Jump to content
Sign in to follow this  
eXtrmE_sPoRtS

Extrme Edition Os X64 - 2019 Güncel

Recommended Posts

C252neytAlacao287lu, Şimdi yazdı:

felaket tellalı olarak elimde usb bekliyorum :))

Wifi sorunu ve dediğin sorunların neredeyse tamamı çözüldü. Sanal makinede test ettim. Şimdi de kendi makinemden yazıyorum aynı sistem kurulu. Detaylar değişikliklerde mevcut.

Bazı formlarda tablet modu kalkınca mic ve Bluetooth da bozulmalar olduğu söyleniyor ...

test edersen yayınlamadan iyi olur...

34ero, 2 dakika önce yazdı:

Bazı formlarda tablet modu kalkınca mic ve Bluetooth da bozulmalar olduğu söyleniyor ...

test edersen yayınlamadan iyi olur...

Tablet modu o yüzden tam anlamıyla kaldırılmadı. Gpedit'den devre dışı bırakıldı sadece o yüzden sıkıntı olacağını sanmam.

ben htekrar verdiğin ilk sürüme döndüm güncellemesi açık daha detaylı bence bana daha stabil geldi kardeşim..

kmlnrikpc, 1 dakika önce yazdı:

ben htekrar verdiğin ilk sürüme döndüm güncellemesi açık daha detaylı bence bana daha stabil geldi kardeşim..

Bunda da güncellemeler açık.

C252neytAlacao287lu, 1 dakika önce yazdı:

bir ricam olacak şu sag clikteki default bıraksan ? 

mesela yeni dediğinde powershell geliyor. bence default kalsa çok çok çok daha iyi olacak 

Yapılan değişikliklerde yazdım onu zaten. Dediğin gibi varsayılan olarak geliyor. Sadece Winrar yüklü olduğu için Winrar'ınki var.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

ne bileyim ustalar güncel tutunuz diyorlar ilk çalışman kokteylsiz bence ama canavar gibi kokteylle turbobitte sıkıntı yşadım isimle ilgili ve idm seçeneksiz direk indiriyordu kokteylsiz canavar ama bana göre tabi:)

kmlnrikpc, 2 dakika önce yazdı:

ne bileyim ustalar güncel tutunuz diyorlar ilk çalışman kokteylsiz bence ama canavar gibi kokteylle turbobitte sıkıntı yşadım isimle ilgili ve idm seçeneksiz direk indiriyordu kokteylsiz canavar ama bana göre tabi:)

Bunda da kokteyl yok. Yapılan değişiklikler içinde yazıyor detaylıca. Orada yazılmayanlar da var. Hepsini tek tek kontrol ettim. Sistemle uyumlu olmayan eski reg kayıtları eklemedim. Güncelleme çıkınca yükleyebilirsiniz. Dediğim gibi arkplanda otomatik yapma olayı kapalı sadece. Ayarlardan siz güncelleyebilirsiniz eğer yeni güncelleme var ise.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

eray kardeşim ne bileyim biz ihtiyarlar eskiler yani:)ilk göz ağrısına özen gösteririz ben bu son yaptığını denemedim az yorumları okuyayım ama ilk çalışman sıkıntısız beya:)

eXtrmE_sPoRtS, 9 dakika önce yazdı:

Yapılan değişikliklerde yazdım onu zaten. Dediğin gibi varsayılan olarak geliyor. Sadece Winrar yüklü olduğu için Winrar'ınki var.

adammmmm

• Like 1

kmlnrikpc, 3 dakika önce yazdı:

eray kardeşim ne bileyim biz ihtiyarlar eskiler yani:)ilk göz ağrısına özen gösteririz ben bu son yaptığını denemedim az yorumları okuyayım ama ilk çalışman sıkıntısız beya:)

Daha konuya yüklenmedi zaten. V1 olanı diyorsanız eğer onda hatalar vardı denememeniz daha iyi olmuş bence. Yarın gelir linkler.

kmlnrikpc, 5 dakika önce yazdı:

şuan venom tema ile ilk çalışmanı kullanıyorum hata görmedim desem yeridir..

