Jump to content

Recommended Posts

hasan835, 3 saat önce yazdı:

Üstad,  W10 x64 Ltsc v5 dün gece deneme fırsatım oldu, gayet güzel performansı da yerinde olmuş, özellikle donanımı düşük PC'lerde de stabil çalışır kanaatindeyim. 

emeğine sağlık tşk.ederim.

saygılarımla;                        

Hocam kendi pc özelliklerim AMD Athlon X2 işlemci 2 GB ram 256 MB ekran kartı ve 820 GB HDD var üzerinde Windows 10 Pro kurdum çok nadir kasmanın dışında bir sorun yaşamadım. :) Düşük özellikli sistemi olupta kurmaktan çekinen arkadaşlar içinde bilgi olsun. :)

• Like 1

tuxedomask, 23 dakika önce yazdı:

g drivedan indiremedim bi türlü kota aşımı diyor.

Kendi google drive'nıza kayıt edip indirebilirsiniz. Çok fazla indirmeden dolayı google yapıyor onu benlik bir sorun değil veya diğer linkten de indirebilirsiniz.

yancisulo320, 21 dakika önce yazdı:

Hocam kendi pc özelliklerim AMD Athlon X2 işlemci 2 GB ram 256 MB ekran kartı ve 820 GB HDD var üzerinde Windows 10 Pro kurdum çok nadir kasmanın dışında bir sorun yaşamadım. :) Düşük özellikli sistemi olupta kurmaktan çekinen arkadaşlar içinde bilgi olsun. :)

Pro yeni sürüm linkleri yarın veya ondan sonraki gün gelebilir.

• Like 1

hocm öncelikle teşekkürler, w10 pro insider ve w10 pro v3 arasındaki fark/farklar nedir ?

LostH, Bir saat önce yazdı:

hocm öncelikle teşekkürler, w10 pro insider ve w10 pro v3 arasındaki fark/farklar nedir ?

Insider sürümü olduğu için insider'da app silme yapılmadı. Insider sürümleri kararsız olabiliyor ama ben rastlamadım hiç. Pro v3'de ltsc'dan daha performanslı yapmaya çalıştım. Gereksiz appler silindi isteyen mağazadan tekrar yükleyebilir şekilde.

• Like 3

sanane1438, 16 saat önce yazdı:

v3 pro win 10 linkler görünmüyor :S

Kusura bakmayın elektrik gitti yarıda kalmıştı. One drive linki konuya eklendi. 2-3 saat içinde de google drive linki eklenmiş olur.

turksebo, 18 saat önce yazdı:

Pro v3 link ler yüklenmemiş

Konuya eklendi.

• Like 1

PRo v3 için google drive linki de konuya eklendi. Artık uzun bir süre boyunca yeni sürüm çıkmayacak. Hepsi hatasız sürüm olarak güncellendi.

Edited by eXtrmE_sPoRtS
  • Like 1

Üstad, emeğine sağlık, tşk.ederim,

W10 Pro v3 hakikaten mükemmel olmuş, Ltsc'den daha yüksek performanslı buldum,

herhangi bir ince ayar falan yapmaya bile gerek görmedim, (services.msc'ye bakmadım dersem yalan olur, baktım, güvenlik merkezini otomatik yaptım, bu kadar)

donanımı düşük olan arkadaşlara duyurulur, bence lite kurmalarına gerek yok,

saygılarımla;   

• Like 1

hasan835, 42 dakika önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, tşk.ederim,

W10 Pro v3 hakikaten mükemmel olmuş, Ltsc'den daha yüksek performanslı buldum, 

herhangi bir ince ayar falan yapmaya bile gerek görmedim, (services.msc'ye bakmadım dersem yalan olur, baktım, güvenlik merkezini otomatik yaptım, bu kadar) 

donanımı düşük olan arkadaşlara duyurulur, bence lite kurmalarına gerek yok, 

saygılarımla;   

Yorumun ve desteklerin için teşekkürler.

