Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Professional Sp1 X64 Temmuz 2020 Tr Uefi

MrRush
 Share

Recommended Posts

hadibeolsun, Bir saat önce yazdı:

Bir bak bakalım konuya hatta bir dene o ISO kalıbını. Ben denedim hem sanal makine hem de normal sistem üzerinde sıkıntı olmadı.

Sıkıntı olmaması lazım müsait olunca denerim tabi.

Gerçek makinada Sistem şuanda sorunsuz Uefi gpt stilinde kuruluyor.

Kurulum yapamayanlar.

1.Yeni anakarta Windows 7 nasıl kurulur araştırsın.

2. Yükleme medyası nasıl oluşturulur araştırsın.

3. Donanımı windows 7 uyumlu mu araştırsın

4. Raid diske windows 7 nasıl kurulur(raid kullananlar).

Edited by DJ_Rush
  • Thanks 1

UEFI kurulum icin sürücüleri görmezse format isosunu gpt olarak usb'ye yükleyiniz format esnasında hardisk bölümünde gözükmezse 

shift basılı f10 tusuna basın sırasıyla komutları uygulayın

diskpart

list disk

select disk 0                                         //    format atıcagınız hdd nin basındaki numarası

clean

convert gpt

exit

exit

f5 tusuna basın diskleriniz gözükücektir.

Edited by Shiniori
  • Thanks 1

byktss, 06.01.2019 - 02:50 yazdı:

Ben bu imajın usb driversız olanını arıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

USB3 sürücülerin entegre olması seni ne gibi etkiler?

ertugrulsamut, 07.01.2019 - 05:59 yazdı:

s.a kardesım link virüs var duzetme ımkanın varmı 

Bir caps atsaydın.

betenabeki, 8 saat önce yazdı:

Hocam eline sağlık usb ile kurulumu yaptım . sorunsuz kuruldu fakat  sistem ayrıldı diski de görülüyor.  yönetten kaldırırsak sıkıntı olur mu ? emekler için teşekkürler

Restart sonrası hala duruyorsa. Harfini kaldır disk yönetiminden.

UEFİ kurulumunda bende sıkıntı olmuyor. Az önce yeni çalışmamı test ediyordum bu sürüm de içinde ve Sistem Ayrıldı bölümü oluşmadı. Gerçi bu bölüm sadece Bios kurulumlarında oluşuyor . Ama etkin olması ilginç. Sysprep'in bir etkisi mi vardır ne anlamadım. Mecburen de sysprep ile hazırladım çünkü çok güncelleme var bunu otomatik yükleyen araç varken dism ile uğraşamadım. Çünkü işkenceye dönüşebiliyor.

Bios mu Uefi mi kurulum yaptınız?

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 14.01.2019 - 11:33 yazdı:

Restart sonrası hala duruyorsa. Harfini kaldır disk yönetiminden.

UEFİ kurulumunda bende sıkıntı olmuyor. Az önce yeni çalışmamı test ediyordum bu sürüm de içinde ve Sistem Ayrıldı bölümü oluşmadı. Gerçi bu bölüm sadece Bios kurulumlarında oluşuyor . Ama etkin olması ilginç. Sysprep'in bir etkisi mi vardır ne anlamadım. Mecburen de sysprep ile hazırladım çünkü çok güncelleme var bunu otomatik yükleyen araç varken dism ile uğraşamadım. Çünkü işkenceye dönüşebiliyor.

Bios mu Uefi mi kurulum yaptınız?

normal bios usb ile uefi değil . başka makinada da denedim  sistem ayrıldı oluşuyor. gerçi kaldırdım sorun çıkarmadı .  sisten hızlı stabil çalışıyor. cafeye  sistem yaptım . şuan sorun yok  15 makina 2 gündür ful çalışıyor . hata almadım henüz. 

Edited by betenabeki
  • Like 1

1573, 17.01.2019 - 14:25 yazdı:

Hocam neden sonradan çıkacak güncellemeleri WUMT Wrapper Script ile kurulmasını tavsiye ediyorsunuz? 

