Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

KHEDIRA, 15 saat önce yazdı:

görev çubuğu neden tamamen şeffaf ? nasıl düzeltebilirim ? 

Startisback'i silmen lazım.

• Like 1

Düşük özellikli pc için hangisini seçmeliyim?

Win 10 X64 Pro v3  yoksa   Win 10 X64 Ltsc v5

Sadece film indireceğim; mozilla kullanacağım. Torrent, Mega JD2  ve VLC için.

Hangisini önerirsiniz?

.l.STAR.l., 2 saat önce yazdı:

Hangisini önerirsiniz?

benim düşünceme göre ikisi de gayet stabil lakin ikisini de denemiş biri olarak sanki ltsc v5 bir tık daha hızlı gibi geldi :)

• Like 2

hocam senin bu sistemler neden bu kadar geç açılıyor ya. ssd falan kullanmıyorum, buna rağmen eski win 8.1 20 saniyede açılıyordu, pro v3 ü yükledim bir buçuk dakikayı buluyor pc nin açılması. sırf bu yüzden 8.1 e dönüyorum

KHEDIRA, 15.02.2019 - 23:22 yazdı:

görev çubuğu neden tamamen şeffaf ? nasıl düzeltebilirim ? 

Startisback ayarından düzeltebilirsin.

xereax, 15.02.2019 - 21:07 yazdı:

pro v3ü kurdum bu neymiş kardeş böyle 7 dk da masaüstü hazır oldu :D Eline sağlık 

2 sorum olacak

1.bu başlatı değil de normal windows 10 başlatını kullanabilme imkanım var mı ?

2. kullanıcı adını kendi adım yapabilme şansım var mı? 

tekrardan eline sağlık

1-) Program kaldırdan startisback adlı programı kaldırırsan eski başlat gelecektir yalnız kutucuklar olmadan. Onlar performansı etkilediği için kapatmıştım ben.

2-) Görev çubuğuna sağ tıkla ayarları aç, kullanıcı ayarlarından değiştirebilirsin. Veya denetim masası>kullanıcı ayarlarından.

Yorumun için teşekkürler.

AliKaba, 15.02.2019 - 23:37 yazdı:

Bu sistemin birisini kurdum şöyle bir sorun var varsayılan programlardan mp3 oynatıcısını winamp yaptım. Ctrl + a basıp enter tuşuna bastığımda winamp açılıp şarkılar çalmıyor. hepsi seçili sağ tıkladığımda winamp seçeneğide yok. Tekli seçimde sorun yok . Yardımcı olursanız sevinirim..  tekrar attım çünkü bildirimi açmayı unutmuşum 😕

•  

AliKaba, 15.02.2019 - 23:35 yazdı:

Bu sistemin birisini kurdum şöyle bir sorun var varsayılan programlardan mp3 oynatıcısını winamp yaptım. Ctrl + a basıp enter tuşuna bastığımda winamp açılıp şarkılar çalmıyor. hepsi seçili sağ tıkladığımda winamp seçeneğide yok. Tekli seçimde sorun yok . Yardımcı olursanız sevinirim..  Yardımcı olur musunuz ?

Sırf mp3 uzantısını yaptığınız için görmüyor olabilir. Yeni winamp sürümünde sağ tik özelliği kaldırılmış da olabilir. Protoköle göre varsayılan müzik çaları değiştirmeniz gerekebilir. Winamp'ı önceden aç listeyi ctrl a yapıp winamp'a sürekle.

.l.STAR.l., 16.02.2019 - 17:47 yazdı:

Hangisini önerirsiniz?

Visual studio kullanmayacaksanız ltsc daha performanslı ama pro da ona yakın aralarında fark yok denecek kadar az fark var neredeyse yani.

KHEDIRA, 15 saat önce yazdı:

hocam senin bu sistemler neden bu kadar geç açılıyor ya. ssd falan kullanmıyorum, buna rağmen eski win 8.1 20 saniyede açılıyordu, pro v3 ü yükledim bir buçuk dakikayı buluyor pc nin açılması. sırf bu yüzden 8.1 e dönüyorum

msconfig'den gecikme değerini 3 saniye olarak ayarladım belki ondandır. 30 saniye yap yeniden başlat hızını karşılaştır.

kmlnrikpc, 15 saat önce yazdı:

Kardeşim pro v3 kullanmaya başladım, açılış gayet güzel hız desen jet emeğine sağlık..

Yorumun ve desteğin için teşekkürler.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

Merhabalar, bluetoothla ilgili bir problem mi var? cihazları görmüyor maalesef. Driverlar otomatik güncellendi. Manuel olarak da kurdum sonuç aynı.

kot123, 2 saat önce yazdı:

usb desteği var mı

Var. Donanım güncelleştirme açık.

bahooo, 6 saat önce yazdı:

Merhabalar, bluetoothla ilgili bir problem mi var? cihazları görmüyor maalesef. Driverlar otomatik güncellendi. Manuel olarak da kurdum sonuç aynı.

