Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

Recommended Posts

-Üsdat ben bunu sorunsuz şekilde kurdum masa üstü ikonlarda kullanıcı Adı klasörünü kaldırmak istedigimde kalkar gibi görünmesine ragmen cihazı yeniden başlattıgımda tekrardan bu klasör masa üstünde yerini alıyor.Masa üstünde yer almasını istemiyorum aynı klasör C diskin içinde zaten var.Masa üstünden veya kurulum ıso içerisinde silmek mümkünmüdür.

Teşekür ederim

Edited by cankusa

cankusa, 12.01.2019 - 17:55 yazdı:

-Üsdat ben bunu sorunsuz şekilde kurdum masa üstü ikonlarda kullanıcı Adı klasörünü kaldırmak istedigimde kalkar gibi görünmesine ragmen cihazı yeniden başlattıgımda tekrardan bu klasör masa üstünde yerini alıyor.Masa üstünde yer almasını istemiyorum aynı klasör C diskin içinde zaten var.Masa üstünden veya kurulum ıso içerisinde silmek mümkünmüdür.

Teşekür ederim

Klasörü hangi yöntemle kaldırmaya çalıştınız?

Teşekür ederim

Masaüstünde lazım olabilecek simgeleri (Bilgisayarım, Kullanıcı adı klasörü, Ağ Durumu, Çöp Kutusu, Internet Explorer, Denetim Masası) masaüstünden silmek veya geri getirmek için çok basit  portable bir program. Deneyin.

Yandex Link bana aittir

Show Desktop icons (336 kb)

Please login or register to see this link.

• Like 3

DJ_Rush

Kurulu sistemde windowsun kendi kaldırma aracı işe yaramıyor.

Unlocker  programı ile kaldırdıgımda kalıntıların sistemi yeniden başlatıldıgında kaldırılacagı ile bilgilendirme uyarısı veriyor cihazı yeniden başlattıgımda  masa üstündeki kullanıcı klasörü yeniden oluşuyor.

NAMIKABI vermiş oldugunuz programı arşivime aldım teşekür ederim.

• Like 1

cankusa, 3 saat önce yazdı:

DJ_Rush

Kurulu sistemde windowsun kendi kaldırma aracı işe yaramıyor.

Unlocker  programı ile kaldırdıgımda kalıntıların sistemi yeniden başlatıldıgında kaldırılacagı ile bilgilendirme uyarısı veriyor cihazı yeniden başlattıgımda  masa üstündeki kullanıcı klasörü yeniden oluşuyor.

NAMIKABI vermiş oldugunuz programı arşivime aldım teşekür ederim.

Bakıyorum.

Sanalda baktım şimdi seninde @NAMIKABI nin de bahsettiği sıkntıyı görmedim.

Kokteyl mi uyguladınız ne yaptınız güzelim sisteme? 😁

Edited by DJ_Rush
  • Like 2

DJ_Rush, 3 saat önce yazdı:

Bakıyorum.

Sanalda baktım şimdi seninde @NAMIKABI nin de bahsettiği sıkntıyı görmedim.

Kokteyl mi uyguladınız ne yaptınız güzelim sisteme? 😁

Ben sıkıntı  var falan demedim. Sistemde sıkıntı görmedim.

Sadece cankusa "masa üstündeki kullanıcı klasörü " nü kaldıramadığını söyleyince  "Show Desktop icons" programcığı ile kaldırabileceğini söyledim.

NOT : Kokteylle işim olmaz.

Edited by NAMIKABI
  • Like 3

Hazıladıgınız sistem için teşekūr ederim iyi çalışmalar.Kurulumda karşılaştıgım sorunu belirtmek istemiştim.

• Like 1

Teşekür ederim

Kişilestirmede kaldırıyon.. Anlamadığım neden kaldırmak istiyorsunuz millet masaüstü simgeleri aktif olsun istiyor... Birde kurulum ile alakalı bir durum yok.. Sistemi yapan şahıs aktif etmiş 

NAMIKABI, 10.01.2019 - 21:29 yazdı:

... ... ...

