Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Lenovo G580 Windows Kurulumu 10 %70 Te Kalıyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Lenovo g580 windows kurulumu 10 %70 te kalıyor

S.a arkadaşlar lenovo g580 laptobum var açılmadı windows 8 olduğu recovery vs sildim windows 10 kurmaya çalıştım olmadı 2 tane usb 3.0 yeri var bir tane usb 2.0 yeri var 2.0 da %70 oluyor en fazla mouse klavye pasif kalıyor ilk defa karşılaştım bu sorunla hdd di denedim sorun yok yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler tek aklıma gelen eski pc lerde ram arızası yüzünden kurulum yarıda kalırdı ama yardımlarınızı bekliyorum 

hasan835, 13 dakika önce yazdı:

usb'deki işletim programında problem olabilir,

Üstad, G580 laptop'un işletim sistemi ideali, tam performans almak için W8.1 Pro mağazayı devre dışı bırakırsan, yada W8.1 Embedded Industry Pro kurmalısın, W10 Enterprıse 2016 ltsb'nin dışında W10'un pro ve diğer sürümleri ekran kartında problem yaşarsın,

saygılarımla;

Akşam uefi li embedded kurmaya çalıştım ama olmadı bu gün pro deneyecem windows 8.1 bakalım mbr uefi mi yazdırayım gpt uefi mi yoksa ntfs mi kurayım

hasan835, 15 dakika önce yazdı:

Akşam uefi li embedded kurmaya çalıştım ama olmadı bu gün pro deneyecem windows 8.1 bakalım mbr uefi mi yazdırayım gpt uefi mi yoksa ntfs mi kurayım

rufus'la, mbr bios (UEFI yada CSM) ntfs öneririm. 

kolay gele, saygılarımla;

Sağolun hocam buralardaysanız iletişime geçebilirim sizinle tekrar takıldığım yerde 

• Like 1

lord_figo18

efi kurulu ise evvelinde recovery kurtarma bölümleri/güvenlik girişimlerinin birşekilde ayrıntı vermeden,devreye girme muhtemelinde bu tip_sorunlar ortaya çıkıyor olabilir.Diski tamamen silip,bios kurulum yönergeleri doğru yapıldı ise efi,legacy seçeneklerine uygun şekilde kurulumu bu şekilde tekrar denemen gerekli olmazsa eğer,h.diski çıkarıp farklı pc'de sistemi atarak diske atıp,yine pc'den işlem devam ettirilebilir.Mevcut sistem üzerinde windows çalışıyorsa eğer (ya da live çalışan PE_sistemler üzerinden vs.)

- Sistem üzerindeki,windows'un disk yöneticisinden kurtarma vd.bölümleri deaktif bırakarak tekrar kurulum işlemlerine devam etmek.- Bios varsayılan ayarlara almak,kurulacak sistem için doğru ve  ilgili seçenekleri aktif edip ayarların kaydedilmesini sağlamak.Belki disk bölümleme,kaldırma,aktif etme vb.işlemler için miniTool martition wizard  düşünülebilir.

- Winpe vb.live sistemler ile farklı yöntemlere başvurularak deneme yanılma yolları ile kurulum diskler üzerindeki işlemlere müdahalelerde bulunarak işlem yapmak.

- Varsa acronis ".tib" uzantılı "efi/legacy sistem yedeklerini" ile en hızlı şekilde,backup'ları silinmiş olan harddisk sıfırdan_mount etmek. 

Please register to see this content.
bir dünya program mevcut,diğer taraftandan wine ilede windows uygulamalarının çalıştırıldığınıda hepimiz aşağı yukarı bilmekteyiz. :) 

• Like 2

sitesinden 

Please register to see this content.
   bilgisayarının seri numarasını girerek BİOS un Sonsürümünü  İndirerek   güncelle ve window 10 'u öyle kurabilirsin bende aynı sorunları yaşamıştım BİOSU GÜNCELLEYEREK YAPTIM

Bios Ayarlarını Sıfırla Tekrar Dene Eğer Olmuyorsa Çift Ram Takılıysa Ram'ın Birini Sök Öyle Dene Gene Verirse Öteki Takılı Olan Ram'ı Sök Çıkartığın Ram'ı Dene Gene Olmazsa Slot Değiştirerek Dene Bios Ayarlarını İyice Kurcalamanı Tavsiye Ederim Son Çare Dvd İle Yüklemen Oda Olmazsa Bios Ayarlarına Geri Dön Eminimki Sorununu Orada Çözeceksin Deneyerek Yapmanı Tavsiye Ederim 1 Şey Daha Var Ram (Ekran Kartın Varsa) Söket Yerlerini Silgiyle Silmeni Tavsiye Ederim Hdd Ramlarıda Ekran Kartınıda Yerinden Sök Tak Bu Kadar Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana :)

bende de lenovo g510 var  windows 10 da çok geç açılıyordu  son güncellemeyi aldım yükledim .birde ssd aldım 128 gb.lık. biosdan da usb ile yüklennebilir duruma getirdim  .şimdi sorunsuzum ve pc  14 dakikada formatlanıyor, 4 saniyede açılıyor .

• Like 1