Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ram Ve Sistem Uyumluluğu. Yardım Lütfen .

zafero
 Share

Recommended Posts

Ram ve sistem uyumluluğu. Yardım lütfen .

Arkadaşlar aşağıda bilgileri yazan notebooka ram yükseltme yapmak istiyorum. Elimde 2 adet 4gb ram var .  Bu pc ye taksam sorun olur mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

Ram bilgisi: 4gb 2Rx8 PC3L 12800S-11-12-F3

İŞLEMCI / YONGA KÜMESI

• İşlemci
    Intel Core i5 520M / 2,4 GHz
  • Maksimum Turbo Hızı
    2,93 GHz
  • Çekirdek sayısı
    Çift çekirdek
  • Önbellek
    L3 - 3 MB
  • 64 bit bilgi işlem
    Evet
  • Chipset Türü
    Mobil Intel QM57 Express
  • Özellikler
    Intel Turbo Boost Teknolojisi

ÖN BELLEK

• tip
    L3 önbellek
  • Yüklü boyutu
    3 MB

BELLEK

• Maksimum Desteklenen Boyut
    8 GB
  • teknoloji
    DDR3 SDRAM
  • hız
    1333 MHz / PC3-10600 - 1333 MHz
  • Form faktörü
    SO-DIMM 204-pin
  • Yuvaları Adet
    2
  • Boş Yuvalar
    1

zafero, 21 saat önce yazdı:

Sagol ustad Bazi forumlarda ram yanabilir yazmışlar . Sistem kaldırır yani sorunsuz . Peki bu ramlari takip direk 64bit format atsam . Sistem hata verirmi  ?

Notebook hangi marka?,hata vereceğini düşünmüyorum 32 bit sistem 4gb ram'den fazlasını göstermez,usb'den format kolayına gelir,64 bit  iso dosyasını ''rufus'' programına tanıtarak usb belleğe yazdır,başlatırken boot tuşu F8 veya F12 olması gerek sonra format ekranı gelir,dikkat et çalışmazsa ram uyumsuzdur,dediklerim garanti değil ama deneyebilirsin,

Please register to see this content.

Edited by gangstarap
  • Thanks 1

Cevaplar için teşekkür ederim ustalar. Laptop eski model hp elitebook 8440p kasa.  Zaten internetten araştırdım bu ürünün suan driver sorunu varmış.  Windows7 destekliyor hp support ta. Windows 8 ve 10 driver desteği yok. Napcam bilmiyorum.  Suan çalışır bir pc ye sahip olmadığım için.  Windows indirip usb den formatlama şansım da yok. Elimde sadece windows 10 home var . Onunla formatlamam gerekiyor.  Banabir akıl verin ne yapayım ben. Driver sorunumda oldu şimdi miss gibi

gangstarap, 3 saat önce yazdı:

Notebook hangi marka?,hata vereceğini düşünmüyorum 32 bit sistem 4gb ram'den fazlasını göstermez,usb'den format kolayına gelir,64 bit  iso dosyasını ''rufus'' programına tanıtarak usb belleğe yazdır,başlatırken boot tuşu F8 veya F12 olması gerek sonra format ekranı gelir,dikkat et çalışmazsa ram uyumsuzdur,dediklerim garanti değil ama deneyebilirsin,

Cevaplar için teşekkür ederim ustalar. Laptop eski model hp elitebook 8440p kasa.  Zaten internetten araştırdım bu ürünün suan driver sorunu varmış.  Windows7 destekliyor hp support ta. Windows 8 ve 10 driver desteği yok. Napcam bilmiyorum.  Suan çalışır bir pc ye sahip olmadığım için.  Windows indirip usb den formatlama şansım da yok. Elimde sadece windows 10 home var . Onunla formatlamam gerekiyor.  Banabir akıl verin ne yapayım ben. Driver sorunumda oldu şimdi miss gibi

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

İlke olarak ram anakarttan üstte ise çalışmaz altta ise çalışır. 

Denemeklede pek bir şey olmaz. Uyumsuzsa tiz ses ile kesik kesik sinyal verir. Sizde hemen PC yi kapatırsınız. 

Sorumluluk size aittir. Bunlar sadece kendi deneyimlerimdir.

