurtarma araçlarından evvel live sistemlerlede açıp bakılabilir WinPE-Linux sistemleri vb.Veri  kurtarma işi yapılacaksada eğer,yüksek donanımlı işlemcili bilgisayara,hard diski ayrı olarak,takarak yapmak uzun süren süreci birazda daha kısaltacaktır kolay gelsin.

Windowsta sıkıntı olsa Linux kullanırdım. Bu tarz durumda işe yaramaz hdd Windows exfat biçiminde 

Bütün bunlara ne lüzum varki. Dynamik disk yapısına sahip gptli diskinizie basite çevirip mbr önyüklelemeli hale getirin. Diskinizdeki veriler olduğu gibi karşınıza çıkar. Nasıl yaparsınız bunu. Şöyle: Win Pe ortamını yüklediğiniz flash bellekle sistemi açıp Acronis Disk director. Aomei vb partion proğramları ile.

windows9, 2 saat önce yazdı:

o 746 gb. lık alan varya onu biçimlendirmeden direct sil sonra 2048 lık bölümü de sil daha sonra yeni birim oluştur harf ata  ikiye bölmeden format at

Arkadaş veri kurtarmaktan bahsediyor siz sil, format at diyorsunuz, neye dayanarak böyle bir tavsiye verdiniz?

• Like 1

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama benim hdd Mbr disk biçindeydi 

programı ile GPT disk biçimine çevirdim.Çeviri işlemi sırasında hiçbir dosyama zarar gelmedi.hdd biçimlendirme işlemi de  yapmadı.Sadece convert işlemi yaptı.Benim tavsiyem bu program ile GPT disk biçimini MBR ye çevirebilirsin.Belki ondan sonra açılır.Diğer arkadşların da belirttiği bir WinPE indirin onunla tüm hdd bölümlerinin içeriğini görebiliyorsunuz.Dosyalarınızı onunla alabilirsiniz.Ben çöken pclerden bu yolla verileri 0 kayıpla kurtarıyordum.

• Like 1

Macrium Reflect programı da iş görebilir. Diski olduğu gibi bir başka diske klonlarsın aynı zamanda bölümleri seçmene izin veriyor, ama klonladığın diskte açılır mı açılmaz mı bilemiyorum. Senin bölümlenmemiş diski de görür mü ondan da emin değilim. İstersen programı yükleyip hiçbir işlem yapmadan da bakabilirsin. Bu arada birçok dock stationlarda da klonlama özelliği var, ama onunla verilerini kaybedebilme ihtimalin oldukça yüksek, çünkü bildiğim kadarıyla dock stationlarda klonlarken kaynak diski biçimlendirip, hedef diske kopyalıyor.

şu an winpe yi indiriyorum bakalım toplam 5 gb . aslında benim tam yapmak istediğim Lost Partition Recovery durumu .  veriler aslında duruyor hard diski biçimlendirme bütün özellikler kilitli . benim bir şekilde bu hddi açıp diğer boş bir hdd e aktarıp sonra biçimlendirme yapmak  . winpe tam olarak nasıl kullanırım  ? bir de recoverit diye bir program buldum ömürboyu linsansı da varmış .  gördüğüm kadarıyla dosyaları klasör halinde buluyor .  bi deneyeyim bakalım .

crysis_88, 10 dakika önce yazdı:

şu an winpe yi indiriyorum bakalım toplam 5 gb . aslında benim tam yapmak istediğim Lost Partition Recovery durumu .  veriler aslında duruyor hard diski biçimlendirme bütün özellikler kilitli . benim bir şekilde bu hddi açıp diğer boş bir hdd e aktarıp sonra biçimlendirme yapmak  . winpe tam olarak nasıl kullanırım  ? bir de recoverit diye bir program buldum ömürboyu linsansı da varmış .  gördüğüm kadarıyla dosyaları klasör halinde buluyor .  bi deneyeyim bakalım .

Umarım diskte bad sector veya benzeri bir problem yoktur. Hard Disk Sentinel programıyla diskin sağlık durumuna da bir bak istersen, hata falan varsa disk üzerine tıkladığın zaman diskin bilgilerini veriyor, % lik olarak sağlık durumunu ve bad sector oluşmuş mu gibi.

Buradan programı indirebilirsin.

Edited by anilguleryuz

anilguleryuz, 8 dakika önce yazdı:

Umarım diskte bad sector veya benzeri bir problem yoktur. Hard Disk Sentinel programıyla diskin sağlık durumuna da bir bak istersen, hata falan varsa disk üzerine tıkladığın zaman diskin bilgilerini veriyor, % lik olarak sağlık durumunu ve bad sector oluşmuş mu gibi.

