Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Harici Hard Diskim Gpt Stilinde Ve Açılmıyor

crysis_88
 Share

Recommended Posts

crysis_88, 2 dakika önce yazdı:

hard diski yanlışlıkla sistem kaldır yaptım ve geri getiremedim . YÖNET ayarlarında hiç bir şekilde hard diski göremiyorum nasıl geri getirebilirim ? ayrıca bütün partition manager programlarını denedim neredeyse hiç bir şekilde formatta atamadım  . kitlenmiş mi oluyor hard disk ?

sistem kaldır derken anlayamadım, donanım yazılımını mi sildin?

crysis_88, 1 dakika önce yazdı:

tam olarak böyle bir şey yaptım . nasıl bir sorun ki format bile atamıyorum hard diske hadi kurtarmayı geçtim.

Please register to see this content.

tamam problem yok, aygıt yöneticisinden donanım değişikliklerini tara diye bir yer var oraya tıkla büyüteç gibi bir simgesi var. Tıkla ona, tekrar yükler.

anilguleryuz, 1 dakika önce yazdı:

tamam problem yok, aygıt yöneticisinden donanım değişikliklerini tara diye bir yer var oraya tıkla büyüteç gibi bir simgesi var. Tıkla ona, tekrar yükler.

yeniden açtım kendiliğinden gelmiş daha önce taratmıştım belki ondandır . ama nasıl format atcam buna hala çözemedim .

Low level format at, bütün herşey silinir, bütün partitionlarda da dahil. Formatı attıktan sonra disk yönetiminden harf ataması yapacaksın. Bir nevi diski fabrika ayarlarına çekiyor, dikkat et, yanlış diske bu işlemi yapma.

linki bıraktım sayfanın altında download var

Edit: İşlem çok uzun sürer, bu süre boyunca diski kullanmaman gerekir. Yani diskin içine girmemeye özen göster.

Edited by anilguleryuz

anilguleryuz, 6 dakika önce yazdı:

Low level format at, bütün herşey silinir, bütün partitionlarda da dahil. Formatı attıktan sonra disk yönetiminden harf ataması yapacaksın. Bir nevi diski fabrika ayarlarına çekiyor, dikkat et, yanlış diske bu işlemi yapma.

linki bıraktım sayfanın altında download var

Edit: İşlem çok uzun sürer, bu süre boyunca diski kullanmaman gerekir. Yani diskin içine girmemeye özen göster.

tam da bu aracı bulup indiripformat attım linki vermişsiniz .  mbr seçeneğini tıkladım anında formatladı sonra bir de normal yolla attım harf yolunu atadım ve oldu . zaten çok önemli bir şey yoktu dizilerim vardı artık yeniden indiricem . peki bu olay neden hep oluyor ? daha önceden de olmuştu buna benzer  kendiliğinden geçti fakat yine oldu çok saçma .

crysis_88, 2 dakika önce yazdı:

tam da bu aracı bulup indiripformat attım linki vermişsiniz .  mbr seçeneğini tıkladım anında formatladı sonra bir de normal yolla attım harf yolunu atadım ve oldu . zaten çok önemli bir şey yoktu dizilerim vardı artık yeniden indiricem . peki bu olay neden hep oluyor ? daha önceden de olmuştu buna benzer  kendiliğinden geçti fakat yine oldu çok saçma .

Muhtemelen disk ile işiniz bittiğinde araç çubuğundan donanımı güvenle kaldır yapmadan diski usb portundan çıkarmanızla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Disk ile işiniz bittiğinde mutlaka, donanımı güvenle çıkar yapıp diskin o şekilde bağlantısını kesin, hem bad sectorlerin önüne de geçilmiş olur. Tam yazım veya okuma esnasında diskin elektriği kesilirse bu tip sorunlar meydana gelebilir. Donanımı güvenle çıkar demeden önce de diske ait bütün pencereleri kapatın, o şekilde donanımı güvenle kaldır deyip diskin bağlantısını kesin, zaten bu işlemin aksi olursa, windows disk kullanılıyor uyarısını verir.

Bir diğer ihtimal, diskin anakartında bir problem olabilir, uzun süre kullanımlarda anakart devrelerinin üzerinde oksitlenme gibi karartılar meydana gelir. Ama henüz sizde bu tip belirtiler olmayabilir, çünkü diskiniz 4 gün çalışmış. Dediklerimi uygulayın muhtemelen bir daha problem olmayacaktır.

crysis_88, 2 saat önce yazdı:

hard diski yanlışlıkla sistem kaldır yaptım ve geri getiremedim . YÖNET ayarlarında hiç bir şekilde hard diski göremiyorum nasıl geri getirebilirim ? ayrıca bütün partition manager programlarını denedim neredeyse hiç bir şekilde formatta atamadım  . kitlenmiş mi oluyor hard disk ?

devamlı oluyor derken her seferde gpt mi oluyor diskin tam model numarasını verebilirmisin  bazı kamera kayıt disklerinin sistemi gpt  veri depolama diski ayrı oluyor kamera ayrı pc kullanma diski ayrı oluyor size saçma gelebilir bu gerçek ve denemesini yaptım görüntü ve boyutlar aynı işlemler farklı

Edited by AdnanG252m252351
eksik cümle