Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win Xp - Pro Sp2 X64 - [turk_eros] Türkçe

eXtrmE_sPoRtS
 Share

Recommended Posts

1844830615_ScreenHunter06.thumb.png.184190d4c01013e141f8d0f12b76c69c.png

TURK_EROS tarafından yapılmıştır. Eskilere dönüp nostalji yapmak isteyenlere önerilir. 2016 itibari ile günceldir. Zaten bundan sonra XP'ye her hangi bir güncelleme gelmemiştir. Microsoft bile desteği kesti XP ve Vista'ya. Hatırladığım kadarıyla driver desteği vardı.

Boyut: 1,07 GB

https://drive.google.com/file/d/1hBoPEfQG9BnqLJjrFhIjBy2dI9obz8d6/view

https://mega.nz/#!yTowiQ5b!rZMb_a6nhdraXmsSSQK7R1nrc-xLXhgcdkJjESzhmOM

https://cloud.mail.ru/public/Erf4/cg4urjx8C

Rar Şifresi

Spoiler

programindirsene.com

Edited by eXtrmE_sPoRtS
  • Like 5

eXtrmE_sPoRtS, 18 saat önce yazdı:

TURK_EROS tarafından yapılmıştır. Forumda SP3 x64 sürümü görmediğim için paylaşıyorum. Linklere telif atılamaz. Çünkü linkler bana ait değildir. Eskilere dönüp nostalji yapmak isteyenlere önerilir. 2016 itibari ile günceldir. Zaten bundan sonra XP'ye her hangi bir güncelleme gelmemiştir. Microsoft bile desteği kesti XP ve Vista'ya. Hatırladığım kadarıyla driver desteği vardı.

Boyut: 1,07 GB

Please register to see this content.

Rar Şifresi

İçeriği Görüntüle

programindirsene.com

Win Xp - Pro Sp3 X64  Türkçe adı altında paylaşım yapmanız çok yanlış.

Google'da hatta sadece tnctr'de çok basit bir arama yaparsanız aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Microsoft 64 bit XP nin Türkçesini çıkarmadı.

Microsoft İngilizce 64 bit XP  SP3 çıkarmadı. En son 64 bit XP  İngilizce  ve SP2 dir.

Yani ve kısaca Paylaşımı yapan arkadaş araştırmadan "olmayan bir 64 bit XP  SP3 Türkçe'yi" paylaşıyor.

Muhtelemen paylaşımı 2011 yılında çıkan  sorunlu olan %95 Türkçe olan sürümdür.

KONU İLE İLGİLİ TNCTR'DE 10 LARCA PAYLAŞIM YAPILMIŞ.

BENİMDE KATKIDA BULUNDUĞUM BİR TANESİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

• Like 1
  • Thanks 1

NAMIKABI, 1 dakika önce yazdı:

Win Xp - Pro Sp3 X64  Türkçe adı altında paylaşım yapmanız çok yanlış.

Google'da hatta sadece tnctr'de çok basit bir arama yaparsanız aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Microsoft 64 bit XP nin Türkçesini çıkarmadı.

Microsoft İngilizce 64 bit XP  SP3 çıkarmadı. En son 64 bit XP  İngilizce  ve SP2 dir.

Yani ve kısaca Paylaşımı yapan arkadaş araştırmadan "olmayan bir 64 bit XP  SP3 Türkçe'yi" paylaşıyor.

Muhtelemen paylaşımı 2011 yılında çıkan  sorunlu olan %95 Türkçe olan sürümdür.

KONU İLE İLGİLİ TNCTR'DE 10 LARCA PAYLAŞIM YAPILMIŞ.

BENİMDE KATKIDA BULUNDUĞUM BİR TANESİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Alıntı

Bu sürüm Microsoft tarafından paylaşılan Windows XP Professional SP3 işletim sisteminin ingilizce versiyonunun 3. taraf Türkler tarafından Türkçeye çevrilmesiyle oluşmuştur ve x64 bit sürümüdü.

eXtrmE_sPoRtS, 2 dakika önce yazdı:

Ben sanal makineye yükledim. Sadece 1 tane visual c++ güncellemesi buldu. O da sistem güncellemesine girmiyor zaten.

Sistem bilgisinden bir ekran paylaşırsanız,  Service Pack 2 mi Service Pack 3 mü görelim.

NAMIKABI, Şimdi yazdı:

Sistemi denemiyorsunuz bari biraz araştırma yapıp  paylaşım yaparsanız  sanırım daha doğru olur.

