Jump to content

Win10 Güncellemelerini Dism Ile Ekleme Desteği

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

Win10 Güncellemelerini DISM ile Ekleme Desteği

Değerli arkadaşlarım. Sizden bir isteğim olacaktı. Özellikle Win10 LTSC 64 bit sürümüne gelen güncellemeleri orjinal LTSC iso dosyasına dism yoluyla eklemek istiyorum. Ama ne elimde güncellemeleri var. Ne bir bilgim ne de gerekli dosyalar var. Bu konuda söz sahibi arkadaşlarımdan bir ricam var. İçinde gerekli komutları ve güncellemeleri barindıran bir paket hazırlasalar ve içine basit bir anlatım da ekleseler ne güzel olur. LTSC sürümünü sadece güncellenmiş haliyle bulmakta şahsen zorlanıyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılarımla

LTSC zaten yeni bir sistem. LTS sürümlerine güncellemeler çok geç geliyor. Bunun amacı da sorunların tamamı çözüldükten sonra yayınlamaları. Normalde bu sitede yazınca çıkması lazım. Dediğim gibi en son sürüm herhalde ondan gözükmüyor.

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=windows%2010%20LTSC

• Like 1

****ALINTIDIR***

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC son kullanıcıya yönelik bir sistem değildir.

Daha önce yayımlanan LTSB’nin (Long Term Servicing Branch) 2019 da yeni isimlendirilmiş halidir.

LTSC açılımı Long Term Servicing Channel şeklindedir.

Bankamatikler, otomasyon yazılımları, kiosk ve türevi sistemler için tasarlanmış.

Güvenlik yamalarının haricinde 6 ayda bir güncelleme almaz.

Klasik windows 10 sürümlerinde ortalama 6 ayda bir sürüm güncellemesi olurken LTSC kanalında bu 2 ila 3 yılı bulmaktadır.

Diğer yandan LTSC kanalındaki ürünler için destek süresi çok daha uzun sürelidir.

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  MSDN Kasım 2018 itibarı ile güncellen ve Final sürümdür.

Versiyon 1809 September 2018 Redstone 5 şeklindedir.

Ekim ayında yayın edilen ISO'lar sorunlu çıkınca Kasım ayında  sorunların giderildiği ISO lar çıktı. Derleme numaraları 17763.107 şeklindedir.

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  Günlük Kullanım için neden uygun değil?

1. LTSC sürümü işletim sisteminde gerçekleştirilen hem üretkenlik hem de güvenlik anlamındaki yeniliklerin adapte edilmediği bir işletim sistemi sürümüdür.
2. LTSC sürümü bilgisayar donanımındaki yenilikleri desteklemeyecektir. Yani yeni yayınlanacak olan donanımlar üzerinde LTSC sürüm desteklenmeyecektir. LTSC sürüm yalnızca kendi yayınlandığı dönemde var olan donanım çipsetlerini destekleyecektir.
3. Windows Analytics Upgrade Readiness servisi LTSC desteği vermemektedir.
4. Modern Edge tarayıcısı LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
5. Cortana akıllı asistan LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
6. Windows Mağaza LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
7. Surface donanımlar üzerinde LTSC sürüm desteklenmemektedir.
8. LTSC sürümü üzerinde System Center Configuration Manager ile birlikte sağlanan Express Update özelliği kullanılamamaktadır.
9. Windows 7’den Windows 10’a yerinde yükseltme LTSC için desteklenmemektedir.
10. Office 365 ProPlus, 2020 Ocağından itibaren LTSC üzerinde desteklenmeyecektir.
11. LTSC sürümü, Microsoft EDR çözümü olan Windows Defender ATP üzerindeki geliştirmelerden faydalanamamaktadır.
12. Üçüncü parti uygulamalar yalnızca SAC sürümleri üzerinde test edilmektedir. LTSC sürümleri ile uygulama uyum sorunları yaşanması muhtemeldir.
13. Güncelleştirmeler güvenlik yaması olmadığı sürece geriye dönük uygulanmayacaktır.
14. LTSC sürümleri arasında standart bir yayınlanma frekansı bulunmamaktadır.

****ALINTIDIR***

Ben    genelde LTSB, LTSC, Embedded Industry türü versiyonları tercih ediyorum.

Çünkü; Oyun oynamıyorum, Özel program çalıştırmıyorum, içerisinde metro uygulamaları yok, daha stabil, daha hafif.

Güncelleme derdi yok, istediğin hizmeti sorunsuz kapatabiliyorsun.

Benim Windows 10 da en sevmediğim taraf (sevdiğin varmı dersen daha az) güncellemeyi, defenderi ne kadar kapatırsan kapat muhakkak bir delik bulup çıkıyorlar.

Telemetri denilen kontrol mekanizması microsoft tarafından sürekli windows 10 da geliştiriliyor.

Sisteme müdahale etmeyi sürekli zorlaştırıyorlar.

Bu ve bunun gibi nedenlerle tercihim Windows 10 LTSC ve Windows 8 Embedded sürümleri oluyor.

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  Kasım 2019 itibariyle zaten güncel bir sistem.

MSDN sürüm indir keyfine bak.