İllâ yenisini yüklemek zorunda değilsiniz. Tercih sizin.

• Thanks 1

bu canavar gibi şimdilik tabiki yenisi hakkında yorumlarıda okuyacağım belki bundanda canava monster çıkabilir :)onuda indiririm kardeşim zaman bol öüm sağlık bozulması olmazsa buralardayım beya:)

• Like 1

Üstad, emeğine sağlık, uygulanan değişiklikleri okudum bundan daha iyisi şam'da kayısı, alternatif link olursa, indirip denemek isterim sonucunuda yazarım.

saygılarımla;

• Like 1

hasan835, 14 dakika önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, uygulanan değişiklikleri okudum bundan daha iyisi şam'da kayısı, alternatif link olursa, indirip denemek isterim sonucunuda yazarım.

saygılarımla;

Alternatif linkler konuya eklendi.

• Thanks 1

C252neytAlacao287lu, 48 dakika önce yazdı:

Hadi bakalım az kaldı

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Nvidia hatası alırsanız veya Ayarlardaki arama bölümü çalışmaz ise Extra Anlatımlardaki çözümleri deneyebilirsiniz.

eXtrmE_sPoRtS, 7 dakika önce yazdı:

Sorunu çözdüğüne sevindim. Bu tür sorunları dediğim gibi Extra anlatımlardan yararlanarak çözebilirsiniz. [v2.5 çıkana kadar. Onda bütün sorunlar ortadan kalkmış olacak inşallah.]

Şuana kadar her şeyimi kurdum.  Herhangi bir problem ile karşılaşmadım. şu Casplocuk ve Numlock unda ötmesini bulabilirsem  canavar canavar :)

C252neytAlacao287lu, 11 dakika önce yazdı:

Şuana kadar her şeyimi kurdum.  Herhangi bir problem ile karşılaşmadım. şu Casplocuk ve Numlock unda ötmesini bulabilirsem  canavar canavar :)

