Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Donma Ve Kasma Problemi

crysis_88
 Share

Recommended Posts

windows 10 donma ve kasma problemi

artık bu windows 10 un donma sorunları bıktırdı . her güncellemeden sonra bir sıkıntı farklı farklı sorunlar oluyor . şimdi de sağ tuşa tıklarken masaüstünde 10 sn geç açılıyor ve oyunlarda her zaman olmasa da kasma yapıyor . windows 10 da telemetri özellği varmış . arkaplanda çalışıp özellikle oyun esnasında windowsa direk bilgi aktarıyormuş . oyunlarda genel olarak bir kasma ve  fps sorunu yaşıyorum . windows bota ve film izlerken bile sanki fps drop gibi kasma donma sıkıntısı yaşıyorum . bu virüstenmidir yoksa windows 10un güncelleme sorunumudur ? oyuncu olduğum için windows 10 pro 64 bit e geçtim ama artık bıktım her güncelleme sonrası problem yaşamaktan sizce ne yapayım ? 

Modlanmış bir sistem kullan. Windows 10 bölümüne girip istediğini seç beğen al. Hem gereksiz servislerden arındırılmış hemde temiz bir sistem kurulmuş olur. Başlangıç ve zamanlanan görevleri tüm programlarını yükledikten sonra gözden geçir.

senyor3, 25 dakika önce yazdı:

Modlanmış bir sistem kullan. Windows 10 bölümüne girip istediğini seç beğen al. Hem gereksiz servislerden arındırılmış hemde temiz bir sistem kurulmuş olur. Başlangıç ve zamanlanan görevleri tüm programlarını yükledikten sonra gözden geçir.

orjinal windows 10  pro keyim var . modlanmış sistemlere güvenmiyorum .  win 10 pro keyimi win 10 home a yükleyebilirmiyim ? başlangıç ayarları dahil her şeyi yaptım . kasmaya başladımı tam  kasıyor 

Kokteyl edition kullanabilirsin üzerinede kokteyli çalıştırırsan ömrü billah hata almazsın. lisanslamaları kendisi halledecektir zaten kokteyl. gömülü digital veya hardware lisansın ile.

sisteme güven sorunun olmasın 6 senedir herkes kullanıyor sistemi, istersen aç bak açık kaynak kodlu yaptığım herşey.

EgeGrkn, 16 dakika önce yazdı:

Kokteyl edition kullanabilirsin üzerinede kokteyli çalıştırırsan ömrü billah hata almazsın. lisanslamaları kendisi halledecektir zaten kokteyl. gömülü digital veya hardware lisansın ile.

sisteme güven sorunun olmasın 6 senedir herkes kullanıyor sistemi, istersen aç bak açık kaynak kodlu yaptığım herşey.

yine de orjinal temiz isoyu tercih ederim pc imde crackli tek bir program dahi kullanmıyorum elden geçirilmiş sistemleri hiç kullanmam . sadece yapmam gereken win 10 home yüklemek ama cd key sorunu var

crysis_88, 44 dakika önce yazdı:

yine de orjinal temiz isoyu tercih ederim pc imde crackli tek bir program dahi kullanmıyorum elden geçirilmiş sistemleri hiç kullanmam . sadece yapmam gereken win 10 home yüklemek ama cd key sorunu var

Dijital lisans yöntemi ile lisanslayıp sonrasında programı silebilirsin. Herhangi bir kalıntı bırakmıyor. Pc'ye format attığında internet var ise direk etkinleşir artık.

senyor3, 2 dakika önce yazdı:

Dijital lisans yöntemi ile lisanslayıp sonrasında programı silebilirsin. Herhangi bir kalıntı bırakmıyor. Pc'ye format attığında internet var ise direk etkinleşir artık.

şu an temiz windows 10 iso dosyasını indirdim usb e yazdıracağım fakat sadece win 10 diye geçiyor . home sürümünü nasıl aktif edip yükleyebilirm ?  

crysis_88, Bir saat önce yazdı:

şu an temiz windows 10 iso dosyasını indirdim usb e yazdıracağım fakat sadece win 10 diye geçiyor . home sürümünü nasıl aktif edip yükleyebilirm ?  

İçerisinde home sürümü var mı yok mu bunu öğrenmelisin. Yoksa aktif edemezsin.

Ismail_Var, 32 dakika önce yazdı:

Chipset yükleyin. Büyük ihtimalle düzelecektir.

yüklemeyi deneyeceğim intelin yazılımını indirdim ama chipset güncelle diye bir şey bulamadım. 

senyor3, 6 dakika önce yazdı:

İçerisinde home sürümü var mı yok mu bunu öğrenmelisin. Yoksa aktif edemezsin.

yüklerken seçenek olmadığını bende biliyorum düz olarak windows 10 u seçtiriyor . yüklerken nasıl windows 10 un home sürümünü seçebilirim ? 