Birde başlığı düzeltirseniz sevinirim.

Sistemi denedim de. Özelliklerdeki Sp2 yazısı gözümden kaçmış. Ne var yani. Düzelltim. Başlık ve içeriklerdeki sp3'ü.

• Like 1
  • Sad 1

• 1 ay sonra...
sardes, 3 saat önce yazdı:

xp de choreme ve mozilla açılmıyor choreme desteği cekdiği için nete giremiyoruz. bunu aşabilenler var mı?

Xp'ye destek kalmadı 3. parti uygulamalarla yapsan bile en azından windows 7 veya 8.1 kullanmanı tavsiye ederim. Yukarıdaki konudaki xp hariç hepsi bana ait. Portable kullanabilirsin tarayıcıların eski sürümlerini çok xp istiyorsan.

Paylaşım için teşekkür ederim. XP'nin Türkçeleştirilme oranını da eklersen sevinirim. Önce %95 daha sonra ücretli olarak %98 Türkçe olanını paylaşmıştı turk_eros. Birkaç yıl sonra ücretsiz olarak paylaşıldı.

Eğer %95 Türkçe olanını paylaştıysanız, %98 Türkçe olan sürümünü paylaşabilirim.

Chrome kullanamama sorununu sormak istedim fakat bir arkadaş zaten sormuş. Portable olarak kullanılabiliyormuş. Acaba .msi düzenleme porgramı ile kurulum dosyasının yüklü işletim sistemini Windows 7 olarak görmesini veya görememesini sağlasak, ileride kullanımlarımızda fazladan sorun çıkartır mı?

PC donanımı çok düşük olduğu için XP sisteminden kolay kolay vazgeçemiyoruz. ?

barikat_diss, 16.02.2019 - 15:12 yazdı:

Paylaşım için teşekkür ederim. XP'nin Türkçeleştirilme oranını da eklersen sevinirim. Önce %95 daha sonra ücretli olarak %98 Türkçe olanını paylaşmıştı turk_eros. Birkaç yıl sonra ücretsiz olarak paylaşıldı.

Eğer %95 Türkçe olanını paylaştıysanız, %98 Türkçe olan sürümünü paylaşabilirim. 

Chrome kullanamama sorununu sormak istedim fakat bir arkadaş zaten sormuş. Portable olarak kullanılabiliyormuş. Acaba .msi düzenleme porgramı ile kurulum dosyasının yüklü işletim sistemini Windows 7 olarak görmesini veya görememesini sağlasak, ileride kullanımlarımızda fazladan sorun çıkartır mı?

PC donanımı çok düşük olduğu için XP sisteminden kolay kolay vazgeçemiyoruz. ?

Çeviri oranını tam net hatırlamıyorum indirip sanal makinede bakabilirsiniz. Benim yaptığım sistemler xp'den kat ve kat daha hızlı bence bende bunu idda ediyorum hadi bakalım :D

sardes, 15.02.2019 - 15:10 yazdı:

xp de choreme ve mozilla açılmıyor choreme desteği cekdiği için nete giremiyoruz. bunu aşabilenler var mı?

Chrome 49 sürümü kuracaksınız.. Link burda

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 2

• 6 ay sonra...

Arkadaşlar ven uefi biosa sahip anakarta windows 10 kurulu pc ye hem xp hemde windows 10 kurmak istiyorum bu mümkünmü ayrıca bunları örneğin c diskine windows 10  d diskinede xp kurmak kısaca ayrı disklere kurmak ve her ikili işletim sistemininde hangisi ile açılacağını kendim seçmek istesem olurmu..?

SON_VATAN, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ven uefi biosa sahip anakarta windows 10 kurulu pc ye hem xp hemde windows 10 kurmak istiyorum bu mümkünmü ayrıca bunları örneğin c diskine windows 10  d diskinede xp kurmak kısaca ayrı disklere kurmak ve her ikili işletim sistemininde hangisi ile açılacağını kendim seçmek istesem olurmu..?

yeni sistemse w7 bile kuramayabilirsiniz: eğer kuruluyorsa (2017 nisan dada çıkan ve aldıım sisteme w7 kurulmuyor: xp sanalda bile kurulmıyor)  açılıştaki seçenklerin düzgün olması için önce en eskiden xpden başlanır-yeniye doğru

Edited by efe34

efe34, 8 saat önce yazdı:

yeni sistemse w7 bile kuramayabilirsiniz: eğer kuruluyorsa (2017 nisan dada çıkan ve aldıım sisteme w7 kurulmuyor: xp sanalda bile kurulmıyor)  açılıştaki seçenklerin düzgün olması için önce en eskiden xpden başlanır-yeniye doğru

sorduğum soru ile verdiğiniz cevap tam eşleşmemiş..