Ayarlar>Erişim Kolaylığı>Klavye>Caps lock her bastağında ses çalın diye bir ayar var onu devre dışı bırakırsan düzelir.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By EgeGrkn
      Windows 10 MSDN ISO Paylaşımları
      Forumdaki MSDN Eksiğini ve Karmaşasını Umarım Ortadan Kaldırabiliriz Bu Yeni Yöntem İle. "whatever127 ve contributorlerine sonsuz teşekkürler. Tüm credit arkadaşlarıma gider.
      Süreç Nasıl İşliyor?
      Dosyalar MediaCreationTool’un Daha Gelişmiş Bir Hali İle Üretiliyor, Basit Bir Script Yöntemiyle Oluşturuluyor. Tüm dosyalar UUP yöntemiyle Microsoft'tan Çekilir Ve Sizlere Orijinal Olarak Sunulur. UUP Yöntemi Tek ISO Oluşturma Yöntemidir. Tüm ISO Sağlayıcıları Bu Yöntemi Kullanır. İşlemler Bittiğinde Sha Değerleri Birebir Aynı Olur. Script Normal Güncellemelere Ek Olarak NetFramework3.5, OnDemand, MediaFeatures, Features, InternetExplorer, WMP Güncellemelerini Ve Paketlerinide Isoya Ekler Ve ISO'yu ESD Olarak Sıkıştırarak Sizlere Sunar. Bu yöntem sayesinde MSDN ISOları isterseniz ham haliyle istersenizde tamamen güncelleştirmeler entegre edilmiş ve özellikleri aktive edilmiş halde kimseye ihtiyaç duymadan indirebilirsiniz. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Neden Bu Şekilde MSDN ISOları Edinmelisiniz?
      HomeBrew ve Techbench vb gibi yerlerden edinilen isolar 3. parti insanların elinden geçmektedir. Buda güven sorunu doğurabilir. Diğer insanların sunum tarzlarındaki isolarda gerekli güncellemeler olmaz ve gerekli şeyler aktive edilmez. (Alttaki listeyi inceleyebilirsiniz) Bu şekilde isolarınızı direkt olarak Microsoft'tan çekebilir ve her zaman aynı kalitede olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde yeni sürüm yayınlandığı zaman tüm dünyayla aynı anda, bu sürümlerin msdn isolarına TR olarak erişebilirsiniz. Win XP/7/8/8.1 bu şekilde sunulmadığından, sadece Windows 10 için geçerlidir. Diğer sürümleri windowsdan ISO olarak indirebilir, çeşitli yazılımlarla güncellemeleri entegre edebilirsiniz. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Yapılanlar
      İstenilen Builde Güncel Olarak Anında Ulaşabilmenin Yanısıra Diğer MSDN Sürümlere Göre Artılar; Net Framework 3.5 Entegresi Ve Aktivasyonu Son Sürüm Güncellemelerin Otomatik Eklenmesi OnDemand Paketlerinin Otomatik Eklenmesi MediaFeatures Paketlerinin Otomatik Eklenmesi Features Paketlerinin Otomatik Eklenmesi Internet Explorer ve Windows Media Player Güncellemelerinin Otomatik Eklenmesi ESD Sıkıştırma ConvertConfig.ini Dosyasını Editleyerek Bu Seçenekleri Kapatabilirsiniz. En/TR Dillerinde x86/x64/Arm64 Olarak Ayrı Ayrı Yayınlandığı An Sunulur. (x64 aslında amd64 olarak geçer.) İsteğe Göre İçerisinde AIO x64-x86 ISO Yapmak İçin Script Oluşturulur. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Download
      Microsoft Yeni Sürüm Paylaştığı An İndirebilmeniz İçin Direkt Olarak İndirme Şeklini Göstereceğim. (Böylece Benide Beklemek Zorunda Kalmayacaksınız) 1 ) Siteye Girelim Please login or register to see this link. 2 ) Fetch the latest build Yazısına Tıklayalım 3 ) Çıkan "Testing Purposes Only" Yazısına NO Diyoruz 4 ) Architecture: x64 veya x86 Seçelim 5 ) Ring: Retail Seçelim (Retail EndUserlara Sunulan Stabil Sürümdür. Diğerleri İnsider Sürümlerin Farklı Çeşitleridir, Önermiyorum İsteyenler Test İçin Deneyebilirler.) 6 ) Build number of mock Windows Update client: Yayınlanan Build Numarasını Seçelim. (Mesela 1909 19H2 İçin 18363.476) (Bu Buildleri Altta Paylaştığım Release Information Linklerini İnceleyerek Microsofttan Alabilirsiniz) 7 ) Edition of mock system: Buradan Aradığımız Edition Adını Seçelim. (Bir Sonraki Adımlarda Birçok Editionu Seçmemize İzin Verecek) 8 ) Fetch Updates Butonuna Basıyoruz 9 ) Listede Çıkan Sürüme Tıklıyoruz 10 ) Language: İstediğimiz Dili Seçiyoruz (Sağ Tarafdaki Fetch Updatese Basarsanız Sadece Bu Builde Ulaşmak İçin Gerekli Olan Güncellemelere Ve OnDemand, Language, Feature, Media Paketlerine Ulaşırsınız. Profesyoneller İçin Gerekebilir.) 11 ) Edition: Bu Kısmdan İstediğinizi Seçip Next Tuşuna Basıyoruz 12 ) Bu Son Sayfada Birkaç Seçeneğimiz Mevcut: 12.1 ) Download using aria2: Sadece UUP Dosyalarını İndirir (Bunu İstemeyiz.) 12.2 ) Download using aria2 and convert: UUP Dosyalarını İndirir Ve ISO ya Çevirir. (Bunu İsteyebiliriz.) 12.3 ) Download using aria2 and convert and create additional editions: UUP Dosyalarını İndirir, ISOya Çevirir Ve Alt Listede Çıkan Ekstra Editionları Üretir. (Duruma Göre Bunuda İsteyebiliriz.) Kısaca Sadece Seçtiğimiz Editionu İstiyorsak 12.2 Adımını Uygulayın. Her Editionu İstiyor AIO Iso Yapıcaksanız 12.3 Seçin. 13 ) Conversion options: 13.1 ) Create ISO with install.esd instead of install.wim: ESD Sıkıştırması Yapılsın mı? (Çok Kaynak Kullanır Ve Uzun Bir Süren Bir İşlemdir. NTFS UEFI Kurulum Yapılabildiğinden 4GB Üstü Bir USB'niz Varsa Gerek Yok.) 13.2 ) Integrate updates when avaible (Windows converter only): Güncellemeler Eklensin mi? (Üretim Süresini Biraz Uzatabilir.) 13.3 ) Run cleanup after updates integration (Windows converter only): Güncellemeler Kurulduktan Sonra Setupları Temizlensin mi? (Üretim Süresini Biraz Uzatabilir.) 13.4) Integrate .NET Framework 3.5 (Windows converter only): .NET Framework 3.5 Entegre Edilsin mi? (Üretim Süresini Azıcık Uzatır.) Kısaca Buradaki Herşeye Tik Atabilirsiniz. İşlemci İyiyse Tüm İşlemler Oldukça Hızlı Sonuçlanacaktır. 14 ) Create download package Butonuna Tıklıyoruz. İndirilen zip Dosyasını Klasöre Çıkartıp Yönetici Olarak Çalıştırıyoruz. Klasör Yolunda Ve Klasör Adında Boşluk Ve Türkçe Karakter Olmasın. 15 ) DVD İle Kurulum İçin ImgBurn, USB ile Kurulum İçin Rufus Kullanabilirsiniz. 4GB'dan Büyük ISOlar İle NTFS UEFI Kurulum Yapabilirsiniz. Please login or register to see this link.  
      Alternatif: Custom Media Creation Tool - MDLye Teşekkürler
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Ek Bilgilendirme
      EndUser Sunulan Sürümleri Buradan Öğrenebilirsiniz: Please login or register to see this link. Insider Sunulan Sürümleri Buradan Öğrenebilirsiniz: Please login or register to see this link. Changelogları Bu 2 Linkten İnceleyebilirsiniz: Please login or register to see this link.  & Please login or register to see this link.
    • By Django
      Please login or register to see this link.  by Oprekin Türkçe Dil Eklenebiliyor
      Please login or register to see this link.
      Version: 10.0.18363.657
      Code Name: 19H2
      Author builds: Oprekin
      Architect: 64bit
      Size: 2gb (ESD)
      Language: English
      Fresh clean install supported only

