Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10'dan Windows 7 Ye Geçmede Sürücü Yok Hatası

korsanuye
 Share

Recommended Posts

windows 10'dan windows 7 ye geçmede sürücü yok hatası

merhaba hp leptop kullanıyorum windows 10 kurdum ama çok fazla kasıyor ve donuyor bende windows 7 ye dönmek istedim usb ye windows 7 yükledim onyükleme yaptım kuruluma gecerken sürücü yok diyip hata veriyor neyapmam gerekiyor?

korsanuye, 2 saat önce yazdı:

windows 10'dan windows 7 ye geçmede sürücü yok hatası

merhaba hp leptop kullanıyorum windows 10 kurdum ama çok fazla kasıyor ve donuyor bende windows 7 ye dönmek istedim usb ye windows 7 yükledim onyükleme yaptım kuruluma gecerken sürücü yok diyip hata veriyor neyapmam gerekiyor?

bozart, 2 saat önce yazdı:

Komple biçimlendirmeniz gerek sonra mrb olarak kurun... Şuan ki uefi sistem olduğu için görmez 

hiçbirşey anlamadım hocam direk üsten geçtiniz :) biraz daha açıklayıcı olabilirmisiniz?

bozart, 22 dakika önce yazdı:

C ile d yi komple silin tekrardan oluşturun 

casper0007, 14 dakika önce yazdı:

Biosta uefiyi pasif yap

─Merhaba korsanuye, çözüm buldun mu? Yoksa şunları deneyebilirsin:

—sistemin UEFI mi değil mi?

—GPT mi yaptın diskleri MBR mi?)

—Kurulum esnasında komut ile kuruluma geçip HDDyi komple biçimlendirip sonra kaldığın yerden devam edebilirsin ya da res atıp normal kurulum yapabilirsin. Muhtemelen GPT yaptın sistemi. UEFI li Sistemin var. BIOS dan BOOT sekmesine gelip UEFI kısmını disabled yap Bazı PClerde farklı BIOS lar mevcut. Bü yüzden anlatıma uygun olan şekilde giderek UEFI olmayan seçeneği seçmelisin. (sonucu bildirirsen duruma göre bakarız. Kolay Gelsin şimdiden)

Edited by selokan
  • Thanks 4

selokan, 1 saat önce yazdı:

─Merhaba korsanuye, çözüm buldun mu? Yoksa şunları deneyebilirsin:

—sistemin UEFI mi değil mi?

—GPT mi yaptın diskleri MBR mi?)

—Kurulum esnasında komut ile kuruluma geçip HDDyi komple biçimlendirip sonra kaldığın yerden devam edebilirsin ya da res atıp normal kurulum yapabilirsin. Muhtemelen GPT yaptın sistemi. UEFI li Sistemin var. BIOS dan BOOT sekmesine gelip UEFI kısmını disabled yap Bazı PClerde farklı BIOS lar mevcut. Bü yüzden anlatıma uygun olan şekilde giderek UEFI olmayan seçeneği seçmelisin. (sonucu bildirirsen duruma göre bakarız. Kolay Gelsin şimdiden)

hocam kurulum esnasında disk bölümü görünmüyor çünkü cd dvd veya usb görünmüyor diyor ve sistem MBR

hocam kurulum esnasında disk bölümü görünmüyor çünkü cd dvd veya usb görünmüyor diyor ve sistem MBR

diski görememenizin sebebi kullandığınız windows 7 yükleme medyasında laptopun sata sürücülerinin olmaması olabilir.

windows 10 kurulum usb si hazırlayın. usbde sources klasöründeki install.wim dosyasını silin windows 7 nin içinden alacağınız install.wim dosyasını usb ye atın.

windows 10 laptopun sata driverini tanıyacak ve diski görecektir.

ademola, 12 saat önce yazdı:

diski görememenizin sebebi kullandığınız windows 7 yükleme medyasında laptopun sata sürücülerinin olmaması olabilir.

windows 10 kurulum usb si hazırlayın. usbde sources klasöründeki install.wim dosyasını silin windows 7 nin içinden alacağınız install.wim dosyasını usb ye atın.

windows 10 laptopun sata driverini tanıyacak ve diski görecektir.

yok hocam buda olmadı başka çözüm yolu yokmu?

@korsanuye ; win7 için hangi iso yu kullanıyorsunuz? MSDN mi yoksa modlanmış mı? Bir de win7 iso'nuz ile başka PC'ye kurulum yaptınız mı? (ISO'nuz sağlam mı)

— Burada bahsi geçen bütüm çözümlerin ötesinde ayrıca bir de şunu yaparsanız kesin çözüm sağlayabilirsiniz: SATA yı sökün (HDD yi sökün) başka PC ye takın ve biçimlendirin.

• Thanks 3