SON_VATAN, 6 saat önce yazdı:

hem uefi hem legacy bir ararada sanmıyorum: denemedim hiç

ikisi de legacy olursa, xp  esybcd programı boot kısmını halleder: yalnızöneri: birini yüklerken diğer disk takılı olmasa iyi olur diye düşünüyorum

Edited by efe34

SON_VATAN, 10 saat önce yazdı:

Uefi sistem olabilmesi için diskin gpt,ye dönüştürülmüş olması gerekir windows xp,de ise gpt desteği kurulum için yoktur. Ancak diskin yapısını mbr,ye çevrilerek işletim sistemini küçükten başlayarak kurabilirsiniz. Bunun için en sağlıklı yol ise altta verdiğim program ile sağlarsınız. Size tavsiyem çalıştırma mantığını bilmiyorsanız yedek bir disk üzerinden kurulum testlerini yaparak tecrübe sahibi olduktan sonra ana sürücüye kurun, tüm sistemler için ayrı ayrı boot kısmı oluşturulabilir. Verilerinizi kurtarmakla uğraşmamış olursunuz.

https://www.terabyteunlimited.com/bootit-bare-metal.htm

Full ve son sürümü ise geçen gün hazırlamıştım.

https://yadi.sk/d/KC3Hx4ILksDdyQ

• Like 1
  • Thanks 2

efe34, 20 dakika önce yazdı:

easybcd nin yaptığını mı yapıyor bu program üstad

Hocam bu program kendini mbr,ye yazıyor ve ilk bootu bu alır, daha sonrasında ise ayarladığınız işletim sistemlerini görebilir herhangi bir sorun varsa müdahele edip boot alamayan veya bozulan bir master boot recorder varsa tekrar ayarlar isterseniz sıralamayı değiştirir süreyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca disk yapısını,da değiştirmek mümkün ve boyut ayarlaması ve biçimlendirme var. Sadece windows değil unix tabanlı sistemler dahil hepsini ayarlayabilirsiniz. Buradaki en önemli husus bilinçli bir şekilde yapılması ;) hatta bilmeyen kişiler önce sanal işletim sistemleri üstünde test ederse daha iyi olur.

Edited by awengers44
Ekleme

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By bensuslu11
      Ghost Spectre Win11 23H2 WPE - 2024 MART VER. 1.0
       🇹🇷TÜRKÇE 🇹🇷
      Sürüm: 22631.3225
      Öncelikle şunu belirmek isterim Ghost spectre yazılımcısının türkçeleştirme paketini bekledim ve kullandım. Tamamen hayal kırıklığı oldu benim için . %100 türkçe yapmıyordu ve sistemde yüklü güncellemeyi tekrar indirmemizi istiyordu ilk kurulum sonrası. Bende iş başa düştü dedim ve kendi yöntemlerimle türkçeleştirdim. 
      normal kurulum için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz. 
      Windows 11 release information OS build : 22631.3235 Edition : PRO SUPERLITE + SE + COMPACT + DEFENDER + W/O DEFENDER Version : 23H2 (Official Release) Arch : x64 Lang : en-US / tr-TR ORJİNAL KONU LİNKİ : https://ghostclouds.xyz/wp/w11-pro-23h2-22631/

03/08/2024 - 23H2 | Official | UPDATE 6.2 - Moment 5 - Update OS 22631.3235 - Update .NET Framework 4.8.1 - Update Startalltback for SE - Add language tr-TR ( Turkish / Türkçe 🇹🇷 ) - Update Normal Bootable v2 - Fixed WPE Bootable Icons not showing - Remove TPM 2.0 Setup in Windows (WPE/NORMAL BOOTABLE) NOTE: ReFs Bootable will be release on next version 24H2.