DİLİ TÜRKÇE YAPMAK: Türkçe dil eklemede sorun yok. Ancak bunun için yapılması gereken. Hizmetler'den kapalı olan Windows Update açık hale getirip başlatmak. Akabinde Türkçe dil hemen ekleniyor. Güncellemeler de yapılıyor ancak bunda diğer .476 Oprekin çalışmasında Windows güncellemesi yaparlem sürücüler de otomatik güncelleniyordu. Bu çalışmada ise sadece Windows güncellemesi güncelleme listesinde görünüp  sürücü güncellemelerini güncelleme sayfasında göstermeden arka planda yapıyor. 
      Benioku! (Google Translate Çeviri)
      Bu site özellikle yalnızca ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmış Windows modifikasyon mesajları içindir. İşte bilmeniz gereken bazı bilgiler:
      Tüm Windows değişiklik sürümleri yalnızca Windows 7 ve 10 64 bit sürümleri için mevcuttur . Özellikle Windows 10 için güncelleme derlemesi yalnızca LTSC sürümü ve en son Windows 10 Pro sürümü için tercih edilir. Tüm windows değişiklik sürümleri etkinleştirilmedi. Tüm windows modifikasyonum sadece gelişmiş kullanıcı için, tüm özelliklerin burada olmasını veya fonksiyonun normal olarak çalışmasını beklemeyin, “lite” nin ne anlama geldiğini bilmelisiniz . Tüm windows değişiklik derleme windows son sürümünden yapılmış montaj, son sürüm olmayan bir sürüm için zamanımı boşa harcamaz. Tüm sürüm indirme bağlantılarında çok sayıda reklam varsa lütfen şikayet etmeyin, reklamlardan nefret ediyorsanız neden Please login or register to see this link. Modifikasyonum beklediğiniz gibi değil mi? basit kullanma . İhtiyaçlarınıza uygun değiştirilmiş bir versiyon mu istiyorsunuz? bağış göndererek desteğinizi gösterin. Boş zamanımı bir değişiklik yapmak için kullanıyorum, bu yüzden bazı hataların hemen düzeltilmesini beklemeyin. İnşa etmek benim windows lite zevk umuyoruz!
    • By dlebook
      Scrivener 3 | Full Course on How to Use Scrivener 3 for Mac
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 48000 Hz, 2ch | Size: 1.69 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 56 lectures (7 hours) | Language: English

