Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win 10 Iconlar Kayboldu

hammer1284
 Share

Recommended Posts

forjest, 1 saat önce yazdı:

Yönetici olarak cmd komut dosyasında,"alttaki komutu çalıştırıp" deneyin çözüleceği kanaatindeyim.

cd windows tarafından bulanamıyor

böyle yazınca da klasöre (C:\Users\YusufOKSUZ\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer) giriyor

%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer attrib –h iconcache_*.db del iconcache_*.db start explorer

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Masaüstünde bir ikon paketi var bunu yükleyince mi böyle oldu?

Komut İstemi'ni Yönetici Olarak Çalıştırın ve sfc /scannow komutunu girin. 

yok durduk yere oldu

anteplim, 1 saat önce yazdı:

windows 10 da benimde başıma gelmişti.Thumbnail & Icon Cache Rebuilder for Windows 10 bu programla düzeltmiştim.Nedense windows 10 çabuk çöküyor ve bozuluyor.Ben Win 8.1 e Geçtim.

düzelmedi

Edited by hammer1284

Efendim tahminimi belirteyim. iconların bulundugu imageres.dll dosyasında hata meydana gelmiş. hangi win sürümüyse ve dosya sürümü aynı imageres dll dosyasını windows/system32 içindeki ile değiştirip icon cace bellegi temizlemelisiniz. (Not icon paketi vs gibi bir seymi kurdunuz veya kurmaya çalıştınız.) veya sfc /scannow komutunu deneyiniz.

• Like 1

Alphonso_Elric, 01.01.2019 - 16:26 yazdı:

Efendim tahminimi belirteyim. iconların bulundugu imageres.dll dosyasında hata meydana gelmiş. hangi win sürümüyse ve dosya sürümü aynı imageres dll dosyasını windows/system32 içindeki ile değiştirip icon cace bellegi temizlemelisiniz. (Not icon paketi vs gibi bir seymi kurdunuz veya kurmaya çalıştınız.) veya sfc /scannow komutunu deneyiniz.

denedim o da olmadı sfc scanow 

eXtrmE_sPoRtS, 14 saat önce yazdı:

Winaero Tweaker indirin;

Please register to see this content.

Reset Icon Cache Ayarına girin ve Reset Icon Cache'ye tıklayın. Olması lazım.

Not: Yönetici olarak açın.

Aynen size katılıyorum,  bu çözümün sorunu çözeceği kanaatindeyim. Bir de ek olarak şunu deneyebilirsiniz; isterseniz UltraUXTheme patcher kurup, hazır tema paketlerinden birini kurun (bu ikinci kuracağınız program, sistemdeki bozuk dosyalara aldırmadan kendi dosyalarını yerleştirecek, icon cache i yenileyecek vs.. ) Umarım çözüm bulursunuz. Not: çözümü burada paylaşırsanız sizden sonra bu sorunu yaşayacak olanlara çözüm getirmiş olursunuz. Geçmiş olsun, kolay gelsin..

• Like 1
  • Thanks 3

Format attım ki yine olursa denerim bunu da

casper0007, Bir saat önce yazdı:

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Windows 10 güncellemeleri sebep olmuş olabilir.

sanmıyorum güncelleme alırken veya yüklerken olmadı 

NAMIKABI, 9 saat önce yazdı:

Çözüm buldunuz mu?

Maalesef yine format atmak zorunda kaldım 

Bu komutları gir ve onarım dene:

Komut İstemcisini Yönetici Olarak aç ve ilk komutu gir ardından işlem bitince diğer komutları da aynen tek tek uygula.

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

sfc /scannow

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

Edited by DJ_Rush

Gördüğüm kadarıyla cevap veren herkes öneride bulunmuş ama sorun kimsenin başına gelmemiş ve kimse kesin sorun budur ve çözümüde budur dememiş.

Sorun benim başıma defalarca geldi. 