DeaqLe, 7 dakika önce yazdı:

Ram Tuketimi Önemli Kaç GB Ram var ? Home Kurun Dusukse Eger Yukse Pro Gecın, Sıngle de genelde sorun var Pro Tavsiyedir..

16 gb ramim var . oyunlarda bile fazla kasmıyor ama windowsu kullanırken kasma yaşıyorum . bellek kullanımı  %34 en çok chrome kullanıyor 1.2 gb kadar . valla bu sorundan bıktım artık . pro kullandım hep ama proda en çok sıkıntı . 

windows 10 bellek kullanımı ekran görüntüsü koydum 

Please register to see this content.

DJ_Rush, 9 dakika önce yazdı:

Oyunculara Rs1 ve Rs3 tavsiye ederim. Güncel sistemler Insider gibi oldu. Rs5 te bende yavaşlamalar gördüm. Hala tam oturmuş değil. Bir iki sürüm geriden gitmek daha güvenli olur.

bu sürümleri nereden indirebilirim ? bu windowstan iyice soğudum oynadığım bir kaç oyunda olmazsa direk linuxa geçeceğim 

• Like 1

crysis_88, 47 dakika önce yazdı:

bu sürümleri nereden indirebilirim ? bu windowstan iyice soğudum oynadığım bir kaç oyunda olmazsa direk linuxa geçeceğim 

1709 ve 1803 sürümleri bu konudan indirebilirsin.

Ayrıca Ltsb ve Ltsc sürümler mevcut.

Rs1 sürüm için esd dosyası. İsoya dünüştürülmeli.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

Bu konu hakkında daha bilgili arkadaşlar var ancak bilgisayarına Windows 10 home sürümü yükleyerek bu sorundan kurtulabileceğini sanmıyorum. Özellikle oyun oynadığını belirtmişsin. Home sürümünün oyun oynayan birisi için daha sıkıntılı bir sürüm olduğunu düşünüyorum. Daha önce Windows 7 ve Windows 10 home yüklü pc lerden sıradan proğramların bile sıkıntı çıkardığını görmüştüm. Ben çok düşük bir sistemle win10 pro 64 bit RS5 kullanıyorum beklentilerimin üzerinde performans alıyorum. Win10 da yüksek performans almak için SSD şart gibi bir şey.  Ayrıca verdiğiniz bilgilerin yetersiz olduğunu düşünüyorum. PC özelliklerini net olarak yazdığınızda belkide farklı bir sorun olduğu ortaya çıkabilir. Geçmişte yaşadığım tecrübelerden şunu yazabilirim. Daha önce AMD işlemci ve Asus ankart kullanıyordum. Ve sürekli ısınma, donma problemleri mevcuttu. Bende en başta windowsla alakalı olduğunu düşündüm. Sonradan öğrendimki kullandığım amd işlemci ile asus anakart sıkıntılı çalışıyormuş. Yani pc özelliklerini ne kadar detaylı paylaşırsanız o kadar doğru sonuç alabiliyorsunuz. Ben bu tip durumlarda öncelikle sorunu donanımda arıyorum. İşlemci macununu yeniliyorum, fanların bakımlarını yapıyorum, pc içini güzelce temizliyorum, güç kaynağını temizliyorum, kabloları kontrol ediyorum. Kesinlikle Google Chrome tarayıcı kullanmıyorum. İnternette araştırdığım kadarıyla en güvensiz ve pc yi en çok zorlayan tarayıcı olduğunu okumuştum. Kişisel olarakta pro sürümünde çözemediğiniz sorunu home sürümünde çözeceğinize de ihtimal vermiyorum...

• Like 2

Ekran kartı : GIGABYTE GTX970 WindForce 3X G1 GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 

SSD : Kingston 240GB HyperX Savage 

SSD 2 : Samsung 850 EVO 1TB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E1T0BW)

İşlemci : Intel Core i7 5820K

Kasa : Dark Sub-Zero 80+ 750W SSD Ready ATX Siyah Oyuncu Kasası 

Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 * 2 16 gb ram 

Ana Kart : MSI X99A SLI PLUS Intel X99 Soket

Soğutucu : ZALMAN CNPS10X OPTİMA INTEL 775/1155/56/1366/2011&AM2/AM2+/AM3 

benim pc nin özellikleri bu çoğu parça 2014 model ve 2015 te topladım hala daha  çalışıyor ama windows 8.1 pro da  sorunsuz kullandığım pc mi win 10 pro da sürekli sorunlar çıkartıyor .  Nlite ile hazırlayabilirim . peki eski güncellemeleri olan orjinal windows  iso larını windowsun kendi sitesinden nasıl indirebilirim ? 