Master all the Major Features of Your Scrivener Writing Software to write eBooks and Paperback books
      What you'll learn
      How to open a project in Scrivener and customize your Scrivener workspaces.
      Split your Scrivener screen to have two documents or two versions of the same document open at once.
      Toggle between Scrivener's normal Text Editing Mode, Cork Board Mode and Outlining Mode and how to use each of them as well as how to use Scrivener's distraction free Full Screen Mode.
      Manage your files and folders, whether you are starting from scratch in Scrivener or want to import your content from another writing application pre-sorted into chapters or sections.
      Make use of Scrivener's editing tools like collections and snapshots (which takes a snap shot of the current state of a document so that you can revert to it if you don't like your subsequent edits).
      Compile your work for export to your agent, as a paperback or as an eBook right inside your Scrivener software.
      How to download some tools so that you can preview your content before you send it out.
      Customize your visual preferences for the Scrivener user interface as well as the cork board feature
      Import directly into Scrivener from a mind map application
      Keep track of tasks via the comments, notes and annotations features in the Scrivener inspector pane
      Back up and sync your Scrivener projects to Dropbox and work directly from Dropbox if you want to switch between computers
      An overwiew of how to do Scriptwriting in Scrivener
      Requirements
      Students need to have downloaded Scrivener 3 for Mac. This course is for Scrivener 3 for Mac. As the software changed considerably when it updated from Scrivener 2.8 these instructions are not compatible with older versions of Scrivener)
      Description
      Do you want to know how to use Scrivener to make your writing life that much easier? Well Scrivener is not nearly as hard to learn as you have been lead to believe. I highly recommend binge watching the first four hours so that you have a good understanding of what Scrivener is capable of.
      The ESSENTIALS section will take you on a complete walkthrough of how Scrivener works with plenty of real examples, a thorough explanation of the regions of the user interface and arrows pointing directly at the buttons mentioned in the transcript making it easy to find them.
      Once you know the basics you can go back, dig in to the Scrivener features that suit your writing style best and start creating your awesome content. If you forget how to use a Scrivener feature you can pop back and watch its clearly labeled lecture again. This may be all you ever need to know.
      Once your project is underway you can go on to investigate some really cool Scrivener features in the EXPLORING FURTHER section of this course.
      These are not advanced or in any way more difficult to learn than the basics; just optional. You can watch all the videos and decide if you want to use them, or browse through the curriculum and choose features that will be helpful in your own writing.
      Here's what an early reviewer had to say:
      There's a famous quote, "If I had more time, I would have written a shorter letter." Karen Prince did take that time and delivered a course that is succinct and thorough. You'll be a master with Scrivener when you're finished. Out of the 50 to 60 courses I've purchased on multiple subjects here on Udemy, this is hands down the best! Thank you to the author! ~ Robert Sandstrom
      Who this course is for:
      Anyone wishing to learn how to use Scrivener 3 writing software to write:
      A novel or a series, non fiction books, a dissertation or a research proposal
      Any kind of transcript for movies, gaming development or even their own videos that they plan to use here on Udemy or share to social media sites
      And of course anyone gathering research and writing a blog
      Also useful for Internet Marketers who want to organize their whole campaign from sales letters to scheduled emails