• Like 1

istatistik, 6 saat önce yazdı:

Peki oyun için hangisi daha iyi prov3 mü 1903 mü yoksa ltscv5 mi?

Test etmedim ama sanırım LTSC ama bazı deneyenler pro v3'ün daha iyi olduğunu söylüyorlar. (Test etmedim dediysem oyunda test etmedim :D )

eğer eski versiyonlar elinizde varsa alternatif olarak v2.5 gibi gerçekten mükemmel yazılımları da alternatif olarak paylaşırsan seviniriz üstad gerçekten çok iyi yazılımlardı alışkanlıktan vazgeçemiyorum aradımıda bulamıyorum :D

eXtrmE_sPoRtS, 20 saat önce yazdı:

Test etmedim ama sanırım LTSC ama bazı deneyenler pro v3'ün daha iyi olduğunu söylüyorlar. (Test etmedim dediysem oyunda test etmedim :D )

prov3 çok iyi olmuş. dün kurdum gayet iyi. Oyun için prov3 tercih edilebilir.

• Like 1

ygtyksl123, 19 saat önce yazdı:

eğer eski versiyonlar elinizde varsa alternatif olarak v2.5 gibi gerçekten mükemmel yazılımları da alternatif olarak paylaşırsan seviniriz üstad gerçekten çok iyi yazılımlardı alışkanlıktan vazgeçemiyorum aradımıda bulamıyorum :D

Hangi yazılımlardan söz ediyorsunuz?

istatistik, 15 saat önce yazdı:

prov3 çok iyi olmuş. dün kurdum gayet iyi. Oyun için prov3 tercih edilebilir.

Teşekkürler.

Merhaba Win 10 pro V3 yükledim herşey çok güzel ama posta uygulamasını açamıyorum tıklayınca açılır gibi olup gidiyor nedendir acaba. Herhangi bir çözümü varmıdır.

eXtrmE_sPoRtS, 3 saat önce yazdı:

Hangi yazılımlardan söz ediyorsunuz?

geçmişte yapmış olduğunuz extreme lite v2.5 sürümünden bahsediyorum gerçekten şahane bir sürümdü. eğer geçmişte yaptığınız bu sürüm elinizde varsa alternatif olarak konuya eklerseniz faydalı olur :)

ygtyksl123, 5 saat önce yazdı:

geçmişte yapmış olduğunuz extreme lite v2.5 sürümünden bahsediyorum gerçekten şahane bir sürümdü. eğer geçmişte yaptığınız bu sürüm elinizde varsa alternatif olarak konuya eklerseniz faydalı olur :)

Onda wifi ve birçok sorun vardı. Önceki yorumlarda görebilirsin zaten. Hangi programı istiyorsan linkini konuya ekleyebilirim veya yorum olarak. Extralar'da bir sürü araç var. İçlerinde yoksa ya konuya ya yoruma eklerim dediğim gibi.

selim6105, 7 saat önce yazdı:

Merhaba Win 10 pro V3 yükledim herşey çok güzel ama posta uygulamasını açamıyorum tıklayınca açılır gibi olup gidiyor nedendir acaba. Herhangi bir çözümü varmıdır.

E-posta uygulaması için microsoft hesabı gerekiyor diye biliyorum. Microsoft hesabına geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.

pro v3ü kurdum bu neymiş kardeş böyle 7 dk da masaüstü hazır oldu :D Eline sağlık 

2 sorum olacaktı

1.bu başlatı değil de normal windows 10 başlatını kullanabilme imkanım var mı ?

2. kullanıcı adını kendi adım yapabilme şansım var mı? 

tekrardan eline sağlık

Bu sistemin birisini kurdum şöyle bir sorun var varsayılan programlardan mp3 oynatıcısını winamp yaptım. Ctrl + a basıp enter tuşuna bastığımda winamp açılıp şarkılar çalmıyor. hepsi seçili sağ tıkladığımda winamp seçeneğide yok. Tekli seçimde sorun yok . Yardımcı olursanız sevinirim..  Yardımcı olur musunuz ?

