Jump to content

Türk Telekom; Kota, Akn, Akk Kalktı..!

KenanK
 Share

Recommended Posts

KenanK, Bir saat önce yazdı:

Bu faturada yazan geçen aya ait. Bu uygulamaya girecekti fakat tepkiler çoğalınca vaz geçildi. Yada taahhüt bozma hakkı doğduğu için herkese uygulamadan vaz geçildi. Bu ay ki faturadaki örneği ekledim konuya zaten. Ayrıca basına yapılan açıklama ve görsellerde mevcut AKN li bütün herkes için Limitsiz internete geçiş sağalanağı söyleniyor.  Zamanı gelince görücez. Sizde bu ayki gelen faturadaki detaya bakabilirsiniz. 

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/kampanyalar.aspx

Tarifelerden anlaşılacağı üzere ''akk'' olan isminin ''akn'' olarak değişmesi dışında başka beklentiler içinde olanlar hüsrana uğrayacaklar.

NAMIKABI, 3 dakika önce yazdı:

Anladım, O zaman bende şunu sorayım,

birisi  24 Mbps ile 35 GB AKN ye bağlı 60.-TL ödüyor,

diğeri 24 Mbps ile 50 GB AKN ye bağlı 70.-TL ödüyor,

bir başkası 24 Mbps ile 75 GB AKN ye bağlı 80.-TL ödüyor 

Peki AKN kalktığında kimse hız düşmesi yaşamayacaksa  herkes limitsiz (örneğin) 24 Mbps hızında hizmet alacaksa

60, 70, 80 TL ve hatta daha fazla ödeyenler (AKN si daha yüksek olanlar) arasındaki fiyat eşitsizliğini nasıl kaldıracaklar.

O zaman her hız için (örneğin 24 Mbps) tek fiyat olması gerekmez mi?

Tek soru bu çözülemeyen. Bende merak ediyorum. Ama taahhüt olduğundan bence herkes sözleşme fiyatını ödemeye devam edecek gibi. Bu yüzden de belki Limitsiz e geçirme kararı almış olabilirler. 

AKN, KOTA, AKK olmayacağı kesin 

Fiyatlandırmayı Zaman göstercek. 

turkaziza, 4 dakika önce yazdı:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/kampanyalar.aspx

Tarifelerden anlaşılacağı üzere ''akk'' olan isminin ''akn'' olarak değişmesi dışında başka beklentiler içinde olanlar hüsrana uğrayacaklar.

Videoyu izlemedi iseniz izlemenizi öneririm. Yeni tarifeler 1 ocaktan sonra eklenir. 

KenanK, 12 dakika önce yazdı:

Tek soru bu çözülemeyen. Bende merak ediyorum. Ama taahhüt olduğundan bence herkes sözleşme fiyatını ödemeye devam edecek gibi. Bu yüzden de belki Limitsiz e geçirme kararı almış olabilirler. 

AKN, KOTA, AKK olmayacağı kesin 

Fiyatlandırmayı Zaman göstercek. 

Videoyu izlemedi iseniz izlemenizi öneririm. Yeni tarifeler 1 ocaktan sonra eklenir. 

Umarım "sen demiştin" deriz...

gangstarap, 11 dakika önce yazdı:

İki yıllık sözleşmeden bahsetmemişler!.

2019 yılından önce abone olan kavramı sizin için ne ifade ediyor. ? 

Ayrıca TürkTelekom sayfasına SSS kısmına Soru-Cevap eklenmiş. Gerekli bütün bilgiler mevcut. 

Edited by KenanK
  • Like 2

casper0007, 1 saat önce yazdı:

Bu ısler hıkaye cep telefonuna 8gb ınternet 1000dk 1000 sms toplam 28 tl ıken tahautle 1 yıl daha uzattım 36 lira yaptılar premınum yaparrsam 20 gb  44 tl dedıler herturlu vatandası yoluyorlar

bızde ucuzun ucuzunu arıyoruz  :D

yaklaşık 1 yıldır 4 gb 1000 dk 1000 sms kullanıyorum 20 ₺ idi geçen ay dediler aradılar 28 ₺ olacak dediler.Sonra Türktelekom dedi 25 ₺ aynı paketi veriyoruz (yeni geçişlere özel) türktelekoma geçtim 1 sene rahatım seneye bakacaz artık :)

HARBİKIZ, 3 dakika önce yazdı:

yanlış mı yazdığım......

Doğrusu yanlışı kişiye göre değişir. Ben bu olaya bu gözle bakmıyorum. TT zaten hep yükseklerde olan bir firma ev interneti için. Buda tek el olduğundan kaynaklı. 

Ayrıca bu olaya kadar bir sürü daha etken var dediğinin olması ile ilgili. Asgari Ücret zammı veya emekli maaş zammı gibi. Bu internet olayı onların yanında konuşulacak bir konu değil bu seçim olayı için. 

Siyasetinizi başka yerde yapın. 

Edited by KenanK
  • Like 2

borz_50, 8 dakika önce yazdı:

Bir gelişme var sanki toplumda:

Please register to see this content.

Dün yazdım twitter da olay oldu. Tt listesine girdiler. Çok fazla tepki alınca tablo ve fiyatların olduğu sayfayı kaldırdılar. Bakalım neler olacak. 

• Like 2

KenanK, 3 saat önce yazdı:

Dün yazdım twitter da olay oldu. Tt listesine girdiler. Çok fazla tepki alınca tablo ve fiyatların olduğu sayfayı kaldırdılar. Bakalım neler olacak. 