• By bensuslu11
      Ghost Spectre Windows 11 23h2 [NORMAL BOOTABLE] - 2024 Mart Ver.4 - Türkçe 
      BUİLT 22631.3225
      Windows 11 release information OS build : 22631.3235 Edition : PRO SUPERLITE + SE + COMPACT + DEFENDER + W/O DEFENDER Version : 23H2 (Official Release) Arch : x64 Lang :  tr-TR
      ORJİNAL KONU LİNKİ : https://ghostclouds.xyz/wp/w11-pro-23h2-22631/

03/08/2024 - 23H2 | Official | UPDATE 6.2 - Moment 5 - Update OS 22631.3235 - Update .NET Framework 4.8.1 - Update Startalltback for SE - Add language tr-TR ( Turkish / Türkçe 🇹🇷 ) - Update Normal Bootable v2 - Remove TPM 2.0 Setup in Windows (NORMAL BOOTABLE) NOTE: ReFs Bootable will be release on next version 24H2.  
      YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER:  
      1- TR DİL PAKETİ VE TR ONDEMAND FOD PAKETLERİ EKLENDİ.
      2- GHOST SPECTRE GÜÇ MODLARI TÜRKÇELEŞTİRİLDİ.
      3- SAĞ TIK - YENİ MENÜSÜNE VBS - BAT VE NOT DEFTERİ EKLENDİ. 
       5- Kablosuz ekran Fod Paketi eklendi 
      5- KURULUMDAN İNGİLİZCE ARINDIRILDI. tAMAMEN TÜRKÇEDİR...

NOT: Windows 11 Spotlight'a ihtiyacınız varsa bu yamayı edinin, yalnızca COMPACT sürümünde çalışacaktır. İndirme linki: https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1e5G-4t-75r0PfSdS0mrd5EV0AYoNWQmJ?usp=sharing

SİSTEMDEN GÖRÜNTÜLER

• By bensuslu11
      [   tr-tr_windows_10_iot_enterprise_ltsc_2019_x64   ]- [  Build 17763.107    ] ve [ Build  17763.5458    ]
      Sistem Hakkında 
      Bu İmaj '' en_windows_10_iot_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_a1aa819f_(Build - 17763.107) '' ''EK kaynak '' MSDN ISO dosyasından düzenlenerek yapılmıştır. Bu IoT Enterprise LTSC sürümünün Türkçe MSDN imajı yoktur. Normal LTSC’den hem aktivasyon yöntemi hemde sistem bileşenleri farklıdır. 
      Ingilizce Dili BOOT.wim , INSTALL.wim , WINRE.wim'den Tamamen Arındırılıp Türkçe Dil PAketi ve Türkçe Ondemand Paketlerinin tamamı BOOT.wim , INSTALL.wim , WINRE.wim'e eklenerek SON ŞEKLİ verilmiştir.
      Hicbir Modifiye yapılmamıştır ve Güncelleme Eklenmemiştir. Saf MSDN sürümüdür...
      İsterseniz Kendi İstediğiniz Dili Entegre Edebilirsiniz.  Türkçe - Rusça -Arapça - Fransızca- Ukraynaca -Almanca - İngilizce
      Özenle Ayıkladığım Dil Paketleri + Ondemand Paketleri + Update Dosyaları  x86-x64 İndir: https://pixeldrain.com/u/jKLdhmLe

Sistemin Avantajları
      1- Windows 10 Iot Enterprise LTSC 2019 oyun performansını olumsuz etkileyen Standadart Windows 10'a göre gereksiz tüm bileşenlerin kaldırılmış bir halidir. Windowss 10 Iot Enterprise LTSC 2019, performansa odaklanırken ayrıca; sistem gecikmesi, ağ gecikmesi, giriş gecikmesi (input lag) ve sistem güvenliği için de iyi bir seçenektir.
      2- Bir Kez Hwid Digital Aktivasyon yaptığınızda Her Formatta Otomatik Etkinleşir. Herhangi bİrşey yapmanız gerekmez..
      Not: Eğer talep olursa x86 yani 32bit sürümünüde türkçeleştireceğim boş bir zamanımda

İndirme Linki Saf MSDN Türkçe DVD:
      Not: Kurulum sonrası windows update gereklidir.
       https://www.mediafire.com/file/70toy7zxfbifno3/tr-tr_windows_10_iot_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_a1aa819f_(Build+-+17763.107).iso/file 
      CRC32: 25F18664
      MD5: C85BBAA2C05393D991FAFBFF4D8831BF
      SHA-1: 5F4079B2D32961F95F512366C96A73E38A5B4EF7
      SHA-256: EE6A99F7AE285209A7243F5CFCD827961CFA888146AE92033549F0FBD419F2B7
      SHA-256 Base64: 7mqZ964oUgmnJD9c/Ngnlhz6iIFGrpIDNUnw+9QZ8rc=
      SHA3-256: EFB733476C65EFD43108FC7BB8146A563A7DBCF236F1EF6DB2DF0E6A26F0C2FC
      SHA3-512: 3AF727261338D13B8C87E92B84A090F9E6E5C4D9F845D4EDA9943BE64635BB199A2F1B5762D8E27113B25ED8C3B5CB054E9A313967DEB4077356B90F1863DCCF