SORUNUN KAYNAĞI : Ekran ayarlarıyla oynarsanız yani ekran çözünürlüğünü veya Metin ve Diğer öğeler için ölçeği değiştirirseniz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda (kapatıp-açtığınızda) simgeler kaybolur.

NOT: Siz farkında olmayabilirsiniz ama kullandığınız bazı programlar daha küçük ölçekli ekran çözünürlüğü ile çalıştığından otomatik olarak ekran çözünürlüğünü değiştirebilir. Bu sorunun neden oluştuğunu anlamak biraz zor oluyor çünkü bilgisayarı açıp kapadığınızda simgelerin kaybolduğunu görüyorsunuz. Yani ekran çözünürlüğünü değiştirdiğinizde veya ekran ölçeğini değiştirdiğinizde simgeler duruyor, bilgisayarı kapatıp açınca simgelerin kaybolduğunu görüyorsunuz.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ : Bilgisayarınıza masaüstünde iken sağ tıklayın ekran çözünürlüğünü “ÖNERİLEN” ayara getirin daha sonra aynı yerden “Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın kısmına tıklayın burada da Tüm öğelerin boyutunu değiştir kısmında “ÖNERİLEN” boyuta getirin  ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Buna ait benim bilgisayarımdan simgelerin nasıl kaybolup nasıl geri geldiğine dair resimler.

jg36AD.jpg

QLB2zv.jpg

NnAD2Q.jpg

Em8DAv.jpg

RESİMLERDEKİ SAATİ TAKİP EDERSENİZ 1-2 DAKİKA ARALIKLARLA DEVAM EDİYOR.

(1-2 dakika bilgisayarı yeniden başlatma ve ekran görüntüsü alıp kaydetme süresi)

NOT : Dileyen herkes bunu deneyebilir (Sorumluluk kabul etmem)

• Like 4
  • Thanks 1

NAMIKABI, 10 saat önce yazdı:

Gördüğüm kadarıyla cevap veren herkes öneride bulunmuş ama sorun kimsenin başına gelmemiş ve kimse kesin sorun budur ve çözümüde budur dememiş.

SORUNUN KAYNAĞI : Ekran ayarlarıyla oynarsanız yani ekran çözünürlüğünü veya Metin ve Diğer öğeler için ölçeği değiştirirseniz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda (kapatıp-açtığınızda) simgeler kaybolur.

NOT: Siz farkında olmayabilirsiniz ama kullandığınız bazı programlar daha küçük ölçekli ekran çözünürlüğü ile çalıştığından otomatik olarak ekran çözünürlüğünü değiştirebilir. Bu sorunun neden oluştuğunu anlamak biraz zor oluyor çünkü bilgisayarı açıp kapadığınızda simgelerin kaybolduğunu görüyorsunuz. Yani ekran çözünürlüğünü değiştirdiğinizde veya ekran ölçeğini değiştirdiğinizde simgeler duruyor, bilgisayarı kapatıp açınca simgelerin kaybolduğunu görüyorsunuz.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ : Bilgisayarınıza masaüstünde iken sağ tıklayın ekran çözünürlüğünü “ÖNERİLEN” ayara getirin daha sonra aynı yerden “Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın kısmına tıklayın burada da Tüm öğelerin boyutunu değiştir kısmında “ÖNERİLEN” boyuta getirin  ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Buna ait benim bilgisayarımdan simgelerin nasıl kaybolup nasıl geri geldiğine dair resimler.

(1-2 dakika bilgisayarı yeniden başlatma ve ekran görüntüsü alıp kaydetme süresi)

ekran görüntüsündeki aynı hata bu şekilde düzeldiyse çözüm bu olabilir.Teşekkür ederim ama format attım baya bekledim de öyle kullanmak sıkıntılıydı yine olur büyük ihmalle deniyeceğim

Edited by hammer1284
  • Like 1

çözümünüz için sağolun. size birşey soracaktım; win10da widgetları nasıl aktif ettiniz? win7 den mi taşıdınız yoksa 3.parti yazılım mı?

NAMIKABI, 15 saat önce yazdı:

• Thanks 3