Buy Premium From My Links To Get Resumable Support,Max Speed & Support Me
      [b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/9bE695f857F2f29B/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/bF42782F3D6fc78d/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part2.rar https://uploadgig.com/file/download/415A91D5613f2630/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part3.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/4ede39f89e67bdb25c438e69d56da22a/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part1.rar https://rapidgator.net/file/7aff5835f9c7d38d782dc3089b511c2e/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part2.rar https://rapidgator.net/file/65dd52c5be0a51aa420bd950b61f47a5/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part3.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/89CA6D794CF9C5B/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part1.rar http://nitroflare.com/view/A4DB59FDF9EAC89/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part2.rar http://nitroflare.com/view/D604B13655866CA/0zcli.Scrivener.3..Full.Course.on.How.to.Use.Scrivener.3.for.Mac.part3.rar

• By dlebook
      h264, yuv420p, 1280x720 |ENGLISH, aac, 48000 Hz, 2 channels, s16 | 4h 03 mn | 687.36 MB
      Instructor: Jay Picasso
      The Complete Practical Guide to Vocal Production for Beginner - Advanced Producers, Engineers, Vocalists & Musicians

What you'll learn
      Record professional quality vocals.
      Mix professional quality vocals.
      Edit professional quality vocals.
      Prepare vocals tracks for Radio, Spotify, iTunes, Podcasting, Voice Over, Film & Television.
      Apply advance techniques to record & mix with confidence in any modern recording studio.
      Requirements
      Should have a good understanding of Music Production
      Should ideally own a copy of Logic Pro X (not required)
      Should have some understanding of Music Theory (not required)
      Description
      In this course you will learn the very practical methods of recording and editing vocals used in professional recording studios across the world.
      Whether you are producing in a bedroom or a state of the art recording studio, here we focus on the things that make the biggest impact on your vocals.
      Taking you through each step of the vocal recording process in an informative and charismatic fashion, Jay Picasso (Stormzy, Izzy Bizu, Plan B, SneakBo, Wayne Woodward, Sony Music, Universal Music, Warner Music) explores the most effective methods and innovative techniques employed by some of the world's top producers and engineers in studios across the globe.
      Recording, comping, editing and mixing are the four main pillars of vocal production. Each section is explored in great detail, explained in simple terms.
      This course will also offer you the opportunity to apply your own techniques to the curriculum, empowering you to utilise your own skill set and methods to generate results. Answering all the questions any aspiring music producer needs to know about the vocal recording process, this course is extremely practical.
      COURSE MODULES
      1. RECORDING
      Setting Up Your Microphone , Developing Microphone Techniques, Capturing Vocal Takes, Vocal Layering.
      2. COMPING
      The Classic Comping Method, Cleaning Vocals, Time Stretching & Flexing Vocals, Breath Control.
      3. EDITING
      Auto Tune Vs Pitch Corrector, Flex Pitch( Logic X only) Melodyne.
      4. MIXING
      EQ, Compression, Layering & Spacing (Pan), FX (Reverb, Delay etc)
      Learning to record great sounding vocals is just the start. As you continue through the modules you will learn the deeper aspects of production techniques, and learn the fundamental principles behind the art of vocal production. By the time you have completed this course your vocal recordings will be radio/broadcast ready.
      First and foremost, you will be prepared for the wider world of recording studios. Equipped with your new skill set you will be armed with the modern tools required to work in any modern recording studio.
      The course should take between 1-2 weeks to complete depending on level of experience. Once enrolled all materials are yours to keep for a lifetime; in addition, you will be given access to the Facebook forum in which students share, communicate and give feedback to any works you submit. There are also lots of supporting tutorials that you will be given access to upon request.
      Who this course is for:
      Music Producers Recoding Vocals
      Sound Engineers Recording Vocals
      Singers wanting to achieve professional sounding vocals
      DJ's
      Professionals wanting to work in a recording studio
      Home Studio Producers