... ... ... bence Embedded Indutry güncel olsa iyi olur. Benim Metro ve Update ile işim olmaz.

Windows 10' u bu yüzden sevmiyorum. Baksanıza Windows 10 a.

Ekim'de bir MSDN ISO çıktı. sorunluydu iptal edildi. 

Kasımda bir MSDN ISO çıktı. Aradan bir ay geçmedi,

Büyük güncelleştirme adı altında Aralık'ta yeni bir Update MSDN ISO çıktı.

Bence güncellemeler ve hatalar daha çok çıkar.

Hiç demeyin hocam, çok haklısınız. Win 10 henüz emekleme aşamasında. Aslında ne kurmak, kullanmak lazım ne de editlemek... Kullanıcı gizliliği diye birşey kalmadı (googledan bakılırsa, onlarca gizli servis ile sistemi ve kullanıcıyı windows 10 ile microsoft artık izliyor... hem de herşeyi...)(bu servisler kapatılsa ve hatta silinse dahi sonradan tekrar geldikleri gözlemlenmiştir. Onlarca hatta yüzlerce haber var. win10 güvenli değil, şiddetli şekilde risk içeriyor...) geriye tek kalan sorunsuz windows 8.1 oluyor... zaten windows 10 öyle bir hale geldi ki, azıcık dokunsanız dahi bozuluyor... çünkü kendileri dahi ne yaptıklarını bilmiyorlar... Bir güncelleme ile gelenler sonraki güncelleme ile gidiyorlar...

Edited by DeathStroke
  • Like 1

Konu : Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

Değerli arkadaşlar, Sistemle ilgili yorum yapalım,

Programları tartışarak konuyu ikinci plana atmayalım.

• Like 1

Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

Sistemde kullanmış oldugunuz windows güncellemelerin listesini aşadaki cmd komutunda faydalanarak alıp paylaşırsanız menmun olurum

Kurulu sistemdeki güncellemeleri liste halinde almak için

Komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp  Aşadaki komutu verelim

systeminfo > C:\updates.txt

C dizinimizde updates.txt    isminde bir txt dosyası oluşur içerisinde  cihazda kurulu güncellemelerim sıralı sıralı şekilde verir.

Edited by cankusa

Spoiler

Spoiler

bende açılmıyor bu hatayı veriyor  bir şey oldu kurulum programı anahtarı doğrulayamadı diyor nasıl çözülür

m.caner, 2 saat önce yazdı:
Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

Please login or register to see this link. İçeriği Görüntüle

bende açılmıyor bu hatayı veriyor  bir şey oldu kurulum programı anahtarı doğrulayamadı diyor nasıl çözülür

Kurulumda anahtar girmeden devam et. Yanlış anahtar girdiysen yarıda kalır.

Resimler görünmüyor bu arada.

Edited by DJ_Rush

kardeşim ellerine sağlık. ama bir problemım var. eskı bir masa ustu bilgisayara ssd ye kuramadım.  Windows bu dıske yüklenemez seklındebir makale çıkıyor.   bıostan ıde olan ksımları sata olarak deıstırdım fınal. kuruluma gecıyor yüzde 26 ya gelınce  gene hata verıyor. bu seferde . wındows gereken dosyaları yukleyemıyor seklınde  hata kodu0x8007025D  yazıyor. lanet geldı yemınle.

Sata sürücülerinde sıkıntı yaşıyorsun. 

Elinde windows 8.1 iso su varmı? İnstall. Wim leri değiştirerek kullanabilirsin

Uygulamalardaki  fazlalıkları kaldırmanın veya silmenin yolu yöntemi konusunda açıklama yapabilirmisiniz

Ccleaner ile programlar bölümünden kaldırdıklarım haricinde  kullanmadıgım uygulamalar var nasıl silerim veya kaldırabilirim

Uygulamalardaki  fazlalıkları kaldırmanın veya silmenin yolu yöntemi  aşadaki linkte açıklanmıştır

Please login or register to see this link.

• Like 1