Jump to content

Bim Fişindeki Yazı Fontu

adam4
 Share

Recommended Posts

trkkrsy, 17 dakika önce yazdı:

çalıştığım firmada bazı masraf kalemlerine ait fişler fiziki olarak gönderilmiyor. direk aklıma o geldi de yazdım bende

şarkıda da dediği gibi,

üçtür beştir kızlar hoştur coştur coştur coştur coştur....     =D

Şimdi hocam şöyle yapmak istediğim öyele bişey değil.Bana İBM yazar kasanın fontu lazım aslında.Bende mağazalarda dikkat ettim bim kullanıyor bu yazar kasaları.Bimle falan bi alakam yok yani.

sk8er_boi, 3 dakika önce yazdı:

Türkçe karakterler yok fakat baya yakın.

Please register to see this content.

Eet hocam baya bi yakınmış bu Türkçe karakterde var aslındada tek eksiği küçük harfler yok bunda.Birde sayı karakterlerinde ufak tefek problemler var.

adam4, 13 saat önce yazdı:

Hocam bende yazıcı ar markası epson sx435w.Tarayıcıda ar içindede ocr tarama olayını anlamadım.

online şekilde de ve Türkçe destekli olarak yapıyor. (Ana fontu değiştiriyor mu bilmiyorum. Denemedim açıkçası. Vakti olan deneyebilir.) Tarayıcıların bazı modelleri desteklemiyor olabilir. Aslında iş yazılımda bitiyor. Uygulama kullanarak da yapabilirsiniz. Taracı destekliyorsa anlık olarak OCR den tarayarak çevirir. Yoksa yazılımlar yavaş olabiliyor bazen.  Yazıcınızın yazılımını kurcalarsanız olup olmadığını anlayabilirsiniz. (yazıcı driver larını windows (10) otomatik kuruyor fakat driver ile yetinmeyin konu yazıcı olunca, yazıcının kendi sitesinden kendi tüm yazılımınızı, driverları indirip kurun. Yazıcı hakkında daha verimli kullanım sunarlar. (daha gerçekçi toner bilgisi, kartuş durumu, kağıt kalitesi vs..) (kendi CD/ DVD si de aynı işi görür. Güncel kalmakta faydalı) (Bilgiler fazla gibi oldu?, her zaman gerekliler nasılsa. Umarım faydam dokunur.)

Edited by selokan
  • Thanks 3

selokan, 3 saat önce yazdı:

online şekilde de ve Türkçe destekli olarak yapıyor. (Ana fontu değiştiriyor mu bilmiyorum. Denemedim açıkçası. Vakti olan deneyebilir.) Tarayıcıların bazı modelleri desteklemiyor olabilir. Aslında iş yazılımda bitiyor. Uygulama kullanarak da yapabilirsiniz. Taracı destekliyorsa anlık olarak OCR den tarayarak çevirir. Yoksa yazılımlar yavaş olabiliyor bazen.  Yazıcınızın yazılımını kurcalarsanız olup olmadığını anlayabilirsiniz. (yazıcı driver larını windows (10) otomatik kuruyor fakat driver ile yetinmeyin konu yazıcı olunca, yazıcının kendi sitesinden kendi tüm yazılımınızı, driverları indirip kurun. Yazıcı hakkında daha verimli kullanım sunarlar. (daha gerçekçi toner bilgisi, kartuş durumu, kağıt kalitesi vs..) (kendi CD/ DVD si de aynı işi görür. Güncel kalmakta faydalı) (Bilgiler fazla gibi oldu?, her zaman gerekliler nasılsa. Umarım faydam dokunur.)

Hocam ABBYY ile ocr olarak tarattım ama yazı fontunu değiştirdi.