• 2 hafta sonra ...

bu kasma olayı yüzünden pc e format attım pc kendine fakat format sonrası ana kartın driverlarını yükleyince sub aygıtı tanınmadı hatası almaya başladım . ve sürekli sağ köşede bildirim çıkıyor çoğu usb  bağlantısını çıkarmama rağmen  sağ alt köşede hep bildirim çıkıyor . bu durum ana kart driverlerını ve yazılımlarını yükledikten sonra oldu . hangisi olduğunu tespit edemedim . bu yüzden 2 kere format attım ve yine aynı . açıldıktan sonra 2 - 3 dakika boyunca bu bildirimler geliyor sonra kesiliyor. aygıt yöneticinde de sadece bir aygıt hatalı . 

ayrıntılara gir. donanım kimliklerini seç.

ordaki yazıyı ctrl c yap ve google'a yapıştır. direkt olarak çıkacak hangi driver olduğu.

windowsunu her zaman son sürüm ve en son güncellemeleri yaparak kullan. driverlarınıda tek tek kendi sitelerinden indirmeni tavsiye ederim.

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 11 dakika önce yazdı:

ayrıntılara gir. donanım kimliklerini seç.

ordaki yazıyı ctrl c yap ve google'a yapıştır. direkt olarak çıkacak hangi driver olduğu.

windowsunu her zaman son sürüm ve en son güncellemeleri yaparak kullan. driverlarınıda tek tek kendi sitelerinden indirmeni tavsiye ederim.

zaten önce bütün güncellemeleri her driverı kurarım sıkıntı geçmezse  en son sorarım bu farklı bir sorun daha önce böyle bir şey yaşamadım format sonra olması ilginç.  aygıt yöneticisine girdim ekran sürekli yenileniyor sorunlu aygıtta görmüyor . artık iyice gıcık etmeye başladı bu windows 10 beni .

crysis_88, 17 dakika önce yazdı:

zaten önce bütün güncellemeleri her driverı kurarım sıkıntı geçmezse  en son sorarım bu farklı bir sorun daha önce böyle bir şey yaşamadım format sonra olması ilginç.  aygıt yöneticisine girdim ekran sürekli yenileniyor sorunlu aygıtta görmüyor . artık iyice gıcık etmeye başladı bu windows 10 beni .

hayatımda hiçbir windowsla ilgili en ufak sıkıntı yaşamadım. uyumsuzluk sorunu yaşamanız windows 10 yüzünden değil donanımınızın eski veya sorunlu olması ile ilgili.

EgeGrkn, 35 dakika önce yazdı:

hayatımda hiçbir windowsla ilgili en ufak sıkıntı yaşamadım. uyumsuzluk sorunu yaşamanız windows 10 yüzünden değil donanımınızın eski veya sorunlu olması ile ilgili.

donanımlarım o  kadar da eski ayrıca windows 10 un en büyük özelliği bütün donanımları tanıyacak sürücü sıkıntısı olmayacak diye tanıtıldı  ilk başta . en eski donanımımı 3 yıllık . bir iki usb  bağlantısını çıkardım kullanmadığım geçti gibi tekrar deneyeceğim zaman içinde 

EgeGrkn, 40 dakika önce yazdı:

madem donanımla ilgili sorunumuz var, niye her windows a w10 güncellemesi geliyordu? Destek vermeyeceksen ona göre kullanıcıya w10  sunman lazım.

Ismail_Var, 20 dakika önce yazdı:

madem donanımla ilgili sorunumuz var, niye her windows a w10 güncellemesi geliyordu? Destek vermeyeceksen ona göre kullanıcıya w10  sunman lazım.

valla sen satın alırken ve bilgisayarına yüklerken sözleşmeyi kabul ediyorsun. orda bu yakındığın herşey hepsi yazıyor. kabul edilen şeylerden sonrada böyle konuşmanın anlamı yok hocam. böyle yapıyorlarpolitikalarını böyle belirlemişler. birazda hak veriyorum win7-8 satmamaları gerekki win10dan para kazansınlar. ayrıca güncellemeye zorlamak zorundalarki sorunsuz sistemle devam edin güvenlik açığı olmasın fidye yazılımları sizi hedeflemesin.

EgeGrkn, 9 dakika önce yazdı:

valla sen satın alırken ve bilgisayarına yüklerken sözleşmeyi kabul ediyorsun. orda bu yakındığın herşey hepsi yazıyor. kabul edilen şeylerden sonrada böyle konuşmanın anlamı yok hocam. böyle yapıyorlarpolitikalarını böyle belirlemişler. birazda hak veriyorum win7-8 satmamaları gerekki win10dan para kazansınlar. ayrıca güncellemeye zorlamak zorundalarki sorunsuz sistemle devam edin güvenlik açığı olmasın fidye yazılımları sizi hedeflemesin.

güncellemeye zorlamak zorundalarki sorunsuz sistemle devam edin 

bu dediğine inanıyormusun ? windowsun son güncellemeleri yüzünden kaç pc çöktü kaç kez sıkıntı oldu sistemi tam yapmadan piyasaya sürdüler sonra da yaptıkları güncellemelerle daha da mahvettiler kaç kez başıma güncellemeden dolayı sıkıntılar geldi .