Cevaplar için teşekkür ederim ustalar. Laptop eski model hp elitebook 8440p kasa.  Zaten internetten araştırdım bu ürünün suan driver sorunu varmış.  Windows7 destekliyor hp support ta. Windows 8 ve 10 driver desteği yok. Napcam bilmiyorum.  Suan çalışır bir pc ye sahip olmadığım için.  Windows indirip usb den formatlama şansım da yok. Elimde sadece windows 10 home var . Onunla formatlamam gerekiyor.  Banabir akıl verin ne yapayım ben. Driver sorunumda oldu şimdi miss gibi

ben daha alt model iki laptoba 10 kurdum bi sıkıntı yok 

ram olayına gelirsek ddr3(PC3)  ddr3L(PC3L) olayına dikkat etmen gerekir. bahsettiğin laptoplar ddr3 le çalışır ddr3L ram takamazsın çalışmaz

ddr3 ram ler 1,5v la çalışırken ddr3L ramler 1,35v ile çalışır ve denersen evet yakabilirsin

gangstarap, Bir saat önce yazdı:

Hp elitebook 8440p i5 max 4gb ram takılır yazıyor,internet kafe'ci den rica et güncel windows 7 64 bit indir,oradan işin olursa olur,yada interneti olan arkadaşından.

Ustam gurbetçiyim ben . Imkanlarim o kadar kısıtlı ki . Keşke verdiğin önerileri uygulayabilsem  :) ben şöyle bir şey sorayim.  Komple silinmiş olarak geldi bu pc bana . Suan hic ellemedim.  Öylece duruyor . Sorum şu ben bu pcyi windows 10 ile formatlayip fonksiyonları kullanabilirmiyim driversiz windows7 indirip dvd cdsine yazabilirmiyim mesela. 

oguzhan43, 2 saat önce yazdı:

ben daha alt model iki laptoba 10 kurdum bi sıkıntı yok 

ram olayına gelirsek ddr3(PC3)  ddr3L(PC3L) olayına dikkat etmen gerekir. bahsettiğin laptoplar ddr3 le çalışır ddr3L ram takamazsın çalışmaz

ddr3 ram ler 1,5v la çalışırken ddr3L ramler 1,35v ile çalışır ve denersen evet yakabilirsin

Ustam cevap için teşekkür ederim. Verdiğim linki kontrol edebilirmisin zamanın var ise. Inan gerçekten bu sistem konularımdan hic anlamiyorum.  Elimdeki cihaz bu sadece 120gb ssd takılmış durumda. 

Elimde bir cift 4gb 2Rx8 PC3L 12800S-11-12-F3  ram var . Bi kontrol etsen kafam çok karıştı. 

siteye çok uğrayamıyorum geç cevap için kusura bakma kendinde yazmışsın

• DDR3 SDRAM
  • hız
laptop ddr3 desteliyor elindeki ramlerse ddr3L o yüzden malesef uymaz kardeşim
tek slota takabileceğin maximum ram 4gb ddr3 pc3-10600 1333MHz ram dir, toplamda 8gb destekler,  elindeki ramler olmaz 
driver konusuna gelirsek update den microsoft çoğunu tanıyor tanımayanı da 8 sürücüsünü çakar geçersin yada donanım id sine göre 10 sürücüleri bulup kur geç bi problem olmaz
Windows 10 Windows 7 den daha hızlı daha güvenli bi sitem kolay gelsin 
bu arada yukarıda geçmiş hp lerde boot menü F9 dur F10 la da biosa girersin
Edited by oguzhan43
  • Thanks 1

oguzhan43, 2 saat önce yazdı:

siteye çok uğrayamıyorum geç cevap için kusura bakma kendinde yazmışsın

• DDR3 SDRAM
  • hız
laptop ddr3 desteliyor elindeki ramlerse ddr3L o yüzden malesef uymaz kardeşim
tek slota takabileceğin maximum ram 4gb ddr3 pc3-10600 1333MHz ram dir, toplamda 8gb destekler,  elindeki ramler olmaz 
driver konusuna gelirsek update den microsoft çoğunu tanıyor tanımayanı da 8 sürücüsünü çakar geçersin yada donanım id sine göre 10 sürücüleri bulup kur geç bi problem olmaz
Windows 10 Windows 7 den daha hızlı daha güvenli bi sitem kolay gelsin 
bu arada yukarıda geçmiş hp lerde boot menü F9 dur F10 la da biosa girersin

Cok teşekkür ederim.  Ilaç gibi faydalı oldu yorumun. 

• Thanks 1