Jump to content

Usb Wireless Adaptör Tavsiyeleriniz

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

usb wireless adaptör tavsiyeleriniz

İyi akşamlar tnctr...

Airties 5650 bir modemim var. 300mbps. Ben kablosuz usb tipi antensiz bir kablosuz adaptör almak istiyorum. Üç seçenekten hangisini önerirsininz?

Bağlantı kopması yaşamak istemiyorum.  Bu adaptörlerin 150 veya 300 mps olması bağlantı hızını etkiler mi? (16 mb internet  bağlantı hızına sahibim)

1. ASUS USB-AC53 NANO 

https://www.hepsiburada.com/asus-usb-ac53-nano-ac1200-dual-band-kablosuz-nano-usb-adaptor-p-HBV000006MXDQ

2. Asus USB-N10 NANO

https://www.hepsiburada.com/asus-usb-n10-nano-150mbps-nano-boyutlu-kablosuz-ag-adaptoru-p-BD501169

3. DN-70566 DIGITUS Mini Kablosuz

https://urun.n11.com/diger/dn-70566-digitus-mini-kablosuz-wireless-11ac-usb-30-adaptoru-P209198827

Sizce hangisini almalıyım?  Fiyat 2. planda. Eğer 150 ile 300 arasında benim bağlantı hızımı etkileyen bir durum yoksa bunu belirtmenizi isterim. Saygılarımla

Tplink 150 mbps  (bence yeterli)  bir ürün öneririm halen kullandığım tplink var işyerinde memnunum modeli şu WN722N

Please register to see this content.

f/p güzel ürünler memnunum

özetle çoğunu denemiş biri olarak (500 metreden 32 bit airties ile sinyal çekmişliğim vardır Kendi yaptığım mini çanak anten ile  :)   ) : tplink ve netmaster öneririm 150-300 arası bizim için önemsiz:

10 12 yıl öncesi kullandığım bir airties vardı onun gibisi yoktu ama 64 bit driverını çıkarmadılar :(( hala saklarım: siz 32 bit kullanıyorsanız hala hediye edebilirim size Haber verin aramam lazım): hem kullanırsınız hemde farkı görürsünüz: yorumlar yüzünden tekrar başka bir airties deneme şansım olmadı:

edit çoğu kasada usb2.0 kullanıyoruz hala o yüzden 300 mbps kandırmaca bence, bir de asustan uzak durun: asus bu konularda zayıf kalmış nedense yoksa çoğu elektronik ürünüm asus!

Bir de yüksek enerji ile  kuvvetli sinyal alanlar var bir çok ülkede yasak daha çok şifre kırmak için kullanılıyor : sağlığa zaralı tavsiye etmem. onlar hakkında çok bilgim yok

Edited by efe34
  • Like 1

DARK WDA600 600Mbps 802.11, USB 3.0 Kablosuz Adaptör DK-NT-WDA600

2017 den beri kullanıyorum memnunum hızından driver sorunu yok tak kullan usb-3.0 ac dual band

Dark RangeMax 600Mbps Dual Band 802.11AC USB3.0 Kablosuz Ağ Adaptörü 
600Mbps Ultra Hızlı Bağlantı ve Çift Band Desteği Kusursuz RangeMax Sinyal Kalitesi ile Bilgisayarınızda!

dk-nt-wda600-icgorsel-01.jpgdk-nt-wda600-icgorsel-09.jpgdk-nt-wda600-icgorsel-02.jpgdk-nt-wda600-icgorsel-03.jpgdk-nt-wda600-icgorsel-08.jpg

Edited by caprice77

efe34, benim wireless adaptör almamım ana nedeni intel dualband ac8265 wifi kartının 32 bit sürücüsünün olmaması. Ben 32 bit kullanmak istiyorum. Eğer uygun görüseniz 32 bit sürücüyle çalışan adaptörünüze talibim. 64 bitin bana en ufak faydası yok. 32 bit bana yeter de artar bile. Sizden haber bekliyorum. Saygılarımla

caprice boyutu ufak olacak. Dizüstünde kullanacağım. Saygılarımla

Edited by YAGMURADAM

caprice77, 4 dakika önce yazdı:

DARK WDA600 600Mbps 802.11, USB 3.0 Kablosuz Adaptör DK-NT-WDA600

-600mbps-802-11-usb-3-0-kablosuz-adaptor-dk-nt-wda600?ref=akakce&v=1.21.9 

2017 den beri kullanıyorum memnunum hızından driver sorunu yok tak kullan usb-3.0 ac dual band

güzelmiş: başka bir marka ile kıyaslama şansınız oldu mu hiç

YAGMURADAM, Şimdi yazdı:

efe34, benim wireless adaptör almamım ana nedeni intel dualband ac8265 wifi kartının 32 bit sürücüsünün olmaması. Ben 32 bit kullanmak istiyorum. Eğer uygun görüseniz 32 bit sürücüyle çalışan adaptörünüze talibim. 64 bitin bana en ufak faydası yok. 32 bit bana yeter de artar bile. Sizden haber bekliyorum. Saygılarımla

aryorum hemen

• Thanks 1

bulamadım kolayımdaki yerlere baktım : hafta sonu tekrar bakarım

_TL-WN721N TL nin 32 bit driverı var baktım

airtiese çok üzüldüm şimdi neler yapmıştım zamanında o dongle ile: 6 ay önce ciddi bir elektronik temizliği yaptım evde sanırım o arada attım: ((

Edited by efe34
  • Thanks 1

Bir dizüstü bilgisayar(Monster Abra a7 v6.3) düşünün tüm sürücülerinin 32 biti olanı var ama wifi kartının sürücüsünün yok. Şu an 64 bit win8.1 ve 64 bit ltsc kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok ama ben 32 biti daha çok seviyorum. Kullandığım bir çok program 32 bit. Geçen gün 32 bit LTSC ile format atıp tüm sürücülerini yükleyip driver genius ile yedek aldım. Sadece intel 8265 sürücüyü bulamadı. Çünkü inteli işgüzarlığı. 64 bit sürücüsü var. 32 bit sürücüsü yok. Ben de bunu aşmanın yolu olarak bunu buldum. Küçük olsn bağlantı kopmasın. Zaten bağlantı hızım 16mb/s. Bu adaptörler fazlasıyla işimi görür. Saygılarımla

32 bit driver var gözüküyor

• Driver version = 20.70.4.2 for Windows 10 for 18265, 8265, 18260, 8260 adapters.
  • Windows 10, 32-bit*

Language: Multi language

Size: 150.3 MB

MD5: 7f6cb9f0f0b46c7de79cd5b4f1d03e80

Ben lınk yada ekleme yapmayacagım konu hakkındakı gorusumu yazayım anladıgım kadarıyla amac cekım kalıtesını arttırmak bu sebeple wıfı adaptoru demıssınız

alacagınız cıhaz  ısınınca ıp sıfırlanmayacak kolayca kurulum yapabılecegınız ozellıge sahıp olmalı bence adaptorden zıyade bakmanız gereken menzıl arttırıcı bi

Access Point router olmalı

casper0007, 7 saat önce yazdı:

Ben lınk yada ekleme yapmayacagım konu hakkındakı gorusumu yazayım anladıgım kadarıyla amac cekım kalıtesını arttırmak bu sebeple wıfı adaptoru demıssınız

alacagınız cıhaz  ısınınca ıp sıfırlanmayacak kolayca kurulum yapabılecegınız ozellıge sahıp olmalı bence adaptorden zıyade bakmanız gereken menzıl arttırıcı bi

Access Point router olmalı

AP (menzil genişletici) ihtiyacı yok ki: wifi alıcı ihtiyacı var

@YAGMURADAMDouble driver gibi bir araçla win7 32 bit de aldığınız driver yedeği w8.1 32 bitte çalışıyor mu bir dener misiniz ya da sitesindeki w732bit driveri 8.1 de (uyumluluk seçeneği aktif olarak)

Edited by efe34

efe34, win8.1 ve win10 64 bit sürümlerini kurunca kablosuz ağı otomatik tanıyor. 32 biti kurunca ise kurulumda ağ sekmesinde sadece kablolu olan görünüyor. Kablosuz görünmüyor. Sizin dediklerinizi defalarca yaptım. Her defasında hüsranla sonuçlandı. Bilgilerinize. Saygılarımla