Hizmetleri kontrol edin. Bluetooth hizmetleri elle olarak ayarlanmış olabilir öyleyse otomatik olarak değiştirin ve ilgili servisleri başlatmayı deneyin.

hocam kusura bakma  ama sistem bilgilerimi araştırdım elimden geldiğince  hangisini kurmalıyım acaba ?

Spoiler

Ekran Alıntısı.PNG

SecondLife, 11 saat önce yazdı:

s.a

Win 10 X64 Ltsc v5 

uzak Masaüstü (Remote Desktop) Özelliğini tekrar aktif hale getire bilirmiyim.

Ltsb-c sistemlerde remoteassisnt ve daha birçok remote hizmeti varsayılan olarak windows tarafından kalıdırmıştır. Pro v 3 sürümünü deneyebilirsiniz. Her sistemde teamviewer gibi 3. parti uygulamarı çalışıyor.

SupporterS, 15 saat önce yazdı:

hocam kusura bakma  ama sistem bilgilerimi araştırdım elimden geldiğince  hangisini kurmalıyım acaba ?

Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

Ekran Alıntısı.PNG

Konudaki windows 8.1'i veya pro v3 windows 10'u kullanabilirsiniz.

eXtrmE_sPoRtS, 16 saat önce yazdı:

Var. Donanım güncelleştirme açık.

Hizmetleri kontrol edin. Bluetooth hizmetleri elle olarak ayarlanmış olabilir öyleyse otomatik olarak değiştirin ve ilgili servisleri başlatmayı deneyin.

Otomatik yapıp uygula diyince parametre hatalı uyarısı alıyorum .

sağ tıklayıp başlat diyince de ,  hata1075: bağımlılık hizmeti yok veya silmek üzere imlenmiş hatası alıyorum .

Win 10 X64 Pro v3

Sürümünü  6 gün kadar kullandım  oldukça hızlı ve güzel olmuş özellikle kurulum hızına hayran kaldım. Sistemde hoşuma gitmeyen şeyleri ve eksiklikleri belirtmek isterim daha sonraki sürümlerde size fikir vermesi açısından.

1)  Bilgisayarı uyku moduna alınca 15-20 dk sonra kendi kendine açılıp bir kaç saniye sonra geri uyku moduna giriyor (Biraz rahatsız edici bir durum). 

2) Spotify Web Player çalışmıyor. ( Hosts dosyasından engellenmiş düzelttim, ama neden engellendiğini merak ediyorum).

3) Windows un kendi posta uygulaması açılmıyor, E - posta hesabı ekle kısmı açılmıyor. ( Açılır gibi oluyor 1 sn içinde kapanıyor. Lisans ile ilgili olabilir).

4) Ekran alıntısı alıp kaydetme biraz sorun olmuş. Bildirim kısmındaki ile kayıt edemedim sadece kopyalıyor, Klavye kısayolu ile tam ekran görüntü alabildim sadece.  SnippingTool un kaldırılmamış olmasını isterdim.

Sistemde karşılaştığım sorunlar bunlar (Sorun bile sayılmazlar) onun dışında son derece güzel. Winrar, İDM gibi programların yüklü gelmesi çok çok güzel olmuş. Oyun performansı gayet iyi. Otomatik güncellemelerin kapalı olması istenmeyen ping açısından güzel olmuş.

Uzun lafın kısası orijinal Windows'u ikiye katlayan bir sistem olmuş. Emeğiniz için teşekkür eder,  başarılarınızın devamını dilerim.  

SecondLife, 19 saat önce yazdı:

s.a

Win 10 X64 Ltsc v5 

uzak Masaüstü (Remote Desktop) Özelliğini tekrar aktif hale getire bilirmiyim.

Bu bilgisayara sağ tıklayın >özellikleri açın>uzak sekmesine tıklayın>uzaktan yardım altındaki ilk kutucuğu işaretleyin. Daha sonra gelişmişe tıklayın ve oradaki ilk kutucuğu da işaretleyin. Hepsini yaptıktan sonra tamam deyin bilgisayarı yeniden başlatın olması lazım.

beyazaltin, 6 saat önce yazdı:

Otomatik yapıp uygula diyince parametre hatalı uyarısı alıyorum .

sağ tıklayıp başlat diyince de ,  hata1075: bağımlılık hizmeti yok veya silmek üzere imlenmiş hatası alıyorum .

Ltsc sürümlerinde windows son kullanıcı için uygun değil ibaresini bu gibi çok nadir rastlanan şeyler için söylemiş olabilir. Pro v3'ü deneyin.

selim6105, 5 saat önce yazdı:

Win 10 X64 Pro v3

Sürümünü  6 gün kadar kullandım  oldukça hızlı ve güzel olmuş özellikle kurulum hızına hayran kaldım. Sistemde hoşuma gitmeyen şeyleri ve eksiklikleri belirtmek isterim daha sonraki sürümlerde size fikir vermesi açısından.