Edited by AliKaba

Bu sistemin birisini kurdum şöyle bir sorun var varsayılan programlardan mp3 oynatıcısını winamp yaptım. Ctrl + a basıp enter tuşuna bastığımda winamp açılıp şarkılar çalmıyor. hepsi seçili sağ tıkladığımda winamp seçeneğide yok. Tekli seçimde sorun yok . Yardımcı olursanız sevinirim..  tekrar attım çünkü bildirimi açmayı unutmuşum 😕

•  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By DJ_Rush
      Windows 10 RS1 LTSB x64 tr 2019 Rush
      Çalışma tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891.iso üzerinde yapılmıştır.
      RS1 sürümüdür, 12 Haziran 2019'a kadar olan güncellemeler entegre edilmiştir.
      RS1 seçilmesinin sebebi Stabil ve Performanslı olmasıdır ve  daha çok eski sistemlere hitap eder. Yani 2016 ve öncesi donanımlar.
      LTSB Sürüm büyük güncellemeleri almaz.
      Bu sürümde Mağza ve gereksiz Uygulamalar yoktur. (İsteğe bağlı etkinleştirilebilir)
      Kuruluma Katılımsız Programlar eklenmiştir bu yüzden kurulum süresi olanda biraz daha uzun sürer.
      Katılımsız Programlar @forjest Ustaya aittir, Teşekkürlerimi sunarım. HDWallpaper olanı kendim editledim bazı reismler değiştirildi. WinRAR 5.61 @nous Ustaya ait, Teşekkürler.Office 2010 Pro VL sp2 3in1 @karadurak çalışmasıdır, teşekkürler Üstad.
      Net Framework 3.5 etkin gelir.
      Masaüstü ikonlar aktif.
      Windows Defender devredışı.
      Bir çok ince ayar yapılıp gereksiz servisler pasif edilmiştir. Ayrınılar için C:\Project.text dosyasında.
      Farklı masaüstü resimleri eklenmiştir.
      UEFI-BIOS destekler.
      ESD sıkıştırma yapılmadı.
      Rufus ile 8gb veya üzeri flash belleğe yazdırın. UEFI kurulumlar için yazmadan sonra Rufus uyarı verir Secure Boot Biostan kapatın diye. Dikkat edelim.
      Eklenen Programlar:

Eklenen Güncellemeler:

Eklenen Masaüstü Resimleri:

Add-ons(Eklentiler) klasörü içeriği:

Compact+LZX: Bu araç ile Windows kurulu bölümü yüksek derecede sıkıştırma yaparak yer açabilirsiniz. Sıkıştırma süresi boyuta ve donanım hızına göre değişir. Ortalama 1-2saat. Kullanımında Yönetici Olarak çalıştırın. Sıkıştırma sadece varolan dosyaları sıkıştırır, sonradan eklenecek dosyalaı sıkıştırmaz. Devamlı dosya eklenen sistem için önerilmez. Dosyalar sıkıştırıldığı için de bunlara ulaşmak CPU'yu  yorar. Bilginize...
      Driver Booster: Sürücülerinizi güncellemek ve yüklemek için kullanışlı bir araçtır format sonrası gerekebilir. Full sürümdür seriali içindedir.
      Microsoft-Store-Xbox: Bu sürümde Mağza yok demiştim ama bu araç sayesinde yükleyebilirsiniz.
      Mağza Yükleme yöntemi: Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Gizlilik/Geliştiriciler için yolundan Geliştirici Modu'nu aktif edin ve sistemi restart edin.Yönetici Olarak Add Store-GUI Mağza ekler. Remove Store-GUI Mağza siler. Kurulumda çıkan hata mesajlarını Tamam diyerek geçin.  Kurulum sonrası Başlat Menüsünden Mağza'yı bulun.
      PacthMyPC: Bu uygulama Programlarınızı günceller ve harici Uygulama yüklemenizi sağlar.
      Sandboxie: 19H1 ile gelen Sandbox alternatifidir.
      SwiftSearch: PC'de hızlıca dosya aramanızı sağlayana bir araç.
      Windows 10 Activator: KMS-Dijital-Online_Aktivasyon_Suite_v7.5_TUR windows aktivasyon aracıdır etkinleştirme için kullanabilirsiniz.
      Yönetici Olarak çalıştırın çıkan pencereden 2. seçeneği seçin. Açılan pencereden tekrar 2. seçeneği seçip etkinleştirme mesajını bekleyin ve sonrası restart.
      @mephistooo2 çalışmasıdır. Teşekkürler Üstad
      XYplorer: Kullanışlı bir Windows Explorer alternatifidir.

