Jump to content
bozart

Windows7 Sp1 AIO 5in1 Esd Uefi Programli Aktivasyonlu X64

Recommended Posts

uzun yolu şöyle tarif edeyim abime;     kalıpın içine girip sources\$OEM$\$$\Setup\SCRIPTS     klasöründe   SETUPCOMPLETE  dosyası var onun üzerinde gelip sag tık yapıp düzenle deyin..sonra ordaki bütün katılımsız programlar listesi görünecek  ..bu şekilde istemediginiz programı silin  yada ekleme yapacagınız programı listeye göre ekleyebilirsiniz.......yanlız püf noktaları var.. ..

birincisi program katılımsız olacak sorunsuz kurulum olacak ..

ikincisi programın isminde ünlem işret ve boşluk olmayacak

yoksa cmd komut dosyası görmezden gelip kurmaz o pragramı.... bu yol uzun yolu ...

yinede anlamadım dersiniz kısayol mantıgını yapın....içinde mesela winamp war onu yerinde aimp kurmak istiyorsunuz ..ne yapacaksınız winamp ismini kopyalıp aimp in ismine winamp olacak yapın :)

• Like 1

abdulhey_, 3 dakika önce yazdı:

Normal olarak kurabilirsin... 

2017 yılındaki ortalama programlar bunlar... 

Flash paketi dışında diğerleri sürekli kullanabilirsin 

• Like 1

@bozart başka sistem de denedim uefi olarak kurulmadı. daha önce konusunu açmıştım; SSD ve HDD e iki ayrı sistem kurmak diye. yazılım kısmında var. galiba ya win 7 nin win 10 dan önce olmasından yada donanımdan dolayı win 7 bir türlü uefi olarak ne kuruldu nede açıldı. biostan ayarlıyorum toshiba 1tb lık hdd birinci sırada uefi olarak açılacak şekilde seçim ekranına kadar geliyor orda ahadi eskiye dönüyor.

birde yetmezmiş gibi bir tanede temiz format atarken silmeme rağmen tüm diski win 7 seçeneği daha oluştu. sistem > gelişmiş sistem ayarları> gelişmiş> başlangıç ve kurtarmada görünüyor ama isimler değişmiyor. eski sistemlerde değiştirilebildiğini hatırlıyorum ama win 7 de nasıl değişir ve fazlalık olan silinir acaba?

veya ilk Google da bulduğum bilgideki gibi hdd lerin soketleri söküp kurup öyle taksam toshiba içinde uefi bootmanager oluşacaktır diye düşünüyorum...? 

• Like 1

Ahmetcanmlty4401, 1 saat önce yazdı:

birşey sorucam bu iso dosyasına siz nasıl progrmları entegre etiniz yaniaynı şekil yapmak istiyorum nasıl yapcam ?

Önceki yorumları okuyunuz açıklama yaptım 😃

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

@bozart başka sistem de denedim uefi olarak kurulmadı. daha önce konusunu açmıştım; SSD ve HDD e iki ayrı sistem kurmak diye. yazılım kısmında var. galiba ya win 7 nin win 10 dan önce olmasından yada donanımdan dolayı win 7 bir türlü uefi olarak ne kuruldu nede açıldı. biostan ayarlıyorum toshiba 1tb lık hdd birinci sırada uefi olarak açılacak şekilde seçim ekranına kadar geliyor orda ahadi eskiye dönüyor.

birde yetmezmiş gibi bir tanede temiz format atarken silmeme rağmen tüm diski win 7 seçeneği daha oluştu. sistem > gelişmiş sistem ayarları> gelişmiş> başlangıç ve kurtarmada görünüyor ama isimler değişmiyor. eski sistemlerde değiştirilebildiğini hatırlıyorum ama win 7 de nasıl değişir ve fazlalık olan silinir acaba?

veya ilk Google da bulduğum bilgideki gibi hdd lerin soketleri söküp kurup öyle taksam toshiba içinde uefi bootmanager oluşacaktır diye düşünüyorum...? 

Abdulhey hoca siz kaç yıldır bu sorunla uğraştıniz.. Başlık bile açtnız yinede çözüm bulamadınız... Bunun bence nedeni sistemsel bir sorun.. Uğraşmaya değmez onun için wi10 kurun kurtulun... Dediğim gibi ön yükleme ayarlarından uefi li ve uefi siz seçenekler çıkıyorsa sisteminiz uefi desteklidir ve gpt olarak kurmanızdir.. 

Win7 de başlangıçta görünür nedeni Bios u sıfırlayın yada pilin i çıkarıp öyle başlayıp sonra dan tekrardan takın olmazsa ANAKART in yazılımıyla alakalı bir durum... Hdd ile ilgili bir durum yok ortada... Zaten demişsiniz temiz sıfır format çektim yine geldi dediniz... Bende de öyle bir durum oldu.. Hatta win 7 pc ye format çekip Win8 kurdum açılışta çift sistem seçenekleri çıktı... Hangisi ile başlatmak istiyorsunuz diye.. Ama sonra iki seçenek kayboldu direk Win8 e geçti... 

Yani bu durum da herșeyi yaptığıniz halde olmuyor sa yaa sistemsel yazılım yada desteği yoktur... Artık karar sizin 

Windows 7 nin hızını unutmuşum. yavaş yavaş kuruyorumda şimdi windows 7 kısmından yazıyorum. bu kısım yani kurulu disk sata windows 10 ssd olmasına rağmen windows 7 ssd li windows 10 a fark atar. valla neye tıklarsam tık diye açılıyor. 

yalnız o kadar uğraşmama rağmen uefi kurulumda bios ve bootta soruna neden oluyor arada.

• Like 1

ne güzel nedense seviyorum güncel işletim sistemi ve içerisinde zahmetsizce kurulan programlar.. acaba Aralık 2018 sürümmü yoksa 2017 mi..?

Edited by SON_VATAN
  • Like 1

SON_VATAN, 1 saat önce yazdı:

ne güzel nedense seviyorum güncel işletim sistemi ve içerisinde zahmetsizce kurulan programlar.. acaba Aralık 2018 sürümmü yoksa 2017 mi..?

Sistem 2017  ve programlarda 2017... burda programlara müdahale ederimde sistem e müdahele edemem. ..çünki bana ait değil :)

chattt, Bir saat önce yazdı:

uefi Ultimate sürümünü ne ile lisanslıyorsun  paylaşman mümkünmü:))

Kalıbın içinde yani dvd nin içinde Extra diye bir klasör war ismi CHEW-WGA dosyasi içinde koydum. .indirirseniz görürsünüz. .:)  ihtimaller herzaman işe yarar 😊

Edited by bozart
  • Thanks 1

bozart, 17.12.2018 - 16:44 yazdı:

Duyurulur usb3 üzerinden format atarsanız programları kurmayabilir çünkü dvd içinde usb3 Driveri ekli olmadığı için.. Siz yinede ihtimal olarak usb 2 üzerinden format çekin 

demekki benim programlar o yüzdenmi kurulmadıki..zira sistemi açtık ama hiç bir program yoktu..

• Haha 1

SON_VATAN, Bir saat önce yazdı:

demekki benim programlar o yüzdenmi kurulmadıki..zira sistemi açtık ama hiç bir program yoktu..

aynen benimde başıma geldi :) olmaz sa dvd nin içine girip manuel kurun