Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Low Level Format Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

low level format hakkında

Arkadaşlar elimde Seagate barracuda 160 GB HDD var ben buna low level format atmak istiyorum benim merak ettiğim bu Windows üzerinden yapılan program ile yapılsa Yok sa boot üzerinden yapılan mı daha iyi olur bu birinci sorum
İkinci sorum low level format attıktan sonra tüm veriler gidiyor dini bir daha asla kurtarilsmaz??
Üçüncü sorum bunu 3.5 HDD Lee için dock abtajip USB den öyle de olur mu?

DJ_Rush, 17.01.2019 - 18:27 yazdı:

Sata ile bağlamanı tavsiye ederim.

Disk sounu nedir?

Disk sorunu yok hocam ben tamamen sifirlayip kullanmak istiyorum ve hiç bir veri izi kalmasın istiyorum fabrikadan çıkmış gibi olsun bu oluyor mu

Ayrıca HDD yıl dock ile USB den bağlayıp yapmak bana hem yavaş hemde güvensiz geldi en doğrusu kasaya bağlayıp atmak öyle değil mi ?

Hangi programla yapayım??

canpolat11, 2 saat önce yazdı:

Disk sorunu yok hocam ben tamamen sifirlayip kullanmak istiyorum ve hiç bir veri izi kalmasın istiyorum fabrikadan çıkmış gibi olsun bu oluyor mu

Ayrıca HDD yıl dock ile USB den bağlayıp yapmak bana hem yavaş hemde güvensiz geldi en doğrusu kasaya bağlayıp atmak öyle değil mi ?

Hangi programla yapayım??

Please register to see this content.

canpolat11, 3 saat önce yazdı:

eyvallah hocam sağolun peki bu formatta tüm herşey siliniyor değilmi yani fabrika çıkışı gibi oluyor ve bu programı bootlu bir şekilde yapmak gerekiyor ?

windows altında çalışıyor, hdd'yi nasıl takarsan tak farketmiyor windows görüyorsa bu da görüyor. Low Level Formatta diskte bir şey kalmaz bildiğim. 

Sayfayı Google Translate ile Türkçe'ye çevirip okursan ya da İngilizce okuyabiliyorsan sayfada tüm sorularının net cevabı var. 

Edited by ney69
  • Like 1

ney69, 17 saat önce yazdı:

windows altında çalışıyor, hdd'yi nasıl takarsan tak farketmiyor windows görüyorsa bu da görüyor. Low Level Formatta diskte bir şey kalmaz bildiğim. 

Sayfayı Google Translate ile Türkçe'ye çevirip okursan ya da İngilizce okuyabiliyorsan sayfada tüm sorularının net cevabı var. 

Eyvallah hocam sağolun

• 2 ay sonra...

ilk sorun için zaten fark etmiyor.dos altında yada windows üzerinde atarsan aynı sonuç.ikincisi ise low formatta giden verilerin kurtarılması senin için imkansız.lakin yüksek ücretler karşılıgında tabiki veriler %100 oranında geri alınır. alınmaması gibi bir durum söz konusu bile olamaz.zengin isen her türlü alırlar :)