Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

celal sezer
 Share

Recommended Posts

Bağlantı koptuğunda saat alanında (bildirim alanı demek istedim), bağlantı kesildi uyarısı verecek şekilde (yine aynı şekilde de örneğin wi-fi açık ama internet yokken, internet gelince de pc ile bağlantı olunca; bağlantı sağlandı uyarısı verecek şekilde) sağlayabilirseniz daha da kullanışlı olur. |Çalışmanız güzel olmuş. Elinize,parmaklarınıza ve klavyenize sağlık dilerim.?

DeathStroke, 20.01.2019 - 02:19 yazdı:

Bağlantı koptuğunda saat alanında (bildirim alanı demek istedim), bağlantı kesildi uyarısı verecek şekilde (yine aynı şekilde de örneğin wi-fi açık ama internet yokken, internet gelince de pc ile bağlantı olunca; bağlantı sağlandı uyarısı verecek şekilde) sağlayabilirseniz daha da kullanışlı olur. |Çalışmanız güzel olmuş. Elinize,parmaklarınıza ve klavyenize sağlık dilerim.?

İndirme linkinin içeriğine "Ağ Bilgisi" uygulaması ilave edildi. Kullanıcının herhangi bir müdahalesi olmadan ağ bağlantısı kesilir veya bağlantı sağlanırsa bilgi verir...

Umarım beğenirsiniz...

Edited by celal sezer
  • Like 3
  • Thanks 1

kilicmuhsin, 19 dakika önce yazdı:

Hayret benimkinde hiçbirinde çalışmadı

Galiba DeathStroke arkadaşın ricası ile yapılan ve kullanıcının müdahalesi olmadan internet kesilirse veya gelirse sadece bilgi vermesi maksadıyla yapılan çalışmayı indirmişsiniz. O sadece ağ durumunda bir değişiklik olursa bilgilendirme için yapıldı. İnterneti kapatıp açmaz.

Konunun birinci mesajındaki linkten asıl programı indirmelisiniz. Asıl program o programdır. İnterneti onunla açıp kapatabilirsiniz. Diğeri arkadaşın isteğini kırmayıp istek doğrultusunda yapılmış çalışma. Basit bir çalışma olduğu için de yeni bir konu açmayıp arada verdim.

İndireceğiniz uygulama ile ethernet ve wireless bağlantı her ikisini de kapatıp açabilirsiniz...

celal sezer, 1 saat önce yazdı:

Galiba DeathStroke arkadaşın ricası ile yapılan ve kullanıcının müdahalesi olmadan internet kesilirse veya gelirse sadece bilgi vermesi maksadıyla yapılan çalışmayı indirmişsiniz. O sadece ağ durumunda bir değişiklik olursa bilgilendirme için yapıldı. İnterneti kapatıp açmaz.

Konunun birinci mesajındaki linkten asıl programı indirmelisiniz. Asıl program o programdır. İnterneti onunla açıp kapatabilirsiniz. Diğeri arkadaşın isteğini kırmayıp istek doğrultusunda yapılmış çalışma. Basit bir çalışma olduğu için de yeni bir konu açmayıp arada verdim.

İndireceğiniz uygulama ile ethernet ve wireless bağlantı her ikisini de kapatıp açabilirsiniz...

Üşenmeyip cevap yazdığın için teşekkürler

DeathStroke, 20.01.2019 - 02:19 yazdı:

celal sezer, 23.01.2019 - 18:13 yazdı:

İndirme linkinin içeriğine "Ağ Bilgisi" uygulaması ilave edildi. Kullanıcının herhangi bir müdahalesi olmadan ağ bağlantısı kesilir veya bağlantı sağlanırsa bilgi verir...

Umarım beğenirsiniz...

celal sezer, 25.01.2019 - 02:32 yazdı:

İndirme linkine "Ağ Bilgisi" uygulaması da ilave edildi ve her iki uygulamada düzenlemeler yapıldı. İndirme linkinin içeriği komple yenilendi...

Hocam tekrar merhabalar. Önceki isteğime ek olarak (öncelikle isteğimizi kırmayıp da, yaptığınız için çokça teşekkürler?) birkaç yeni eklemede bulunayım:

1-) Ağ bilgisi uygulamanız için; Windows 10 için, sadece bildirim ekranı içinde bildirim gözükebilirse yani sağdaki bölmede

2-) Windows 7 ve diğerleri için ise saatin üstünde gözükecek şekilde ayarlayabilirseniz, bazı katılımsızlar kurulurken genelde mavi renkli olan ve hemen saatin üzerinde beliren bildirimden bahsediyorum. Bu şekilde ayarlayabilir misiniz hocam?

3-) Bildirim için ise örnek verecek olursam iphone/ios bildirim sesini (ya da sizin seçeceğiniz bir sesi) ayarlayabilirseniz efsane olur.?

4-) Her iki programı tek pakete koyup, exe'yi ilk tıkladığımızda bize sorsa. 1)Ağ bilgisi, 2)Internet Aç-Kapa dan hangisini aktif edeceksek onu seçeriz. Yani 2 seçenek olsun. Tıkladığımızda aktif olsun. Tekrar tıklayınca pasif..

5-) Programınızın her ikisine de TncTR adını ve buradaki adınızı da eklerseniz hem başka sitelerde indirme linkiniz paylaşılsa dahi indirip kuran buraya ve size ulaşır, hem geri dönüş sağlamış olur hem de sitenin bilinirliği (sizin de) artmış olur. İyi çalışmalar...

