Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Microsoft Visual C++hatası

erdal4444
 Share

Recommended Posts

Microsoft Visual C++hatası

çoktandır başıma gelen bi sorunu dile getiriyorum.formatı attık.visual c++ kurdum.en sorun sürüm.ama yinede herhangi bir oyunu kurdugumda;

mesela mscvr110.dll hatası alıyorum.fakat visual winrarla açtıgımda o dll dosyasının oldugunu yüklendigini görüyorum.2003 ten 2018 e kadar mesela.ama yüklü değil diyor.

hata nerden kaynaklı? en güncel versiyonlardamı sıkıntı oluyor.eskileri komplemi kurmak gerekiyor? olursa nasıl olur. yada aıo şeklinde hepsi tam paket varmı? böyle sorun yaşayan varsa yazabilirse sevinirim..

Blue_Edition, 1 saat önce yazdı:

Bunu dene ben oyunlarda dll hatası alınca yüklüyorum düzeliyor.Pcdeki eksik dllleri yükler.

Please register to see this content.

hocam bununla alakası yok.benim sıkıntılı oldugum durum neden güncel versiyonları yüklediğimizde bile hata veriyor.halbuki yenilerinde de baktıgımda istediği dll doyaları mevcut görünüyor.ama hata yine veriyor.

Please register to see this content.
 11.01.2019 güncel,

paket içeriği;

# Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable 8.0.61187 - x86 / 8.0.61186 - x64
# Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable 9.0.30729.7523 - x86/x64
# Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable 10.0.40219 - x86/x64
# Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable 11.0.61135 - x86/x64
# Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable 12.0.40664 - x86/x64
# Microsoft Visual C++ 2015-2017 Redistributable 14.16.27024- x86/x64
# Microsoft Visual J# 2.0.50728 - x86/x64
# Microsoft Visual F# 4.1 SDK 14.0.23801 - x86/x64
# Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime 10.0.60833
# Microsoft Visual Basic/C++ Runtime 1.1.0 - x86

bunu ve bir önceki yorumda paylaştığımı denemekte fayda var.mscvr110.dll dosyasının bir sürü sürümü var.istediği sürüm değilse gene hata verir.

yine işe yaramadı..

hasan835 hocam.merak ettiğim şu: herhangi bir oyunu kurduk diyelim.runtime aioları kurduk.2002 den 2017 ye kadar full.hatta kurmadan önce winrar vb programla bunların içinde 

mscvr110.dll yada mscrv140.dll gibi dosyaların oldugu gözüküyor. kuruyoruz.sonuçta hepsi kuruluyor.fakat oyunu açıyorum bilmem ne dll eksik yada yok diyor.ama hepsi kuruldu yani.

senin yazdıgın hatayı daha önceleri almıştım.fakat 2017leri silip yapmadım.farklı şeklide yapmıştım.benim kafama takılan sorun bu..yüklendiği halde neden eksik diyor..eski versiyon mu yeni versiyonmu kuruluyor..nasıl oluyor..