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/805Ed735C0f77655/tcucz.Record.Vocals.Like.A.Pro.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/db6c67d77625ccb96236a831f1786b7e/tcucz.Record.Vocals.Like.A.Pro.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/CE48B1C6CA1B0F0/tcucz.Record.Vocals.Like.A.Pro.rar

• By dlebook
      Hot & New | h264, yuv420p, 1280x720 |ENGLISH, aac, 44100 Hz, 2 channels, s16 | 8h 24 mn | 8.33 GB
      Instructors: Nick Walter
      Build 3 stunning websites, learn Back and Front End Web Development, deploy your site with HTML5, CSS3 and Bootstrap 4

What you'll learn
      Understand how using frameworks like Django will save you a ton of time in web development
      Create beautifully styled websites using Bootstrap 4 (a front-end framework that simplifies web design)
      Build fully functional websites for your startup or business
      Create your own personal portfolio site to showcase your projects to potential employers
      Understand Django basics like function base views, URL routing, models, templates and much more!
      Publish your website online with Python Anywhere
      Create a fully functional Todo List manager website where users can create accounts
      Be able to connect Django to databases to help store and track data
      Create a random password generator
      Working with Static and Media files
      Working with Forms
      Creating a User Login System
      Requirements
      Some Python knowledge is helpful but not required. I have a section at the beginning of the course called "The Python Refresher" to get you up to speed in no time
      Description
      Have you ever wanted to create a Web application but didn't know where to start? Have you previously tried to learn Django but got fed up with incomplete YouTube videos and poorly written tutorials? Or are you looking to move your code from Django 2 to Django 3?
      THEN THIS IS THE COURSE FOR YOU!
      In my Django course, I will walk you through the Django web framework from beginning to end! I'm a self-taught programmer so I know what it feels like to start from scratch. I care about your learning, but even more importantly... I care about you!
      What is Django?
      Django is an open-source web framework that is written in Python. It was created about twelve years ago, but new in 2020 we have Django 3 with a whole new set of features and capabilities!
      Django is an amazing framework for web developers because it provides the infrastructure required for database-driven websites that have user authentication, content administration, contact forms, file uploads, and more. Instead of creating all of these features from scratch, you can use the Django framework and utilize these components that are already built, and focus your time on developing your web app instead.
      If you're going to be working with Python, especially for web applications or web design, you'll want to learn the Django framework. It will save you a ton of time!
      Contents and Overview
      I believe we learn best by doing. So, throughout this course you'll be presented with coding quizzes and challenges in order for you to test what you just learned. This format will allow you to actually learn Django and not just follow along like a robot ;)
      We will use Python in this course, so if you have never used Python before, we will start with a python refresher to get you up to speed (no other python experience required).
      We will then dive into making three complete websites:
      1 - Password Generator: A simple website to create a random password with several options. You will learn how to:
      Install Django
      Create a new project
      Work with Django's URL routing
      Creating Templates
      Submit and handle HTML form data
      2 - Personal Portfolio: Create your own portfolio to show to potential employers showing off your resume, previous projects, and a fully functional blog. You will learn how to:
      Add apps to your project
      Work with models and databases (including SQLite)
      Access the admin panel
      Create super users
      Make a responsive website with Bootstrap 4
      Work with static and media files
      Extending Templates
      Formating dates and purals
      3 - Todo Woo: A website where a user can sign up for an account, and fully manage a todo list with the ability to create, edit, and delete. You will learn how to:
      Work with the authentication system (sign up, login, logout)
      Create virtual environments
      Establish model relationships
      Require login for certain pages
      Create a CRUD application (Create, Read, Update, Delete)
      Queries and filters
      Handling Errors
      I will also walk you through Git, which is an awesome tool for developers that allows you to create multiple versions of your code. I'll explain why this is useful and help you understand why you should use it.
      Additionally, I will show you how to take the projects that you made in this course and publish them live on the web through Python Anywhere. Like I said, I will take you from the very beginning to the very end!
      Course material is regularly refreshed to include all of the newest updates and information. Additionally, I have made this course downloadable, so you can work through the class offline, making it as convenient as possible for you! Most instructors won't allow this, but I want you to be able to enjoy this course in whichever way is best for you :)
      Don't waste your time scouring the internet and trying to piece together how to learn Django on your own. Invest in yourself, and allow me to teach you Django while having fun.
      Don't take my word for it. See what my other students are saying!
      "Amazing course to get into Django and web development! Nick is really engaging and enthusiastic and a joy to learn from!! He explains concepts clearly and teaches in ways that allow the student to easily recall the information." - Evv Erb
      "I now work as a developer creating internal projects for our support team. Thanks!" - Johnathan
      "Truly understands the concept of starting from the beginning. Great teacher and presenter." - Earl McAndrew
      "I really loved the course. By going through the course, I actually made my own website and deployed it on a server." - Mrinal Shrivastava
      "After buying 3 courses about django in Udemy. This is the only one I'm picking something up. Recommended." - Ruben
      "Amazing teacher, very good and clear explanations very nice and helpful real life examples and projects" - Itay Galea
      "Nick really goes the extra mile to ensuring a fantastic learning experience from beginning to end. I would recommend this course to anyone looking to get their python apps online quick and easy. You just became my favorite instructor :)" - Nur Roberts
      Feel free to take a free preview of this course to see if it's a good fit for you. I am so confident that you will love my course, that I even offer a 100% 30-day money-back guarantee. You have nothing to lose, so come join me and let's get started!
      Who this course is for:
      Anyone looking for a great beginner's guide to Django
      Python developers that want to learn web development with Django