1)  Bilgisayarı uyku moduna alınca 15-20 dk sonra kendi kendine açılıp bir kaç saniye sonra geri uyku moduna giriyor (Biraz rahatsız edici bir durum). 

2) Spotify Web Player çalışmıyor. ( Hosts dosyasından engellenmiş düzelttim, ama neden engellendiğini merak ediyorum).

3) Windows un kendi posta uygulaması açılmıyor, E - posta hesabı ekle kısmı açılmıyor. ( Açılır gibi oluyor 1 sn içinde kapanıyor. Lisans ile ilgili olabilir).

4) Ekran alıntısı alıp kaydetme biraz sorun olmuş. Bildirim kısmındaki ile kayıt edemedim sadece kopyalıyor, Klavye kısayolu ile tam ekran görüntü alabildim sadece.  SnippingTool un kaldırılmamış olmasını isterdim.

Sistemde karşılaştığım sorunlar bunlar (Sorun bile sayılmazlar) onun dışında son derece güzel. Winrar, İDM gibi programların yüklü gelmesi çok çok güzel olmuş. Oyun performansı gayet iyi. Otomatik güncellemelerin kapalı olması istenmeyen ping açısından güzel olmuş.

Uzun lafın kısası orijinal Windows'u ikiye katlayan bir sistem olmuş. Emeğiniz için teşekkür eder,  başarılarınızın devamını dilerim.  

Spotify web'de açılmamasının nedeni reklamlarının engellenmiş olması. Web yerine uygulamasından açabilirdiniz o zaman reklam ile karşılaşmazdınız. Posta uygulması için microsoft hesabı bağlamak gerekebilir. Olmadı windows mağaza resetleme deneyin. Veya üçüncü parti bir yazılım kullanarak postayı kaldırın mağazadan tekrar yükleyin. Snipping Tool ayrıca store'dan yüklenebiliyor diye kaldırdım. "En azından ben öyle biliyorum."

Yorumlarınız için teşekkürler. Hayırlı Kullanımlar, İyi Günler.

• Like 1
  • Thanks 1

eXtrmE_sPoRtS, 8 saat önce yazdı:

Ltsb-c sistemlerde remoteassisnt ve daha birçok remote hizmeti varsayılan olarak windows tarafından kalıdırmıştır. Pro v 3 sürümünü deneyebilirsiniz. Her sistemde teamviewer gibi 3. parti uygulamarı çalışıyor.

Konudaki windows 8.1'i veya pro v3 windows 10'u kullanabilirsiniz.

S.A.

Pro3 versiyonunu denedim ama malesef ondada RemoteDesktop Çalışmıyor. Hazırladığınız İşletim sistem gerçekten çok güzel ama RemoteDesktop Olmadan Şirket kullanımları için bir anlam ifade etmiyor. İnşallah Yeni Sürümde Şirket Kullanıcıları için değişiklik yaparsınız selemat le.

Not: winreduce kayıt dosyasını özelden veya genelden paylaşmanız mümkün ise Remote Desktop Servislerini aktif edip yeni bir iso oluşturarak kullanmak istiyorum.

Edited by SecondLife

SecondLife, 10 saat önce yazdı:

S.A.

Pro3 versiyonunu denedim ama malesef ondada RemoteDesktop Çalışmıyor. Hazırladığınız İşletim sistem gerçekten çok güzel ama RemoteDesktop Olmadan Şirket kullanımları için bir anlam ifade etmiyor. İnşallah Yeni Sürümde Şirket Kullanıcıları için değişiklik yaparsınız selemat le.

Not: winreduce kayıt dosyasını özelden veya genelden paylaşmanız mümkün ise Remote Desktop Servislerini aktif edip yeni bir iso oluşturarak kullanmak istiyorum. 

Olmadı windows 8.1'i deneyin.

usta kapanırken eski işletim sistemime göre çok hızlı kapanıyor ama açılırken yavaş biraz sistem genel kullanımı çok iyi sadece belirtmek istedim ltscyi kullanıyorum 

• Like 1

emeğine sağlık dostum.1 gb ram li eski bir bilgisayar var.ona tavsiye eder misin edersen hangi sürümü tavsiye edersin

• Like 1

scorpus, Bir saat önce yazdı:

emeğine sağlık dostum.1 gb ram li eski bir bilgisayar var.ona tavsiye eder misin edersen hangi sürümü tavsiye edersin

Windows 8.1 veya 7'yi deneyebilirsiniz.

Merhaba sistem hakkında en büyük sorunum E-posta uygulaması bu konuda;

Ayarlar > Hesaplar > E-posta ve hesaplar > üst taraftaki 'Hesap Ekle' butonu. Bu buton çalışmıyor ve hesap ekleyemiyorum .  Ekleme sayfası açılmıyor.  Herhangi bir çözümü varmıdır acaba. Teşekkürler.