• Like 1

DeathStroke, 4 saat önce yazdı:

Hocam tekrar merhabalar. Önceki isteğime ek olarak (öncelikle isteğimizi kırmayıp da, yaptığınız için çokça teşekkürler?) birkaç yeni eklemede bulunayım:

1-) Ağ bilgisi uygulamanız için; Windows 10 için, sadece bildirim ekranı içinde bildirim gözükebilirse yani sağdaki bölmede

2-) Windows 7 ve diğerleri için ise saatin üstünde gözükecek şekilde ayarlayabilirseniz, bazı katılımsızlar kurulurken genelde mavi renkli olan ve hemen saatin üzerinde beliren bildirimden bahsediyorum. Bu şekilde ayarlayabilir misiniz hocam?

3-) Bildirim için ise örnek verecek olursam iphone/ios bildirim sesini (ya da sizin seçeceğiniz bir sesi) ayarlayabilirseniz efsane olur.?

4-) Her iki programı tek pakete koyup, exe'yi ilk tıkladığımızda bize sorsa. 1)Ağ bilgisi, 2)Internet Aç-Kapa dan hangisini aktif edeceksek onu seçeriz. Yani 2 seçenek olsun. Tıkladığımızda aktif olsun. Tekrar tıklayınca pasif..

5-) Programınızın her ikisine de TncTR adını ve buradaki adınızı da eklerseniz hem başka sitelerde indirme linkiniz paylaşılsa dahi indirip kuran buraya ve size ulaşır, hem geri dönüş sağlamış olur hem de sitenin bilinirliği (sizin de) artmış olur. İyi çalışmalar...

İşten güçten fırsat bulabilirsem uğraşırım. Fakat söz veremem.

"Ağ Bilgisi" uygulaması 32 ve 64 bit olarak yeniden düzenlenip link içeriği yenilenmiştir...

hasan835, 12 dakika önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, tşk.ederim.

saygılarımla;

Güle güle kullanın...

abdulhey_, 9 dakika önce yazdı:

wifi aç kapa niye yok?

Ağa kablosuz bağlanıyorsanız kablosuz ağ bağlantısını devre dışı bırakır . Ethernet üzerinden kablo ile bağlanıyorsanız ethernet ağ bağlantısını devre dışı bırakır. 

Uygulamanın içinde her iki bağlantı yolu için kapatma ve açma mevcuttur...

• Like 1

Sayın celal sezer uygulamanız bende görevini yapamadı. Kablosuz ağın adı Wi-fi ve modem Airties. Airties ....... ağından çıkılıyor lütfen bekleyin yazısı saatin yanında beliriyor ama ağı kapatmıyor. Öyleki ben bu mesajı yazarken açıktı. Bir de gelen mesaj penceresini sistem temasıyla entegre olursa daha iyi olur. Lütfen den sonra gelen kısım ben de okunmuyor. Bilgilerinize.

gonyalı42, 2 saat önce yazdı:

Üstad emeğine sağlık.Çok işime yaradı uygulama.

Güle güle kullanın...

YAGMURADAM, 10 saat önce yazdı:

Sayın celal sezer uygulamanız bende görevini yapamadı. Kablosuz ağın adı Wi-fi ve modem Airties. Airties ....... ağından çıkılıyor lütfen bekleyin yazısı saatin yanında beliriyor ama ağı kapatmıyor. Öyleki ben bu mesajı yazarken açıktı. Bir de gelen mesaj penceresini sistem temasıyla entegre olursa daha iyi olur. Lütfen den sonra gelen kısım ben de okunmuyor. Bilgilerinize.

Airties modemim yok. Fakat bir yerde deneme imkanım olursa deneyip sonucu bildiririm. Aslında "netsh" komutlarıyla çalışan bir uygulama ve modem ayrımı olmaksızın çalışması gerekir...

Sistem fontunu kullanacak şekilde ve biraz daha büyük yazı tipi ile yeniden düzenledim...

Yapılan düzenleme nedeniyle link içeriği yenilenmiştir...

YAGMURADAM, 28.01.2019 - 15:34 yazdı:

Sayın celal sezer, yeni sürümünde de ne yazık ki durum aynı. Ağı devredışı bırakmıyor. Mesaj penceresinde de durum aynı. Aslında şöyle yapsanız nasıl olur. USB bellek takılıp çıkarıldığında gelen pencere gibi olsa güzel olur. Saygılarımla

Bir şeyleri değiştirdim ve link içeriği yenilendi. Yazı kısmı ile ilgili henüz bir şey yapmadım. Daha önce okunmuyor dediğiniz font "Tahoma" idi. Xp dahil bütün işletim sistemlerinin demirbaş fontu olmasına rağmen hem onun hem işletim sistemi fontunun karakter hatası çok garip. 

Sizin ağ bağlantınızın kapatılamaması ile ilgili sorun için yaptığım ise sorunun ne olduğunu bilmeden karanlığa kılıç sallamak. Ağınızı kullanmadan sorunun neden kaynaklandığını kestirmek çok zor. Yine de bir deneyin bakalım. İnşallah sonuç olumlu olur...

Edited by celal sezer

kilicmuhsin, 19 saat önce yazdı:

Benimkinde de YAGMURADAM 'ınki gibi aynı

Biraz önce yenilediğim dosya ile kapattı kapatmadı sorunu bitmiştir. Kapatılamayan ağ bağlantıları da ipconfig ile kapatılacaktır...

AcemiBey, 6 saat önce yazdı:

Denedim, işe yarıyor. Bir şeyi merak ettim.

Hem kablolu hem de kablosuz ağ bağlantısı etkinse bu programı çalıştırdığımızda hangisini devre dışı bırakıp etkinleştirecek?

Ağ bağlantılarının hepsini keser. Ağa bağlanırken kısmını benimde deneme imkanım olmadı. Tecrübe edersem sonucu yazarım...

• Like 1