Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

KHEDIRA, Şimdi yazdı:

windows 8.1 embedded industry ? :D 

O da gelir beya ilk win insider düşünüyorum ama onda backup yöntemi olmayacak appler silinmeyecek. Adı üstünde insider çünkü. Sırf güncellemeleri eklerim ona herhalde.

eXtrmE_sPoRtS, 1 dakika önce yazdı:

O da gelir beya ilk win insider düşünüyorum ama onda backup yöntemi olmayacak appler silinmeyecek. Adı üstünde insider çünkü. Sırf güncellemeleri eklerim ona herhalde.

bana kalırsa vista gibi o da gereksiz. bir gün sonra bile yeni insider sürümü çıkar belli olmaz  çok sık güncelleniyor insider sürümleri. windows 7 ve windows 8.1 EI yeterli olur. 

Üstad, 2 adet laptop'a kurdum, 2,5 saat kadar oldu, an itibariyle sıkıntı yok mükemmel olmuş, herhangi bir ince ayara falan bile ihtiyaç yok,

komple işletim sistemi olmuş, herşeyi hazır (armut piş ağzıma düş olmuş) daha ne olsun, 

ayrıca, insider'e bu sabah yeni gelen cab kb4476976 güncelleme ile 288 sürümüne yükseltti, ilgilenen arkadaşlara duyurulur,

saygılarımla;

Edited by hasan835
  • Like 1
  • Thanks 1

KHEDIRA, Şimdi yazdı:

bana kalırsa vista gibi o da gereksiz. bir gün sonra bile yeni insider sürümü çıkar belli olmaz  çok sık güncelleniyor insider sürümleri. windows 7 ve windows 8.1 EI yeterli olur. 

Onda isteyen insider hesabı ile giriş yapıp kendi otomatik olarak yeni sürüme geçiş yapabiliyor şeklinde olmasını planlıyorum.

hasan835, Şimdi yazdı:

Üstad, 2 adet laptop'a kurdum, 2,5 saat kadar oldu, an itibariyle sıkıntı yok mükemmel olmuş, herhangi bir ince ayara falan bile ihtiyaç yok,

komple işletim sistemi olmuş, herşeyi hazır (armut piş ağzıma düş olmuş) daha ne olsun, 

saygılarımla;

Rica ederim. Sağol yorumun için.

kocamanadam, 1 dakika önce yazdı:

Demekki sorun bizim bilgisayardaymış.Tühh.

Windows update yapmayı deneyin. Belki sırf sizin wifi driver'ı bulamıyordur. Ondan da olabilir. Farklı yazılımla da deneyebilirsiniz wifi sürücü güncelleştirme olayını.

sema10, 4 saat önce yazdı:

programıindirdim 2 par olarak fakat iso dosyasını çıkartamadım yardım ederseniz tşk

İkisini seçip buraya çıkart diyeceksiniz. ISO tek dosya olarak birleşecektir. Winrar kurulu olması lazım.

eXtrmE_sPoRtS, Bir saat önce yazdı:

Windows 7 de gelecek 😊

Bekliyorum. :) Her ne kadar diskimde Windows 10 yüklü olsa da ben halen ana işletim sistemi olarak Windows 7'yi kullanıyorum.

Peki bu sürümlerde telemetry ayarı yapılmış olacak mı?

AcemiBey, Şimdi yazdı:

Bekliyorum. :) Her ne kadar diskimde Windows 10 yüklü olsa da ben halen ana işletim sistemi olarak Windows 7'yi kullanıyorum.

Peki bu sürümlerde telemetry ayarı yapılmış olacak mı?

Evet. Telemetriler her sürümde kapalı.

eXtrmE_sPoRtS, 58 dakika önce yazdı:

Windows update yapmayı deneyin. Belki sırf sizin wifi driver'ı bulamıyordur. Ondan da olabilir. Farklı yazılımla da deneyebilirsiniz wifi sürücü güncelleştirme olayını.

İnternet yokken nasıl windows update yapacağım?Bir de ben bütün sürücüleri yedekten yükledim ve denedim.Ona rağmen olmadı.

kocamanadam, Şimdi yazdı:

İnternet yokken nasıl windows update yapacağım?Bir de ben bütün sürücüleri yedekten yükledim ve denedim.Ona rağmen olmadı.