Programsız ve ince ayarsız kurulum yapmak isteyenler Poweriso veya Ultraiso ile iso içinde sources yoluna gidin ve $OEM$ klaörünü silin ve iso dosyasını kaydedin.

Office 2010 kısayolları C:\ sürücüsünde bunları masaüstüne atabilirsiniz.

Windows 10 RS1 LTSB x64 tr 2019 Rush
      İNDİR
      Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.
      Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.
      iso boyutu: 5.34gb
      Rar Şifresi: tnctr
      MD5 Checksum: A86171FB7CFA4F22449CA7348570FD5B
      SHA-1 Checksum: D60A93C2151FCD4518C2B3410E96E44A6BDC406F
      SHA-256 Checksum: F85077EE88A42D7F43E1C6BB950C310D9BC3646F8FD6897A971336EDEC75AC3B
      SHA-512 Checksum: 3013DD7AAD67723B65438CD339DFB5334ECF89841B6E0BDDC3EB923E870174C1D1A069DBF370665BD47BE9361F15EB32448CC80BF9B76EEA8E384852C9BD86F8

• By EgeGrkn
      Doğru düzgün, adam gibi, sorunsuz ve hatasız bir işletim sistemi. Bu saydıklarım bir çok yayıncı ve firma tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden sadece bazıları. Kurulumdan sonra bin tane işlem gerektirmeyen, orasında burasında çer çöp olmayan, windows update'i tek adam akıllı çalışan performanslı, güvenilir ve hatasız tek işletim sistemi. Bir tek bu forumun değil, internet üzerinde en çok görüntülenen, beğenilen, yorum alan ve en çok indirilen işletim sistemi. 2013 yılından beri yaptığım güvenilir editlerin, araştırmaların ve kod çalışmalarının sonucu. Abuk subuk derleme ayarlarla yapılmamış, her windows güncellemesinden sonra araştırılarak gereksiz kodlar çıkartılmış ve gerekliler ile donatılmış bir işletim sistemi ve kokteyl yazılımı. Günde en az 25ö.m ve 3+ firma tarafından özelleştirilmiş işletim sistemi ve kokteyl yazılımı siparişi almamın tek sebebi, bu işletim sistemi ve kokteyl yazılımının daha iyi bir benzerinin olmamasındandır. Konulardaki yorumlar sahte kullanıcılardan veya benim spam mesajlarımdan değil gerçek kullanıcılardan gelmektedir. Kodlarını copy/paste ile değil her bir noktasını virgülünü anlayarak araştırarak yazdığım Kokteyl ile sorunsuz güçlendirilebilen en iyi işletim sistemine hoşgeldiniz!
      Please login or register to see this link.  - Please login or register to see this link.
      Kokteyl Nedir?
      Kokteyl işletim sisteminiz ne olursa olsun (XP-Vista-7-8-8.1-10 veya custom) bilgisayarınız için gerekli herşeyi içeren bir katılımsız tweak yazılımıdır. Bu uygulamanın amacı her bilgisayarı performanslı ve hatalardan arınmış bir hale getirmektir.
      Her formattan sonra saatlerce ince ayar yapmak yerine bir kokteyl uygulamak yeterli olacaktır. Zaten bir kere kullandıkdan sonra birdaha bırakamayacaksınız...
      Kokteyl Neler Yapar?
