Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Eski Laptop Için Windows Lite önerileriniz??

NADIMEYUPOGLU
 Share

Recommended Posts

Eski Laptop için Windows Lite önerileriniz??

Windows 7, ve Windows 8 forumlarını dolaştım ama linklerin hemen hemen hepsi ölü.. Şöyle 1GB RAM'de rahat çalışabilecek x86 mimarili Windows arıyorum.. 7-8-8.1-10 farketmez ama lite olsun.. driver yüklenebilsin.. ve güncel olsun.. örneğin Windows 7 ise mutlaka SP1 olsun.. o olmayınca düz Windows 7'de internet tarayıcılar bile doğru düzgün çalışmıyor.. çoğu yüklenemiyor bile..

NADIMEYUPOGLU, 25 dakika önce yazdı:

Eski Laptop için Windows Lite önerileriniz??

Windows 7, ve Windows 8 forumlarını dolaştım ama linklerin hemen hemen hepsi ölü.. Şöyle 1GB RAM'de rahat çalışabilecek x86 mimarili Windows arıyorum.. 7-8-8.1-10 farketmez ama lite olsun.. driver yüklenebilsin.. ve güncel olsun.. örneğin Windows 7 ise mutlaka SP1 olsun.. o olmayınca düz Windows 7'de internet tarayıcılar bile doğru düzgün çalışmıyor.. çoğu yüklenemiyor bile..

kaynak :

Please register to see this content.

win10 driverlar tanıyorsa Kokteyl Home SL dene forumda paylaştım.

win 8 üstüne driver tanıtamıyorsan o zaman win home basic veys starterda kalmanı ve üstüne kokteyl yazılımı kurmanı tavsiye ederim. forumda paylaştım.

xp kullanma programlar desteklemiyor

evet XP 'i daha önce denemiştim . windows kurulumu zaten uzun sürüyor bi de  driver yüklemesi daha uzun ssürüyor....o önemli değil de  XP'de internete girmek tam bir işkence.. sürekli ordan burdan desteklemiyor uyarıları falan filan.. facebooka filan bile zor giriyor..

Win7 ve sonrasını yüklerken driverlarla pek uğraşmıyorum kendi zaten standart yüklüyor gerekli olanları.. sistem Win10 'u da çalıştırıyor tüm driverler yüklü halde açılıyor ama kağnı gibi yavaş malesef.. ram yükseltme gibi bi düşüncem yok..zaten cihaz eski..  starter iyi değil..aynı anda en fazla 3 program açmaya izin var.  

forumdan link veren olmamış.. zaten ben baktım..linklerin hepsi ölmüş.. olsa da zaten güncel bir iso yapan çıkmamış.. şu: 

linkiden buldum bişeyler ama indiremedim.. indirme kısmında bekliyor başlamadı bir türlü:

Please wait your file is loading..

if you have problem downloading your file click here and wait for few seconds.

ezgif-1-a2b87b265e.gif

babamın 1 gb ramli eski netbook'una şu sistemi kurdum canavar gibi çalışıyor.

Kurduktan sonra =

bu programı kurup A1FD4-CF046-3CA17-C7146 bu keyle aktif edin gerekli herşeyi kurdurun sorunsuz ve hızlı sistem olacaktır.Sonra gerekli ayarlar programlar kendiniz halledersiniz linkteki sistemi eski düşük donanımlı laptoplar için şiddetle tavsiye ederim.

ZorinOS Lite 

Windows7 benzerliği ile ön planda düşük donanıma sahip pclerde tercih edilebilir üzerinde tarayıcı ve sürücüler yüklü geliyor.  bilgi için.

Alıntı

|  <> 32bit
 |  <> 64 bit 

Kaynak:  

Spoiler

tanıtım videosu + yükleme

Zorin OS Lite

• Like 1

Ahmetcanmlty4401, 16.12.2018 - 19:36 yazdı:

Hocam xp kur windows 7 lite veya 8 lite saglikli deil bence xp katilimsoz her yerde var hatta al sana link vereyim al bunu ghost ile cihaza at bu kdr 

Link:

bu sistemi yapalı 5 sene olmuş. Bu sistem normal xp dir. Ben bu sistemi atom işlemcili All in one sistemde kullanıyorum. Mozilla firefox da kullandınmı tadından yenmiyor. Herkese tavsiye ederim. :good:

@forjest arkadaşın  4-5 yıl önceki paylaşımı hala eski bilgiayarlara yada sanala kurarım problemsiz az ram kullanır tavsiye

(winrar ,net ,java ve windows güncellemeleri ilave edilebilirse güncelde olabilir )

windows7 Starter SP1 32bit Türkçe

Edited by 34ero

34ero, 2 saat önce yazdı:

@forjest arkadaşın  4-5 yıl önceki paylaşımı hala eski bilgiayarlara yada sanala kurarım problemsiz az ram kullanır tavsiye

(winrar ,net ,java ve windows güncellemeleri ilave edilebilirse güncelde olabilir )

windows7 Starter SP1 32bit Türkçe

linki var mı