Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bim Fişindeki Yazı Fontu

adam4
 Share

Recommended Posts

Font adı söylemek zor çünkü bilgisayarlarımızdaki gibi font dosyaları kullanmak yerine cihaza gömülü olan paketlerle harfleri çıktı veriyor. Ama font sitelerinde "Monoscape" ve "Sans-Serif" kategorilerinde bu tür yazı tipleri mevcut

her firmanın (bu durumda pos cihazını üretenlerin) kendine ait font tipi olur. font üreten yazılımlar var, bunlarda ufak tefek değişiklik yapıp kendilerine font üretiyorlar.

Please register to see this content.

deneyebilirsin. ancak genelde tam aynısını bulmak zor

selokan, 8 saat önce yazdı:

Tarayıcı ile Fişi tarayıp, OCR ile de Word'e aktarıp Yazı Fontunu kolayca bulabilirsiniz.

Hocam o nasıl oluyo fişi tarayınca arkasındaki logoda gölge olarak düşüyor fotoğrafta.

yamtar5835, 8 saat önce yazdı:

Bunlar değil hocam.sayı karakteri çok farklı

adam4, 23 dakika önce yazdı:

Abiler ne yaptıysam bulamadım bi yardımcı oluerin şu kardeşinize.Bi yazılım üstünde çalışıyorum.Bu font olması çok önemli.

Kardes bu isini görürmü. Türkce karakterler varmi yokmu bilmiyorum..

trkkrsy, 31 dakika önce yazdı:

fişi fotoşoplayıp gider mi arttırılacak_? aklımda deli sorular   =D

yok kanka ne alakası ar.Bim aslında burda temsili İBM yazar kasanın fontunu arıyorum.Bimde bunu kulanmıyo.

TOLGAHAN5, 35 dakika önce yazdı:

Kardes bu isini görürmü. Türkce karakterler varmi yokmu bilmiyorum..

Türkçe karakter yok galiba.Hocam bi link falan armı?

EgeGrkn, 2 dakika önce yazdı:

dostum kendin yap? dediğim gibi yoktur onlar intde kendileri yapıyor her firma.

Hocam fotn nasıl yapılır bilmiyorum ki.Yazar kasa firmasının yaptığı bir font olabilir belki.Ben bulurum diye düşünmüştüm ama yok

adam4, 20 saat önce yazdı:

Hocam o nasıl oluyo fişi tarayınca arkasındaki logoda gölge olarak düşüyor fotoğrafta.

Bunlar değil hocam.sayı karakteri çok farklı

Fotoğrafla değil hocam, illa çevrende vardır bir Scanner sahibi. Ondan rica et (HP ya da samsung marka olursa; kendi içinde OCR tarayıcıları var. SAMSUNG hem Türkçe OCR destekliyor. HP'nin var mı emin değilim. Daha sonra OCR taramasını yapıp bitince -hiçbir şeye dokunmadan orjinal metni olduğu gibi aktar seçenekleri (benzer ifadeler içeren) mevcut. Onu seç işlem tamam. Ne kadar çok metin o kadar köfte ?? (yanlış oldu o kadar yazı fontu doğruluğu ? diyecektim) Kolay gelsin şimdiden.

trkkrsy, 18 saat önce yazdı:

fişi fotoşoplayıp gider mi arttırılacak_? aklımda deli sorular   =D

Harbi benzer bir şey benim de aklıma gelmişti? ÖM'den soracaktım. Böyle uluorta olmuş? Hatta diyecektimki oldu mu, olduysa bana da söyle, ben de yapayım?

adam4, 18 saat önce yazdı:

Abiler ne yaptıysam bulamadım bi yardımcı oluerin şu kardeşinize.Bi yazılım üstünde çalışıyorum.Bu font olması çok önemli.

Bir ihtimal ki, yukarıda benzer birkaç örnek paylaşılmış. Yazarkasalar Uluslararası olduğu için, her firma (ya da bir kurulları neyin vardır herhald??) kendi Türkçe karakterlerini sisteme ekliyor olmasın? Yani ne etsek te bulamayabilirsin hazır halini. En benzerini bul, eksikleri sen tamamla hocam?

EgeGrkn, 17 saat önce yazdı:

dostum kendin yap? dediğim gibi yoktur onlar intde kendileri yapıyor her firma.

Ya da bu şekilde kendin hazırla.. İnternette hazır birçok script mevcut, ya da PCden karekter eşlemle vs. ile yap hocam.??

• Thanks 3

selokan, 3 saat önce yazdı:

Harbi benzer bir şey benim de aklıma gelmişti? ÖM'den soracaktım. Böyle uluorta olmuş? Hatta diyecektimki oldu mu, olduysa bana da söyle, ben de yapayım?

çalıştığım firmada bazı masraf kalemlerine ait fişler fiziki olarak gönderilmiyor. direk aklıma o geldi de yazdım bende

şarkıda da dediği gibi,

üçtür beştir kızlar hoştur coştur coştur coştur coştur....     =D

selokan, 3 saat önce yazdı:

Fotoğrafla değil hocam, illa çevrende vardır bir Scanner sahibi. Ondan rica et (HP ya da samsung marka olursa; kendi içinde OCR tarayıcıları var. SAMSUNG hem Türkçe OCR destekliyor. HP'nin var mı emin değilim. Daha sonra OCR taramasını yapıp bitince -hiçbir şeye dokunmadan orjinal metni olduğu gibi aktar seçenekleri (benzer ifadeler içeren) mevcut. Onu seç işlem tamam. Ne kadar çok metin o kadar köfte ?? (yanlış oldu o kadar yazı fontu doğruluğu ? diyecektim) Kolay gelsin şimdiden.

Bir ihtimal ki, yukarıda benzer birkaç örnek paylaşılmış. Yazarkasalar Uluslararası olduğu için, her firma (ya da bir kurulları neyin vardır herhald??) kendi Türkçe karakterlerini sisteme ekliyor olmasın? Yani ne etsek te bulamayabilirsin hazır halini. En benzerini bul, eksikleri sen tamamla hocam?

Ya da bu şekilde kendin hazırla.. İnternette hazır birçok script mevcut, ya da PCden karekter eşlemle vs. ile yap hocam.??

Hocam bende yazıcı ar markası epson sx435w.Tarayıcıda ar içindede ocr tarama olayını anlamadım.