Ama yukarıda bahsedilen kısıtlamaları unutmamak lazım.

Edited by NAMIKABI
Yeni versiyon çıkması nedeniyle link iptali
  • Like 5
  • Thanks 1

adbenim, 8 dakika önce yazdı:

Dism ++ ile istediğini yapabilirsin. Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  kullanıyorum ve şuan İS derlemesi 17763.95.

Saygılar

https://www.tnctr.com/topic/527529-windows-10-aio-x64-version-1809-build-17763168-aralık-2018/

Ben yukarıdaki linkten MoTuN Ustanın Windows 10 Enterprise LTSC 2019 [17763.168] sini kurdum.

Please register to see this content.

Senin nasıl oluyor İS derlemesi 17763.95

• Like 1

Sanalda Ltsc sürümü kur ve güncellemeleri denetle. Kurululan tüm güncellemeleri not al ve Microsoft Update Kataloğundan bu güncellemeleri indir.  Ardından Dism++ ile imaja entegre et. Winreducer veya Ntlite da iş görür.

Değişik yöntemler var tabi.

• Like 1
  • Thanks 1

Bu arada sanırım kimsenin (Benim gibi) Win 10 LTSC  seriali yoktur.

Her aktivasyon  dosyası bildiğim kadarıyla  her bilgisayarı aktive etmiyor.

Benim kullandığım aktivasyon dosyası aşağıdadır

Yandex link bana aittir.

NOT: Çalışma mephistooo2 Ustaya aittir.

Edited by NAMIKABI
Açıklama
  • Like 4

Arkadaşlar şu an hem LTSC 2019  LTSC 107 sürümü ve hem de win 8.1 embedded ındustry ben de kurulu. Birinden diğerine geçmem 10 dakika sürmez. Ama LTSC sürümünü kullanmayı düşünüyorum. Ben de güncelleme imkansız. Reducer ile silinmş. msu dosyasını tanımıyor sistemim. Sanal sistem kulanmıyorum. Amacım hem kendim için ve hem de sitedekiler gibi sadece güncelleme yüklenmiş bir iso dosyam olsun diyenler için bir çıkış yolu olsun. Her ay gblarca iso dosyası indirmek yerine dism ile güncelleme paketini ekleyip kullanmak benim için daha iyi.

O yüzden istemiştim. Saygılarımla

• Like 2

@NAMIKABI LTSC sürümü hakkındaki bilgiler için teşekkürler-Ben ilk defa kullandım edge ve store u entegre ettim ama sağ alttaki all settings ayarlarının bulunduğu bölüm pasif kullanılamaz hale geldi yeniden format attım harddiskte duruyor ama enterprise rs5  kullanıyorum sıklıkla

Edited by efe34
  • Like 1

NAMIKABI, 1 saat önce yazdı:

Bu arada sanırım kimsenin (Benim gibi) Win 10 LTSC  seriali yoktur.

Her aktivasyon  dosyası bildiğim kadarıyla  her bilgisayarı aktive etmiyor.

Benim kullandığım aktivasyon dosyası aşağıdadır

Yandex link bana aittir.

NOT: Çalışma mephistooo2 Ustaya aittir.

Bende o dosyayı soyle bıse yaptım

Edited by casper0007
  • Like 1

Motun, mesajınızda açıkladığınız işlemleri yaptım. Ve sürüm 195 oldu. Netframework 3.5 etkinleştirip iso dosyasına çevirdim. Şimdi winreducer ile gereksiz bulduğum bileşenleri siliyorum. Bilgilerinize...

Acaba diyorum buna benzer bir konu açılıp sabitlense ve sadece güncelleme paketlerinini ismi verilse de üyeler Motu'un verdiği komutları kullanarak kendi iso paketlerini oluşturma seçeneğine kavuşsalar güzel olmaz mı? İşlemi Motun çok net bir şekilde anlatmış. Yapması son derece kolay. Saygılarımla

• Like 4

hasan835, 2 saat önce yazdı:

Üstadlara duyurulur, W10 LTSC 2019 işletim programına ait önemli ve gerekli bilgileri not edip, aktivasyonlarında verildiğine göre, sanırım bir kaç gün içinde şöyle bir çalışmayı göreceğiz sanırım ömrümüz olursa,

x64  defender devre dışı bırakılmış, Net Framework 3,5+4.7.2 aktif, güncellemeleri'de entegre edilmiş işletim programı sanırım herkesi mıknatıs gibi çeker?

saygılarımla;

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  zaten NET Framework 4.7  yüklü geliyor. NET Framework 3.5 eklemekte  (kendi ISO sundan) 2 dakika alıyor.  Defender ve Update'i iptal etmekte pek sorun değil.

• Like 1

NAMIKABI, 16 dakika önce yazdı:

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  zaten NET Framework 4.7  yüklü geliyor. NET Framework 3.5 eklemekte  (kendi ISO sundan) 2 dakika alıyor.  Defender ve Update'i iptal etmekte pek sorun değil.

32 bit olanı varmı bildigin

Windows 10 Enterprise 2019 LTSC  isodaki sürüm 17763.07 ve onun üzerine sadece kb4470502 ( NET Framework ) ve kb4483235 güncellemeler eklenir 17763.95 olması için.