Gerçekten bilmiyorum. Kusura bakmayın.

eminim kocamanadam rumuzlu kardeşim benden bilgilidir,acaba denedimi offline çalışan DriverPack Network 17.7.129 u network sorunu bu çözer sonrası online olunca zaten driver pack onlineyle yüklersiniz diye düşünüyorum.Sen indirdinmi derseniz  insider 18312-1001 sürümünü yükledim egenin kokteylide kullandım canavar gibi şimdi 5 gün sonra yenisi çıkacak onlarla vakit geçireceğim az ve gereklileri yükledim güncellemsi yoktu:)ben böyle takılacam 60 dan sonra hayat yeni başladı bende merakta selamlar bursadan..

• Haha 2

kmlnrikpc, 4 saat önce yazdı:

eminim kocamanadam rumuzlu kardeşim benden bilgilidir,acaba denedimi offline çalışan DriverPack Network 17.7.129 u network sorunu bu çözer sonrası online olunca zaten driver pack onlineyle yüklersiniz diye düşünüyorum.Sen indirdinmi derseniz  insider 18312-1001 sürümünü yükledim egenin kokteylide kullandım canavar gibi şimdi 5 gün sonra yenisi çıkacak onlarla vakit geçireceğim az ve gereklileri yükledim güncellemsi yoktu:)ben böyle takılacam 60 dan sonra hayat yeni başladı bende merakta selamlar bursadan..

Merhaba kardeşim,bende 62 yaşındayım,kör topal bir laptopum var ve devamlı kurcalıyorum ve yeni birşeyler öğreniyorum.Aslında yedekte iyi çalışan bir sistemim var,ama can sıkıntısı devamlı birşeyler yüklüyorum.Bursaya İstanbul'dan selamlar,saygılar.🤤

Edited by kocamanadam
  • Like 1
  • Thanks 2

Bende meraktan deneme yanılmayla 3 harddisk yakarak format atacak hale geldim ama çırak aşamasındayım, bana ilkokul mezunusun dede ne işin var bilgisayarla ver servise yaparlar dediler, 2 yerde eğittim kendimi  tnctr ve isim söylenmiyor oralarda eğitim aldım halada öğreniyorum şükür rabbime, kolay gelsin abim:)biz arnavutlarda 1 salise büyüğe abi denir saygı ve selamlar..

• Like 3

Win 10 x64 Pro Lite versiyonunda ağ bağlantısı hatası var modemi gördüğü halde bağlanmıyor. Normalde driveri otomatik tanıyıp bağlanıyordu. bu sürümde manuel defalarca kurup kaldırdığım halde ağ sorunu çözülmedi.winaero tweaker de iişe yaramadı.Youtube daki hata çözümlerini 3-4 saat denedim ama durum aynı. Tekrar format atmak durumunda kaldım

• Like 1

UmutKarakoç, 2 dakika önce yazdı:

Win 10 x64 Pro Lite versiyonunda ağ bağlantısı hatası var modemi gördüğü halde bağlanmıyor. Normalde driveri otomatik tanıyıp bağlanıyordu. bu sürümde manuel defalarca kurup kaldırdığım halde ağ sorunu çözülmedi.winaero tweaker de iişe yaramadı.Youtube daki hata çözümlerini 3-4 saat denedim ama durum aynı. Tekrar format atmak durumunda kaldım

Demekki sorun bende değilmiş.😁

UmutKarakoç, 11 dakika önce yazdı:

Ltcs final kurun problemsiz...

• Thanks 1

UmutKarakoç, 39 dakika önce yazdı:

kocamanadam, 36 dakika önce yazdı:

Demekki sorun bende değilmiş.😁

34ero, 25 dakika önce yazdı:

Ltcs final kurun problemsiz...

LTSC FINAL SORUNSUZ. Eğer diğer sistemleri kullanıyorsanız extralar bölümündeki extrme regedit lite'ı kullanıp deneyebilirsiniz. Yaptıktan sonra yeniden başlatmanız tavsiye edilir sistemi.

• Like 1

akillialtay1995, 6 dakika önce yazdı:

@eXtrmE_sPoRtS hocam vista ile 7 yi ne zaman yayınlarsın

Vista resimleri yüklendi testlerden geçti. Konuyu kontrol edin lütfen. 1-2 gün içinde veya her an gelebilir linkler.

• Like 2

Eline sağlık. Baya güzel olmuş bide baya hızlı. LAN üzerinden bağlandığım için driveri otomatik kurmuş sorunsuz yani. 0 sıkıntı. Bence Orjinal LTSCdan daha iyi. ExtremeFinal.

• Like 1

Ltcs finali deneyelim dedik. Bir türlü ağa bağlanamadım,,, .üstat extreme regedit lite de çare olmadı.. Başka bir sistem yüklüyecegim.. 

Edited by durkun
Yanlıs yazı
  • Like 1