      Kokteyl bilgisayarınızda işletim sisteminize göre özel ayarlar yapar, Bu ayarlara detaylı olarak çalışmanın içerisindeki info dosyasından bakabilirsiniz. Çok fazla olduğu için buraya yazmıyorum, En Basitinden  directplay vs aktive etmekden, güvenlik açıklarını(telemetry) kapatmaya kadar onlarca ayar içerir. Bunların yanında kokteylin görüntüyü tipik kokteyl işletim sistemi haline getirmek için kurduğu birkaç ufak tool vardır. (hesap makinesi, startisback, aeroglass, oldnewexplorer gibi) Bunlar gene sisteminize göre karar verirlir ve uygun hali kullanılır. Herşey otomatik ve doğru kararlarla yapılır.
      Kimler kullanmalı?
      Bilgisayarını gerçekten performanslı, hatasız, stabil ve güvenilir bir şekilde kullanmak isteyen herkes.
      Not: Program çok komplike ve geri alnımayacak (alınması çok uzun süren) işlemler yapar. Sizlere tavsiyem programı tanımak için önce sanal makinanızda test ediniz...)
      Kokteyl Nasıl Çalışır?
      Antivirüs ve uac mümkünse kapalıyken programı yönetici olarak çalıştırınız, Kokteyl önce UACyi kapatır daha sonra tam yönetici hakları ile çalıştırabilmek için win+r tuş kombinasyonuyla reg ve bat dosyalarını sırayla çalıştırır. Yaklaşık 1 dakika süren bir işlem sonrası bilgisayarınız birkaç güvenlik açığından kurtulmuş, hatalardan arınmış ve olası hatalar için gerekli ayarlamalara sahip olacaktır. Bunun yanında performans ve altyapı için gerekli ayarlamalarda yapılmış olacaktır.
      Nereden Nereye?
      Bu program aslında senelerdir geliştirilmekde ancak türkiyede sadece belli başlı insanlara sunulmakdaydı. Normalde aylık kullanıcı sayısı blog statiklerine göre birkaç bini geçiyor. Ve bu kullanıcıların yüksek bir bölümü yabancı ülkelerden geliyor. Programın tek amacı insanlara yardımcı olabilmek. Yüzlerce liraya format attıran veya bilgisayarını performanslı kullanamayan insanlara yardımcı olmak için bir süre ücretsiz paylaşıyorum. Lütfen içeriğini değiştirip başka yerlerde veya projelerinizin içinde kullanmayınız... İzin vermemiş olsamda bir çok insanın projesinin içinde Kokteyl.reg editlenerek iznim olmadan bazı projelerde kullanılmıştır. Bu projelere güvenmeyiniz ve kullanmayınız.
      Kokteyl Uygulanmış Bir Bilgisayar Görünüm Olarak Şöyle Görünür
      Sistem Görselleri 1809 Olup 1903'e Güncellenecektir. Please login or register to see this link.  

Kokteyl Tools Nelerdir? (Başlıklar İndirme Linkleridir)
      Ayrıca Kendinize Özel Kokteyl Edition İşletim Sistemi ve Kendi Programlarınıza Göre Özel Ayarlanmış Kokteyl Yazılımı İçin Benimle İletişime Geçiniz.
      Please login or register to see this link. Bilgisayar Altyapısını Eksiksiz Kurar. Katılımsızdır.
      (NetFramework 3.5-4.x.x, Visual, Directx, KliteCodecPack, MSXML, FlashPack, DirectPlay)
      Please login or register to see this link.   Windows Ve Ofis Yazılımları İçin Katılımsız KMS Ürünüdür. Extra Olarak; Ofis Retail Sürümleri Aktivasyondan Önce VL'a Çevirir. Windows 10 Dışında Windows XP-Vista-7-8-8.1-Server 'ide Aktive Eder. Önce Gömülü Lisansınız Varsa Onu Aktive Etmeyi Dener. Sonra KMS Dışında Sınırsız Aktivasyon Yapılabiliyorsa Yapar. Son Çare KMS Aktivasyonu Yapar.