En kısa zamanda kurmaya çalışacam..

Windows 7 güncellemeleri daha sorunsuz yüklemenize yardımcı olur. Yoksa normal yüklemelerde hatalar oluşabiliyor. Yok şu güncelleme yüklenemedi yok bu güncelleme yüklenemedi gibi.

1573, 9 saat önce yazdı:

Hocam bu ISO kalıbında sıkıntı var USB'den tüm yöntemleri denedim,  HDD'den yüklemeye çalıştım gene olmadı. Ya diskleri görmüyor. Yada boot menüsüne geçmiyor. Saygılar...

Ben ve diğer kurulum yapan arkadaşlar nasıl kurdu acaba? 

Bir yerde hata yapıyorsunuzdur. Daha açıklamalı anlatırsanız yardımcı oluruz.

1. Donanım bilgisi?

2.USB Kurulum Medyası nasıl hazırlandı?

3.UEFİ mi Legacy mi kurulum yapıyorsunuz?

4.Disk türü nedir GPT mi MBR mi?

disabled, 5 saat önce yazdı:

x86 hazırlar mısınız? kimse kullanmıyor mu artık 32 bit ?

hocam işlemcilerin %95'i 64 bite destek veriyor :) 1 gb ramli pcde bile 64 bitle tam randıman alınıyor.Hani mecbur kalınmadıkça 32 bit kurmuyorum ben açıkcası ki günümüzdeki bu işlerle uğraşan kişilerde buna kaanaat getirmiş durumdalarki çoğu 32 bit sistem çıkarmıyor artık ;)

SoNKraL_, 3 dakika önce yazdı:

hocam işlemcilerin %95'i 64 bite destek veriyor :) 1 gb ramli pcde bile 64 bitle tam randıman alınıyor.Hani mecbur kalınmadıkça 32 bit kurmuyorum ben açıkcası ki günümüzdeki bu işlerle uğraşan kişilerde buna kaanaat getirmiş durumdalarki çoğu 32 bit sistem çıkarmıyor artık ;)

Hatta ilerleyen yıllarda sadece 64 bit sistem çıkacak 32 bit tarih olacak buna örnek olarak bazı yazılımlar başladı bile photoshop,sony vegas pro vs tüm yazılımlara yayılacak zamanla yani sizin işlemcinizde tahmin ediyorum destek veriyordur 64 bit atıp tam randıman alın :)

• Sad 1

Arkadaşlar çevremde bir sürü mali müşavir var ve bir kısmında hâlâ DOS programları (ORKA) var. Windows 10 bile kursam 32 bit zorunlu NTWDM ilede olsa da. 32 bit bu sebeple Türkiye'de bir süre daha devam eder.

• Like 1

disabled, 8 saat önce yazdı:

x86 hazırlar mısınız? kimse kullanmıyor mu artık 32 bit ?

ney69, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar çevremde bir sürü mali müşavir var ve bir kısmında hâlâ DOS programları (ORKA) var. Windows 10 bile kursam 32 bit zorunlu NTWDM ilede olsa da. 32 bit bu sebeple Türkiye'de bir süre daha devam eder.

• Thanks 1

ney69, 23.01.2019 - 20:46 yazdı:

Bazı fotokopisi makinalarinda bile x32-bit zorunluluğu war.. İ5 işlemci olupta 8gb ram pclerde mecburen 32bit kuruluyor 

bozart, 25.01.2019 - 14:25 yazdı:

Bazı fotokopisi makinalarinda bile x32-bit zorunluluğu war.. İ5 işlemci olupta 8gb ram pclerde mecburen 32bit kuruluyor 

8GB RAM olan makineye 64bit kurman daha iyi değilmi. 16b'lik bir şey çalışmayacaksa. Ben DOS ORKA yüzünden i8700 8GB makineye bile 32bit Windows kurdum fakat dediğim gibi 16bit'lik herhangi bir DOS programı çalışmayacaksa 8GB RAM olan makineye 64bit sakınca olmaması lazım.