Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Donma Ve Kasma Problemi

crysis_88
 Share

Recommended Posts

EgeGrkn, 24 dakika önce yazdı:

valla sen satın alırken ve bilgisayarına yüklerken sözleşmeyi kabul ediyorsun. orda bu yakındığın herşey hepsi yazıyor. kabul edilen şeylerden sonrada böyle konuşmanın anlamı yok hocam. böyle yapıyorlarpolitikalarını böyle belirlemişler. birazda hak veriyorum win7-8 satmamaları gerekki win10dan para kazansınlar. ayrıca güncellemeye zorlamak zorundalarki sorunsuz sistemle devam edin güvenlik açığı olmasın fidye yazılımları sizi hedeflemesin.

Ben w7 alıp kullanırken w10 alıp kuracam diye bişi görmedim. w8 e de geçerken böyle bir şey yoktu. w10 da niye var?

crysis_88, 38 dakika önce yazdı:

güncellemeye zorlamak zorundalarki sorunsuz sistemle devam edin 

bu dediğine inanıyormusun ? windowsun son güncellemeleri yüzünden kaç pc çöktü kaç kez sıkıntı oldu sistemi tam yapmadan piyasaya sürdüler sonra da yaptıkları güncellemelerle daha da mahvettiler kaç kez başıma güncellemeden dolayı sıkıntılar geldi . 

evet inanıyorum normal microsoft vanilla isolardada hatta benim yaptıgım sistemlerde 6 senedir çökmüyor. hiçbir windowsda asla sorun yaşamadım. kullanan insanlarıda yaşatmadım. sırf bu forumda 100bin kişiye ulaşmışım. hiçbiriside gelip ege dostum sisteminde şöyle donma böyle yavaşlama güncelleme sonrası şöyle hata alıyorum driver yüklenmiyor bilmemne demedi.

Ismail_Var, 23 dakika önce yazdı:

Ben w7 alıp kullanırken w10 alıp kuracam diye bişi görmedim. w8 e de geçerken böyle bir şey yoktu. w10 da niye var?

win10 kurdurcaz demiyor güncellemeleri vericez diyor. hiçbir firma eski yazılımıyla uğraşmak istemez. yenisini her zaman dayatırlar. iosdada böyle androiddede, chrome os dada, linuxdada microsofttada sen o şartları çoktan kabul ettin kurarken. benle neyi tartışıyorsun aç oku dostum yalan söylemiyoruz. gidin okuyun bu kadar basit

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 19 dakika önce yazdı:

evet inanıyorum normal microsoft vanilla isolardada hatta benim yaptıgım sistemlerde 6 senedir çökmüyor. hiçbir windowsda asla sorun yaşamadım. kullanan insanlarıda yaşatmadım. sırf bu forumda 100bin kişiye ulaşmışım. hiçbiriside gelip ege dostum sisteminde şöyle donma böyle yavaşlama güncelleme sonrası şöyle hata alıyorum driver yüklenmiyor bilmemne demedi.

win10 kurdurcaz demiyor güncellemeleri vericez diyor. hiçbir firma eski yazılımıyla uğraşmak istemez. yenisini her zaman dayatırlar. iosdada böyle androiddede, chrome os dada, linuxdada microsofttada sen o şartları çoktan kabul ettin kurarken. benle neyi tartışıyorsun aç oku dostum yalan söylemiyoruz. gidin okuyun bu kadar basit

w10 bir güncellemi yani w7 ye gelen :) daha bir şey dememe gerek yok. Eski yazılımla uğraşsın demiyoruz. İntel HD 3000 e w10 kuramazsın diyor, Microsoft driverini cıkarıyor. Sonda niye kasıyor diye forumlarda mı gezelim? 

burada sıkıntı şu benim kullandığım pc  i ben 2015 yılında  20 yıldır pc topluyorum  donanım konusuna hakimim hiç bir  donanımım uyumsuz olamaz . windows güncellemesiyle ilgili haberleri toplayıp buraya koyarsam  an az 50 link toplarım . adamlar win 10 u satmadı bile zorunlu bedava update süresi verdiler 1 yıl . geçmezseni desteği kesecez dediler . zorla tehdit ettiler . win 8.1 pro da herhangi bir sıkıntı yaşamadım . ne olduysa win 10 da oldu. windows 8.1 pro da full performans çalışan pc im win 10 yüzünden kısıtlanıyor . sırf bazı yeni özellikler için win 10 kullanıyorum . oyuncu olmasam win 8.1 pro kullanacağım .  

Ekran kartı : GIGABYTE GTX970 WindForce 3X G1 GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 

SSD : Kingston 240GB HyperX Savage 

SSD 2 : Samsung 850 EVO 1TB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E1T0BW)

İşlemci : Intel Core i7 5820K

Kasa : Dark Sub-Zero 80+ 750W SSD Ready ATX Siyah Oyuncu Kasası 

Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 * 2 16 gb ram 

Ana Kart : MSI X99A SLI PLUS Intel X99 Soket

Soğutucu : ZALMAN CNPS10X OPTİMA INTEL 775/1155/56/1366/2011&AM2/AM2+/AM3  

bu özelliklerde bile gta 5 te 120 fps alıyorum very high ayarlarda  . uyumsuz olsa nasıl gta5 120 fps alacağım ?  fidye yazılıma trojana her türlü güvenlik açığına karşı zaten kendimi koruyorum . kendi yaptıkları windows defender bile bir işe yaramıyor hala güya geliştrmişler. işletim sistemi yapıyorsun ama anti virüs programı yapmayı akıl edemiyorsun .  şu an ki gelişmişlik haliyle bile windows defender ilk 10 da bile değil piyasa da . en kötü free anti virüs bile windows defender dan iyidir . adamlar zorla yeni işletim sistemi yarım yamalak tam tamamladan yayınladılar yarım olduğu için sonra ki gelen güncellemelerle iyice batırdılar olay bu .  bu sistemi 2015 yılın da 4500 tl e toplamıştım ekran hariç  . 2 yıl boyuda win 8.1 pro kullandım ta ki herkes wn10 çok iyi diyene kadar . ama yine batırdılar .

Ismail_Var, Bir saat önce yazdı:

w10 bir güncellemi yani w7 ye gelen :) daha bir şey dememe gerek yok. Eski yazılımla uğraşsın demiyoruz. İntel HD 3000 e w10 kuramazsın diyor, Microsoft driverini cıkarıyor. Sonda niye kasıyor diye forumlarda mı gezelim? 

windows 0.1den beri çıkan herşey güncellemedir. aynı mentalite üzerinde gelişen herşey güncellemedir. adam microsoft yaparken ios gibi bir farklı sistem çıkartsa ona güncelleme demem anca. intel hd graphics 3000 le windows 10 kullanıyorum bu arada ?