Başka konu açmaya gerek yok bence.Bu konuda devam edebiliriz ve ilk paylaşım benden olsun.Herkes kendine Dism ++ ile  windows modifiye edebilir.

Dism:

Kullanımı alttaki videoda.

Saygılar

Edited by adbenim
  • Like 1
  • Thanks 2

Motun'un verdiği yolla iso yapmıştım. Onu winreducer ile gereksiz bulduklarımı silerek yeniden paketledim. Ve denedim. Sorunsuz biçimde (...195 sürümüne) yüklendi. Aşağıdaki güncellemeleri 107 sürümü üzerinde dim yoluyla ekledim. Ve 107 sürümünden 195 sürümüne yükselttim. Saygılarımla

windows10.0-kb4470502-x64_929d86d25557a4f92b7643111dab4b7d1ae87808.msu
windows10.0-kb4470788-x64_76f112f2b02b1716cdc0cab6c40f73764759cb0d.msu
windows10.0-kb4483235-x64_9d25f46d4a9da7dd295f8a6412a64eca9de4ed82.msu

• Like 2

Küçük bir katkı da benden olsun Motun arkadaşımızın yukarıda yazdığı kodlara ilaveten  C:\Tools  klasörü oluşturup içine  oscdimg.exe  dosyasını koyduğumuzu varsayarak .....

dism /Mount-Wim /WimFile:C:\LTSC\sources\install.wim /index:1 /MountDir:C:\wim

dism /Image:C:\wim /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:C:\LTSC\sources\sxs

dism /Image:C:\wim /Add-Package /PackagePath:C:\UPDATE

dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\wim /commit

"C:\Tools\oscdimg.exe" -m -o -u2 -udfver102 -bootdata:2#p0,e,bC:\LTSC\boot\etfsboot.com#pEF,e,bC:\LTSC\efi\microsoft\boot\efisys.bin C:\LTSC D:\Win10_x64_Enterprise.LTSC_RS5.1809.17763.195.iso             ( baştaki tırnak işareti dahil)  kodu  komut istemine kopyalayıp yapıştırarak ISO kalıbımızı oluştururuz.

• Like 4

casper0007, 20 saat önce yazdı:

32 bit olanı varmı bildigin

Orijinal MSDN  ve Kasım 2018 Final sürümleridir. 
El değmemiştir. SHA1 değerlerini kontrol ediniz.
Yandex linkler bana aittir

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x32

Dosya : tr_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x86_dvd_3ed684ab.iso
SHA1  : 5b135b43af961858288d779107a813efab2be8c7

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x64

Dosya: tr_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64_dvd_5ea88683.iso
SHA1: 5c094a717bcda54a2401b1b1c39ac04947621e38

Edited by NAMIKABI

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x32

Orijinal MSDN dir. Kasım 2018 Final sürümüdür. 
El değmemiştir. SHA1 değerini kontrol ediniz.
Yandex link bana aittir

64bit sürümü  de var ise Linkini verebilirmisiniz.   ( Yandex ) 

UZUNLAR, 4 saat önce yazdı:

64bit sürümü  de var ise Linkini verebilirmisiniz.   ( Yandex ) 

Build  107  ise  :)

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x32 Kasım ayında  sorunların giderildiği ISO'dur.

Derleme numarası 17763.107 dir.

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x64  de (Yandex link) eklerim.

Ama biraz beklemeniz lazım. (Belki bu gece 20.00'ye yetişir.)

NOT: Düzensizlik olmasın diye linkleri  yukarıya aldım.

Edited by NAMIKABI
  • Like 1

UZUNLAR, 2 dakika önce yazdı:

Win 10 Ent 2019 LTSC MSDN x32 Kasım ayında  sorunların giderildiği ISO'dur.

Derleme numarası 17763.107 dir.

Harikaaa bir paylaşım olacak .  Çoook  Tşk :)

Birşey dikkatimi çekti,

Sizin browser  Teşekkür Butonunu (kalp şeklinde)  göstermiyor galiba.

Sıklıkla olmasa da bazen kullanırsanız paylaşım yapanlar memnun olur.?

• Like 3
  • Haha 1

@UZUNLARşununla istediğiniz isoyu indirebilirsiniz

Konu linki

Spoiler

v0.7.0.1 added 1809 Oct refresh VLSC LTSC 2019, Business and MVS Server 2019
v0.6.0.1 added 1809 Oct refresh to Techbench and Server 2019 (17763.1) to MVS
v0.5.0.7 fixed Server 2016 and invalid choice detection
v0.5.0.4 fixed LTSC 2019 geration
v0.5.0.1 see cmd version changelog
v0.4.1.5 see cmd version changelog
v0.4.0.1 see cmd version changelog
v0.3.0.1 see cmd version changelog
v0.2.0.4 fixed confused Techbench output
v0.2.0.1 see cmd version changelog
v0.1.4.4 added LTSB 2015 and fixed a bug in LTSB 2016 N generation (thanks to Skunk1966)

, , and
like this.

Edited by efe34
  • Like 1