Please login or register to see this link.
      Ayrıca Kendinize Özel Kokteyl Edition İşletim Sistemi ve Kendi Programlarınıza Göre Özel Ayarlanmış Kokteyl Yazılımı İçin Benimle İletişime Geçiniz.
      Kokteyli Kullanmadan Önce INFO Dosyasını Okuyun, Önce Sanal Makinanızda Test Edin. Bilgisayarımı Bozdu Vs Gibi İtamlarda Bulunmayın. Please login or register to see this link.
      Sistemleri Kurunca Önce Driver, Sonra Windows Update, Daha Sonra Toolbox, Son Olarak İse Kendi Programlarınızı Ve Kokteyli Uygulayınız. 
      Güvenilmez Vb Şeyler Söylemeden Önce Lütfen Please login or register to see this link. 13-14. Soruları Okuyunuz.
      Please login or register to see this link. Kendi Sitemde Yıllardır Verilmektedir. İyi Kullanımlar...
      Not: Artık Mağaza Kaldırılmamaktadır, SmartRam Gibi Opsiyonel Bırakılmıştır.
    • By EgeGrkn
      Kokteyl Edition İşletim Sistemleri
      Doğru düzgün, adam gibi, sorunsuz ve hatasız bir işletim sistemi. Bu saydıklarım bir çok yayıncı ve firma tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden sadece bazıları. Kurulumdan sonra bin tane işlem gerektirmeyen, orasında burasında çer çöp olmayan, windows update'i tek adam akıllı çalışan performanslı, güvenilir ve hatasız tek işletim sistemi. Bir tek bu forumun değil, internet üzerinde en çok görüntülenen, beğenilen, yorum alan ve en çok indirilen işletim sistemi. 2013 yılından beri yaptığım güvenilir editlerin, araştırmaların ve kod çalışmalarının sonucu. Abuk subuk derleme ayarlarla yapılmamış, her windows güncellemesinden sonra araştırılarak gereksiz kodlar çıkartılmış ve gerekliler ile donatılmış bir işletim sistemi ve kokteyl yazılımı. Günde en az 25ö.m ve 3+ firma tarafından özelleştirilmiş işletim sistemi ve kokteyl yazılımı siparişi almamın tek sebebi, bu işletim sistemi ve kokteyl yazılımının daha iyi bir benzerinin olmamasındandır. Konulardaki yorumlar sahte kullanıcılardan veya benim spam mesajlarımdan değil gerçek kullanıcılardan gelmektedir. Kodlarını copy/paste ile değil her bir noktasını virgülünü anlayarak araştırarak yazdığım Kokteyl ile sorunsuz güçlendirilebilen en iyi işletim sistemine hoşgeldiniz!

Ekran Görüntüleri (GIF 1809'a Aittir.)
      Fazla Söze Gerek Olduğunu Düşünmüyorum, Bütün İnce Ayarlar Ve Diğer Herşey Resimde Açıklandı...
      Please login or register to see this link.       -      Please login or register to see this link.
      Windows 10 LTSC 2019 - Kokteyl Edition
      (LTSC'nin yeni sürümü 2023 de geleceği için 1809 sürümü kullanıldı.)
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Pro 1903 - Kokteyl Edition
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Home 1903 - Kokteyl Edition
      Windows 7 Enterprise - Kokteyl Edition
      Please login or register to see this link.
      Soru Sormadan Önce Please login or register to see this link. ı Okuyunuz
      EKSTRA AÇIKLAMALAR

• Recently Browsing   1 member

• Create New...