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/6bD8430E621250E7/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part01.rar https://uploadgig.com/file/download/381538A85D01a33D/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part02.rar https://uploadgig.com/file/download/7C8c6deA54f4187C/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part03.rar https://uploadgig.com/file/download/aab35098809C687a/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part04.rar https://uploadgig.com/file/download/5cf9e94ba1b59610/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part05.rar https://uploadgig.com/file/download/35cd408Fe5Ab1649/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part06.rar https://uploadgig.com/file/download/95e2Fd0f010e9d4F/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part07.rar https://uploadgig.com/file/download/f9b397ae7EdcfC11/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part08.rar https://uploadgig.com/file/download/55b30829f647a87e/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part09.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/d36000a7cc36e6afba08ccc99aab7abd/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part01.rar https://rapidgator.net/file/08b2b7af47deb668ee241f62dd88542b/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part02.rar https://rapidgator.net/file/06de4794fb21545f7687ce55cd53debc/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part03.rar https://rapidgator.net/file/1f3c2be497bfe998af794642ae8f5af5/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part04.rar https://rapidgator.net/file/57565636c25490d84969241c705dccc6/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part05.rar https://rapidgator.net/file/4a07da2835443feab23b0f1a0d9f906e/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part06.rar https://rapidgator.net/file/2570b4ea6c4f11d401ceda7f72f66bfe/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part07.rar https://rapidgator.net/file/f356cc32a1fc619e0ec3913ee7fdf5b1/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part08.rar https://rapidgator.net/file/d429b3b4806470d63394ea10bb54d1d5/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part09.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/E41A18BF82EE78F/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part01.rar http://nitroflare.com/view/A887859CF063ABB/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part02.rar http://nitroflare.com/view/9EACEF73CA60D5F/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part03.rar http://nitroflare.com/view/3E3D7C3155F21EC/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part04.rar http://nitroflare.com/view/4967A1C85752658/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part05.rar http://nitroflare.com/view/7C5697D903BD0EF/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part06.rar http://nitroflare.com/view/B42C07F2143AB01/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part07.rar http://nitroflare.com/view/BCF5C11A9A6FD6B/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part08.rar http://nitroflare.com/view/E9AA121259BADEC/wy31q.Django.3..Full.Stack.Websites.with.Python.Web.Development.part09.rar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...