Buradan programı indirebilirsin.

programı resmi sitesinden indirip tarattım bi sıkıntı çıkmadı .

wondershare ile  lost partition taraması yaptırıyorum bakalım ne çıkacak .

arkadaşım live cd basit flash bellege yazdır format atar gibi aç diger diske erişirsin  % 10  belki erişemezsin sen eğer verini yedeklemek istiyorsan pc de ne kadar yer var başka kişilerden  disk bak  2 tb lık diskin degilmi tarama yapınca zaten fazla bulur sen orda klasör içerine bak silinen kopyalanan filan çok bulur  kendi arşivinse adlarından anlaman lazım zaten fazlası aynı olacak verilerin oldugu diski biçimlendirmediysen formatlamadıysan zaten live cd ve  Restorer Ultimate işini halleder bu Restorer Ultimate fazla anlamıyorsan kullanacaksan  özelden mesaj at istersen seni ararım yardımcı olurum ben kendime 3 kere veri kurtardım amcam ve komşumunda verilerini kurtardım  2 tane pc teknik servis arkadaşıma Restorer Ultimate ögrettim  kullanıyorlar  diger çözümleri kullanmadım  olur veya olmaz bilemem veri kurtarcaksan gercekten  beni ara çok geç kalma diske çeşitli işlem uygulaman zarar verir kolay gelsin iyi günler.

AdnanG252m252351, 9 dakika önce yazdı:

arkadaşım live cd basit flash bellege yazdır format atar gibi aç diger diske erişirsin  % 10  belki erişemezsin sen eğer verini yedeklemek istiyorsan pc de ne kadar yer var başka kişilerden  disk bak  2 tb lık diskin degilmi tarama yapınca zaten fazla bulur sen orda klasör içerine bak silinen kopyalanan filan çok bulur  kendi arşivinse adlarından anlaman lazım zaten fazlası aynı olacak verilerin oldugu diski biçimlendirmediysen formatlamadıysan zaten live cd ve  Restorer Ultimate işini halleder bu Restorer Ultimate fazla anlamıyorsan kullanacaksan  özelden mesaj at istersen seni ararım yardımcı olurum ben kendime 3 kere veri kurtardım amcam ve komşumunda verilerini kurtardım  2 tane pc teknik servis arkadaşıma Restorer Ultimate ögrettim  kullanıyorlar  diger çözümleri kullanmadım  olur veya olmaz bilemem veri kurtarcaksan gercekten  beni ara çok geç kalma diske çeşitli işlem uygulaman zarar verir kolay gelsin iyi günler.

ekran görüntüsü vardı elimde verilerimi kurtarmam kolay olacak eğer bulursam . o zaman şu an sadece restorer e odaklanıyorum ?  şu an taramaya koydum sabaha kadar taratsın  bir kaç deneme yaparım eğer gerçekten işe yarıyorsa boş bir hdd bulup full sürüm ile devam ederim . portable sürümler genel de tam sürümmüdür ?  crackli bir sürüme güvenebilirmiyim ?  ayrıca iphonelardaki silinen fotoğrafları nasıl kurtarabilirim ?

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

Tesafüfen rastladığım bir yazı, yararlı bilgiler var.

Bundan birkaç yıl önce 160 gb lık bir hard diskim bad sector yapmıştı. Disk dondurma yöntemiyle bütün verilerimi kurtarmıştım, kesinlikle disk dondurmanın bir zararı olamaz. Daha sonrasında, hazır bir ekipmanım var tamamen camdan ve aynı zamanda vakumlanabilir. Aliexpress aracılığıyla, diskimin aynı marka ve modeline uygun disk yazımı ve okumasını yapması için uygun bir kafa sipariş ettim. Tamamen vakumlu ortamda diskin içerisini açıp, kafa değişimi yaptım. Kafa değişimini yaptıktan sonra diskimde bad sectore ait hiçbir kalıntı kalmadı. Halen daha o diski kullanıyorum, traktör gibi çalışıyor ama okuma yazmasında bir problem yaşamadım bir daha :D

• Like 1

Bende de 2 tane 1tb diskler vardı habire bad sectorden kurtarıp 10 yıl kullandım. Daha da giderdi ama veri kurtarmaktan bıktım. Daha geçen hafta 500gb veri kurtardım ve yeni disk alıp içine attım. Büyük disklerden veri kurtarmak ölüm gibi...

DJ_Rush, 36 dakika önce yazdı:

Bende de 2 tane 1tb diskler vardı habire bad sectorden kurtarıp 10 yıl kullandım. Daha da giderdi ama veri kurtarmaktan bıktım. Daha geçen hafta 500gb veri kurtardım ve yeni disk alıp içine attım. Büyük disklerden veri kurtarmak ölüm gibi...

Aslında 3.5 inçlik disklerde veri kurtarması çok kolay, disk için kolay kafa bulabiliyorsun. 2.5 inçlerde bu biraz daha zor :D

arkadaşlar şimdi o zaman bu mekanik diskler her zaman arıza yapacak gibi duruyor . dizi arşivim  olduğu için  ya yedekli raid yapacağım ya da tek bir yere sağlam bir şekilde yapacağım . nas sunucusu mu daha iyi yoksa raid mi ?  eski indirdiğim yerde dizilerimin çoğu var . eksik olanları da artık zamanla tamamlarım .

hard diski yanlışlıkla sistem kaldır yaptım ve geri getiremedim . YÖNET ayarlarında hiç bir şekilde hard diski göremiyorum nasıl geri getirebilirim ? ayrıca bütün partition manager programlarını denedim neredeyse hiç bir şekilde formatta atamadım  . kitlenmiş mi oluyor hard disk ?