İndirme Linki Updated Buillt 17763.5458 :
       https://pixeldrain.com/u/V5J2vc9Z    
      Not: 14.02.2024 tarihi itibariyle günceldir.
      Not: Autounattend xml sisteme gömüldüğü için başka bir xml eklemeyin... OOBE ve ağ ve wifi , bölge , dil gibi kısımları otomatik yapılandıracaktır. Sadece Kullanıcı adı ve şifrenizi yapılandırma isteyecektir….
      CRC32: 15183805
      MD5: 721D927C3B8B5E811B86D40C25DCA1B9
      SHA-1: DCA540F89984C13CBBEC9AB83B62F923FD2B52BD
      SHA-256: 5BB188BC501DFBEAE09AE79B04ED67BD8B983BB33B9B90152B41EDDFC60C9CF5
      SHA-256 Base64: W7GIvFAd++rgmuebBO1nvYuYO7M7m5AVK0Ht38YMnPU=
      SHA3-256: FB964312F8385D391633009FE366F52A85959F9A96F0B3039D39A44E482FD270
      SHA3-512: ED5C129EAD3AAA75B871BEBB10FD82818857DF5E6D7DDF0A027855F0437690BE67865656925FA0F0832606ADB3A6550E40AEE501BC76275E1C8265E425CA085D

Sistem Görüntüleri

• By qxqx
      Windows XP x86 Multilingual Pack - Integral Edition 2023.11.24

[---------- INCLUDES ----------]
      (#) Language Packs for Windows XP Editions:
      * Professional
      * Tablet PC 2005
      * Media Center 2005
      * POSReady 2009
      (#) Language Packs for Windows XP Components:
      * .NET Framework 1.1 SP1
      * .NET Framework 3.5 SP1
      * .NET Framework 4.0 Extended
      * Active Directory Application Mode SP1
      * Internet Explorer 6 SP1
      * Internet Explorer 7
      * Internet Explorer 8
      * MSN Messenger 5.1
      * Remote Desktop Connection 6.0
      * Remote Desktop Connection 6.1
      * Remote Desktop Connection 7.0
      * Windows Installer 4.5
      * Windows Media Player 9
      * Windows Media Player 10
      * Windows Media Player 11
      * Windows Movie Maker 2.1
      * Windows PowerShell 1.0
      * Windows Rights Management Services SP2
      * Windows Search 4.0
      * Windows Update Agent 3.0
      * XML Paper Specification

File Details Author: Ramsey File Size: 5.95 GB (Gigabytes) Version: 2023.11.24 File Format: ZIP (Compressed File Archive)  
      Download Links
      Torrent (P2P) Download: Magnet HTTP Download: GoFile.io [---------- INSTALLATION -----------]
      1. Install the base Windows XP Language Pack by starting the file ".\Windows XP Operating System\1. Multilingual User Interface\MUISETUP.EXE".
      2. Install the "MUI Update" and the "MUI HotFix" from the folder ".\Windows XP Operating System".
      3. Install the Component Language Packs from the main folder for the Windows XP Components that are installed on your computer.
      4. Change the language at "START Menu -> Control Panel -> Regional and Language Options -> Languages" and then LogOff/LogOn or Restart your computer for the new setting to take effect.
      [---------- INFORMATION -----------]
      (#) Windows XP Updates:
      * If you want to update your Windows XP x86 (32-bit) with the latest updates, then download the latest version of the "Unofficial Service Pack 4" from:
      http://msfn.org/board/topic/171171-introducing-unofficial-windows-xp-sp4
      * If you want a Windows XP Professional x86 (32-bit) ISO with the latest updates already included, then download the latest version of the "Windows XP Professional SP3 x86 - Integral Edition" from:
      http://www.zone54.com/downloads/software/operating-systems/123-windows-xp-professional-sp3-x86-integral-edition
      (#) General:
      * If you have more Windows XP x86 MUI Packs, then feel free to share them, so that they can be also added to this Multilingual Pack.
      (#) Included Languages are:
      Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch (Standard) Estonian Finnish French (Standard) German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese (Brazil) Portuguese (Standard) Romanian Russian Spanish (Modern Sort) Slovak Slovenian Swedish Thai Turkish https://zone94.com/downloads/software/operating-systems/147-windows-xp-x86-multilingual-pack-integral-edition

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...