Herhalde Türktelekom ile bütün bağlantımızı (Telefon+internet) keseceğiz.Şu anki tarife bundan çok çok iyi.50 mb Hız 200 AKN:90 TL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ugur4721
      Merhaba Forum üyeleri adminlerim arkadaşlarım hocalarım dostlarım;
      Bu Konuyu şuan gündemde olan ve her geçen gün yeni bir lbelirsizliğe doğru giden kota konusundaki alınan kararlar ve alınan kararlardaki yapılan değişiklikler.

Çoğu Teknoloji ile yakından alakası olan veya bu konuya ilgisi olan arkadaşında bildiği gibi BTK'ya son zamanlarda biz internet kullanıcıları tarafından şikayetler yapılıyordu. Teknoloji 4Kya ilerlemiş elin gavuru diye nitelendirilenler Nvidia1080ti ile 5Kya geçmişler bizim ülkemizin 16% si hala 4Mbit/s aldında internete mahkum. Bilişim teknolojileri kurulu şikayetler üzerine geçen sene iss(servis sağlayıcıları) ile toplantı yaptı ve şuanki altyapının kotanın kaldırılmasına uygun olup olmadığını test ettirdi. Yapılan araştırma ve ölçümlere göre kotanın tamamen tarihe karışmasının şuan için hayal olduğu belirtildi.
      BTK bunun üzerine çeşitli kararlar aldı Aldığı kararlarda Gece saat 2-8 arası kotadan sayılmayacak ve kotan bitmiş olsa dahi kullanıcıların o saatte kotaya tabi tutulmamasına karar verdi. Ayrıca aldığı diğer karar ile eskiden kota sonrası 3Mbit/s yeye düşen hızın da paket hızıyla doğru orantılı olarak düzenlenmesine karar verdi (Örneğin 35Mbit/s lik bir paket kotadan sonra 16ya düşsün denildi)Aşağıdaki gibi bir tablo ile karşımıza Çıktı;

Kotanın Türkiyeden tamamıyla kaldırılmasını da 2019 a erteledi.
      Buraya kadar herşey hoş helal olsun BTKya diye sevindik mutlu olduk kota derdinin kısmen de olsa kalkacağına sevindik ve en azından 2019 da olsa bir tarih atılmasına razı olduk takii 

Bugün iss servis sağlayıcılarının yeni paketler ile ilgili olan fiyat düzenlemeleri ortaya çıkana kadar resmen servis sağlayıcıları bir araya gelip toplu olarak fiyat arttırımına gitmiş ve kendilerince dahiyane fikirlerle ortaya çıkmışlar.
      Ee benim sözleşmem hali hazırda var sözleşmemi iptal edecek halleri yokya diyenler için de 2019u hedeflemişler 2019a kadar hepimizin sözleşmesi bitmiş olacak ve yenilenmesi için yeni paketleri seçmek zorunda olacağız.

Servis sağlayıcılarının ne yaptıklarına gelince;
      Herbirinin öncelikle fiyatlarda artışa geçtiğini çok rahat söyleyelim yeni paketlerinde
      ikinci olarak yukarıdaki spoilerin içinde de gösterdiğim gibi örneğin superonline kota aşımından sonraki her 1Gb için 1 tl, veya kota aşımından sonraki 50gb'tı 24.90₺ 'ye satma kararı almış Bu bilgiler Superonlinenın çalıştığı bayiliklere gönderilen belge ne herhangi bir bilgilendirme ne de herhangi bir duyuruda bulundular bunu bir çalışan internete aktarmış.

Şuan diğer firmaların fiyat yükseltmekten başka ne yapacaklarını pek kestiremiyoruz fakat bizim lehimize olmayacağı kesin gibi görünüyor.
      ileride 3Mbit/s 'de olsa sınırsız kullandığımız bu interneti mum ile arayabiliriz yani. Bu konuda yorumu veya başka bilgisi olan arkadaşlar da fikirlerini belirtirse en azından gizli olanlar gün yüzüne çıkar farkındalık olur bir nebze. Alınan kararlar gerçektende sinirbozucu
      turktelekom güncel fiyat listsi
    • By KenanK
      Hepimizin bildiği üzere yaklaşık olarak 1.5 ay önce Türkiye 4G teknolojisi ile tanıştı. Operatörler tarafından büyük vaatler verildi. 300Mbps nin garantisini bile veren oldu. 4G teknolojisine geçen arkadaşlardan Bölge ve Hız paylaşımlarını bekliyorum. Bakalım operatörler ne kadar sözlerinde durabilmiş.

Bölge : Bursa / Orhangazi

Vodafone LTE - iPhone 6 / iOS 8.4.1

Turkcell LTE - iPhone 6 Plus / iOS 9.3.1

Vodafone Bana ait, Turkcell Arkadaşıma.
    • By canavar123
      Arkadaşlar ben ayın son günü olduğu için biraz film indirmek istedim. Şu ana kadar 300kb de indirdim. AKN ayın 16 sında filan bitti. Şu an dikkatimi çekti. 8-10 dk dır 480-550 arasında değerlerde indirme yapıyorum. Bu tuhaf acaba TTNET AKN sonrası neti 5 MB mi yaptı? Yoksa bizi trollüyor mu her zamanki gibi?

Düşüncelerinizi alabilir miyim? Birazdan kuzenin internete de hız testi yapacağım.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...